Урок природознавства у 2 класі Тема: Тварини лісу



Скачати 48.42 Kb.
Дата конвертації26.02.2016
Розмір48.42 Kb.

Урок природознавства у 2 класі

Тема: Тварини лісу.

Мета: поглибити знання учнів про тварин лісу, навчити наводити приклади мешканців лісу; розвивати мислення, пам'ять, увагу, вміння аналізувати, виділяти головне, робити висновки; виховувати дбайливе ставлення до тварин, бережливе ставлення до природи.

Тип уроку: вивчення й первинне закріплення нових знань.

Форма уроку: урок-подорож.

Обладнання: смайлики, презентація «Тварини лісу»; малюнки лісових тварин; опорні схеми до вправ «Картинна галерея», «Де мій дім?», «Хто де живе?».

Хід уроку

І. Організація початку уроку.

Знову день почався, діти,

Всі зібрались на урок.

Всі уважні? Всі слухняні?

Кличе нас усіх дзвінок.

Щоб урок пройшов немарно,

Працювати будем гарно?

1. Хвилинка спостережень.
- Яка зараз пора року?
- Який місяць?
- Чи були зранку опади?
- Яка температура повітря?
- Чи є вітер?

2. Учні визначають який у них настрій, обираючи смайлики.



c:\users\юля\pictures\i (4).jpgc:\users\юля\pictures\i (3).jpgc:\users\юля\pictures\i (2).jpg

ІІ. Підготовка учнів до засвоєння, актуалізація опорних знань.

1. Перевірка домашнього завдання.

Гра « Де мій дім?»

Вчитель учням роздає таблички з назвами рослин, а діти розподіляють, де вони ростуть, позначаючи відповідними номерами.

1

Сосна

1-1

1

у лісі;

2

Жито

2-2

2

у полі;

3

Ромашка

3-1

3

у болоті;

4

Дуб

4-1

4

у річці;

5

Очерет

5-3

5

у саду;

6

Пшениця

6-2

7

Водяні лілії

7-3

8

Ліщина

8-1

9

Троянда

9-5

10

Волошки

10-5

2. Перегляд розвиваючого фільму «Хто живе у лісі?»



- Яких лісових тварин ви запам’ятали?

- А кого ви бачили, коли бували в лісі?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

1. Прийом «Картинна галерея».

На дошці 6 картин тварин (вовк, лисиця, заєць, дикий кабан, олень, ведмідь). Об’єднавши учнів у групи, вчитель пропонує їх представникам через деякий час назвати ознаки поняття, що зображені на картинах. Після завершення роботи у групах представники називають одну ознаку. Вчитель записує їх на дошці.

IV. Вивчення нового матеріалу.

- Сьогодні, діти, ми відправляємось у подорож до лісу. Тема сьогоднішнього уроку «Тварини лісу».

- І першим до кого ми завітаємо – лось ( слайд 1)




ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА «Лесная физминутка»

V. Первинна перевірка засвоєння знань.

1. Гра «Хто живе у лісі?»

- Серед перелічених тварин визначте тих, що живуть у лісі, плескаючи у долоні.

Білка, горобець, собака, рись, їжак, ластівка, морська свинка, бурий ведмідь, гуска, лелека, лось, шишкар, дятел, мурашка, зозуля.


2. Гра «Хто де живе?»

- Правильно помістіть звірів у свої будиночки (показати стрілками).




Хто живе? Де живе?

Ведмідь лігво

Лисиця гайно

Білка барліг

Вовк нора

(Ведмідь – барліг, лисиця – нора, білка – гайно, вовк – лігво)

VI. Первинне закріплення знань.

1. Робота з підручником (с.127)

- Складіть ланцюг живлення у лісі влітку.



Підсумок. У лісі життя тварин пов’язані з добуванням корму. У лісі «зайвих» тварин не існує.

VII. Контроль і самоперевірка знань.

1. Робота в робочому зошиті. Самостійна робота (с. 47)

1) Визнач найбільшу тварину наших лісів.

Білка лось заєць лисиця

2) Який ланцюг живлення складено правильно? Підкресли.

Дятел-жук-короїд-сосна

Сосна-жук-короїд-дятел

Жук-короїд-сосна-дятел

VIII. Підбиття підсумків уроку. Рефлексія.

1. Прийом «Мікрофон» (учні відповідають на поставлені питання в мікрофон)

- Які тварини живуть у лісі?

- Кого називають санітарами лісу?

- Чим корисні птахи лісу?

- На кінець уроку, який у вас настрій? (учні піднімають відповідні смайлики).

IX. Домашнє завдання.

с. 124-127

- Розказати про одну з тварин, про яку розповідається в тексті. Користуючись таким планом:

1) Назва тварини;

2) До якої групи належить: звірі, птахи чи комахи;

3) Зовнішній вигляд;

4) Де живе;



5) Чим живиться.

e:\работа\фони для документів\26а.jpg


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка