Урок позакласного читання



Скачати 40.08 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір40.08 Kb.
Хліб – усьому голова

(Урок позакласного читання)

Мета. Збагатити знання учнів про етапи вирощування зернових, процес випікання хліба, пояснити, який шлях проходить колосок до хлібини; розвивати мовлення, увагу, уяву, уміння розв’язувати кросворд, спонукати висловлювати власні судження; виховувати шанобливе ставлення до хліба.

Обладнання. картки, ілюстрації, кросворд.

Хід уроку


І. Організаційна частина.

ІІ. Актуалізація навчальної діяльності.

Загадки.

  • Як навколо об’їси, серединки не проси. (Бублик)

  • Я солоденьке, буваю квадратне, буваю кругленьке, випечене з борошна, дітям дуже смачненьке. (Печиво).

  • Печуть мене на весілля, на обжинки, прикрашають калиною і барвінком. (Коровай)

- З чого випікають ці вироби?

Які ще борошняні вироби ви знаєте? (В учителя на столі – макарони, хлібина, тістечка, булка...).



ІІІ. Оголошення теми уроку.

ІV. Представлення проекту.

  1. Перша група учнів готовила оповідання про хліб.

Твори переказують, вивчають напам’ять, уривки інсценують. (В.Довжик “Якого кольору хліб”, І. Сенченко “Хліб святий”, В.Сухомлинський “Чорні руки”, Хліб – то праця людська”).

  1. Вчитель пропонує завдання І групі: розташувати малюнки в правильному порядку. (Ілюстрації про сівбу, молотьбу, меління, випікання хліба).

  2. ІІ група виконує жниварські пісні. (У руках паперові серпики).

Пригадаймо жінок, котрі виходили на ниву із серпами. Жнучи, спритно клали сніп за снопом і співали:


День сьогодні урочистий,

Колосок дозрів пшеничний,

Низько голову схиляє ,

На жнива усіх скликає.
Ой сонечко вже височенько

А жнивний час близенько.

Треба женчиків будити

Та в поле їх проводити.


Ой, жни дівча, пшениченьку,

Та й не думай собі,

Буде тая пшениченька

На коровай тобі.


Обжинали ми цю нивку,

Як яру, так озиму,

Обжинали, пов’язали...

На копички поскладали.



  1. Робота в парах.

Скласти прислів’я з розсипаних слів.

Найсмачніший хліб – зі свого мозоля.

Хліб починається з рук працьовитих.

Хліб на столі – достаток у домі.

Рибі – вода, ягоді – трава, хліб – усьому голова.


  1. Фізкультхвилинка.

6. ІІІ група декламує вірші про хліб.

  1. ІV група інсценує українську народну казку “Без труда нема плода”.

  2. V група готувала “Хліборобський словничок”.

У ньому - фотокартки, ілюстрації до процесу вирощування хліба, знаряддя праці, якими користувалися в давнину і тепер

  1. Робота в парах. Розгадування кросворда. (У кросворді - малюнки (їх добирає вчитель); треба написати назви предметів). Одна літера ключова, виділена напівжирним шрифтом.



П
ш
акет з

б


а
орошном

коровай


н



млин


у



бублик


й



комбайн


т



трактор


е



серп


х



хліб


л


колосок


і


ціп


б



батон




V. Закріплення матеріалу.

- А тепер настав час вивчити “Правила на все життя”. (Поєднати частини правил. Запис на дошці).

Побачиш хліб, підніми, очисти від пилу, віддай пташкам.

Якщо людина попросила в тебе хліба – переламай шматок навпіл.

Твої батьки дали тобі перший хліб. Твій обов’язок – дати їм останній.

Не топчи хліба, не гордуй ним, не кидай недоїденого.



VІ. Підсумок уроку.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка