Урок української мови 2Б клас Вчитель вищої категорії, вчитель-методист: Т. В. Желновач



Скачати 55.41 Kb.
Дата конвертації21.02.2016
Розмір55.41 Kb.
Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1

Урок української мови


2Б клас

Вчитель вищої категорії, вчитель-методист:

Т.В. Желновач

м. Сніжне

2010-2011 навч. рік
Тема. Узагальнення знань і вмінь за темою

„ Слова, що означають назви предметів”.


Мета.Повторити і поглибити знання учнів про слова,

що означають назви предметів ( іменники),

удосконалювати вміння групувати ці слова за

ознаками, закріплювати навички змінювання

слів за зразком „ один – багато”та написання

слів із великої букви. Розвивати вміння вживати

в мовленні багатозначні слова. Виробляти

звичку до самостійного контролю кінцевих

результатів, пробудження почуття глибокого

задоволення від вдалого самостійно виконаного

завдання. Заохочувати до співробітництва.

Виховувати любов до рідної мови.


Обладнання.Замочки та ключики(5 шт.), картки для

групової роботи(3шт.), картки для індив.роботи,

конверти із завданнями для парної роботи,

різнокольорові прямокутники, обличчя для

визначення „Азбуки настрою”, яскраві картки-

сигнали, підручник, зошити.


Тип уроку. Урок- випробування.Узагальнення ЗУН.
Методи і прийоми. Бесіда, ігровий метод, практичні

(робота з підручником, робота в зошиті, робота

з картками), групова робота, індивідуальна

робота,робота в парах.

Хід уроку

І.Організація класу до роботи

День добрий, друзі, ще один урок

Прийшов до нас за розкладом сьогодні.

Отож давайте зробимо ще крок,

Щоб знов пірнуть у мовну цю безодню.

ІІ.Мотивація навчальної діяльності.Повідомленння теми й мети уроку.


  • Сьогодні , діти, я приготувала для вас випробування, хочу перевірити, як ви засвоїли слова, що означають назви предметів.

  • Завдання просте: потрібно здобути 5 ключиків, щоб

відімкнути 5 замочків.
ІІІ. Узагальнення й систематизація знань.

1 замочок.Завдання „ Вищий пілотаж”.Робота в парах.

Розташуйте слова у відповідні кишені.( Хто? Що?)

учитель ведмідь перемога день

країна олень дзвоник учень

дитина калина дельфін сніжок
Перевірка. Метод голосування „ Так, ні”.

Додаткові завдання та питання:



  1. Які слова відповідають на питання хто? А які – на питання що?

  2. Підкреслити головні члени речення .

Стоять під снігом сосни сонні.

Сидять на соснах снігурі.

3. Які це речення за метою висловлення?

4.Які це речення за інтонацією?

5.Які це речення поширені чи непоширені?


2 замочок. Індивідуальне завдання.

Діти хором Самостійно попрацюєм,

помилок не буде - факт.

Ми уважно помудруєм,

Щоб був гарний результат.

- Запишіть за зразком. Увага! Абсолютна тиша!



1 варіант 2 варіант

Один - Багато Багато - Один



учень - хлібороби –

школа - комбайни –

портфель - батьки –

зошит - колоски –

олівець- машини –

книга - сіялки –

Перевірка. Додаткові питання:



  1. Які слова відповідають на питання що?

  2. Які слова відповідають на питання хто?

  3. Як перенести слово „учень” з одного рядка на інший?

А чому не переноситься?

4.Хто такі хлібороби? Поясніть.


Фізхвилинка. Трішки ми попрацювали,

Сили наші підупали,

Треба нам би відпочити –

Свої сили відновити.

Руки вгору , руки в боки,

І ще декілька підскоків.

Руки вгору, руки вниз –

До роботи знов берись!

3 замочок. Попрацюємо у зошитах. Практикум.

Хвилинка каліграфії. М м Ми Мм ай Михайлик



  • Чому останнє слово написали з великої букви?

- А які назви пишуться з великої букви?

Пояснювальний диктант. Річка Дніпро, місто Київ, казкар Іван Франко, бабуся Дарина, Чорне море, пес Бім, онук Михайлик.



  • Знайдіть слова, які відповідають на питання хто?


Фізхвилинка( зорова)

1)Горизонтальні рухи очей: направо-наліво.

2)Рух очними яблуками вертикально вгору- вниз.

3) колові рухи очима: за годинковою стрілочкою і у зворотньому напрямку.

4)Інтенсивні заплющювання очей у швидкому темпі.
4 замочок. Працюємо в групах.

Об’єднання в групи за емблемами.



1 група 2 група 3 група

Завдання для груп.

1група.

Допишіть загальну назву до кожної групи слів.

Яблуко, груша, слива -_______________.

Дуб, клен, береза, ясен -_______________.

Джміль, оса, бджола, комар - ________________.

Оля, Андрій, Роман, Марійка -__________________.

Шафа, диван, крісло - _______________.

2 група.

Перед вами - порівняння. Сполучіть їх із відповідними словами, розміщеними праворуч.

Хитрий, як риба

Голодний , як сова

Мудрий , як вовк

Боязкий, як лисиця

Мовчазний ,як заєць

Додатково: 1. На які питання відповідають слова розміщені

праворуч?

2.Змініть слова правої колонки так, щоб вони

означали багато предметів.

3 група.

Доберіть антоніми( протилежні за значенням слова)

день – _____________ щастя - ____________

мир – _____________ зло - ______________

тепло – ____________ сум - _______________
Презентація роботи в групах.
5 замочок. Обговорюймо! Робота з підручником.

Ст. 115, вправа 250.

- Що зображено на малюнках?

- Чи однакове значення має слово сонечко в двох випадках?

- Це багатозначні слова.

- Які ще багатозначні слова вам відомі?

( Ключ, клас, місяць, земля, фігура, корінь, бал, клуб)


  • Діти! Ось ви і здобули 5 ключиків.Відкриваємо замочки. І що ви бачите?

(відкривається запис)
М О Л О Д Ц І !

ІV. Домашнє завдання.

  • Домашнє завдання сьогодні ви отримаєте диференційоване. Тому уважно слухайте, хто що виконуватиме.

  • Для тих, хто вибрав зелений прямокутник: ст.115, впр. 251 ( письмово) та тлумачення слова „ метро”.

  • Для тих, хто вибрав червоний прямокутник: ст.115, впр.251(письмово) та скласти речення різні за метою висловлення зі словом „метро”.

  • Для тих, хто вибрав синій прямокутник: ст.115, впр.251 ( письмово) та скласти речення зі словами – відгадками ребусів.



V.Підсумок уроку.

- Ось і настав час підбивати підсумок уроку. Над чим ми сьогодні працювали?

- Ви гарно працювали, отримали оцінки. Взагалі вам сподобався урок? А що найбільше?

- А щоб мені знати ваше ставлення до нашого уроку, зобразіть його за допомогою символичних облич.


Якщо урок приніс вам задоволення, і ви раділи від результатів своєї роботи та роботи своїх однокласників.

Якщо цей урок був для вас звичайним і не порадував вас.

Якщо вам не сподобався урок з тієї чи іншої причини. Але обовязково поділіться своїм нещастям після уроку зі мною.


  • Покажіть, будь ласка.

  • Спасибі.

Збіг урок наш, як коротка мить,

Ще попереду у нас багато кроків:

І цікавих, і важких уроків.

Найскладніше ж завдання – життя,

Тож старайтесь вправно все вивчати!

Памятайте: учня скарб – знання!


- На цьому наш урок завершено. Всім дякую за співпрацю!


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка