Урок у початковій школі «Наша Батьківщина Україна»Сторінка1/5
Дата конвертації21.02.2016
Розмір0.54 Mb.
  1   2   3   4   5
Відділ освіти Валківської районної державної адміністрації

Валківський ліцей ім.О.Масельського

Валківської районної ради Харківської області


Перший урок у початковій школі

«Наша Батьківщина – Україна»

(інформаційний матеріал для використання на уроці)

Валки

2011

Рекомендовано методичною радою відділу освіти

Валківської районної державної адміністрації

Протокол № 3 від 16 січня 2012 р.
Рецензенти: Шило Т. П. - методист районного методичного кабінету відділу

освіти, спеціаліст І категоріїАвтор – укладачЗань Наталія Миколаївна, вчитель початкових класів

Валківського ліцею імені Олександра Масельського,

спеціаліст І категорії
Перший урок у початковій школі (інформаційний матеріал для використання на уроці) – Валки, 2011р. – 59 с.
Збірка містить інформаційний матеріал для використання на першому уроці; тематичні підбірки віршів, загадок, прислів'їв та приказок, цікавих вправ, ігор, кросвордів, цікавинки про державну символіку, пісні; розробку нетрадиційного уроку - усного журналу для учнів 4 класу «Наша Батьківщина – Україна»; розробку уроку для учнів 1 класу «Моя рідна

школа».Висновки експертизи


 1. Реєстраційний номер____________________________________________________

 2. Напрям _Виховна робота_______________________________________________

 3. Розділ ________________________________________________________________

 4. Назва роботи «Перший урок у початковій школі» (інформаційний матеріал для використання на уроці).

 5. Автор роботи Зань Наталія Миколаївна, вчитель початкових класів Валківського ліцею ім.О.Масельського, спеціаліст І категорії

Експерти


П.І.П.

Дата

Загальний бал

Підпис


Середній бал

Голова комісії__________________________________________________________________

П.І.П. підписДата ________________________________


Зміст збірки:
 • інформаційний матеріал для використання на першому уроці;

 • тематичну підбірку віршів;

 • тематичну підбірку загадок, прислів'їв та приказок;

 • тематичну підбірку цікавих вправ, ігор;

 • тематичну підбірку пісень;

 • цікавинки про Україну;

 • розробку нетрадиційного уроку - усного журналу «Наша Батьківщина – Україна» для 4 класу;

 • розробка уроку для учнів 1 класу «Моя рідна школа»;

 • список літератури.


Інформаційний матеріал

20 років незалежній Україні

Історична довідка

День Незалежності України - головне державне свято України, що відзначається щороку 24 серпня на честь прийняття Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України.

Уперше День Незалежності України було відзна­чено 16 липня 1991 року — у пам'ять про те, що рік тому — 16 липня 1990 року — Верховна Рада Україн­ської РСР ухвалила Декларацію про державний суверенітет України. Одночасно того ж 16 липня 1990 року Верховна Рада Української РСР ухвалила постанову "Про День проголошення незалежності України". У ній зазначено: "Зважаючи на волю укра­їнського народу та його одвічне прагнення до неза­лежності, підтверджуючи історичну вагомість прий­няття Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року, Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки постановляє: Вважати день 16 липня Днем проголошення незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України.

Згодом, 18 червня 1991 року, було внесено відпо­відні зміни до статті 73 Кодексу законів про працю Української РСР, унаслідок чого в переліку святко­вих днів з'явився запис: "16 липня - День Незалеж­ності України".

Оскільки 24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила Акт проголошення неза­лежності України, який 1 грудня 1991 року підтвер­див народ на Всеукраїнському референдумі, виникла потреба змінити дату святкування Дня Незалежності України. Тож 20 лютого 1992 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про День Незалежності України". У ній зазначено: "Зважаючи на волю укра­їнського народу та його одвічне прагнення до неза­лежності, підтверджуючи історичну вагомість прий­няття Акта проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року,

Верховна Рада України постановляє:

Вважати день 24 серпня Днем Незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України.

Постанову Верховної Ради Української РСР "Про День проголошення незалежності України" від 16 липня 1990 року вважати такою, що втратила чинність.

Відповідно до цього 5 червня 1992 року Верховна Рада України постановила: у частині першій статті 73 Кодексу законів про працю України слова "16 липня - День Незалежності України" замінити сло­вами "24 серпня — День Незалежності України". Тому від 1992 року День Незалежності України щороку відзначається 24 серпня.

Основні святкування на державному рівні про­ходять у Києві, де традиційно Президент України дає урочистий прийом до Дня Незалежності. Також перші особи держави покладають квіти до пам'ят­ників видатним українцям (до пам'ятників Володи­миру Великому, Богдану Хмельницькому, Михайлові Грушевському і Тарасові Шевченку) та беруть участь у молитві за Україну, що традиційно відбувається у Софії Київській за участі представників усіх конфе­сій, наявних в Україні.

Упродовж кількох останніх років до Дня Неза­лежності України в столиці України, Києві, прово­дилися військові паради (1998, 1999, 2001, 2008, 2009 роки), а також організовувалися святкові концерти та урочистості. Міська виставка квітів у Печерському парку не залишає байдужими киян та гостей міста. Святкування Дня Незалежності України проходить у всіх її регіонах.

  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка