Урок учитель початкових класів Свеської спеціалізованої школи I iii ступенів №1 Мароко Олена Петрівна Тема. Здоров’я І хвороби. Мета : формувати уявлення учнів про значення здоров’я в житті людини та



Скачати 47.32 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір47.32 Kb.

2 клас Основи здоров’я Розробила урок учитель початкових класів Свеської спеціалізованої школи I – III ступенів №1 Мароко Олена Петрівна


Тема. Здоров’я і хвороби.

Мета: формувати уявлення учнів про значення здоров’я в житті людини та

шляхи його збереження й зміцнення;

розвивати вміння висловлювати свою думку та навички роботи в

групах;


виховувати бажання піклуватися про своє здоров’я.

Обладнання: комп’ютер, мультимедійний проектор, презентація, підручник

«Основи здоров’я» , робочий зошит до підручника, м’яч.



Тип уроку. Формування умінь і навичок.

Форма проведення. Заняття з елементами тренінгу.

Методи: словесний, наочний, частково-пошуковий.

Тривалість – 1 академічна година.

Хід уроку



  1. Організація учнів до роботи.

  1. Створення пози­тивного психоемоційного мікроклімату.

Гра»Усмішка!»

У класі усмішка гуляла

Діток наших звеселяла.

Отже, друже, ти не спи,

Усміхнись і настрій скажи!

Під час гри використовую «кубик настрою», на гранях якого схематичні зображення облич - пікто­грами, які відображають радість, сум, спокій, страх, зди­вування, гнів. Учні почергово вітаються, на кубику показують ту піктограму, яка відображає їх­ній настрій, передають кубик далі.



2. Вправа «Знайомство» (слайд№2)

Учням пропонується по черзі закінчити одне з речень.



Я, …. прагну бути здоровим, для цього я ..

Я, … мрію стати спортсменом, для цього я ….

Я, … розумію, щоб …

Я, … радію, якщо …

Я, … сподіваюсь, що всі ….

Мені подобається, якщо діти ….


  1. Етап підготовки учнів до активного і свідомого засвоєння матеріалу. Мотивація навчальної діяльності.

  1. Гра «Шифрувальник».

Вилучи назви квітів і прочитай прислів’я. (Слайд №3)


Перевірка: звірка за зразком. (Слайд № 4)

Здоровому все здорово.

Пояснити прислів’я. Колективне обговорення.


  1. Робота над загадкою.

Чого хочеш – не купиш, а що хочеш продати – не продаси. Що це?

Відгадка: здоров’я і хвороба.

  1. Вправа «Асоціативний кущ».

Настрій

Добрий апетит

Бажання вчитися

Гарний сон Бажання спілкуватися

Здоров’я

Відсутній апетит

Висока температура Біль

Слабкість

Погане самопочуття

Хвороба


  1. Повідомлення теми уроку.

Відкрийте підручник на с. 9 та прочитайте тему уроку «Здоров’я і хвороби».

  1. Вправа «Очікування». (Слайд №5)

  • А яких результатів ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?

Вправа «Мікрофон»

Опора «Сьогодні на уроці я дізнаюся ….»

  • про значення здоров’я в житті людини;

  • про шляхи збереження та зміцнення здоров’я;

  • як треба діяти, якщо ненароком погіршилося самопочуття.

  1. Етап засвоєння нових знань.

1.Розповідь учителя.

Коли ти здоровий – ти добре почуваєшся, у тебе гарний сон і апетит. Ти з легкістю виконуєш якусь роботу, ти жвавий, веселий, енергійний. Здоров’я неможливо купити. Його треба берегти і зміцнювати змалку.

- Як же саме потрібно берегти здоров’я?

Сьогодні, це питання, ми будемо вирішувати в групах.



2.Правила роботи в групі (слайд №6)

  • Цінувати час.

  • Говорити по черзі.

  • Говорити тільки від свого імені.

  • Бути позитивними.

  • Правило добровільної активності.

3.Об’єднання в три групи за висловом «Ти здоров’я бережи».

Завдання групам:



1група «ТИ» - досліджує:

  • Що повинна робити людина, щоб бути здоровою?

2 група «ЗДОРОВ’Я»

Складає словесний портрет учениці 2 класу, яка піклується про своє здоров’я.



3 група «БЕРЕЖИ» - досліджує:

  • Значення прислів’я «Здоровим будеш – усе добудеш».

Презентація роботи кожної групи.

Висновок: формулюють учні разом із учителем.

3.Руханка «Це здорово!»

Учасники групи стають у коло. Ведучий пропонує учаснику, що сидить справа, назвати своє ім’я і улюблене заняття (наприклад: «Я Марія, люблю відпочивати на свіжому повітрі» і т.п.).

У відповідь на кожну фразу всі учасники хором вигукують: «Це здорово!» і водночас піднімають угору великий палець (жест схвалення).
IV. Етап закріплення нових знань.

1.Об’єднання в дві групи за висловом «Дмитрик , Олесь».

Завдання групам:

Прочитайте на с.11 про двох хлопчиків - Дмитрика та Олеся. За описом і малюнками дайте відповідь на запитання: «Хто з них дбає про своє здоров’я? Відповідь обґрунтуйте.



Презентація роботи кожної групи.

Висновок: формулюють учні разом із учителем.

V.Підсумок уроку.

Гра «Так чи ні!»

Що ти можеш зробити, якщо твій товариш захворіє?

  • Викликати лікаря.

  • Зателефонувати і запитати про здоров’я.

  • Розвеселити.

  • Допомогти з уроками.

  • Подарувати що-небудь.

  • Розказати цікаву історію.

  • Підготувати сюрприз.

  1. Рефлексія.

Вправа «Чарівний м'яч мудрості».

Вчитель пропонує учасникам кидати один одному «чарівний м'яч мудрості» (це може бути невеликий легкий м'яч, аркуш паперу, зім'ятий в кульку, тощо). Ко­жен учасник, який зловив м'яч, має розказати про що він сьогодні дізнався або чому навчився. Кидати м'яч можна тільки тим учасникам, які ще не говорили.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка