Урок з математики у 2 класі. Тема. Письмове додавання двоцифрових чисел із



Скачати 56.08 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір56.08 Kb.
Краматорська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6

Відкритий урок з математики у 2 класі.

Тема. Письмове додавання двоцифрових чисел із

коротким поясненням. Творча робота над задачею.

c:\documents and settings\admin\рабочий стол\3nr6xdc5lpdszab1gkiq3q.jpg

Учитель Кіколенко В. В.

2012 - 2013 навчальний рік

ПЛАН УРОКУ

c:\documents and settings\admin\рабочий стол\imagesca5kw99a.jpg

--------------- ПРИВІТАННЯ

А…Я ----- ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО

c:\documents and settings\admin\рабочий стол\безымянный4tkfdtr.png

---------------- ФІЗКУЛЬТХВИПИНКА

c:\documents and settings\admin\рабочий стол\безымянный туча.png

------ РОБОТА НАД НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

c:\documents and settings\admin\рабочий стол\0_80f26_d4fc456e_l rybuf.jpg

------------------ РОБОТА З ПІДРУЧНИКОМ

c:\documents and settings\admin\рабочий стол\безымянный листики.png

--------------- САМОСТІЙНА РОБОТА

c:\documents and settings\admin\рабочий стол\безымянныйewrgywter.png

-------------- ПІДСУМОК УРОКУ

Тема уроку. Письмове додавання двоцифрових чисел із

коротким поясненням. Творча робота над за-

дачею.

Мета уроку. Ознайомити учнів із короткою формою пояс-

нення письмового додавання двоцифрових

чисел; закріплювати вміння виконувати пись-

мове додавання двоцифрових чисел; органі-

зувати творчу роботу над задачею.

Розвивати уміння застосовувати зазначені

знання під час розв`язування задач, обчислю-

вальні навички. логічне мислення, математич-

не мовлення, пам`ять.

Виховувати інтерес до уроків математики, до-

брозичливість, культуру поведінки на уроці.

Тип уроку. Комбінований.

Обладнання. Наочний матеріал. картки настрою.

Хід уроку

І.Організація класу до роботи.

- Добриий день, діти. Сьогодні у нас надзвичайний урок. На нашому уроці присутні гості. Давайте їх привітаємо. (Учень читає слова-привітання).



Добрий день, вам люди добрі!

Радо всі ми вас вітаємо,

Щастя і здоров`я вам бажаємо!

- Діти, погляньте один на одного, посміхніться, доторкніть- ся долоньками, побажайте успіхів. Із промінчиків добра, що засяяли на ваших обличчях, ми і розпочнемо урок матема- тики.

- Девіз нашого уроку:

Дивитись - і бачити.

Слухати - і чути.

Думати - і говорити.

Старанно працювати.

- Виберіть картку, яка відповідає вашому настрою. c:\documents and settings\admin\рабочий стол\безымянный.png



ІІ. Перевірка домашнього завдання.

1.Задача № 437. Визначте тип задачі. Як знайти третій доданок ?

2. Яким правилом користувалися при розв`язуванні прикла-

дів №438?



ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

1.Прочитатйте числа. Знайдіть серед них зайве. Обґрунтуйте свою думку.

37, 46, 54, 16, 9, 28, 90.

(Зайве число 9. бо воно одноцифрове. Всі інші числа двоци-фрові).

- Чим відрізняються двоцифрові числа від одноцифрових?

2. Що спільне між цими числами ? Чим вони різняться?

41, 43, 44, 45, 46, 48, 49

( Усі ці числа мають по 4 десятки, Різняться одиницями ).

- До якого десятка вони належать? Яким числом закінчує-

ться 5-й десяток?



3. За допомогою цифр 2, 3, 5 утворіть двоцифрові числа. Запишіть їх у порядку зростання.

23, 25, 32, 35, 52, 53.

- Підкресліть парні числа. Знайдіть суму найбільшого та

найменшого чисел.

53 + 23 = 76

- Утворіть з даного приклада 2 приклади на віднімання. - Яке правило слід згадати?



76 - 53 = 23

76 - 23 = 53

( Якщо від суми відняти один доданок, одержимо другий доданок).



5. Гра « Задумай число». х+5+2+10+1-8-х=10

4. Продовжити ряд прикладів, дописавши ще 2 приклади:c:\documents and settings\admin\рабочий стол\безымянный.png

( )


; ; ; ( ; );

Останні 2 приклади діти виконують з поясненням. На основі проведених вправ учні визначають тему уроку «Письмове додавання двоцифрових чисел». Вчитель доповнює: «Буде-

мо вчитися робити коротке пояснення додавання».

5. Фізкультхвилинка.

Добре те, що сонце сяє!

Добре те, що вітер віє!

Добре те, що цей ось ліс

Разом з нами ріс і ріс!

Добре те , що в нашій річці

Синя, не брудна вода.

І мене матуся рідна

Після школи зустрічає.

Добре гратися надворі,

Добре вчитися у школі,

Добре плавати в ставку,

Добре те, що я живу!

ІV. Узагальнення й систематизація знань. Робота з підру- чником.

Книги - морська глибина:

Хто в них пірне аж до дна,

Той, хоч і праці мав досить,

Дивнії перли виносить.

- Так сказав про книги І. Франко. Тож і ми з вами вирушає-

ємо за перлами і відкриваємо підручники.

1. №441 - виконати, використовуючи коротку форму пояснення письмового додавання двоцифрових чисел. ( 1-3-й приклади з поясненням). Самостійно: І в - 4-й, ІІ в – 5-й приклади.

2. Задача №442. Поставити питання до кожного виразу.

Скільки серветок вишила перша група дівчаток? (14 + 5 );

Скільки серветок вишили дівчатка разом? 14 + ( 14 + 5 ).

Записати вираз 14 + ( 14 + 5 ). Прочитати його по-різному. Розв`язати, вказавши правило.



3. №443 - Скласти задачу за виразом, умова якої містить слова на 40 менше. Пояснити порядок виконання дій у вираз з дужками. Обчислитисамостійно.

60 + ( 60 – 40 )

4. Скласти задачу за коротким записом умови. Визначити тип задачі. Розв`язати самостійно. Скласти обернену задачу

Прочитала - 28 сторінок.

Лишилося - 32 сторінки.

Було - ? сторінок.



5. Виправити помилку в умові задачі.

Святий Миколай приніс у перший клас 25 подарунків, у другий клас - 15 подарунків. Скільки подарунків приніс Святий Миколай у третій клас? ( Скільки подарунків приніс Святий Миколай у третій клас, якщо всього у нього було 60 подарунків?)

( Зробити короткий запис умови задачі. Визначити тип за-дачі. Після аналізу задачі самостійно записати її розв`яза- ння у вигляді виразу. Дітям, які відчувають трудність, дати картку-помічника).

І - 25 ігр.

ІІ - 15 ігр. 60 ігр.

ІІІ - ? ігр.

Картка-помічник

1). Скільки іграшок приніс Святий Миколай у І і ІІ класи?

2). Скільки іграшок приніс Святий Миколай у ІІІ клас? 5. 6. Взаємоперевірка .

7. Робота в парах. Логічна вправа.

- Складіть із трьох паличок 2 трикутники.

- Що ви можете розповісти про трикутник?

V. Підсумок уроку.

1. Рефлексія. Оцінювання.

- Оцініть свою роботу. Підніміть руки, хто задоволений тим, як працював на уроці? Хто думає, що міг би працюва- ти краще? Кому було цікаво на уроці? Яке завдання було складним? Покажіть картку, яка відповідає вашому наст- рою в кінці уроку?



- Ви, діти, всі молодці. Працювали дружно, старанно,. Впоралися з усіма завданнями. Я вами задоволена. Дякую вам за роботу.

VІ. Домашнє завдання. Настав час записати домашнє зав- дання у щоденники. Вам потрібно буде виконати №446 і за- дачу на вибір: №444 або №445. Подібні ми виконували.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка