Урок-презентація української мови (читання), розвитку зв’язного мовлення та курсу «Я і Україна». Тема уроку. Повторення вивченого про бук ви Б, б («бе») та звук [б]. Формування навичок читання на основі тексту



Скачати 103.72 Kb.
Дата конвертації21.02.2016
Розмір103.72 Kb.
Інтегрований урок–презентація

української мови (читання), розвитку зв’язного мовлення

та курсу «Я і Україна».
Тема уроку. Повторення вивченого про букви Б, б («бе») та звук [б]. Формування навичок читання на основі тексту «Білки».
Мета уроку: закріплювати звукове значення букви б („ бе").

Розвивати в дітей мовлення, спостережливість, кмітливість, уміння знаходити і використовувати відповідну інформацію.

Складати поширені речення, текст - опис за допомогою опорних слів та ілюстрацій.

Виховувати любов та бережливе ставлення до природи.
Хід уроку.

І. Організація класу.

1. Привітання.

Учитель.

Любі діти, у наш клас

Завітали люди щирі.

Привітаймо в добрий час.

Гостей усмішкою й миром.

Діти.

Ми вам раді, люди добрі,

Ми вітаємо щиро вас!

І запрошуємо ласкаво

На урок читання в клас .
Діти.

Працюватимемо старанно,

Щоб почути у кінці:

Що у нашім першім класі

Діти: - просто молодці.
Девіз наших уроків (записано на дошці):

Грамоти вчиться - завжди пригодиться.

Хто багато читає - той багато знає.
III. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми, мети і завдань уроку.

Дорогі діти. Ми сьогодні здійснимо урок - екскурсію у ліс. Там побачимо багато цікавого, познайомимося з мешканцями лісу, повторимо букву , яку вчили на минулому уроці, прочитаємо склади , слова, текст з нею.

Нагадаю вам, що дуже давно був прийнятий Закон про охорону природи. Кожний зелений листочок, кожна травинка виділяє в повітря кисень, яким ми дихаємо, без нього немає життя. Оберігайте рідну природу!
Квітка, дерево , трава і птиця

Не завжди уміють захиститься.

Якщо будуть знищені вони,

На планеті ми залишимось одні.
II. Повторення та актуалізація опорних знань.

1.Малюнковий кросворд.

Ілюстрації подані на сторінках презентації. Схема кросворду намальована на дошці. Діти записують назви тварин, яких впізнали.



1.
















2.



















3.



















4.













5.






















  1. Борсук



  1. Ведмідь





  1. Лисиця




  1. Вовк




  1. Сорока



2. Опрацювання результатів кросворду.

- Яке слово зайве? Чому?

- Яке слово утворилось в центральній частині кросворда?

- Що ви можете розповісти про цю тваринку.
Сьогодні на уроці ми з вами більш детальніше ознайомимось з життям цього лісового звірка. Потрапимо в гості до білочки, виконаємо завдання, які вона нам приготувала.

Вирушаємо?

А щоб знати до кого ми йдемо в гості, давайте трохи познайомимося з життям білоччиної родини. Для цього нам потрібно вирушити до… (лісу)
IV. Робота над вивченням матеріалу.

1. Білочка приготувала багато завдань. Але вона хвилюється , що ми не вміємо себе поводити в лісі. Діти, давайте повторимо правила поведінки в лісі.

- Не рвати квіти.

- Не смітити.

- Не залишати багаття.

- Не зачіпати лісових жителів.
Білочко, ми не пустуватимемо у лісі.

Ми взяли з собою тільки фотоапарати.

Побачиш, як ми вміємо фотографувати.
2. Гра „ Сфотографуй оком." (Показую слова на картках на 1-3 сек . Учні читають і називають їх).
Біб бук бік баран бабуся білченята
3. Білочці сподобалось, як ви себе поводили в лісі і вона з задоволенням познайомить нас зі своїм життям.
Інформація про життя білочки.

Діти заздалегідь приготували додаткову інформацію про білок, навчились читати. Бажаючі зачитують тексти.

А) Всім відомо, що білка - звір лісовий, але ліси бувають різні, а білка в цьому відношенні дуже розбірлива. Як правило, вона визнає тільки високостовбурні, сухі і тінисті. Їй не подобається ні вогкість, ні занадто великі відкриті сонцю простори. Хоча, це взагалі не обов'язково повинні бути ліси: великі фруктові і горіхові сади та міські парки цілком влаштовують білку.

Б) Широко поширена думка, що білка харчується горіхами. Далеко не тільки горіхами і, тим більше, не лише лісовими горіхами. Все, що є в лісі їстівного, входить в її меню: всіляке насіння, зерна, бруньки, гілки, ягоди, молоді пагони, гриби, ну і звичайно, вміст шишок хвойних дерев. За день білка може обробити до 15 ялинових шишок і більше 100 соснових.
В) На землю білка спускається неохоче, хіба що за подарунками. Більшу частину свого життя вона проводить на деревах. Там вона і відпочиває. Місцями для її відпочинку можуть бути дупло, кубло великої птиці, найчастіше ворони, сороки або яструба. Але окрім таких випадкових притулків, кожна білка має звичайно, а взимку обов'язково, свій постійний будинок, нею самою побудований у вигляді гнізда.
4. Завдання від білочки.

1) Яку букву вивчали на минулому уроці? Які звуки вона позначає? Назвіть слова, в яких зустрічаються ці звуки. Слова вчитель «збирає в корзинку». Діти, а потім усі ваші слова перетворяться в кінці уроку на смачний подарунок для вас. Але для цього треба плідно попрацювати.


2) Розчитка (індивідуальні картки):

Ба бо бу би бі бе

Аб об уб иб іб еб

Аба обо убу иби ібі ебе

Баб боб буб биб біб беб
3) Робота в парах. Читання піраміди (на сторінках презентації)

Б Блискавка

Бо Балерина

Бук Буратіно

Брат Береза

Буква Білка

Бубонить Біб

Бібліотека Би

Білченята Б


  • Яке слово не зрозуміле?

  • Яке слово найдовше? Чому ви так думаєте? А як перевірити?

4) Чистомовка (вправа у виразному й швидкому промовлянні):

Ба ба ба – на березі вер…

Бо бо бо – Богдан малює не…

Бі бі бі – білка грає на тру…

Бу бу бу – де ж вона взяла тру…

Би би би – у бобра болять зу…

Бе бе бе – він побачив те…



Чистомовка – на сторінці презентації.
5) Звуковий аналіз слів (з’єднати слово з відповідною схемою):

Білочка Балерина Буратіно Баранець

=0-0- -0 -0-0-0-0 -0-0=0-0 -0-0-0=

Слова написані на дошці. Троє учнів з’єднують схеми слів з відповідними словами, діти перевіряють записи.
5. Фізкультхвилинка.

Музичний супровід.
6. А тепер сядемо і прочитаємо оповідання „ Білки ".

А) Читання вчителем.

Б) Робота над розумінням почутого.

В) Повторне читання тексту дітьми. Різновиди читання.

- Шумове голосне читання. Кожен читає текст вголос.

- Завдання:

Знайдіть і прочитайте слова, які мають три літери.

Прочитайте слова, які мають букву «б».



Г) Робота над текстом

  • Гра «Хто швидше відгадає» (читання методом додавання)

  • Гра « Плутанина» (учитель змінює слово в реченні, діти читають правильно).

V. Узагальнення вивченого матеріалу.
1. Пустотлива білочка бігла, хвостиком зачепила і витерла деякі букви, чи зможете ви їх прочитати? (слова на сторінках презентації)
голу... …орсук ду... …аран ка…ан ка…уста

2. Завдання на увагу (стовпчики слів на сторінках презентації):

Прочитай без помилок:

білка зайчик

білка зайчик

білка зайчик

білка пальчик

пилка зайчик

білка зайчик

білка зайчик
3. Читання стовпчиків слів різними способами:

Черепахи (повільно) – зайчики (швидко);

Злива (голосно) – тиша (тихо).
4.Час повертатися до школи з білчиних гостин. І маємо ще завдання від білочки. Чи запам’ятали ми, як вона виглядає? Давайте спробуємо описати зовнішній вигляд цієї тваринки. Допоможуть нам опорні слова та ілюстрації із зображенням білочок.
Опорні слова:

Невелика

Хутро

Хвостик

Лапки

Вушка



Вірш „ Запитаємо у білки?"

Запитаємо у білки:

Де ти білочко живеш ?

Що ти білочко гризеш ?

Я гризу горішки, і гриби , і шишки.

В дубі маю я житло, називається дупло.

А в морозні люті дні , ти не мерзнеш у дуплі ?

Мене взимку зігріва тепла шубка хутрова.
Ось і школа. Закінчилась мандрівка. За те, що ви гарно працювали Білочка передала гостинці – кошик з горішками.
VI. Підсумок уроку.

Чим сподобався урок ?

Про що дізналися з уроку?

Кому б хотіли подякувати за співпрацю ?
VII. Подарунки від білочки.

Діти отримують кошик з горішками та ілюстрацію-розмальовку в подарунок.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка