Урок укра нсько мови ( читання ) у 3 класі тема. На чуже не зазіхай



Дата конвертації21.02.2016
Розмір47.4 Kb.
Додаток 2

УРОК УКРА

НСЬКО

МОВИ ( ЧИТАННЯ ) У 3 КЛАСІ

ТЕМА. На чуже не зазіхай.

МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ. О. Олесь ,,Бабусина пригода”.

МЕТА. Ознайомити учнів з особливостями п’єси - казки ;формувати в учнів уміння інтонаційно виділяти слова, важливі для розуміння твору, знаходити за допомогою вибіркового читання уривки, слова, які найвиразніше характеризують дійових осіб, допомагають уявити їхній стан; розвивати творчу уяву, фантазію; зміцнювати почуття бережливого ставлення до навколишнього середовища.

ОБЛАДНАННЯ: маски для інсценізації п’єси,малюнки учнів із зображенням дійових осіб, магнітофон, мелодія,,Танок маленьких каченят”, тлумачні словники, індивідуальна шкала оцінювання, текст п’єси – казки.

ХІД УРОКУ

На дошці:

,,Життя – театр”,- сказав Шекспір, але актором бути важко.

Хіба ти знаєш, друже мій, як свою роль зіграти?

,,Життя – театр, а ми всі лиш актори”.

Давайте добре грати свою роль.

Так, щоб не раз ще на поклони, на ,,біс” нас викликали знов!”



Учитель. Шановні учні, гості нашого уроку! Я з задоволенням запрошую вас на незвичайний урок, урок – театральний. Давайте уявимо, що ми знаходимось не у школі, а у новому Миколаївському театрі. Новому лише тому, що у нашому місті є прекрасні театри – Музичної і драматичної комедії (фото на дошці ); Російський драматичний театр ім. В. Чкалова( фото на дошці ); Миколаївський обласний ляльковий театр ( фото на дошці ). У цьому3 класі знаходяться не просто учні 3 класу, а 2 трупи акторів, одна з якої називається ,,Дебют”, а друга - ,,Прем’єра”. А я – ваш режисер. Перед репетицією, виступом актори обов’язково виконують артикуляційну зарядку для правильної вимови слів, фраз, інтонацій.

  1. Артикуляційна зарядка.

  2. Підготовка до вивчення нового матеріалу.

Учитель. Ми сьогодні ознайомимося з п’єсою-казкою і будемо ставити виставу. Кожен учень перед собою має шкалу оцінювання. Наприкінці уроку ви зможете поставити собі бал за правильність і точність виконання поставлених протягом уроку питань. Бажаю вам успіхів!

  • А що таке п’єса? Звернемося за допомогою підручника ( с. 111 ).

  1. Вибіркове читання:

Що таке монолог;

  • Що таке п’єса;

  • Як чергуються слова дійових осіб?

Учитель. Які дійові особи будуть у нашій п’єсі ви дізнаєтесь, якщо правильно відгадаєте загадки.

1.Вдень мовчить, вночі горчить.

Хто до господаря йде, знати дає.( Собака)

2.Взимку ляже спати дядько волохатий.

Лиш тоді устане, як весна настане. ( Ведмідь)

3.Крильця має, але не літає,

Змалечку водичку полюбляє.( Каченя ).

4.Хитрий кумоньок з лісу до села прийшов

Курей порахувати, півня додому свого забрати. (Лис).


  1. Відгадування загадок.

Кожна з ,,труп” пише відповідь своїх відгадок. Відбувається взаємоперевірка.

Учитель. Ви правильно відгадали: це – песик, ведмідь, каченя, лис.

  1. Знайомство з афішею.

  • Як називається п’єса?

  • Хто її автор?

  • Для кого О.Олесь написав цю казку?

( вибіркове читання с. 112 ,,Читанка” 3кл. І част.)

  1. Опис дійових осіб.

  1. Учитель звертає увагу на виставку малюнків дійових осіб казки ,,Бабусина пригода”.

  2. Учні , користуючись ,,Тлумачним словником”, читають значення

слів,,ведмідь”, ,,каченя”, ,,лис” ,,собака”.

-так –так; ках-ках; так-ках (каченя);

- звичай, дивись пильніше ( бабуся );

- присягаю ( лис);

- не пручайся; втрапите; праліс ( ведмідь ).

5. Первинне ознайомлення з текстом.

П’єсу учні одразу читають в особах.



6.Аналіз змісту п’єси.

1. У яку пору року відбувається дія?

2. Які настанови дала бабуся каченятам, песикові?

3. Чим був обурений ведмідь?

4. Як бабуся розмовляла з ведмедем?

5. Як змінився настрій ведмедя?

6. Як ведмідь допоміг бабусі?

7. Як виправдовувався лис?

8. Чому каченята дякували ведмедеві?

7. Спостереження за мовою дійових осіб.

1. Визначення інтонації, темпу читання.

2. Учитель звертає увагу учнів на вказівки автора щодо настрою дійових осіб.

3. Колективне з’ясування, як потрібно читати слова кожної особи.

4. Увага щодо читання слів песика ( інтонування ).

8. Характеристика дійових осіб

1. Назвати дійових осіб казки.

2. Чиї вчинки схвалюєте?

3. Чиї вчинки засуджуєте?

4. Якою за характером була бабуся? А ведмедик?

6. Який настрій переважає у п’єсі?



9. Інсценування п’єси.

Учні одягають маски, ,,бабуся” зав’язує хустинку, одягає фартушок. Учні читають текст відповідно вибраних ролей.



10. Під мелодію ,,Танок маленьких утят учні танцюють.

11. Визначення головної думки казки.

- Чому вчить казка?

- Прослухайте прислів’я. Визначте, яке з них висвітлює головну думку казки?

* Краденим добром не розживешся.

* Слова ласкаві, та думки лукаві.

* Легко прийшло – легко пішло.



12. Підсумок уроку.

- З яким новим жанром ви познайомилися на уроці?

- Чим відрізняється п’юся від оповідання, казки?

-Хто краще працював? Чому?

- Підрахуйте кількість отриманих вами балів.

13. Ситуація успіху.

Викликаємо кращих учнів на ,,біс”. Вітаємо їх з першим успіхом, з побажаннями ,,так тримати” не лише цим учням, а й усім, хто приймав участь у інсценізації казки.



14. Домашнє завдання. Виразно читати казку вдома. Підготуватись для інсценізації цієї казки перед учнями початкової школи.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка