Урок позакласного читання. Батьківщина рідний край



Скачати 32.68 Kb.
Дата конвертації03.03.2016
Розмір32.68 Kb.
Урок позакласного читання. Батьківщина — рідний край
Мета: збагатити знання учнів про наш край, про історію, культуру своєї Вітчизни; розвивати навички читання, зв'язне мовлення; виховувати громадянські почуття, любов до Батьківщини, до рідної мови.
Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Робота над чистомовкою


Па-па-па — розсипана крупа.

Пе-пе-пе — кош еня сліпе.

По-по-по — річка Лімпопо.

Іп-іп-іп — зеленіє кріп.

Ап-ап-ап — травку щипле цап.

Уп-уп-уп — поживний суп.

Оп-оп-оп — у річці короп.

Пу-пу-пу — по ш ирокому степу.

Пи-пи-пи — золотаві снопи.



2. Робота над скоромовкою

Гра «Дощик»

У діброві — дуби,

Під дубами — гриби,

Трава — між грибами,

Хмарки — над дубами.
III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Звучить пісня «Україна — рідний край».

— Про щ о співається у пісні?

— З чого і де починається Батьківщина?


IV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

Є багато країн на землі,

В них — озера, річки і долини.

Є країни великі й малі,

Та найкраща завжди — Батьківщина.

— Як називається наша Батьківщина?

— Сьогодні ми будемо говорити і читати про наш край — Україну. Україна — це те місце, де ви народилися, де живуть ваші батьки, родичі. А ви знаєте, де ви народилися? (Відповіді дітей.)

— Ось це місце, де ви народилися, і є ваш ою Батьківщ иною, яка є часткою

нашої країни — України. (Демонстрування на мапі.)

— Україна — це держава, яка має свою історію, культуру, свою мову.

Кожна людина любить той край, де народилась і живе. Вона пиш ається своєю рідною землею. Завжди із захопленням говорить про квітучі весняні сади, про чудовий спів солов’я, плакучу вербу, щ о схилилася над стрімкою річкою. Батьківщина — це казки, які розповідала тобі бабуся, це зелена травичка і блакитна річечка.
V. РОЗГЛЯДАННЯ ВИСТАВКИ КНИГ

Учитель звертає увагу учнів на збірки творів поетів: П. Воронька, JI. Костенко, Д. Білоуса, О. Олеся, В. Сосюри, JI. Компанієць, М. Познанської.



Фізкультхвилинка
VI. ОБГОВОРЕННЯ ПРОЧИТАНИХ ТВОРІВ

1. М. Хоросницька «Моя Україна»

— З чого ж почалася Україна для кожного з нас?

Виразне читання вірш а учнями.

— Постарайтеся передати інтонацією теплоту, з якою поет говорить про Україну.

— Отже, Україна для кожного з нас починається із пісні, із рідної мови, з молитви, щ о навчає мама.

2. В. Самійленко «Ім'я нашої Батьківщини»

— У якому творі говориться про назву нашої країни?

— З якого твору слова і хто їх автор?

* На Вкраїні а для Вкраїни

Будем жити й помремо.

3. П. Воронько «Журавлики — журавлі»

— Про щ о запитують у журавлів?

— За чим вони сумували в казкових гаях?

Читання вірш а за особами.



4. Л. Костенко «Буває часом»

Читання вірш а учнями.

— З яким почуттям слід читати вірш ? (захоплення).

Конкурс на кращ ого декламатора віршів.



5. Робота в групах

Складання словесного малюнка «Краса моєї України».



VII. ЧИТАННЯ ТА ОБГОВОРЕННЯ ТВОРІВ ПРО УКРАЇНУ

1. Робота над оповіданням Т. Волгіної «Удома краще»

1) Читання оповідання учнями самостійно.

— Звідки приїхав Романко?

— Чи сподобалося хлопчикові місто?

— Чому хлопчику в селі краще?

— Яке прислів’я є основною думкою твору?

2) Читання оповідання за особами.

2. Робота над віршем В. Сосюри «Любіть Україну»

1) Виразне читання вірша вчителем.

— З якою інтонацією читається вірш ? (Урочисто, піднесено)

— До чого закликає поет?

2) Виразне читання вірша учнями за строфами.

— Знайдіть слова — назви ознак, які вживає автор у своєму вірші.


VIII. ПІДСУМОК УРОКУ

— Напевно, кожен із вас відчув на сьогодніш ньому уроці у своєму серці гарячу любов до своєї землі, бажання бути гідним своєї Батьківщини. Любіть і шануйте свою країну, її мову, народ!


IX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

— Наступний урок позакласного читання проведемо за темою «А вже весна, а вже красна... ».



Завдання до уроку та список літератури ви знайдете в куточку читача.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка