Урок природознавства 1 клас Марущак Тетяна Степанівна, вчитель початкових класів Первомайської зош І-ІІІ ст. №1



Скачати 44.71 Kb.
Дата конвертації21.02.2016
Розмір44.71 Kb.


Об′єкти живої та неживої природи
Урок природознавства

1 клас

Марущак Тетяна Степанівна,

вчитель початкових класів

Первомайської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1



Тема. Ознайомлення з об’єктами живої і неживої природи.

Мета. Вчити дітей бачити красу природи, спостерігати за нею; формувати вміння групувати об’єкти живої і неживої природи, наводити приклади, обґрунтовувати свою думку, виховувати любов та бережливе ставлення до природи.

Тип уроку: формування вмінь та навичок

Форма проведення уроку: урок - екскурсія

Місце проведення : шкільний парк.

Обладнання: загадки, маршрутний лист, картки для завдань групам.
Хід уроку

І. Організація класу

Проведення інструктажу щодо організації екскурсії (правила безпечної поведінки під час проведення екскурсії, перебування в дорозі (до місця проведення екскурсії ). Знайомство з маршрутом.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Вступне слово вчителя у парковій зоні.

А придивіться, будь ласка,

Тут всюди казка.

Вона блукає парком, сквером,

Прислухайтесь, будь ласка.



(Учні розглядають, милуються, замислюються).

- Скажіть, будь ласка, що ви бачите навколо себе?

- Що таке природа?

- На які групи ділиться природа?



ІІІ. Повідомлення теми та мети екскурсії

1. Вступне слово вчителя

- Сьогодні ми у парку недаремно. Будемо вчитися спостерігати за природою.

- Як ви розумієте значення слова спостерігати? Як ще по-іншому можна сказати? (розглядати, придивлятися, прислухатися)

Будемо відшукувати та розпізнавати об’єкти живої та неживої природи.

2. Повторення правил поведінки в природі

3. Очікування

- Що ви очікуєте від зустрічі з природою?



ІV. Робота над темою екскурсії

1. Проблемне запитання. Загадка

- Величава в усі пори:

Взимку в білому, весною в зеленому,

Влітку різнобарвна, восени золота.

- Чи впізнали ви цю красуню ?

- Її звуть Земля.

- Що ви можете розповісти про нашу Землю?

3.  Хвилинки милування навколишнім світом

Фізхвилинка

Добре те, що сонце світить,

Добре те, що вітер віє,

Добре те, що в синім морі

Добре плавати усім.

Добре те, що осінь в місто

Тихо, ніжно завітала,

Добре те, що всі дерева

В золоте вбрання вдягла.

V. Повторення та закріплення отриманих знань

1 . Загадки про живу і неживу природу

Вірно людям я служу .

Їм дерева стережу,

Дзьоб міцний і гострий маю,

Шкідників ним добуваю (Дятел)

Тільки ранок настає

Виглянь у віконце

Всім життя воно дає ,

Променисте (Сонце)

Висновки:

- Що віднесемо до живої, а що до неживої природи ?

- Чому ? (відповіді дітей

2. Об’єднання у групи. Групова робота.

- Знайти на своїй ділянці об’єкти живої та неживої природи.

(4 групи, кожна займає відведене місце)

- Назвіть ознаки, що допомогли розрізнити ці об’єкти.

- Презентація результатів роботи.

3. Робота із загадками. (До якої природи належить)

- Білокрила, наче птах

І оспівана в піснях,

Дрібне листячко вдягла

Наче мавка лісова.

Це? (Береза)


Із землі всіх повиганяв ( Дощ)

  • Чи може береза існувати без дощу?

Висновок.

IV. Підсумок екскурсії

- Де ми побували?

- Що було найцікавішим?

- Назвіть об’єкти живої природи.

- Що належить до неживої природи?

- Чи може жива природа існувати без неживої?

- Чи можемо ми існувати окремо від природи? Доведіть свою думку.

- Що цікавого ви помітили сьогодні в природі?



- Чи справдилися ваші очікування від зустрічі з природою?


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка