Урок з громадянської освіти у 4 класі за темою: «Правила життя в суспільстві» Виконавець: учитель вищої категорії



Скачати 38.13 Kb.
Дата конвертації26.02.2016
Розмір38.13 Kb.
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Донецький ліцей №30 Донецької міської ради Донецької області.

Урок з громадянської освіти у 4 класі за темою:

«Правила життя в суспільстві»

Виконавець:

учитель вищої категорії,

старший учитель

Анісімова Оксана Аполінаріївна

м. Донецьк

2012 р.


Я і Україна

Громадянська освіта

Тема. Правила життя в суспільстві.

Мета. Ознайомити учнів із правилами життя в суспільстві, підвищувати

рівень правової освіти учнів;

розвивати вміння аналізувати, узагальнювати;

виховувати повагу до людини, її прав, доброзичливість, миролюбність.

Обладнання: картки із завданнями, дерево життя;

деформовані прислів'я (картки), листочки з заповідями.

Хід уроку



  1. Організація класу.

В світ прийшли ми – я і ти –

Для любові й доброти!

І старайся так прожити,

Щоб в душі завжди нести

Теплий промінь доброти!


  1. Мотивація.

Вправа «Спіймай мій настрій».

  • Посміхніться, «зніміть» посмішку зі свого обличчя долонькою та «киньте» своєму сусідові. «Спіймайте» посмішку, «прикрасьте» нею своє обличчя.

  • Зобразіть на обличчі ще будь-яку емоцію, «подаруйте» її своєму товаришеві.

  1. Повторення вивченого матеріалу. Складання дерева життя.

  • Перед вами дерево. Воно сухе і мертве. Зараз ми вдихнемо в нього життя і силу. У вас на партах заповіді життєтворця, написані на листочках дерева. Прочитайте їх і прикріпіть листочок.

  • Наше дерево затріпотіло зеленим листячком від ваших добрих сердець і теплих слів.

  • Всі ці заповіді можна віднести до людських чеснот.

  • Яку людську чесноту ви оберете для себе?

  • Які чесноти можуть знищити дерево життя? (лінь, егоїзм, скупість, заздрість)

  1. Оголошення теми та мети

  • На дошці записана тема уроку. Пошепки прочитайте її.

  • Правила життя в суспільстві.

  1. Робота над новим матеріалом.

1.Бесіда.

  • Світ навколо нас і життя такі непередбачувані, інколи підступні…

  • На сьогоднішньому уроці ми поговоримо про життєві принципи, якими керуємося, щоб гідно носити ім'я Людина, Громадянин.

  • Де, в якому документі записані права та обов'язки людини?

( в Конституції України)

⅓ від 9 = 3 ? від 46 = 23

? від 54 = 27 ? від 56 = 28

? від 64 = 32 ? від 100 = 50


  • Записати числа в порядку збільшення: 3,23,27,28,32,50.

  • Це є статті Конституції, що містять положення про права людини, її життя і здоров’ я, честь і гідність.

2. Гра «Склади прислів'я».

- Кажуть: «Життя, незважаючи на всі його складності, - прекрасне!». А чи знаєте ви прислів'я про мудрість життя?

Робота у парах.


  • Прочитайте прислів'я. Як ви його розумієте? (Робота з деформованими прислів'ями).

  • Що посієш, те й пожнеш.

  • Життя прожити – не поле перейти.

  • Шануй сам себе, шануватимуть і люди тебе.

  • Чого собі не зичиш, і другому не жадай.

  • Хто чисту совість має, той спокійно спати лягає.

  • Хто не чинить лихого, тому не страшно нічого.

  • Доброму скрізь добре.

  1. Закріплення вивченого матеріалу.

  1. Робота з підручником.

  • Важко жити в суспільстві, де панує бездуховність і занедбаний моральний стан. Тому дуже важливо вибрати свій правильний шлях.

а) Слухання історії Бруно Ферреро «Опора».

- Чому вчить це оповідання?

- Які почуття викликало воно у вас?

б) Продовження розповіді.

- Чому чоловік змінився?

в) Опрацювання тексту «Совість лікує» (с. 45)

- Прочитайте текст.

- Що означає «жити по совісті»?

- Яке головне правило життя на думку автора?

2. Робота з роздатковим матеріалом в парах.

Записати висловлювання за принципами

Народ


схвалює засуджує

розум і силу злих, сердитих

знання й працю упертих, ненаситних

науку, освіту скупих, лукавих, невдячних

усмішку, подібну до цвіту дурних, поганих, крикливих

хоробрість і мужність заздрісних, необачних

совість і чесність вередливих, ледачих

гуманність, чемність нещирих, п'яниць

працелюбних, вірних нікчем

чуйних, надійних



  • Читає кожна пара.

  1. Гра « Чарівний клубок »

  • Діти передають по колу «чарівний клубок», висловлюючи добрі побажання сусідові.

  • Діти, коло – це наш клас, і в ньому кожен має рівні з усіма права і обов'язки, кожен усвідомлює власну гідність і поважає інших. Потрібно цінувати неповторність кожного.

  1. Підсумок.

  • Про які життєві правила ми говорили?

  • Яке правило ви взяли б для себе в першу чергу?

  1. Домашнє завдання.

Підібрати прислів'я про людські чесноти.



База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка