Урок-проект з математики в 1 класі Вчитель: Кухоцька Г. Ю. Тема. Все про число Основна мета уроку



Скачати 77.71 Kb.
Дата конвертації26.02.2016
Розмір77.71 Kb.
Все про число 8

Урок-проект

з математики в 1 класі

Вчитель:



Кухоцька Г.Ю.

Тема. Все про число 8.

Основна мета уроку:

а) діяльнісна: сформувати уявлення про число 8; вчити записувати число графічно і цифрою, складати приклади на додавання з відповіддю 8; на основі пошукової роботи учнів здійснити обмін інформацією про число і цифру 8, формувати навички звітувати про виконану роботу; розвивати мислення, пам’ять, увагу, спостережливість; враховувати старанність, інтерес до вивчення математики, почуття взаємодопомоги;

б) навчальна: вчити записувати число 8 графічно і цифрою;

в) знання: знати склад чисел 6, 7;

г) уміння: уміти схематично і знаково записувати число у межах 8 порівнювати групи предметів за кількістю; записувати результати; порівнювати за допомогою знаків « ˃ », « ˂ », « = ».

Розумові операції: спостереження, порівняння, аналізу, синтез.

Обладнання: казкові герої (м’які іграшки), картка з друкованою і рукописною цифрою 8, каса цифр, цифровий «віяло», індивідуальний матеріал (палички, набір геометричних фігур, каса цифр), силуетні картини.

Тип уроку: відкриття нових знань.
Хід уроку
І. Організаційний момент.

Діти, до нас завітало багато гостей.

Привітайтеся з ними.

Сьогодні у нас незвичайний урок,

У математику зробимо ще один крок.

А з казкою ми зустрічались не раз.

І знову вона завітає до нас.

В казках є завжди перешкоди, та знаю,

Що їх для кмітливих дітей не буває.

Працюємо сьогодні під девізом:

Думаємо – швидко,

відповідаємо - чітко,

сидимо – правильно,

пишемо – красиво.


ІІ. Актуалізація знань і фіксація утруднення в діяльності:

  1. Бесіда « З якої казки?»

  • Діти, всі ви любите казки і багато їх знаєте.

  • А з якої казки цей предмет?

( показую рукавичку ).

  • З української народної казки « Рукавичка».

  • А якими словами починається казка?

  • Ішов дід лісом.

  • Скільки тваринок прийшло до рукавички?

(Сім).

  • А чи їх справді 7, ми переконаємось, коли по порядку їх назвемо.

  • Назвіть їх. ( Діти називають, а я на столі виставляю м’які іграшки).

  • А тепер порахуємо всі разом.

  • Скільки ж всіх? (Сім).

  • Хто першим прийшов до рукавички? (Мишка-шкряботушка).

  • Другим? (Жабка-скреготушка).

  • Хто прийшов за лисичкою? (Вовчик-братик).

  • Яким прийшов кабан-іклан? (Шостим).

  • Хто прийшов сьомим? (Ведмідь-набрідь).

  • То скільки тваринок вмістилося у рукавичці? (Сім).

  • Що ми знаємо про число 7?

(Число 7 стоїть за числом 6. Стоїть на сьомому місці).

(Число 7 більше за 6).

(Число 7 можна утворити із 6 і 1, 1 і 6, 4 і 3, 3 і 4, 5 і 2, 2 і 5).

  1. Практична робота.

( На партах індивідуальний матеріал).

  • Покладіть на парту стільки паличок, скільки тваринок поселилося у рукавичці. (Сім).

Молодці.

  • А якого героя казочки не вистачає?

  • Яку тваринку ще зустріли у цій казці? (Собачку).

  • То скільки тваринок у казці? (Вісім).

  • На парті у вас 7 паличок.

  • А що треба зробити, щоб їх стало 8? (Покласти ще одну паличку).

  • Як утворити число 8? (До попереднього числа 7 додати 1).



  1. Місце числа 8 у математичному ряду.

  • На якому місці стоїть число 8? (Число 8 стоїть на восьмому місці в математичному ряді).

ІІІ. Повідомлення теми уроку.

Отже, на сьогоднішньому уроці ми говоритимемо про число і цифру 8.

До цього уроку ми ретельно готувалися, бо це незвичайний урок. Ви зі своїми мамами, татами, старшими братиками і сестричками займались пошуковою діяльністю. Наше завдання було знайти «Все про число 8».

ІV. Проектування та фіксація нового знання.


  • Послухайте інформацію, яку ми зібрали про число 8.

  1. Повідомлення учнів

Цікавинки природи

  • Малятко кита, щойно народжене, має довжину 8 м.

  • Чи знаєш ти, що у павука 8 лап.

  • А восьминога так назвали через те, що у нього 8 «ніг».

ЗАГАДКИ

  • Що то за птах, що на вісьмох ногах? (Комар)

  • Кільця в ножицях стулились, що за цифра утворилась? (Вісім)

  • Вісім ніг, як вісім рук,

вишивають у шовку круг.

Майстер знає в нитках толк,

ви купуйте, мухи шовк. (Павук).

Народ скаже, як зав’яже.


  • Всім по сім, а мені таки вісім.

Скоромовка

Семеро Семенів смереку пиляли,

А восьмого до мене по сливи послали.

Та на всіх Семенів

Слив не стало в мене.

Смішинка

Учитель запитує учня:



  • Скільки буде три та п’ять?

  • Не знаю, - відповідає учень.

А вчитель:

  • Ну ось, як я покладу тобі в кишеню три горіхи і ще п’ять горіхів.

Скільки буде?

  • Жодного.

  • Та чому ж жодного?

  • Та тому, що в мене в кишені дірка.

Вірші

  • В цифри вісім – два кільця

Без початку, без кінця.

  • Восьма лялька менша всіх.

Трохи більша за горіх.

От стоять усі сестриці

По порядку, як годиться.


  • Скільки вас? – а ляльки враз:

  • Вісім, вісім нас.



  • Якщо два бублики – нулі

Покласти поряд на столі,

То скільки буде, відгадай-но.



  • Що там гадати; - два звичайно.

  • Ти, дорогенький, помилився.

Не два, а звичайно більше – вісім.

  • Довгожданний перший сніг

На дерева й землю ліг.

Костя, Гриць, Олег, Тиміш,

Прихопивши вісім лиж,

Подались в ранкову пору

Покататися на гору.

Ви, напевно, здогадались,

Скільки кожному дісталось?


  • Мати рано уставала,

На сніданок готувала

Із вишнями вареники,

Вареники – туленики…

В мене друзів багато,

Всі заходьте у хату:

І Роман та Іван,

І Гришко, і Мишко,

І Платон та Антон,

І Юрась, і Тарас!

До восьми я рахувала,

По варенику давала.

Молодці. Відмінно справилися із завданням. А зараз я зберу вашу інформацію, скріплю. Вийшла книжечка. Ми покладемо її у нашу класну бібліотеку.



Фізкультхвилинка

  • Хто це там уже втомився?

Треба дружно всім нам встати і фізпаузу почати.

Нумо, діти, посміхніться

і до сонця потягніться.

Землі рідній поклоніться.

Вліво, вправо поверніться.

Раз присядьте, два присядьте,

і за парти тихо сядьте.


  1. Робота в зошиті з друкованою основою. Написання цифри 8.

Ми багато дізналися про число 8.

  • Що нам необхідно для позначення числа 8? (Знак).

  • Що нам допоможе дізнатися як пишеться знак? (Підручник).

  • Відкрийте підручник на сторінці 27. (Еталон цифри 8 з’являється на дошці).

а) Показ каліграфічного написання цифри 8.

Вісімка така ж, як двійка,

Тільки хвостик у кільце.

Закрутився наче змійка.

Вийшло не кільце, а два:

Зверху – голова і знизу – голова.

Цифра 8 складається з двох елементів: верхнього та нижнього овалів. Верхній овал пишеться трохи менший, ніж нижній. Починаємо писати цифру 8 з верхнього кута клітинки. Ведемо заокруглену лінію праворуч до правої межі клітинки. На середині клітинки ведемо заокруглену лінію ліворуч, доводимо до нижньої лінії клітинки і те саме – у зворотному напрямку із віддзеркаленням.
б) Повторення правил, яких треба дотримуватись при письмі.

Сиди рівно.

Ноги тримай на підлозі.

Обидві руки клади на парту.

Зошит клади навскіс так, щоб лівий кут його був проти середини грудей.

Лівою рукою притримуйте зошит.

Ручку тримайте трьома пальцями: великим, середнім, вказівним.
в) Письмо цифри вісім в зошиті.

Завдання 1.

Обведіть спочатку за пунктиром, а далі самостійно.

В другому рядку обведіть числа в порядку зростання, а в третьому – записати числа в порядку спадання.

Завдання 2.

Зафарбувати стільки клітинок, скільки на малюнку горошин.


V. Розвиток знань учнів.

1) Самостійна робота.

Завдання 3.

Скласти, записати і обчислити приклади за кожним рядком.

(Перевірка завдання)


  • З яких двох чисел можемо скласти число 8? (5 і 3, 3 і 5, 2 і 6, 6 і 2, 7 і 1, 1 і 7, 4 і 4).

2) Задачі – вірші.

  • Ось до класу на урок

Залетіло шість сорок.

Дві пізніше прибуло

Скільки всіх птахів було? (6+2=8)


  • У Оксаночки в руці

Є чотири олівці.

А в її подружки Віри,

Ось погляньте, теж чотири.

Порахуйте, діти, всі

Кольорові олівці. (4+4=8)

3) Математична гра « Покажи скільки»

На набірному полотні розміщені силуетні картинки: грибочків – 7, їжачків – 8, яблук – 7 , квіток – 5. Діти показують на числових віялах скільки є тих чи інших предметів на полотні із промовлянням вголос.



4) Практична робота.

У вас на парті лежить 8 паличок.



  • Які дві фігури можна скласти з восьми однакових паличок?

(Два чотирикутники, п’ятикутник і трикутник).

  • Складіть їх.

VI. Підсумок уроку.

  • Чи сподобався вам наш урок?

  • Що дізналися сьогодні на уроці? (Дізнались багато цікавого про число 8, навчилися писати цифру 8).

Сьогодні на уроці я була задоволена вашими відповідями. Я сподіваюсь, і наступного уроку всі працюватимемо дружно. Дякую вам, діти, за роботу на уроці.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка