Урок-презентація з основ здоров΄я вчителя Тубольцевої Н. А. Сєвєродонецьк, 2013р. Тема. Безпека в ліфті. Обережно: незнайомці. Мета



Скачати 86.02 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір86.02 Kb.



Середня загальноосвітня школа Ι-ΙΙΙ ступенів №4

м. Сєвєродонецька Луганської області

Урок-презентація з основ здоров΄я

вчителя Тубольцевої Н.А.

Сєвєродонецьк, 2013р.


Тема. Безпека в ліфті. Обережно: незнайомці.
Мета: Розширити знання з основних правил особистої безпеки з незнайомими людьми у ліфті, під'їзді, на вулиці. Ознайомити і вивчити способи

уникнення небезпеки. Розвивати здатність орієнтуватися у складних ситуаціях, вміння оцінювати небезпеку та вибирати дії самозахисту.
Виховувати сміливість, винахідливість.

Обладнання: малюнки, ілюстрації, таблиці до теми, костюми для інсценування уривку казки, картки для групової роботи, комп'ютер.

Тип уроку: комбінований.
Хід уроку

І. Організаційний момент. (Слайд №1)

Любі друзі, у наш клас


Завітали люди щирі.
Привітаймо в добрий час
Гостей посмішкою й миром.

Домовляємося не шуміти,

Руку гарно підіймати,

На уроці не дрімати,

А знання мерщій хапати.

То ж гаразд, часу не гаєм

І урок вже починаємо.

ІІ. Щоденник здоров'я. (Слайд №2)


    1. Бесіда за змісом слайду.

  • Який настрій у дітей? Про що це говорить?

  • Гарний настрій – одна із ознак здорової людини.

– Які корисні справи для вашого здоров'я ви робили протягом минулого тижня?

(Розповіді дітей.)

Про здоров'я власне дбаємо

Уроки вдумливо вивчаємо.

Знаємо правила ми з «Не»,

Пам'ять нас не підведе.


  1. Бесіда про дотримання Правил дорожнього руху. (Слайд №3)

  2. Гра «Червоний, жовтий, зелений»:
    « жовтий » - тиша;
    « червоний» - плещуть в долоні;
    « зелений» - крокують на місці.

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

1.Бесіда.

– Діти, де вам доводиться бувати протягом дня? (В школі, на вулиці, на тренуваннях, в музичній школі, на дитячому майданчику, в ліфті, вдома…).

2. Розповідь учителя.


Здорова людина не може сидіти лише в стінах свого дому. Щодня ви ходите на вулицю, граєтесь у дворі, в парку, ходите в під'їзді, користуєтесь ліфтом.
Вас оточують рідні і близькі, знайомі та незнайомі люди. Знайомих людей багато, ви знаєте, хто вони і як їх звуть. З ними вас познайомили батьки, рідні.
Серед незнайомих людей дуже багато хороших і добрих. Проте трапляються й недобрі та злі. Їх важко відрізнити від звичайних людей. Зовні ці люди такі ж, як усі. Це тільки в казках розбійника, шахрая, злодія легко впізнати! А справжнього злодія іноді не відрізнити від звичайної людини. Але в душі він жорстокий і здий.

То як ви думаєте, про що ми сьогодні з вами будемо розмовляти? Чого повинні навчитися?



  1. Читання запису: Мій дім – моя фортеця. (Слайд №4)

  • Прочитайте запис. Що це таке «фортеця»? (Міркування дітей.)

  • Форте́ця – укріплена споруда з міцними капітальними стінами, яка служила

захистом від набігів ворогів. Ось такі давні фортеці знаходяться на території України і до цього часу

4. Пояснення змісту висловлювання.

– Як же ви розумієте прочитаний вислів?

– А чи завжди можна почувати себе в своїй квартирі безпечно?



  1. «Мозковий штурм»

  • Яка небезпека може загрожувати тобі вдома?

– Сьогодні на уроці ми розглянемо ситуації. в яких ви можете опинитись
на вулиці, в під'їзді, у ліфті, вдома. Ми вивчимо основні дії, коли ви вдома самі, а до вас зателефонували або подзвонили у двері незнайомі. Ці знання вам необхідні, щоб зберегти здоров'я, майно вашої родини, а можливо, і своє життя. Тема нашого уроку: Безпека в ліфті. Обережно: незнайомці! (Слайд №5).
ІV. Вивчення нового матеріалу.

1. В під'їзді. (Слайд №6)


Під'їзд – частина вашого будинку. Але в ньому часто можна зустріти незнайомих людей.
– Як ви повинні поводити себе?
(Розповіді дітей).
Треба запам'ятати і завжди виконувати загальноприйняті правила безпеки.
-– Перед тим, як відчинити двері і вийти в під'їзд, потрібно подивитись у вічко, чи немає за дверима сторонніх.
– Якщо ви вийшли, але побачили сторонніх людей, поверніться у квартиру і замкніть двері.
– Ніколи не просіть незнайомих людей в під'їзді допомогти відімкнути двері. Для цього можна звернутися до добре знайомих сусідів.

– Не відмикайте двері в присутності незнайомих. Беріть приклад з Борсучка. (Слайд №7)

2. У ліфті. (Слайд №8)

– Хто з вас постійно користується ліфтом?

Довідкове бюро. Цікавинки.
Ще 2 тисячі років тому в палаці давньоримського імператора Нерона вже існував ліфт.
Вдруге його винайшов італійський художник, інженер Леонардо да Вінчі.
Перший ліфт у звичайному багатоповерховому будинку збудували 1672 році у Німеччині.
У наш час американські винахідники створили ліфт, що розмовляє. Він розповідає пасажирам, як поводитись під час аварії, обов'язково вітається, повідомляє новини,
– Які правила користування ліфтом вам відомі?
( Розповіді дітей ).
Знайомство з правилами безпеки.
– Перш ніж увійти до ліфта, пересвідчіться, що до ліфт приїхав, а перед вами підлога.
– У кабіні ліфта не грайся і не стрибай.
– Якщо ліфт зупинився, покличте на допомогу.
– Заходьте у ліфт тільки зі знайомими людьми.

– Заходити ви у під'їзд і чекаєте ліфт. В цей час підходить незнайома людина і зупиняється біля вас. Відкриваються двері ліфта, людина заходить в середину. А що робити вам?

– Ви повинні не боятися і не соромитися сказати: "Я поїду іншим разом!". Якщо ця людина буде кликати вас – відразу відійдіть до сходів, а ще краще – вибігти з під'їзду.


  • Мишенятко вчинило так. (Слайд №9)

– Твердо запам'ятайте: не можна сідати в ліфт з незнайомцями.

3.Дзвінок у двері.


– А чи знаєте ви, як себе поводити, якщо вам подзвонили у двері? (Слайд№10)

– Якщо подзвонили у двері, а ти вдома сам, у жодному разі не відчиняй незнайомим людям.


– На всі прохання чи запитання відповідай відмовою.
– Якщо незнайомець намагається відкрити двері, зателефонуй у міліцію за номером 102 і чітко назви свою адресу.
– Якщо вдома немає телефону, поклич на допомогу сусідів через вікно. Якщо в двері дзвонить (стукає) листоноша, монтер, електрик, міліціонер, все одно не відкривайте двері, якщо не знаєте цих людей. Злочинці можуть переодягнутися в будь-яку форму.

4.Телефонний дзвінок. (Слайд №11.)

- Знайома людина – це людина, яку знаєте особисто. Всі решта – люди незнайомі. Якщо зателефонував незнайомець, найкраще з ним не розмовляти взагалі. Або ж розмова може виглядати так.
(Двоє заздалегідь підготовлених учнів - розігрують діалог).
Сценка дитини з незнайомцем по телефону.
- Алло.
- Хто говорить?
- А хто вам потрібен?
- Це яка квартира?
- Це наша квартира. А яка вам потрібна?
- Це який номер телефону?
- Який вам потрібен?
- Дорослі вдома є?
- Зараз всі зайняті. Ніхто підійти не може. Залишіть свій номер або зателефонуйте.
- Зараз підійде співробітник міліції. Відчини двері.
- Зверніться до сусідів. Я не відчиню.

ІV. Фізкультхвилинка. .

- Що ж, мабуть, прийшла пора


Трохи відпочити.
Я хочу на фізкультхвилинку
Всіх вас запросити.
(Слайд №12.)
V. Продовження вивчення нового матеріалу.

1. Зустріч з казкою. Оцінка дій та вчинків героїв казок. (Слайди №13-18.)

Білосніжка і Царівна взяли від незнайомої гостинець.

Кай причепив свої санчата до незнайомки.

Червона Шапочка розмовляла з вовком, показала хату, послухалася його поради, а Бабуся залишила двері відчиненими.

Козенята відчинили двері.

• Колобок без дозволу сам пішов гуляти.

2. Інсценізація казки «Про Котика та Півника». (Слайд №19.)

• Півник розмовляв з лискою.

3. Розповідь вчителя.


На вулиці можна цікаво провести свій вільний час, покататись на велосипеді, роликах, пограти у футбол, інші рухливі ігри.
Запам'ятайте і інші правила поведінки на вулиці, у дворі.
- Не грайся на вулиці з настанням темряви.
- Обминай п'яних.
- Не піднімай незнайомих предметів – вони можуть вибухнути.
- Ніколи не можна гратися і прогулюватись біля будов, пустирів, де рідко бувають люди.

-Якщо раптом хтось тягне вас за собою – виривайтеся, кусайтеся. І головне – кричіть. Краще кричати такі слова: "Залишіть мене! Я вас не знаю! Мене крадуть! Це - чужа людина! Він - не мій батько! ". Такі фрази швидше притягнуть увагу людей.

4. Спілкування в Інтернеті. (Слайд №20.)

– представляючись, слід використовувати тільки ім'я або псевдонім;


 –   ніколи не можна повідомляти свій номер телефону або адресу;
 –   ніколи не надсилайте своїх фотографій;

 – ніколи не зустрічайтеся зі знайомими по інтернету без батьків.



V. Закріплення нових знань.

  1. Робота в групах. (Слайд №21.)

– Повторення правил роботи в групах.

    1. Перед початком роботи оберіть лідера.

2) Уважно слухайте та читайте завдання.
3) Говоріть почергово, не перебиваючи одне одного.
4) Дотримуйся правила піднятої руки.
5) Працюй так, щоб не заважати іншим.

– Обговорення ситуацій, зображених на малюнках серії «Не можна…», продовження речення : «Я знаю, що не можна…»







називати чужим людям своє ім’я, адресу
Складання «Павутинки» (асоціативного куща). Робота в групах.
Презентація роботи в групах.

брати у незнайомих іграшки та солодощі


заходити

у ліфт з незнайомими

людьми






сідати в машину

до незнайомих людей

розмовляти

з незнайомими людьми



відчиняти

двері незнайомим людям



розмовляти

з

незнайомцями по телефону




дозволяти

незнайомим

доторкатися

до тебе




Складання «Павутинки

2. Встановлення послідовності дій. (Слайд №22)

3 .Обговорення ситуації «Дзвінок у двері».
- Пожежа! Всі горимо! Відчиняйте двері! Рятуйтесь!
(Не відчиняйте. Зателефонуйте сусідам, перепитайте. Вийдіть на балкон, оцініть ситуацію).
VІІ. Підсумок уроку.
Ось і підійшов урок до кінця.
- Що нового ви дізнались на уроці?
- Хто такі незнайомці?
- На яку пропозицію незнайомця ви б погодилися?
- Яка служба стане вам у нагоді, якщо виникнуть непорозуміння з незнайомцями?
- Якими є ваші враження від уроку?

- Продовжіть фразу: «Дім може бути фортецею…»

- Я вам сказати мушу,
що живемо ми лише раз.
Бережіть себе і друзів
та згадуйте Правила щораз.

Твоя безпека залежить від твоєї поведінки. (Слайд №23)



- Пам'ятати правила вам допомагатиме «Пам'ятка»



та мультфільм «Уроки обережності Тітоньки Сови».


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка