Урок з фізичної культури подорож в космос для 5 класу Тема: Мета : Сприяти підвищенню психомоторних функцій організму; розвиток рухових якостей; розвиток уваги та пам'яті



Скачати 145.9 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір145.9 Kb.
Сюжетно-ігровий урок з фізичної культури

ПОДОРОЖ В КОСМОС

для 5 класу

Тема:

Мета: Сприяти підвищенню психомоторних функцій організму;

розвиток рухових якостей; розвиток уваги та пам'яті;

профілактика відхилень в розвитку осанки;

виховання почуття колективізму та взаємодопомоги.


Міжпредметні зв'язки :

розвиток мовлення, ознайомлення з навколишнім світом.


Обладнання: гімнастичні лави, гімнастичні мати, м'ячі, назви планет, назви континентів, паперові літачки, фішки
Хід уроку.




Навчальні завдання, форми та методи

Дозування часу

Організаційно-

методичні вказівки



І

Підготовча частина







1

Шикування, здача рапорту, повідомлення мети уроку

1 хв

Звернути увагу на зовнішній вигляд учнів, їх самопочуття

2

Вимірювання частоти серцевих скорочень (ЧСС)

0,5 хв

За 6 с , результат помножити на 10.

У нормі ЧСС – 70-75 уд./ хв.



3

Мотивація діяльності учнів на уроці:

  • Сьогодні у нас незвичайний урок. Я запрошую Вас вирушити у космічну подорож. Які планети Сонячної системи ви знаєте?

Діти називають планети

Учитель: зараз ми вирушаємо в політ до невідомої планети. Але перед польотом необхідно потренувати наші м'язи, тому що космонавту слід переносити в польоті великі перевантаження.



1 хв

Інструктаж з ТБ

Діти стоять по

стійці вільно



4

Різновид ходьби:

На носках, на п'ятках, на зовнішній стороні ступні, на внутрішній, з високим підняттям стегна, стрибки на двох ногах



2 хв

Руки на пояс.

Руки на плечі

Руки на пояс

Стрибати вище



5

Різновид бігу:

Біг приставними ногами ліворуч, праворуч; з високим підняттям стегна, із закиданням ніг назад.



2 хв

Руки зігнуті в ліктях, спина рівна

6

Учитель : Зробимо перед нашим польотом ще й зарядку

Виконання комплексу ритмічної гімнастики.



5 хв

Звучить пісня

„Дінь-Дон”


7

Вимірювання ЧСС

0,5 хв

У нормі

150-180 уд/хв



ІІ

Основна частина

20 хв




1

Об'єднання учнів у дві команди

0,5 хв




2

Учитель тож вирушаємо в політ на інші планети.

Рухлива гра „Планети”






Слідкувати за правилами гри

3

Учитель: -А зараз я перевірю вашу спритність.

Хто швидше зможе доставити вимпел нашої планети на невідому планету, на яку ми щойно прилетіли.

(Проведення естафети з бігом та передачею кеглів)


3 хв

В колонах

4

Учитель: А зараз ми визначимо, які ви дружні, чи спроможні підтримати товариша в складній ситуації, надати допомогу.

(Естафета з рухом вперед стрибками, руки лежать на плечах товариша)



2 хв

Слідкувати щоб колони не розривались

5

Учитель - увага на космічних кораблях закінчується кисень. Необхідно передати космонавтам балони з киснем. А вони дужу важкі. Тому коли робимо вдих кажемо „Ох”, видихаючи – „Ух”

3 хв

Передача м'яча над головами, який тримати на витягнутих руках

6

Учитель : за час польоту ми скучили за своїми рідними, які залишились на Землі. Тому відішлемо їм листи-літачки та подивимося чий літачок полетить далі всіх.

2 хв

Кидати з місця, слідкувати за правильною стійкою

7

Нашим космонавтам залишилось подолати на шляху до Землі смугу перешкод і можна приземлятися на рідну планету.

Подолання смуги перешкод.

1.Перескочити лаку, руки на лавці.

2. Біг змійкою (оббігати кеглі).

3. Підтягуватись на лавці руками, лежачи на животі.

4.Рух боком, переставним кроком по гімнастичній лавці.

5. Підтягування на лавці руками , лежачи на животі.

6. Перекид боком


5 хв

Виконувати потоком.

Слідкувати за швидкістю та якістю виконання.


8

9


Учитель: Увага ми повертаємось на Землю. Наших космонавтів радісно зустрічають жителі планети та запрошують погратися разом , щоб подружитись

Гра на увагу „Ну - мо в коло”

Діти йдуть по колу, тримаючись за руки, всередині кола ведучий.

Діти говорять” „ Ну-мо в коло швидше ставай, що покаже командир те і повторяй”

Командир, який стоїть у колі , показує вправу, а діти її повторюють.

Ведучий вибирає самого уважного і ставить замість себе.

Вимірювання ЧСС

3 хв

0,5 хв

Спочатку ведучий учитель, потім учень.

Учень виконує вправи ранкової гімнастики.

Слідкувати за вірним виконанням вправ.





10

Учитель:

Космонавти , давайте відгадаємо, жителі яких континентів прислали нам свої поздоровлення. Погляньте летять їх листи



1 хв

Чорні - Африка

Сині-Америка

Червоні – Європа

Зелені- Австралія



ІІІ

Заключна частина

5 хв




1

Учитель:

Тепер космонавтам необхідно відпочити. Виконання вправ із закритими очима.

Присідання, стійка на одній нозі, руки в сторону


3 хв

Музика

„Маленький принц”

Вправи виконувати стоячи на місці, слідкувати за осанкою


2
3



Вимірювання ЧСС
Підведення підсумків уроку.

Відзначення самих активних учасників польоту.

Виставлення оцінок.


0,5 хв
1хв




4

Домашнє завдання :

Згинання та розгинання рук в упорі лежачи



05 хв





УРОК ВОЛЕЙБОЛУ
ДЛЯ 9 КЛАСУ
Тема. Передача м'яча двома руками зверху в стрибку.
Мета :

1) удосконалювати передачі м'яча двома руками зверху та в стрибку;

2)навчати взаємодії гравців передньої лінії під час атакуючих дій;

3) розвивати швидкість, спритність, силу, координацію рухів

4) виховувати дисциплінованість, організованість, колективізм.
Інвентар:

Волейбольні та набивні м'ячі, волейбольна сітка, фішки.


Хід уроку.


Частина уроку

Зміст

Дозування

Організаційно-методичні вказівки

І.

Підготовча частина

14-15 хв



1.

Шикування в одну шеренгу, рапорт, привітання, повідомлення завдань уроку

1 хв

Рапортує черговий учень. Перевірити наявність та охайність спортивної форми

2

Інструктаж із техніки безпеки під час занять волейболом

30 с

Заправити футболки та оглянути взуття. Не спрямовувати м'яч у ноги гравцеві, який виконує нападаючий удар

3

Вимірювання частоти серцевих скорочень (ЧСС)

30 с

Протягом 10 с, результат помножити на 6.

Перевірити готовність учнів до уроку



4

Стройові вправи в шерензі на місці

30 с

Мобілізувати увагу учнів, налаштувати їх на розв'язання завдань уроку

5

Різновиди ходьби (стройовим кроком; перекатом із п'ятки на носок; на зовнішньому боці ступні; у напівприсіді; приставним кроком правим (лівим) боком)


2 хв

У колону по одному, дистанція 1,5-2 кроки, по периметру зали у стійці волейболіста

6

Різновиди бігу ( у повільному темпі; у повільному темпі зі стрибками до підвішених предметів однією та обома руками; перехресним кроком правим (лівим) боком)

2 хв

По 5-6 кроків



У колону по одному, дистанція 2-3 кроки.2-3 предмети (набивні м'ячі) перебувають на кожному баскетбольному щиті на різній висоті. Пересування у стійці волейболіста

7

Загально розвиваючі вправи у русі:

* вихідне положення(В.П.)-

пальці в „Замок” перед

грудьми, лікті вниз.



  1. нахил кистей ліворуч;

  2. те саме праворуч

* В.П. – те саме. Вісімкоподібні рухи кистями в горизонтальному положенні;

* В.П. – руки в сторони, пальці в кулаки. 1-4 колові рухи руками в ліктях усередину; 5-8 – те саме зовні;

* В.П.- пальці в кулаки біля плечей.

1-4 колові рухи в плечових суглобах вперед; 5-8- те саме назад;

* В.П. – руки вниз, пальці в „замок”.

1-2 –пружинисті махи руками вгору- назад;

* В.П.- стійка ноги нарізно, руки вперед, пальці захоплені S – подібно. 1- крок лівою ногою, поворот тулуба ліворуч; 2- те саме в другий бік


3 хв

10-12 разів


10-12 разів

5-6 разів

5-6 разів

5-6 разів

5-6 разів



У колону по одному, дистанція – 2 кроки.

По 2 нахили на кожен крок

По 2 рухи на кожен крок

Із максимальною амплітудою


Поступово збільшуючи амплітуду рухів.

У довгому кроці випадом. Прогинатися у спині на кожен мах.
У довгому кроці. Узгоджувати рухи.


8

Загально розвиваючі вправи на місці:

* В.П.- стійка ноги нарізно, стоячи обличчям до стінки на відстані крок від неї, руки вперед. 1-4- пружинисті відштовхування пальцями від стінки;



3-4 хв

В одну шеренгу. Розімкнутись на відстань витягнутих рук. Утримувати рівновагу після відштовхування.

Підготовча частина

( 14-15хв)



* В.П.- те саме, руки на пояс. 1-4- колові рухи тазом ліворуч; 5-6- те саме праворуч;

* В.П. – те саме, руки за головою, пальці в „замок”. 1-2- нахил тулуба праворуч; 3-4- ту саме ліворуч;

* В.П. – широка стійка ноги нарізно.

1- нахилитися назад, праву руку вгору-назад, ліву руку вниз, торкаючись позаду лівої ноги; 2- те саме, змінивши положення рук;

* В.П._ те саме. 1-нахилитися, правою рукою торкнутися носка лівої ноги, ліву руку назад-угору; 2- те саме, змінивши положення рук;

* В.П.- стоячи на правій (лівій) нозі, другу ногу тримати за ступню позаду тулуба обома руками. Повільно відтягувати ногу назад до відчуття натягування в передній частині стегна, після чого ногу відпустити;

* В.П.- стійка ноги нарізно, кожний учень захоплює руками плечі партнерів.

1- присісти; 2- підвестися;

* В.П.- основна стійка. 1-2- стрибки на лівій нозі; 3-4 – те саме на правій нозі; 5-6 – те саме на обох ногах


4-5 разів

4-5 разів


4-5 разів

5-6 разів

5-6 разів

14-18 разів


5-6 разів



Із великою амплітудою

Із великою амплітудою


Ноги від підлоги не відривати.

Прогинатися у спині.

Ноги в колінах не згинати.
Утримувати рівновагу. Відчути полегшення в м'язах стегна після звільнення ноги.
Якнайвище.



9

„Човниковий” біг між лініями

До 2 хв

Виконувати групами по

4-5 учнів. Бігти від лінії подачі вперед до лінії нападу, назад до лінії подачі; від лінії подачі вперед до центральної лінії, назад до лінії нападу;від лінії нападу вперед до лінії нападу на протилежному боці майданчика, назад до центральної лінії; від центральної лінії вперед до лінії подач, назад до лінії нападу, торкаючись долонею підлоги на кожній лінії. Визначити переможців у кожній із груп.



10

Вимірювання ЧСС

До 30 с

В учнів кожної групи після про бігання. Протягом 10 с., результат помножити на 6. У нормі – близько 150 уд/хв

ІІ

Основна частина

25 хв




1

Естафета „Передай – сідай”

2-3 хв

Кожна команда формує дві колони одна навпроти одної на відстані 2-3 кроки.

Учасники передають м'яч обома руками зверху партнерові навпроти в протилежній колоні, післі чого присідають. Учасник, який останнім отримав м'яч, піднімає його вгору, сигналізуючи про завершення естафети його командою. Учнів, які вміють передавати м'яч обома руками зверху менш досконало, доцільно розміщувати попереду колон.



2

Передача м'яча обома руками зверху в зустрічних колонах із переміщенням у кінець своєї або колони навпроти

5-6 хв

По діагоналі, на кожній частині майданчика у стійці волейболіста

3

Передача м'яча обома руками у стрибку:

* у колонах ведучому




5-6 хв

У середньому темпі у стійці волейболіста. Відстань – 3 м. Ведучий у зоні 3 спрямовує м'яч першому в колоні обома руками зверху, той у стрибку повертає м'яч ведучому і стає в кінці колони.




* у трійках




Упоперек зали. Партнер подає м'яч у стрибку зв'язковому, той повертає м'яч, стоячи спиною до третього партнера й повертається до нього обличчям.

4

Естафета з елементами блокування м'яча

4-5 хв

Команди шикуються в колони . Учасники переміщуються до сітки на відстані 2-3 м від неї зупиняються, виконують двічі-тричі згинання та розгинання рук в упорі лежачи, підводяться, пересуваються зі стрибками, торкаючись обома руками підвішеного волейбольного м'яча за сіткою.

Сітки торкатись заборонено. Потім учасник біжить в кінець своєї колони, передаючи естафету наступному.



5

Навчальна гра із додатковим завданням (взаємодія гравців передньої лінії під час атаку ючих дій)

6-7 хв

За спрощеними правилами. Прийом м'яча від суперника, спрямовуючи м'яч у зону 3, звідти – у зону 4 або 2 для нападаючого удару через сітку з місця або в стрибку. Зв'язковий перебуває обличчям до нападаючого, він також може передавати м'яч назад, стоячи спиною до нападаючого, чим ускладнює дії гравців протилежної команди, які блокують.

ІІІ.

Заключна частина

3-5 хв




1

Ходьба у повільному темпі для відновлення дихання

30 с

По периметру зали.

Руки вгору - вдих,

руки вниз - видих.


2

Шикування в одну шеренгу

30 с

Біля бічної лінії волейбольного майданчика


3

Підбиття підсумків уроку

30 с

Відмітити учнів, які старалися і прагнули перемогти під час естафет.

4

Прийоми аутогенного тренування

2 хв

Учні лягають на гімнастичні мати та заплющують очі. Після слів учителя вони поступово розслабляють м'язи стопи, гомілки, стегна, спини, шиї, рук. Коли настає повне розслаблення, учителеві слід налаштувати учнів на подальшу роботу в режимі шкільного дня.

5

Вимірювання ЧСС

30с

Протягом 10 с, результат помножити на 6.

Норма 60-70 уд/хв.



6

Домашнє завдання

30 с

Пружинисті відштовхування пальцями від стіни; стрибки з місця з діставанням підвішених предметів


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка