Урок української мови



Скачати 65.93 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір65.93 Kb.
Урок української мови

2 клас.

Закріплення вимови і написання слів з апострофом. Звуко-буквенний аналіз слів.

Вчительки

початкових класів

Дунаєвецької ЗОШ

І-ІІІ ступенів

Бабій І.Г.
Закріплення вимови і написання слів з апострофом. Звуко-буквенний аналіз слів.

Мета: закріплювати навички правильної вимови та написання слів з апострофом; закріпити навички читання та звуко-буквеного аналізу слів з апострофом. Фрмувати вміння правильно писати слова з апострофом, переносити їх з рядка в рядок; розвивати мовлення, вміння узагальнювати, робити висновок. Виховувати любов дітей до природи.


Тип уроку: урок закріплення знань з використанням ІКТ
Обладнання: таблиця, малюнки із загадками, схеми, картки
Хід уроку

І. Організаційний момент.
- Добрий ранок, діти! Сьогодні до нас прийшли гості, привітайте їх гостинною усмішкою. Вони хочуть побачити чого ви вже навчилися, досягли.
Щоб чогось досягти в житті, потрібно докласти багато зусиль. Подивіться на екран, подумайте, які риси характеру у цьому допомагають? Знайдіть зайві:
бажання байдужість
уважність наполегливість
терпіння працьовитість
лінь
(Зайві риси характеру лінь і байдужість)
- Всі ці зусилля: бажання, уважність, наполегливість, терпіння , працьовитість нам знадобляться сьогодні на уроці.
1) Девіз

Розгорніть зошити, запишіть: число, класна робота.



2) Каліграфічна хвилинка



За ребусом 7 «я» скласти слово (сім’я) і записати його, звертаючи увагу на написання слів з апострофом.


II. Актуалізація опорних знань.
—  Кого ми називаємо братом і сестрою?

(Братик — це апостроф, а сестричка — це кома).


—  Хто пригадає нам про них казочку? (Учень розповідає   казку про апостроф).
Казка про Апостроф
На сторінках книжок живуть братик і сестричка. Вони дружать між собою. Братик трішки гордовитий, бо пнеться до голови букв, а сестричка — скромна, все біля ніг. Але не всі слова дружать з гордовитим братиком. Його приймають слова після б, п, в, м, ф, р перед я, ю, є, ї. Почав він називатися цікавим словом — Апостроф. А сестричка зветься Комою.

- На минулому уроці діти працювали у 3 групах: «Мовознавці», «Дослідники», «Фоторепортери». Вони створили міні-проекти





Мовознавці:

Після букв, запам’ятайте:

Бе, Пе, Ве, еФ, еМ та еР –

Всі апостроф проставляйте

Між Я, Ю, Є, Ї тепер!

Назавжди запам’ятайте

Де апостроф наш писать.

Добре правила вивчайте,

Правила ці треба знать.

Про цей знак дізнавалися дослідники.

– ЦІКАВО ЗНАТИ!- Що означає АПОСТРОФ-само слово прийшло до нас з грецької мови, де означало «повернутий убік» і пов`язане зі словами «кривий, зігнутий» (подивіться на нього)

– ЦІКАВО ЗНАТИ!- Апостроф унікальний, бо ж не в кожній мові є! От в українській він є, а в російській немає! І тому його не можна губити і забувати, бо від цього мова збідніє, стане незрозумілою. От скажіть слова: б’ю, п’ю, в’ю, в’яжу.




  • Яка цифра зображена на малюнку? Як ми записуємо слово дев`ять?

  • Які предмети зображені на цифрі? Як ми записуємо слово м’яч?

Вчитель. У підручнику вміщена цікава загадка про м’яч. Відкрийте підручник на с. 58, вправа 1.

  • Чим покрите тіло птаха? Як ми записуємо слово пір`я?

  • Яка рослина зображена на малюнку? Як ми записуємо слово м’ята?




III. Повідомлення теми і мети уроку.

-Наш урок присвячений маленькому, але дуже важливому громадянину цієї країни—а кому відгадайте?


—  Отже, сьогодні на уроці ми закріпимо знання, уміння і навички з теми "Апостроф".




IV. Вправи на закріплення.

- До нас на урок завітав сьогодні поважний гість. Прийшов він не просто так, а буде весь урок спостерігати та нагадувати, що у зошиті потрібно писати каліграфічно.

Я такий же, як знак розділовий,

Я відомий усій дітворі.

Та в словах української мови

Я пишусь не внизу, а вгорі..

Правильно, діти, ви відгадали — я Апостроф!!


Учень. Він особливий знак,

І - не вимовляється ніяк,

Але з ним поруч звуки інші

Звучать при вимові твердіше.



АСОЦІАТИВНИЙ КУЩ

–На що я схожий? (місяць, банан, кома)



Апостроф. Я прийшов до вас не просто так, а приніс для вас цікаві завдання. Ось погляньте.

  1. Артикуляійно—слухові вправи.(таблиця- коло)



  • Назвіть слова із першого кола, які не діляться для переносу.

  • Слова з 2 кола поділіть для переносу. Що ми знаємо про перенос слів?




  1. Гра-змагання

Дівчатка загадують загадки хлопчикам, а хлопчики – дівчаткам, у яких слово-відгадка пишеться з апострофом.




  1. Робота з підручником. Вправа 3, с.59

(диференційовані завдання)



1 група виписує слова із апострофом;

2 група виписує слова з апострофом і ділить їх на склади для переносу;

3 група робить звуко - буквенний аналіз слів подвір`ї і солов`ї.

  • Зверніть увагу на слова у вправі, які підкресленні.



  1. Перевірка виконаної вправи

Подібне завдання ви будете виконувати вдома.



Запис слів у книжечку - виручалочку під диктовку з коментуванням.


  1. Гра «Утвори за зразком»




  1. Робота в парах

  • З поданих слів утворіть речення і запишіть його.

  • здоров`я, багатство, міцне, людини, Найбільше.

  • На, росте, калина, узліссі, червона.

  • У, щебетали, лісі, пташки, весело.

  • Вітерець, листям, сухим, грається.

  • Листя, на, пожовтіло, деревах.

  • Краї, в, пернаті, теплі, відлетіли.

  • Клумбах, на, доцвітають, квіти, осінні.

  • Листя, тихо, землю, на останнє, падає.

  • Насунули, небо, хмари, сиві, на.

  • Руда, стрибає, з, гілки, білочка, на гілку.

Введіть речення у невелику розповідь.
V. Підсумок уроку. Рефлексія.


Вчитель.
Апострофе, це всі завдання, що ти приніс?

- Діти, підійдіть до дерева бажання і погляньте, чи справдились ваші очікування?



- Ти, Апострофе, задоволений нашими дітками?
—  Так, гість задоволений — ви добре засвоїли правила вживання апострофа. Задоволена вашою роботою я також. Дякую всім за співпрацю.



VІ. Домашнє завдання

здоров`я, багатство, міцне, людини, Найбільше.

На, росте, калина, узліссі, червона.

У, щебетали, лісі, пташки, весело.

Вітерець, листям, сухим, грається.

Листя, на, пожовтіло, деревах.

Краї, в, пернаті, теплі, відлетіли.

Клумбах, на, доцвітають, квіти, осінні.

Листя, тихо, землю, на останнє, падає.

Насунули, небо, хмари, сиві, на.

Руда, стрибає, з, гілки, білочка, на гілку.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка