Урок в 4,9 класі. Тема: Медична служба в Україні



Скачати 105.27 Kb.
Дата конвертації08.03.2016
Розмір105.27 Kb.
С.О. Реут вчитель основ здоров'я

Вищетарасівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Томаківського району Дніпропетровської області,

«спеціаліст першої категорії»

Урок в 4,9 класі.



Тема: Медична служба в Україні.

Мета: 4 клас -розкрити зміст та значення медичних установ в державі; 9 клас – закріпити знання про медичні установи в Україні; формувати особистість, адаптовану до життя в суспільстві; вчити прагнути вести здоровий спосіб життя;

розвивати бажання підтримувати традиції здорового способу життя, вчитися разом, розширювати світогляд учнів з питання збереження здоров'я, підвищувати санітарно-гігієнічний рівень учнів;

виховувати дбайливе ставлення до свого здоров'я на підставі стійкої внутрішньої мотивації, виховувати взаємодопомогу, взаємовиручку, почуття відповідальності за себе і за оточуючих.

Завдання: створити на уроці - тренінгу дружню атмосферу; надавати можливість відпрацювати навички комунікації та групової роботи.

Обладнання і матеріали:


  • аркуші паперу;

  • стікери, скотч, клей;

  • фломастери, маркери;

  • ноутбук, мультимедійний проектор,екран , дошка.

Використана література: Підручник «Основи здоров'я» 4 клас за авт.Савченко О., Бібік Н.

Форма проведення: урок з елементами тренінгу.

Термін проведення заняття: грудень І семестр

Хід уроку



І. Вступна частина уроку

1. Привітання дітям. (1хв.)

Добрий день! Я рада вас бачити! Сподіваюсь на гарну співпрацю з вами.



2. Вітання гостям.

На нашому уроці присутні гості – вчителі району, наша адміністрація школи, вчитель медіа - освіти . Привітайтеся.

А зараз сідайте зручно і продовжуємо наш урок.

3. Вправа «Знайомство» (5 хв.)

Діти! Кожне заняття ми починаємо із знайомства. Завдання: продовжити фразу «Ніхто з вас не знає, що я…».



4. Повторення правил (5 хв.)

З початку вересня на наших уроках ми з вами домовлялися про правила роботи в класі. Скажіть, навіщо людині правила? А чи обов’язкові вони для виконання? А коли діти не дотримуються правил, яка атмосфера в класі? Сьогодні я пропоную незвичайний варіант повторення правил: на папірцях написати чого НЕ можна робити. Для цього завдання 1 хвилина (діти пишуть).



Вправа «Кошик із сміттям»

Увага! Прочитати своє анти правило, розриваючи папірець викинути до смітника.



Рефлексія.

Що ви відчували, коли викидали анти правило в смітник ? (відповіді дітей)

Чому?

ІІ. Основна частина уроку.

1.Повідомлення теми та завдань уроку-тренінгу: (1 хв.)

Тема нашого уроку-тренінгу «Медична служба в Україні». Ця тема має важливе значення для забезпечення вашого успішного здорового майбутнього, і в разі виникнення певних симптомів захворювання ви знатимете куди звернутися за допомогою.

Урок ми побудуємо за певними рубриками. А допомагатимуть нам учні 9 класу і ви зрозумієте, що про здоров'я учні говорять в кожному класі, і не тільки учні, а й всі вчителі школи, району.

2.Очікування

І.Рубрика ЗАПРОШУЄМО ЗРОБИТИ : (3 хв.)

Бліц – турнір. (учні 9-х учням 4-х)



  • Які наближаються свята? (новорічні)

  • Який головний атрибут нового року? (ялинка)

  • Завдання: Прикрасити ялинку до новорічних свят.

  • Чим прикрашають? (кульками) Тому головний елемент нашого очікування буде кулька.

Отже, що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку? (Діти підходять до дошки, де прикріплені папірці – кульки, проговорюють, що очікують від уроку і прикрашають ялинку).

ІІ. Наступна рубрика ЗАПРОШУЄ ПОДУМАТИ : (3 хв.)

3. Зворотній зв'язок, актуалізація знань:

  • Що таке здоров'я ? (благополуччя)

  • Якого кольору ваше здоров'я? (вчитель слухає відповіді, а потім на екрані з'являється пояснення)

  • Червоний - життєва енергія.

  • Помаранчевий - щастя , радісний настрій.

  • Жовтий - мудрості.

  • Зелений – любов, гармонію.

  • Блакитний - позитивний вплив на нервову систему

  • Синій - знання, здоров'я.

  • Фіолетовий - краса, натхнення, творчість.



  • Діти, хто знає як складаються пазли?

  • А хто пробував коли – не будь складати їх?

  • А навіщо вони?

  • А чи допомагають вони в навчанні? Як? Спробуємо пограти з ними?

Давайте пофантазуємо: у вас у руках білий папірець – ваше здоров'я, зараз завдання: розірвати на маленькі шматочки цей папірець ( діти виконують дію).

Що відчували? (відповіді дітей). Сподобалось?

Наступне завдання: спробуйте скласти цей папірець або хоча б наблизити до того як він був.

Рефлексія.


  • (? до 4 класу) Чи виходить у вас? Чому? (відповіді дітей).

  • (? до 9 класу) А у вас діти? Чому ви не хвилюєтеся із цього приводу. А хоча б трішки є вже тріщина у вашому здоров'ї чи все у вас так гладко у житті! (відповіді)

Висновок: Здоров'я потрібно берегти, бо втрачене здоров'я важко відновити.

4.Робота з діаграмою: (2 хв.)

Згадаємо, які чинники впливають на наше здоров'я? (складають діаграму від більших відсотків до менших)

50% - припадає на спосіб життя; (пояснення) Чому?

Соціальна реклама. (вчитель медіакультури Апросяненко О.О.)

20% - залежить від навколишнього середовища; (пояснення) Чому?

Соціальна реклама. (вчитель медіакультури Апросяненко О.О.)

20% - спадкові дані (від батьків); (пояснення) Чому?

10% - медичне обслуговування. (пояснення) Чому?

Вчитель:На останньому місці знаходиться забезпечення медичною допомогою. Всього лише десять відсотків від загального впливу можна віднести до цієї групи. Таке можливо спостерігати лише тому, що медицина, з одного боку, значно продовжує і рятує людське життя, але первинне її призначення – у підтримці здоров’я.

Вчитель: Що ж, мабуть прийшла пора трохи відпочити.

Я вас хочу на рухавку, друзі, запросити.



ІІІ. Наступна рубрика пропонує нам ВІДПОЧИНОК: (5 хв.)

Вправа «Людина – цифра»

Мета: Дати можливість учням розім’яти м'язи та відпочити. Учасники за допомогою тіла показують цифри. (1, 9, 2, 6)



Чуча –чача .

Пальці вперед. Чуча-чача. Поїхали. (Підстрибує і робимо помахи руками вгору вниз). Відмінно!

Пальці вперед, лікті зігнули. Чуча-чача (робимо рух, показуючи пальцями назад) Чудово.

Пальці вперед, лікті зігнули. Спини прогнули. Чуча-чача (рухаємо ліктями і крутимося). Відмінно.

Пальці вперед, лікті зігнули. Спини прогнули. Плечі розправили. Чуча-чача. (справах рух, ніби двома кулаками відштовхуємося)

Пальці вперед, лікті зігнули. Спини прогнули. Плечі розправили. Коліна розставили. Чуча-чача. (Піднімає по черзі коліна)

Пальці вперед. лікті зігнули. Спини прогнули. Плечі розправили. Коліна розставили. Голови закинули. Чуча-чача. (відштовхуємося руками вгору)

Вчитель: подякуємо (аплодисменти).

ІУ. Наступна рубрика ЗАПРОШУЄ СПРОБУВАТИ: (5 -7 хв.)

5. Вправа «Мозковий штурм»

Підійшли до вивчення теми нашого уроку. Зверніть увагу на дошку. Скільки відсотків припадає на медичне обслуговування? (10%)



  • Які медичні та оздоровчі заклади ви знаєте?

  • Яку медичну допомогу надають в цих закладах, тобто у шкільному медичному кабінеті, у поліклініці, у лікарні, у санаторіях?

6. Об΄єднання в групи: 4 кл. – «День», «Ніч». 9 кл.- «Юнаки», «Дівчата».

Завдання для груп:

  • 4 клас – «День» - медична допомога в школі , «Ніч» -медична допомога в лікарні;

  • 9 клас – «Хлопчики» - готують про санаторій, «Дівчатка» - сценка про поліклініку.

  • відшукати інформацію в підручнику;

  • подати у вигляді малюнка;

  • презентувати.

6. Практична робота по групам. (Робота із підручником).

У. Наступна рубрика запрошує нас до СКАРБНИЧКИ ФАХІВЦЯ (5 хв.)

7. Поліклініка (сценка) :

Лікарський кабінет . Лікар сидить за столом. Лунає стукіт у двері , після якого з'являється хворий .

Лікар: Які є скарги ?

Хворий : З легенями щось (голос - хрипкий ) .

Лікар: З легенями ? Ви , я чую по запаху курите. Пропоную перевірити ваше серце і ваші легені .

На сцену, важко дихаючи і голосно кашляючи, виходять легені і серце. Вони спираються один на одного , викликаючи співчуття.

Легені: Повз мене пробігав рак легенів. Він вишукував собі нову жертву. Чи довго нам вдасться тікати від лап цього чудовиська - невідомо. Господар наш стає все слабкішим з кожним днем . Він багато курить ! Якби він зрозумів , як страшно вмирати від цієї страшної «болячки» - кинув би сигарети , більше ніколи не торкаючись до них .

Серце : Я дуже ображений на господаря. Я працюю цілодобово, щоб він пив, їв , гуляв , жив . У подяку - порція тютюнового диму кожен день. А мені так потрібна його турбота ....

Лікар :В курсі ви, хворий, що в димі тютюну знаходяться тридцять компонентів, які відносяться до отруйних ? Чи не хочете кинути цю свою звичку?

Хворий : Я пробував, лікарю .

На сцені з'являється Мозок . Він весь трясеться , і йде , спираючись на паличку.

Ведучий: Це хто ?

Мозок: Я - мозок . Мені добре відомо , як можна отруїтися нікотином. Мій хазяїн - бідолаха . Він так слабкий духом . І років одинадцять вже є рабом.

Хворий : Чиїм це рабом ?

Лікар : сигаретним рабом ! Дослідники стверджують , що нікотин викликає неймовірне звикання . Наслідки - безліч неприємних хвороб.

Хворий : У мене вже живіт від страху заболів дуже !

Лікар : Це болить шлунок.

На сцену виходить Шлунок . Виходить він під звучання музики , рачки. А на Шлунку сидить Виразка . Така задоволена , весела , усміхнена . Вона крутить батогом , ударяючи ним Шлунок . Бідолаха робить спроби відбитися від неї .

Шлунок : Вбивають ! Рятуйте! Мій господар закурив. Цей день пам'ятаю , ніби він був учора. Вся Їжа , яка в мене надходила , тільки те й робила, що кидалася скаргами. Компот злився, котлета з розуму сходила , салат сказав , що не хоче бути з'їденим цією людиною .... Дісталося мені! Не любить мене зовсім господар. Прикро !

Лікар: Нікотин розвиває виразку.

Шлунок : Ось я її і підчепив . Вона мене вже зовсім загризла . Не знаю , що й робити з нею.

Лікар : Зробити щось потрібно, щоб Виразка відступила !

( Лікар вчинив спробу спихнути її з Шлунка , але нічого в нього не вийшло ) .

Шлунок : Ви не зможете допомогти . Господар кине куріння - відступить Виразка .

Хворий : Так , я так вляпався .... Якщо не буду нічого робити - все гірше і гірше буде . Потрібно укласти договір з Силою Волі . Вона мене рятувала вже багато разів. Врятує і цього , сподіваюся .

Лікар : Поки - спізнилися. Доведеться покласти вас до лікарні. Далі тягнути не можна.

Рефлексія.

  • До якої медичної установи прийшов хворий? (Поліклініку)

  • Про яку медичну установу згадав лікар поліклініки? (лікарню)

  • Продовжити фразу: Я зрозумів,що…

8. Перегляд мультфільму «Маша і Ведмідь» (уривок)

Рефлексія.

  • Де надавалася допомога хворому?

  • Які використовувалися ліки? (чай з малиною).

9. І ось ми дійшли до останньої рубрики, яка називається

«ЯКЩО ВАМ ЦІКАВО» (4-5 хв.)

Вчитель: В таку зимову пору ми повинні вживати природні ліки, щоб підтримувати своє здоров'я. Тобто вживати в раціон харчування природні антибіотики: часник, цибулю, їсти побільше вітамінів (овочів та фруктів), пити чай з малиною, м’ятою.

10. Вправа «Я як лікар раджу…» Учні 9 класу:

1. Користь моркви для організму людини величезна. Багатий склад зумовлює її лікувальні та корисні властивості. У моркві містяться вітаміни: С, К, Е, РР, групи В, велику кількість каротину - корисної речовини, яка має здатність у людському організмі перетворюватися на вітамін А.

2. Яблука приносять користь зубам, шкірі, травної та імунної системі. Їх радять вживати в їжу при розладах шлунка.

3. Ще в далекій давнині народні цілителі знали про цілющі властивості меду, а також про користь продуктів бджільництва для лікування різноманітних захворювань шкіри.

4. Грецькі горіхи дуже добре захищають серце, гарантія гарного сну вночі, покращують пам'ять, вважаються "їжею для мозку", зменшують ризик виникнення багатьох захворювань. Тому, без сумніву, вони повинні стати невід'ємною частиною нашого раціону.

Подарунок гостям, учням - Кошик вітамінів.

ІІІ. Заключна частина уроку.

Ця рубрика запрошує ОЦІНИТИ, підвести підсумки. (2 – 3 хв.)

1. Гра «Мікрофон» (за принципом добровільності)

4 клас - Закінчити речення «На цьому тренінгу я ...»

9 клас - Продовжити фразу: «Найбільш цікавим для мене було…»

2.Домашнє завдання

4 клас. Виконати завдання в зошиті с.15: сполучити малюнки із відповідними написами. Прочитати статтю підручника с. 50 -51

9 клас. Завдання творчого характеру (Скласти вірш, написати казку чи оповідання, зробити презентацію по темі «Медична служба в Україні».

3. .Побажання.

Давайте станемо в коло, візьмемося за руки, передамо тепло своїх долоньок. Піднімаючи руки догори крикнемо всі разом: «Ми молодці!».

Хай нашу зустріч всі запам'ятають

Бажаємо щастя ми для всіх людей!



Будемо здорові!


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка