Урок Тема. Поняття презентації та комп’ютерної презентації, їх призначенняСкачати 51.51 Kb.
Дата конвертації11.03.2016
Розмір51.51 Kb.
Урок 1.

Тема. Поняття презентації та комп’ютерної презентації, їх призначення.

Мета: сформувати поняття «комп’ютерна презентація», навчити розрізняти їх види та призначення, розглянути призначення й можливості використання програмних засобів, призначених для створення презентацій.

Домашнє завдання: 1. Прочитати теоретичний матеріал.

 2. Переглянути матеріал презентації «Поняття презентації та комп’ютерної презентації, їх призначення».

 3. Створити і зберегти презентацію на 5 слайдів.

Словник термінів:

 • Комп'ютерна презентація — це набір кольорових карток-слайдів спеціального формату з лаконічною інформацією на певну тему, тобто зручний інструмент, за допомогою якого можна наочно і в інтерактивній формі донести до глядача інформацію.

 • Слайд – це окрема екранна сторінка, що містить у собі текстові, графічні, віде- та аудіо- об’єкти.

 • Слайдові презентації – це набір карток–слайдів з певної теми, що зберігаються у файлі спеціального формату.

 • Потокові презентації – це презентації, призначені для неперервного показу слайдів за раніше запрограмований час.

Мультимедійні технології дозволяють використовувати всі способи представлення інформації одночасно. Головною особливістю цих технологій є інтерактивність, можливість користувача брати участь у роботі апаратно-інформаційних пристроїв. На даний момент розроблено багато мультимедійних програм і продуктів таких, як довідники, енциклопедії, віртуальні тренажери, навчальні програми, комп’ютерні презентації.

Раніше під час виступу або лекції використовували плакати, малюнки, формули, посібники тощо. За допомогою діапроекторів і кодоскопів демонстрували графічні слайди на екран.

Розвиток комп’ютерної техніки та поява мультимедійного проектора зараз дозволяє підготувати і показати ілюстрований матеріал у вигляді презентації. Саме цей термін включає в себе невід’ємні та важливі моменти для успішної організації якісного звукового, візуального і графічного супроводу доповідача.

Слово «презентація» походить від латинського «prezentation», що означає передаю, вручаю. Отже, презентація — це представлення інформації, виступ, доклад, захист проекту, представлення ідей, людей, реклама товарів тощо.

Комп'ютерна презентація — це набір кольорових карток-слайдів спеціального формату з лаконічною інформацією на певну тему, тобто зручний інструмент, за допомогою якого можна наочно і в інтерактивній формі донести до глядача інформацію.

Історична довідка.

Професор інженерії UC Berkeley Кен Голдберг із винахідниками PowerPoint Деннісом Остіном та Бобом Гаскінсом.

Ідея PowerPoint з’явилась у Боба Гаскінса (Bob Gaskins), студента університету Берклі, який вирішив, що настає сторіччя графічних інтерактивних матеріалів. У 1984 році Гаскінс приєднався до Forethought і винайняв програміста Денніса Остіна (Dennis Austin). Боб і Денніс об’єднали свої зусилля і створили програму Presenter. Денніс створив оригінальну версію програми разом з Томом Рудкіним (Tom Rudkin). Пізніше Боб вирішив змінити ім´я програми Presenter на PowerPoint, яке і стало назвою кінцевого продукта.

У 1987 р. вийшов PowerPoint 1.0 для Apple Macintosh. Він працював у чорно-білому кольорі, але незабаром з’явилися кольорові Macintosh і нові версії PowerPoint не змусили себе чекати. Наприкінці 1987 р. Forethought та її продукт купила компанія Microsoft за 14 млн доларів і у 1990 р. вийшла версія для Windows. З 1990 р. PowerPoint стала невід´ємною частиною в стандартному наборі програм Microsoft Office, що дозволило PowerPoint стати найбільш поширеною в усьому світі програмою для створення презентацій.

Місrosoft PowerPoint – це програмне забезпечення, що дозволяє оформлювати інформацію у такому форматі, у якому буде зручно представити її за допомогою мультимедійного проектора.

За допомогою Power Point можна створювати зображення на екрані, до яких ефективно внесені кольоровий текст та ілюстрації, графіки, таблиці й ролики, а також переходи від одного зображення до другого аналогічно до слайд-шоу; можна анімувати текст та ілюстрації на екрані, а також додавати звукові ефекти та дикторський текст. Також матеріали презентації можна роздрукувати для їх подачі під час проведення презентації.Основні можливості систем опрацювання комп’ютерних презентацій:

 • включення до слайдів презентації текстів, графічних зображень, відео- та звукових об’єктів;

 • редагування та форматування об’єктів презентації;

 • використання шаблонів і стилів оформлення слайдів;

 • застосування ефектів анімації до об’єктів презентації;

 • налаштування послідовності та тривалості відтворення об’єктів презентації;

 • налаштування режимів демонстрації слайдів на екрані монітора або з використанням мультимедійного проектора;

 • демонстрація створеної презентації;

 • підготовка до друку слайдів презентації;

 • збереження презентації у файлах різних форматів для відтворення з використанням різних програмних продуктів;

 • включення до файлів презентацій засобів відтворення презентації для демонстрації її на комп’ютері, на якому не встановлена жодна система опрацювання презентацій, та ін.

Програма PowerPoint 2007 має всі можливості систем опрацювання презентацій, які були розглянуті вище. Вона може працювати в двох основних режимах – створення і редагування презентації та її демонстрації. Стандартним форматом файлів презентацій, підготовлених з використанням PowerPoint 2007, є формат PPTХ. Крім того, PowerPoint 2007 забезпечує роботу з презентаціями, створеними в попередніх версіях програми у форматі PPT, а також збереження презентацій у файлах різних форматів.Відкрити програму PowerPoint 2007 можна виконавши послідовність дій: Пуск → Усі програми → Microsoft OfficeMicrosoft Office → PowerPoint 2007.

Після цього ви побачите основні елементи головного вікна PowerPoint 2007:
 1. Рядок заголовка вікна.

2. Головне меню.

3. Стрічка (панель інструментів).

4. Вкладки «Слайди» і «Структура».

5. Панель швидкого доступу.

6. Слайд.

7. Область нотаток до слайду.

8. Рядок стану.

9. Кнопки перемикання режимів перегляду.Сфери використання комп’ютерних презентацій:

 • Рекламування товарів, послуг;

 • Супровід виступів, демонстрація ідей;

 • Створення фотоальбомів;

 • Наочне подання навчальних матеріалів;

 • Контроль знань;

 • Керування навчально-пізнавальною діяльністю учнів тощо.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка