Урок Тема. Чарівна квітка. В. Сухомлинський «Сергійкова квітка»



Скачати 76.31 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір76.31 Kb.


Урок 6.

Тема. Чарівна квітка. В.Сухомлинський «Сергійкова квітка». Слайд 1

Мета.

Формування ключових компетентностей:

  • Формувати уявлення про справжню красу;

  • розвивати уміння робити висновки;

  • виховувати бережне ставлення до природи.

Формування предметних компетентностей:

  • розширити уявлення учнів про творчість В.О.Сухомлинського;

  • ; розвивати уважність до тексту;

  • вдосконалювати навички правильного і виразного читання;

  • формувати уміння аналізувати, узагальнювати і робити висновки з прочитаного;

  • вдосконалювати навички читання в особах.

Обладнання. Книги В.Сухомлинського, портрет В.Сухомлинського.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу. Урок-диспут.

Особливості проведення уроку: урок з використанням ІКТ.
Хід уроку

І. Організаційний момент.

Вас покликав на урок

Голосистий наш дзвінок,

Ви зібралися тут дружно,

Почнемо урок всі мужньо.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Тести:


  1. Кого знайшли діти на болоті:

а) лелеку;

б) перепілку;

в) журавля.

2. Що було поранене в птаха:

а) нога;

б) крило;

в) дзьоб.

3. Яка пора року йшла у вірші Л.Українки:

а) літо;

б) осінь;

в) зима.

4. Чому пташка не летіла в теплі краї?

а) була поранена;

б) не покине країни рідної;

в) не залишала свого гнізда.

5. Які бджілки літали в квітах:

а) золотисті;

б) рябі;


в) дикі.

6. Ким звалася дівчина:

а) весною;

б) осінню;



в) літом.

ІІІ. Мовна розминка.

Знайди імена хлопчиків. Слайд 2


г

п

г

а

р

т

с

е

р

г

і

й

м

т

и

а

в

і

с

р

ц

ф

р

є

і

о

ь

м

и

е

м

а

к

с

и

м

Слайд 3.

г

п

г

а

р

т

с

е

р

г

і

й

м

т

и

а

в

і

с

р

ц

ф

р

є

і

о

ь

м

и

е

м

а

к

с

и

м


Читання речень переплутанок (за методом В.Б.Едигея) Слайд 4 - 5
гаКни Придиро крирозєтьсява не мсів, а кильті мит, тхо жемо не кильті видисяти і хаслути, а мієв чибати і тичу, тхо пидовотли вглятьсяєда у твіс рівльоко і ківзву. роПрида вненапона союкра. баТре її лькиті тичибапо чувідти і зумізроти.

Слайд 5.


Книга Природи розкривається не всім, а тільки тим, хто може не тільки дивитися і слухати, а вміє бачити і чути, хто допитливо вглядається у світ кольорів і звуків. Природа наповнена красою. Треба її тільки побачити відчути і зрозуміти.
ІV. Повідомлення теми й мети уроку.

  • На сьогоднішньому уроці ми спробуємо уявити справжню красу природи. Твори цього автора ми читали в 2 класі. Нещодавно відзначали його 95 – річчя з Дня народження. У нашому класі ми дивилися презентацію його творчості. Про кого це мова?

  • Так. Це Василь Олександрович Сухомлинський – заслужений учитель. Народився на Кіровоградщині. Він написав збірки оповідань і казок для дітей.

  • Які твори ви читали?

  • На сьогоднішньому уроці ми прочитаємо ще одне оповідання В.Сухомлинського «Сергійкова квітка», зміст якого дасть вам змогу подискутувати, висловити свою думку. Наш урок сьогодні буде незвичайний, а урок-диспут.

Фізкультхвилинка.

V.Опрацювання оповідання В.Сухомлинського «Сергійкова квітка».

1. Робота над заголовком.

* Починаємо свою відповідь словами «На мою думку…»Я вважаю »

- Як ви думаєте, про кого це оповідання?

*«Я вважаю ..»


- Пофантазуйте, про тут йтиметься?

2. Читання оповідання вчителем.

- Які подарунки від батьків отримали хлопчики?

- Який незвичний подарунок зробив Сергійко?

- Чи зрозуміли це друзі?

3. Словникова робота. Слайд 6

Передостанній вирізьблено

кишеня гущавина

чагарник тремтіли

блакитних тремтіли

4. Читання оповідання учнями мовчки.


подарунок
5. Побудова асоціативного куща

Картка з написом


- Діти, коли ви чуєте чи вимовляєте це слово, що ви уявляєте? (Діти називають, а вчитель на дошці будує асоціативний кущ)

Іграшка книжка мобілка ноутбук


цукерки

подарунок морозиво

фрукти одяг театр музей диск
6. Вибіркове читання. Робота над змістом оповідання.

* Який подарунок отримав Петро?

* Чим хвалився Максим?

* Чим здивував Гриць?

* А що показав друзям Сергій?

* Яка була ця квітка?

* Як хлопці відгукнулися про ножик, ліхтарик, соловейка?

* А про квітку?

* Від кого отримали свої подарунки хлопці?

* А Сергійко?

* Прочитайте, що сказали друзі Сергійка про незвичайний подарунок.
7. Читання оповідання в особах.

8.Робота з ілюстрацією підручника.

- Подивіться на малюнок. Спробуйте описати цю квітку.

(Чарівна квітка, великі блакитні пелюстки, на пелюстка крапельки води, серединка обрамлена жовтим сонечком.)

Учитель читає вірш.

Коли де бачу квітки очі –

«Люби!» - вона мені шепоче.

Повз деревце іду зелене –

«Привіт!» - схиляється до мене.

В гніздечку пташку стріну в гаї –

Питає пташка: «Як ся маєш?»

«Спочинь!» - з болота жаба просить.

«Всміхнись!» - цвіркун сюркоче в просі…

Який же світ кругом чудовий!

Додому йду в добрі й любові. (С.Павленко)



9. Розвиток зв’язного мовлення.

В. О.Сухомлинський написав для вас, діти, багато чудових збірок.

Діти готують розповідь про письменника.

1 учень.

Василь Сухомлинський народився на Кіровоградщині. Ріс допитливою дитиною. Дуже любив малювати.

2 учень.


Понад 35 років пропрацював вчителем та директором школи.

3 учень.

Він написав понад 1500 казок. Оповідань, легенд, новел. Найчастіше писав казки. Він говорив своїм дітям, Сергійкові та Олі, що людина народжується для того, щоб залишити на землі добрий слід.

4 учень.

Сухомлинський писав про природу, закликав берегти її.
10. Робота в групах. Слайд 7

Складання характеристик героїв.

І група.

Створити образ Сергійка. (скромний, добрий, радісний , щасливий, люблячий, спокійний, совісний, хороший, заздрісний, самовпевнений)

ІІ група.

Створити образ Петрика. (нахабний, скромний, співчутливий, злий, самокритичний, добрий.)



11. Розгадайте зашифрований вислів.

НЕ ВАЙ ПРИ ДІ ТИ


ЗРИ НА РО КВІ

VІ. Підсумок уроку.

Вправа «Мікрофон»

  • Якби ви були поряд з хлопчиками, як би ви виразили своє захоплення квіткою Сергійка і взагалі для вас квіти – це … (краса, радість, рослини, любов, пісня, життя..)

  • Чи сподобалось вам оповідання?

VІІ. Домашнє завдання.

  • Читати в особах.

  • Придумати продовження оповідання.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка