Урок тренінг. Мета: ознайомити учнів з небезпечними наслідками вживання алкоголю; вчити приймати свідомі рішення; розвивати особисту і громадянськуСкачати 177.96 Kb.
Дата конвертації07.03.2016
Розмір177.96 Kb.
Урок – тренінг.

Мета: ознайомити учнів з небезпечними наслідками вживання алкоголю; вчити приймати свідомі рішення; розвивати особисту і громадянську відповідальність підлітків; формувати необхідність в організації здорового дозвілля (заняття спортом, музикою, мистецтвом…); навчити робити вільний вибір за умови повної обізнаності.

Обладнання: ситуативні картки, плакати з написами «Соціальні проблеми, пов'язані зі зловживанням алкоголю», «Наслідки зловживання алкоголю», «П'яниця схожий на пляшку віскі, лише горло та черево й ніякої голови» А.О* Маллі, «Алкоголь наносить шкоду тілу, руйнує розум, отуплює цілі нації» О. де Бальзак.

Хід тренінгу.  1. Правила роботи групи.

Вчитель. Для чого в нашому житті існують різні правила? (Після відповідей учасників пропонується прийняти правила роботи групи під час тренінгу, які прикріплюються на дошці).

Орієнтовними правилами тренінгу можуть бути такі:  • брати участь у виконанні вправ і завдань добровільно;

  • говорити від свого імені, про себе, висловлювати власні думки;

  • один говорить – інші слухають;

  • обговорювати дію, а не особу;

  • повага до почуттів і думок інших;

  • бути відвертим;

  • щирість і відвертість;

  • активно брати участь у роботі групи;

  • нікого не критикувати.

Вчитель.

Ми приходимо в цей дивний світ всі такі різні, неповторні. Кожен з нас має три шляхи : вищий, пересічний і нижчий. Вищий шлях в житті обирають одиниці – високодуховні люди. Нижчим шляхом ідуть слабкі, безвольні люди, ті, кого в народі не люблять, часом навіть ставляться з презирством. Пересічний шлях – це шлях більшості людей: чесних, порядних, тих, хто любить природу, працю.

Жоден з нас не може обирати собі колір волосся, зріст, колір шкіри. А от який шлях у житті обрати: вищий, звичайний чи нижчий – це залежить виключно від кожного з нас.

Тема нашої зустрічі – «Правда про алкоголь».

«Хмільне завжди протягує нам руку, коли ми зазнаємо невдач, коли ми слабнемо, коли ми втомлені і вказує надзвичайно легкий шлях виходу з обставин, що склалися. Але обіцянки ці неправдиві: фізична сила, яку вона обіцяє – примарна, душевне піднесення – оманливе; під впливом хмільного ми втрачаємо істинне уявлення про цінності речей»

(Дж. Лондон).

Здавна люди зневажали п'яниць, алкоголіків, про що свідчить народна мудрість,яка знайшла відображення у народній творчості.

(Усім учням пропонується навести приклад прислів'я, приказки, загадки про алкоголь).2. Мозковий штурм.

«Що таке алкоголь?»

Цілі: ввести учасників тренінгу в тему, актуалізувати їхнє особисте розуміння того, що таке алкоголь.

Надати слово кожному бажаючому висловити своє розуміння , свої асоціації з поняттям «алкоголь».

А зараз давайте перевіримо свої знання, давши кілька відповідей на запитання такого тесту.

Тест.

1. Чи вважаєте ви себе досить дорослими, щоб обговорювати проблему алкоголізму?

2. Чи може людина, що дуже часто вживає алкогольні напої виглядати абсолютно здоровою?

3. Чи можуть люди помирати від алкоголю?

4. Чи можна вилікувати алкоголізм?

5. Чи може плід постраждати від того, що його мати алкоголічка?

6. Якби близька вам людина стала залежною від алкоголю, ви б продовжили б спілкуватися з нею?

Якщо ви відповіли на питання 1,3,5 позитивно, значить, рівень знань у вас достатній. Якщо припустилися помилки , не засмучуйтесь. Зараз ви зможете поглибити знання з цієї теми.

Кожна людина завжди бажає жити довго, щасливо, мати родину, дітей. Зустрічаючись, бажають один одному здоров'я «Здравствуйте».

Є така курдська притча:

На початку творення Бог призначив усім живим істотам по 30 років земного життя, нарівно, без образ. Але людині цього виявилося замало, тоді Бог додав їй 15 років, віднявши їх у ішака, якого обтяжувало тоскне життя. Коли ж і цього виявилося замало , Всевишній подарував людині ще 15 років, віднявши півжиття у собаки, але й у 60 років людина не вгамувалася. Творець дав «улюбленцю» ще 15 років, цього разу вкоротивши вік мавпи… З тих часів перші 30 років людина радіє життю, наступні 15 років наживає статок, працюючи, як …( здогадалися?) Потім, немов ревнивий пес, намагається зберегти нажите, а протягом останніх 15 років уподібнюється далекому родичу. Натяк прозорий і не позбавлений зерна істини. Як же даровані Всевишнім роки зробити активними й творчими? Як зберегти молодість і здоров'я? Якщо людина здорова, то вона й щаслива. А зачасту здоров'я людини залежить від неї самої.

3. Гра – розминка.

Цілі: активізувати учасників до роботи у групі, тренувати увагу до дій іншого, вміти знаходити засоби невербального спілкування.

Вчитель. Алкоголь грабує людину краще, ніж злодій. Злодій бере речі, рідше -життя пограбованого. Алкоголь обов'язково забирає здоров'я, душу, розум. Злодій краде тихенько, а алкоголю людина сама відкриває двері своєї хати. Злодіїв судять, карають, а алкоголь завжди безкарний. Як би він не впливав на людські органи, найбільше він уражає мозок.

«П'яні подібні до тварин, у яких видалено головний мозок» - так писав І.П.Павлов.

Коли людина вживає алкоголь, настає сп'яніння ,яке можна диференціювати на кілька ступенів, що залежать від кількості випитого алкоголю. Арабський письменник

ІІ ст. Абуль – Фараді охарактеризував ступені сп'яніння поведінкою чотирьох тварин.

Зараз чотири учні з класу покажуть по черзі цих тварин за допомогою рухів, а завдання усіх інших учнів класу - вгадати цих тварин.

«Вино надає кожному, хто його п'є якості чотирьох тварин:

спочатку людина стає подібною до павича, її рухи плавні й величаві, потім вона набуває характеру мавпи – починає з усіма жартувати, загравати, а потім нагадує лева й стає гордою та самовпевненою, і в решті – решт, перетворюються на звичайнісіньку свиню і подібно до неї валяється в багнюці».

Я думаю, що ви згодні з порівняннями арабського письменника, адже він точно порівнює поведінку п'яної людини з певною твариною, залежно від кількості вжитого алкогольного напою.

І кожен хто вживає алкогольні напої повинен знати і розуміти наслідки його дії на організм, на психіку людини, щоб не бути посміховиськом серед інших, непитущих людей, що його оточують.

Проблема вживання алкоголю дуже актуальна в наші дні. Зараз споживання спиртних напоїв у світі характеризується величезними цифрами. Від цього страждає все суспільство, але в першу чергу під загрозу ставиться підростаюче покоління: діти, підлітки, молодь, а також здоров'я майбутніх матерів. Адже алкоголь особливо активно впливає на несформований організм, поступово руйнуючи його.

Шкода алкоголю очевидна. Доведено, що при вживанні алкоголю усередину організму, він розноситься по крові до всіх органів і несприятливо діє на них аж до руйнування.

При систематичному вживанні алкоголю розвивається небезпечна хвороба – алкоголізм. Що це захворювання, про його стадії та вплив алкоголю на організм ми зараз дізнаємося, можливо, вперше із повідомлень наших товаришів.Повідомлення учнів.

Вплив алкоголю на органи.

Алкоголізм – це хвороба, яка виникає внаслідок тривалого не дозованого вживання спиртних напоїв і супроводжується зниженням працездатності , деградацією особистості. Умовно розрізняють три стадії алкоголізму: початкову, середню, кінцеву.

Потрапивши до організму, алкоголь швидко всмоктується в кров і розноситься в усі органи і тканини. У шлунку всмоктується 20% алкоголю, а у верхніх відділах тонкої кишки – близько 80%. В організмі алкоголь під дією різних ферментів перетворюється на альдегіди і кетони, які далі перетворюються на воду і карбонатну кислоту. І тільки 5% ужитого алкоголю виводиться із організму в незмінному стані із сечею і повітрям, що видихається.З допомогою радіоактивних ізотопів установлено, що продукти розпаду алкоголю затримуються в ЦНС до 2 тижнів, а це означає , що людина, яка вживає спиртні напої 2 рази на тиждень, постійно отруює свій організм.

Алкоголь може негативно впливати на тканини , знешкоджуючи шлунок і горло людини. Навіть у невеликій кількості алкоголь викликає секрецію травних соків шлунка, створюючи відчуття голоду. Постійне подразнення слизової оболонки шлунка може спричинити гастрит – хронічне захворювання слизової оболонки шлунка. Під час вживання алкоголю має значення кількість їжі, яка є в шлунку. Їжа може майже вдвічі уповільнити всмоктування алкоголю в кров . Жирна, а також білкова їжа, така як молоко чи сир , може зупинити сп'яніння. Ступінь сп'яніння залежить від того, скільки людина випиває за один раз і як часто вона це робить. Розтягнуте в часі приймання алкоголю та невеликі дози дають змогу печінці переробляти печінці успішніше, ніж тоді, коли алкоголь випитий «залпом».

Для виведення алкоголю з організму він має бути розкладений печінкою на вуглекислий газ і воду. Печінка може переробляти невелику кількість алкоголю, випитого за один прийом. Інша частина алкоголю циркулює у крові до тих пір, поки печінка не розкладе його цілком. Для того щоб переробити алкоголь, який міститься в одній порції , печінці треба приблизно до 3 годин. Робота печінки настільки порушується, що симптоми цього можуть позначатися на кровоносній системі та системі травлення. Цироз печінки – це ураження печінки і заміщення її клітин жировою або сполучною тканиною. Він може бути викликаний надмірним вживанням алкоголю. Як правило алкоголіки втрачають апетит. У шлунку з'являється багато слизу, який заважає їжі перетравлюватися. Травлення порушується, у результаті чого виникають авітамінози. За статистикою: 23% алкоголіків страждають запорами, 11%- проносом, 5% - запорами і проносом.

Ступені сп'яніння.

Ступінь алкогольного сп'яніння коливається в широких межах – від легкого до важкого отруєння, небезпечного для життя. Навіть у разі вживання невеликої кількості алкоголю спостерігаються зміни в рухових і психічних функціях. Зміна цих функцій залежить від концентрації алкоголю в крові, його індивідуального сприйняття і від стану здоров'я. Існує три ступеня сп'яніння.Легкий ступінь - сп'яніння з'являється після прийому 10 – 40 г. чистого алкоголю, що відповідає 0,5 – 1,5 л пива, 140 – 300 мл вина, 40 -100мл горілки або коньяку.

У разі вживання такої дози концентрація алкоголю в крові підвищується до 0,1 – 0,5 г на 1л крові. Ця стадія сп'яніння протікає в стадії збудження – ейфорії,яка продовжується від 2 до 8 годин.

Сп'яніння змінює поведінку, знімає скованість, напруженість, сором'язливість, така людина хоче поділитися своїми думками, бажаннями, показати себе з кращого боку, надто говірлива, увага розсіюється, порушується координація, виникає більше помилок під час виконання звичайних операцій.

Середній ступінь – виникає внаслідок вживання 40 – 100 г чистого алкоголю, що відповідає 100 – 200мл випитої горілки або коньяку, 0,5 – 1л вина.

З'являється помітне збудження, яке проявляється у швидкій голосній мові , здатності до грубих жартів, безтактності, безцеремонності й нав'язливості. Різко порушується координація рухів. Збудження проходить через 2 – 4 години, після чого настає протверезіння або стадія гальмування, яка супроводжується в'ялістю і сонливістю.

Тяжкий ступінь – виникає в разі вживання 100 – 300 г алкоголю, що відповідає 0,25 – 0,75 л горілки, 1 – 1,5 л вина.

Ця форма характеризується сильним збудженням, агресивністю до оточуючих, дії такої людини беззмістовні. Після збудження настає гальмування - в'ялість, сонливість, слабкість. Цей стан змінюється сном, глибоким і близьким до наркотичного, людина не реагує на сильні подразники, може заснути на вулиці, а в холодну пору року с- замерзнути.

Ці стадії сп'яніння не є абсолютно однаковими . Це залежить від людини. Смертельне отруєння може виникнути навіть у разі прийому невеликої кількості алкоголю.

Вплив алкоголю на органи дихання.

Легені беруть активну участь у виведенні алкоголю з організму людини. Повітря, що видихається, містить частинки незмінного алкоголю і продуктів його розкладу. Виходячи з організму, алкоголь подразнює легеневу тканину, слизову оболонку бронхів, голосові зв'язки. Голос робиться грубим, хрипким («пропитим»).

Хворих на алкоголізм дуже важко вилікувати від туберкульозу легенів, а смертність серед них від цієї хвороби у 27 разів вища, ніж серед людей, які не зловживали алкоголем.

У людей, які довго зловживали алкогольними напоями, застоюється кров у легенях, порушується кровообіг і газообмін.

У разі вживання спиртних напоїв разом з палінням уражаються всі органи і системи, прискорюється старіння і смерть людини.

Смертність серед людей, які систематично вживають алкоголь, у 2 рази вища, ніж серед тих, які таких напоїв не вживають.

Більшість хворих на алкоголізм помирають у віці 50 років. Самогубство серед людей, які зловживають алкогольними напоями, зустрічається у 8 – 10 разів частіше, ніж серед решти населення.

Вплив алкоголю на серцево – судинну систему.

Негативно впливають спиртні напої і на серцево – судинну систему. Особливо чутливі до алкогольної отрути люди із серцево - судинними захворюваннями, які перенесли інфаркт міокарда, люди із порушенням ритму серцевої діяльності. У таких хворих перша чарка горілки може спричинити смерть.

Спочатку спостерігаються функціональні порушення, тобто поворотні зміни – порушення ритму серця – тахікардія, неприємні відчуття, болі в області серця. Дуже часто в алкоголіків трапляються серцево – судинні порушення.

Уразі довготривалого вживання алкоголю виникають органічні зміни, переродження серця та розпад окремих м'язових волокон. Стінки судин потовщуються, перероджуються, порушується живлення серцевого м'яза, що супроводжується болями в області серця. Серцевий м'яз послаблюється, збільшується в об'ємі, порожнини серця розширюються. Нерідко в алкоголіків спостерігаються невеликі інфаркти м'яза серця, так звані мікроінфаркти, яких вони найчастіше не помічають і переносять на ногах. Деякі помирають від обширних інфарктів серця.

Інфаркт – це відмирання частин серцевого м'яза, що настає внаслідок порушення його живлення.

Артеріальний тиск у початкових стадіях алкоголізму мало змінюється або буває зниженим лише в небагатьох – підвищеним. Довготривале отруєння алкоголем є одним з факторів, що спричинюється виникненням гіпертонічної хвороби. У алкоголіків артеріальний тиск підвищується лише в період посиленого вживання спиртних напоїв, а потім він ніби закріплюється на підвищеному рівні й гіпертонічна хвороба зустрічається в алкоголіків у кілька разів частіше, ніж у людей, які не вживають алкоголь.

Алкоголіки зазвичай виглядають старше за свої роки. З алкоголізмом часто поєднується передчасне старіння, дряхлість і передчасна смерть.

Під дією спиртних напоїв кровоносні судини мозку втрачають властиву їм пластичність, тонус, і нерідко різке коливання артеріального тиску зумовлює виникнення інсульту.Вплив алкоголю на нервову систему.

Від уживання спиртних напоїв передусім страждає ЦНС. Алкоголь, потрапивши на нервову клітину, розчиняє в ній жири, знижує кількість кисню і порушує нормальне функціонування клітини. Тривала дія алкоголю спричинює закупорку найменших капілярних судин мозку, унаслідок чого настає смерть деякої частини клітин. Якщо зловживання алкоголем продовжується, то кількість мертвих клітин збільшується в багато разів. Одночасно порушуються найтонші біохімічні реакції й обмін речовин у нервових клітинах. Це призводить до зниження функцій мозку, послаблення розумових здібностей, а потім до деградації особистості.

Тривале вживання алкогольних напоїв викликає в людині різні психози: білу гарячку, депресії, галюцинації та інші розлади психіки, які мають то різкий (від кількох годин до кількох днів), то затяжний (рік і більше) плин.

Найчастіше трапляється біла гарячка.

У разі білої гарячки виникає характерне порушення свідомості: хворий втрачає орієнтацію в навколишній обстановці та в часі, але зберігає її стосовно власної особистості. Спостерігається порушення сну, невиразний страх, іноді галюцинації під час засинання. Згодом у хворих настає помутніння розуму і виникають зорові галюцинації. Хворим увижаються біси, виродки, крокодили, криси, миші, змії, павуки, мухи… Вони чують голоси, які їх лають, лякають, загрожують їх убити. Вони відчувають страх та переконання, що їх хочуть знищити, стратити, перепиляти тіло пилкою. Іноді під впливом жахливих галюцинацій вони намагаються покінчити життя самогубством.

Алкогольний галюциноз характеризується слуховими галюцинаціями. Хворий чує «голоси», які наказують йому, погрожують, примушують виконувати різні дії.

Алкогольний параноїд виявляється в найбільш типовому для алкоголізму «маренні ревнощів» і нерідко має хронічний характер.

Алкогольний психоз може виникати не тільки у хворих на хронічний алкоголізм у стані абстиненції, а й тих, хто вже певний час вів тверезий спосіб життя, але переніс у цей період інфекційне або соматичне захворювання.

Нерідко в алкоголіків спостерігається поліневрит ( числення запалення нервів), за якого з'являються болі в кінцівках (особливо нижніх), слабкість у них, а часто й параліч. Основною причиною даного захворювання нарівні зі зловживанням алкоголю є значна нестача вітамінів групи В.

4. Творчий етап діяльності.

Вчитель.

Ми визначили такі поняття як алкоголізм, ознайомилися з його стадіями, та впливом алкоголю на різні органи та системи. Давайте тепер разом розглянемо і розберемо різні життєві ситуації ваших однолітків і хотілося б почути ваше ставлення, відношення, реакцію в цій ситуації.

(До столу вчителя виходять по черзі по одному бажаючі учні, тягнуть картку, на якій описана певна ситуація.)

ЗАВДАННЯ:

Озвучити ситуацію та визначити, чи є поведінка героїв правильною з точки зору збереження здоров'я.Ситуація 1 .

Люда, сором'язлива дівчина, хоче познайомитися з юнаком, старшим за неї , але може наважитися. Її подруга радить піти ввечері до бару, «трохи» випити і все буде добре. Люда вагається. Щоб ви порадили героїні, як би ви поступили в такій ситуації?Ситуація 2 .

Ви принципово не вживаєте спиртні напої і опинилися серед молоді в компанії, де розпивають спиртне. Вам запропонували випити разом з іншими. Як би ви поступили:

А) відмовилися (чому?)

Б) випили (чому?)

Чи правильно повів би себе ваш товариш?

Ситуація 3 .

Коля посварився зі своєю дівчиною, яку він кохав. Його кращий друг вирішив зарадити горю товариша і порадив йому випити і тоді життя стане без проблем. Коля вагається.

Як ви вважаєте чи потрібно пити горілчані напої в неприємних ситуаціях? Чи може горілка зарадити горю?

Ситуація 4.

Іван, кожного вечора приходив до своєї дівчини на підпитку. Вона тривалий час мовчала, а потім запитала – навіщо він п'є? На що той сказав, що випиває для того, щоб підняти настрій і що він може легко кинути, і не випивати, аби захотів він цього.

Як ви вважаєте чи правильний спосіб у Івана для підняття настрою і чи справді він так легко зможе відмовитися від алкоголю, як сказав?

Чим би ви порадили займатися Івану, замість вживання алкоголю, для покращення настрою?Ситуація 5.

Одружилися молоді люди. Вона чекає дитину. Живуть молодята окремо. До них часто приходять друзі, влаштовують вечірки, звичайно зі спиртними напоями. Майбутня мама теж собі не відмовляє в цьому «задоволенні».

Як би ви оцінили її дії ? Чи добре вона поступає і які можуть бути від цього наслідки?

Вчитель.

Американський письменник Д.Лондон, писав: «Алкоголізм мертвою хваткою тримає людство з часу сивої давнини і збирає данину, пожираючи молодість, підриваючи силу, подавлюючи енергію, губить кращий цвіт роду людського». Мабуть, у нас не має жодної сім'ї, яку так чи інакше не турбувала б проблема алкоголізму. Напевно,хтось із вас тихенько зітхне,згадавши п'яного батька чи брата, сімейні сварки, що спричинювалися горілкою. В одній книжці є такі слова: «Дім – це одне з великих слів… Дім – це тепло, близька любима тобою людина, яка зустрічає тебе біля дверей, простягає тобі руки. В домі тебе чекають. Тут твоя любов, сюди при ходять твої друзі. Дім – велике слово. В ньому є душа. Щаслива людина в якої є свій добрий дім. А якщо душа пішла? Дім помирає. Він також смертний, дім. І до болі гірко бачити такі доми. Тут близька колись людина стає тобі чужою, замість привітних рук назустріч протягуються кулаки, замість добрих слів - погрози. Таким стає всякий дім, в який приходить зло, біда, нещастя».

До цього часу побутує думка, що однією з ознак чоловічої сили є вміння пити спиртне. Але так кажуть ті, хто полюбляє оковиту. Навпаки, якщо ти відмовляєшся, знаходиш у собі сили протистояти чарці – ти справжній чоловік, козак і лицар. Слухаючи сьогодні медика, вчителя історії, психолога у декого з вас на обличчі з'явиться недовірлива посмішка. Ви впевнені у своєму майбутньому, вам здається, що доля алкоголіків вам не загрожує, і, якщо ви побажаєте , то самі будите в змозі кинути це заняття. На жаль це далеко не так. Статистика стверджує, що у нашій країні кожен 8 – 10 дорослий чоловік стає алкоголіком. Вдивіться один одному в обличчя. Кого вибере доля? Кого з вас ми побачимо через 10 – 20 років, а може і раніше, з пропитим синяво – чорним обличчям, помутнілим поглядом, у брудному одязі, що тремтячими руками жадібно розкупорює пляшку?

Давайте ж зробимо так, щоб цього не було. Бо тільки тверезі люди, твереза нація може бути сильною, мудрою, мати свій дім.
Економіка

Стосунки між

людьми

Школа

Сім`я

Злочинність

Зменшується кількість робочих рук;

Витрати на ліки;

Знижується професійна майстерність


Погіршуються;

Приниження;

Зростає аморальність; конфлікти.


Пропуски

уроків;


відставання;

порушення

поведінки


Розпадається;

Розпач у сім`ї; моральна

тривога;

погіршується матеріальне

становище.


Зростає;

Втягуються

Підлітки;

Самогубства.


5. Рефлексія потрібного обсягу знань.

Спробуємо узагальнити ваші знання про вплив алкоголю крім на стан здоров`я людини ще й на різні суспільні відносини. Для цього давайте заповнимо діаграму «Павутина суспільних відносин».


6. Прикінцеве слово.

«Все залежить від тебе»

Колись давно в Китаї жив дуже розумний , але дуже пихатий вельможа. Весь день його складався з примірок багатого вбрання та розмов з підданими про його розум.. Так минали дні за днями, роки за роками… Аж ось пройшов по всій країні поголос, що неподалік від кордону з'явився мудрець розумніший за всіх на світі. Дійшов той поголос і до нашого вельможі. Дуже розлютився він: хіба може бути хтось розумніший за нього? Але виду про своє обурення не подав, а запросив мудреця до себе у палац. Сам же задумав обдурити ченця: « Я візьму в руки метелика, сховаю його за спиною і запитаю, що в мене в руках – живе чи мертве? І якщо мудрець скаже, що живе, - я роздушу метелика, а якщо мертве – я випущу його…» І ось настав день зустрічі. У пишній залі зібралося багато людей, усім хотілося послухати словесний поєдинок найрозумніших людей у світі. Вельможа сидів на високому троні , тримав за спиною метелика і з нетерпінням чекав приходу ченця. Аж ось двері відчинилися, і до зали ввійшов невеликий худорлявий чоловік. Він підійшов до вельможі , привітався і сказав, що готовий відповісти на будь – яке його запитання. І тоді , зло всміхаючись, вельможа проказав : «Скажи – но мені, що я тримаю в руках – живе чи мертве?» Мудрець трохи подумав, усміхнувся і відповів: «Усе у твоїх руках!» Збентежений вельможа випустив метелика з рук, і той полетів на волю, радісно тріпочучи своїми яскравими крильцями.

Отже, лише від нас залежить, який шлях ви оберете в своєму житті. Кожному треба зрозуміти, що твоє життя – це твій вибір.

Сподіваюся, що знання, які ви здобули, стануть тією силою, що втримає вас від необережних кроків. Я дякую вам за співпрацю, за спілкування. А оцінку вам поставить саме життя.
Урок – тренінг з хімії 11 кл.Вчитель біології – хімії

Курочка І.М.
Курячівська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів.


Средь традиций самых разных

Есть нелегкая одна.

Если встреча, если праздник

Значит, пей и пей до дна!

Пей одну и пей другую.

И седьмую, и восьмую,-

Просят, давят, жмут друзья!

Ну, а если не могу я, ну, а если мне нельзя?

Ну, а если есть причина

Завтра утром в форме быть?

Значит я уж не мужчина

Хоть давись но должен пить?

Для пьянства есть такие поводы:

Поминки, праздник, встреча, проводы,

Крестины, свадьба и развод,

Мороз, охота, Новый год,

Выздоровленье, новоселье,

Печаль, раскаянье, веселье,

Успех, награда, новый чин,

И просто пьянство без причин.

Роберт Бернс.«П'ЯНИЦЯ СХОЖИЙ НА ПЛЯШКУ ВІСКІ, ЛИШЕ ГОРЛО ТА ЧЕРЕВО Й НІЯКОЇ ГОЛОВИ».

А.О.Маллі

«Алкоголь наносить шкоду тілу, руйнує розум, отуплює цілі нації».

О.де Бальзак


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка