Урок з елементами країнознавства та здоров’язберігаючих технологій



Скачати 60.73 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір60.73 Kb.
Тема уроку: Mother’s Day

6 клас.


Тип : святковий урок з елементами країнознавства та здоров’язберігаючих технологій

Цілі уроку:

Практичні:

- Розвиток умінь сприйняття і розуміння іноземної мови на слух (мова вчителя та учнів на уроці);

- Розвиток монологічного мовлення у рамках теми (опис зовнішності по заданій темі);

- Розвиток умінь писемного мовлення (заповнення карток);

- Вдосконалення навичок вивчаючого читання (на прикладі тексту "The Eighth of March");

Загальноосвітні:

- Розширення фонових знань учнів (вірші, );

- Розширення лінгвістичного кругозору учнів (введення нової лексики).

Розвиваючі:

- Розвиток пам'яті, уваги, мислення (відповіді на питання);

- Розвиток умінь аналізу інформації, побудова логічних висловлювань (відповіді на питання);

- Розвиток мовної здогадки;

Виховні:

- Виховання інтересу до вивчення іноземної мови (за допомогою проблемних завдань);

- Виховання культури спілкування на заняттях і в повсякденному житті;

- Виховання інтересу до вивчення іншомовної літератури (аутентичні вірші).

- Виховання поважного ставлення до матері

Завдання уроку:

- Вдосконалення інтонаційно-вимовних навичок в межах теми уроку (монологічні висловлювання);

- Вдосконалення навичок використання вивчених раніше лексичних одиниць в рамках даного уроку;

- Введення нових лексичних одиниць та формування навички їх використання в рамках теми уроку (нова лексика до уроку, до тексту);

- Вдосконалення навичок використання вивчених раніше граматичних явищ в рамках теми уроку;

- Вдосконалення навички техніки письма в рамках теми уроку (заповнення таблиці).

- Повторення граматичної конструкції Past Simple.

Форми роботи з групою:

T - Gr;


T - St;

St - St;

Оснащення уроку:

1. Комп'ютер, проектор.

2. Роздатковий матеріал.

Структура уроку:

- Організаційний момент (1 хв);

- Фізкультхвилинка (0,5 хв)

- Країнознавчий матеріал про історію свята Дня матері (5 хв);

- Фонетична зарядка: аутентичні вірші про маму (5 хв);

- Заповнення таблиці (2хв);

- Робота з текстом «The 8th of March» (7 хв.)

- Фізкультхвилинка(1 хв)

- Предтекстовий етап (відпрацювання лексики, використаної в тексті) (3 хв)

- Текстовий етап (5 хв)

- Післятекстові етап (5 хв);

- Аудіювання тексту (3 хв);

- Фізкультхвилинка(1хв.)

- Підбиття підсумків уроку, рефлексія,обговорення домашнього завдання (1,5 хв.).

Хід уроку



  1. Організаційний момент.

-фізкультхвилинка : Stand up! Breathe in and breathe out, please! Smile to me and each other!

- Hello! I’m glad to see you. Today I’d like to propose you the following topic for our lesson. It’s Mohter’s Day. Do you know anything about it? Let’s listen to Dima’s messige.

2. Країнознавчий матеріал про історію свята Дня матері

Історія свята:

За часів королеви Вікторії діти в досить ранньому віці працювали далеко від дому, а гроші, які вони заробили, пересилалися до сімейного бюджету. Тоді один день в році дітям дозволялося провести вдома разом з батьками. Зазвичай вони приносили матерям і бабусям невеликі подарунки - букетики квітів або свіжі яйця. Сьогодні британські діти в цей день дарують матерям квіти і виконують за них домашню роботу.

На самому початку 17 століття в Англії в четверту неділю Великого посту люди стали святкувати неділю матері (Mothering Sunday). Це було свято всіх матерів Англії. У міру поширення християнства в Європі, це неділю стало святом Матері Церкви - духовної сили, що дає життя і захищає від зла.

З часом церковне свято злився воєдино зі святом світським. Так як це був час багатих аристократів і величезних особняків, велика частина прислуги працювала і жила в будинках своїх господарів. У Mothering Sunday всі слуги отримували вихідний, вони повертались в свої сім'ї, щоб провести цей день зі своїми матерями. Святкову атмосферу цьому дню надавав спеціальний торт, званий «материнським тортом». У цей день потрібно було відвідувати матерів і приносити їм у подарунок такий торт в обмін на материнське благословення.

У наші дні День матері проходить досить спокійно. Жінки відпочивають, а їхні чоловіки займаються роботою по будинку і готують вечерю. Традиційно в цей день прийнято подавати той самий торт Симнела (simnel cake), прикрашений 12 кульками марципанів. Традиція 12 кульок почалася в ще дохристиянські часи, вони символізують 12 знаків зодіаку. Назва цього торта пов'язане з латинською назвою борошна тонкого помелу (simila).

Такі торти і тістечка пеклися і продавалися в Англії та Франції по неділях під час Великого Посту. У Франції за цим рецептом частіше випікалися тістечка, прикрашені хрестом з цукрової глазурі.

Діти дарують квіти, листівки та інші подарунки мамам. Привітати свою маму треба обов'язково, і в якій би частині світу не знаходилися в цей день дочки і сини, вони подзвонять своїм єдиним і рідним, відправлять їм листівку, лист або електронне послання в День матері.

День матері в Україні відзначається щорічно в другу неділю травня.

3. Фонетична зарядка: аутентичні вірші про маму.

Учні читають аутентичні вірші про маму та перекладають їх.

Super Mom

Mom, you're a wonderful mother,

So gentle, yet so strong.

The many ways you show you care

Always make me feel I belong.

You're patient when I'm foolish;

You give guidance when I ask;

It seems you can do most anything;

You're the master of every task.

***


My mom is very special,

My mom is very kind,

My mom always tells me I'm special,

She's always on my mind.

My mom watches me grow,

My mom watches me cry,

Of course she'll always know,

She'll never have to tell me goodbye.

***

My Mother, my friend so dear



throughout my life you're always near.

A tender smile to guide my way

You're the sunshine to light my day.

***


You make the sun shine on a cloudy day

When I'm sick you kiss the pain away

Your tender voice took away my fears

Your hand that wiped away my tears

The love you give so honest and pure

Keeping me forever safe and secure

You make flowers bloom in the spring

It was you who fixed my broken wing

Mom because of you I now know love

My guardian angel from above.

4. Заповнення таблиці.

На слайді подані нові словосполучення з перекладом, учні повторюють їх та заповнюють пропуски в своїх картках.

- a grey-eyed woman

- a turned-up nose

- oval

- dark and straight



- guardian angel

- a tender voice

- kind

На новому слайді дані відповіді. Учні оцінюють свої картки самостійно.



My mother is a grey-eyed woman. She has a turned-up nose. Her face is oval. Her hair is dark and straight. She has a tender voice. My mom is very kind and she’s my guardian angel.

5. фізкультхвилинка.

- Втомилися трішки? Давайте розімнемось!
Look up!

Look down!

Look to the left!

Look to the right!

Hands up!

Hands down!

Look straight!

And sit down!


6. Робота з текстом.

Предтекстовий етап (відпрацювання лексики, використаної в тексті)

Повторюють словосполучення:

- to get up

- to have a talk with

- to wash face and hands

- to clean the room

- to dust the sofa and chairs

- to sweep the floor

- to wash the floor

- to put on aprons

- to prepare a present

Текстовий єтап.

March,8


The eights of March was a wonderful day.

Victor got up very early in the morning when his mother was still in bed. He had a talk with his father. Then his father put his coat and hat on and went out. Victor washed his face and hands and went to the living-room to clean it. He dusted the sofa and the chairs, swept the floor of the living-room and washed the floor of the kitchen.

Soon his father came and brought five roses. The father put the flowers on the table and went to the kitchen. There Victor and his father put on aprons and began to prepare a present for the mother.

When the mother got up, breakfast was on the table. Victor and his father met her at the door, gave her flowers and said, “Best wishes for the eights of March”.

The mother thanked them. She was happy to see the clean room, the flowers and the breakfast on the table.

They all sat at the table and the mother asked them, “What’s that?”

“It’s a cake! It’s our present for you.”

The mother took a piece of the cake and smiled.

When Victor ate the cake, he didn’t smile, he didn’t like the cake, there was too much salt in it. But the mother was happy to get the presents.

7. Післятекстовий етап: прочитайте питання та дайте відповіді на них.



    1. What holiday did we have on the 8th of March?

    2. What did you buy for your mother?

    3. What did you say to your mother when you gave her your present?

    4. How did you help your mother about the house?

    5. Was your mother happy on that day?

    6. What did you say to your teachers?

    7. When is Mother’s Day celebrated?

    8. What do children present their mothers?



  1. Аудіювання.

Діти слухають текст та намагаються здогадатися про чию маму йде мова.

9.Фізкультхвилинка.

- Breathe in and breathe out, please! Smile to me and each other!

10. Підсумки уроку та рефлексія

- Our lesson is over. Do you like this lesson? What role did you play at this lesson? Give marks, please, for you and your classmates? ( учні заповнюють таблицю)

-Your home task for the next lesson will be to learn by heart any poem you want.



-good bye.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка