Урок з музики, народознавства та образотворчого мистецтва 2,4 класи



Скачати 53.22 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір53.22 Kb.
Нестандартний урок з музики, народознавства та образотворчого мистецтва 2,4 класи

Великодня писанка мальована


Мета. Розвивати і поглиблювати знання учнів про одне з найдавніших, найбільших найурочистіших релігійних свят – Великдень. Ознайомити дітей з символом воскресіння Ісуса Христа – писанкою. Розвивати творчість дітей, уяву, пам’ять, мислення, вокально-хорові та музично-ритмічні здібності, вміння підбирати кольори, символи. Виховувати любов та повагу до Батьківщини, до нашого народу, його традицій.
Обладнання. Яйця, гуаш, пензлі. Ілюстрації, на яких зображено пробудження природи від зимового сну.
План уроку

  1. Організація класу

*Слово вчителя.

*Оголошення теми уроку



  1. Основна частина

* Інсценізація фрагменту української народної казки

«Курочка Ряба»

* Розмальовування писанок під музичний супровід

* Символіка писанок

3. Заключна частина

* Виставка дитячих робіт

*Оцінювання

*Підсумок уроку

Хід уроку

Вчитель.


Любі діти! Сьогодні у нас незвичайне свято, яке ми присвятимо найвеличнішому християнському святу. А щоб нам його згадати треба всім загадку відгадати. Слухайте уважно.

Загадка


Малеча радісно співає

Відродження Христа вітає.

Коли, скажіть, цей день буває?

Хтось із дітей


- На Великдень!

Інший учень


- Ні, на Паску!

Вчитель


- У нас виникла суперечка. Х то ж з них правий?

А я скажу, що обидві відповіді вірні. Бо це назва одного свята. Великоднем називають тому, що в цей день воскрес син Божий, і цього дня готують великодні страви – печуть паску і розмальовують ……


Діти


- Писанки

Вчитель


- От ви і назвали тему нашого уроку « Великодня писанка мальована»

Учень читає вірш « Великдень»


Великий день!

Великий день!

Ясний Великдень на землі.

Багато радості й пісень

Приніс нам янгол на крилі.

Веснянку діти хороводять

Христос Воскрес!

Христос Воскрес!

Сьогодні й сонце не заходить

А сяє й сяє із небес


Діти співають пісню «Великдень»

Сл. Володимира Верховеня Муз. Миколи Ведмедері



Іде баба, тримає шкаралупку від яйця і плаче



Баба


- Ой горе мені,горе. Що ж ця довгохвоста наробила?

Вчитель


- Що сталося, бабцю, чого плачете?

Баба


- Як же мені не плакати? Поклала я яєчко, що знесла курочка, на поличку. Бігла мишка, хвостиком зачепила, яєчко впало і розбилось. А я хотіла на свято писанку розмалювати. Господи , що ж мені робити?

Учень


А я знаю. Треба до нас курочку запросити.

Вчитель


- Так давайте разом покличемо!

Учні


- Курочка – хохлаточка,

Іди, іди до нас.

На тебе вже чекає

І 2 та 4 клас


Під музику заходить курочка


Ко – ко - ко, ко - ко - ко!

Учні


- Ой, курочко – хох латочко,

Нам допоможи.

Для писанки яєчок

Скоріше нанеси.


Учень


- А ми тебе будемо годувати

Учень


- Від лисички оберігати

- Ось тобі жито, пшениця і чиста з криниці водиця


Курочка


- Спасибі, діти, за вашу турботу і прийміть від мене мою роботу. Я яєчок знесла і принесла.

( Під музику з кошика роздає учням яйця ).

Учні


- Спасибі, курочко, тобі потрійне.

А тепер тобі треба відпочивати, а нам уміло писанку розмалювати.


Учні


- Хоч ми і маленькі,

Але руки у нас справненькі.

Будемо писанку малювати

І величну пісню їй співати.


(всі співають пісню « Писанка» і розмальовують яйця)


Баба


- Молодці, діти, що малювали і співали. Тепер писанка має магічну силу, вона приносить добро, щастя, достаток, захищає людину від зла.

А які візерунки на них чудернацькі? Діти, а ви знаєте, що кожна рисочка, кожен значок має своє значення, свою життєдайну силу?


Учні


- Так, знаємо!

Баба


- Ану розкажіть.

Учні по черзі


- Сонце - носій світла і життя

- Коло – знак безсмертя

- Риба, вода – символ життя, щастя, здоров’я

- Хрест – символ Всесвіту

- Зоря – знак неба

- Кривулька – означає нитку життя

- Крапочки – сльози Божої Матері

- Гілочка рослини – вічна юність, здоров’я, краса

- Пшеничний колосок – символ врожаю

Баба


- А чому різні кольори використовують?

Учень


- Тому, що кожний колір має свою мову

(Всі піднімають руки, але відповідають по черзі)


- Червоний – любов, радість

- Синій – небо , вода, повітря

- Жовтий – сонце, тепло, жито

- Зелений – рослини, колір весни,пробудження природи


Баба


- От молодці! Ви все добре знаєте.

А що ж це на тарілці чільне місце пустує?

В народі кажуть «Святе місце пустим не буває»

Що тут повинно бути?

Учні разом

- Паска

Баба


- Вірно. Коли малеча розмальовує писанки, матусі та бабусі печуть святий хліб – Паску

Учень 1


- Ой,а я як той Стецько, їв би паски вдень і вночі, сидячи на печі. ( Сміх )

Учень 2


- А ти не лопнеш?

Учень 1


- А що зробиш, вони ж такі добрі.

Баба


- Але паску, поки вона не освячена, їсти не можна – гріх.

А в Великодню неділю всі йдуть до церкви. Побувавши на службі, освятивши паску, люди «Христосаються», при цьому тричі цілуються,примовляючи: ХРИСТОС ВОСКРЕС

А в відповідь чують:

-ВОІСТИНУ ВОСКРЕС (діти говорять хором )


Баба


- Давайте подивимося на наші писанки. Ой, які ж вони гарні!

(Діти показують свої писанки)


Учень


- Гарна писанка у мене,

Мабуть, кращої нема.

Бабця тільки помагала,

Малювала я сама.


Учень


- Я цю писанку для себе

Для зразочка залишу.

А для тебе, курка Ряба,

Я ще кращу напишу.


Учень


- Як уродилась, була біленька,

А тепер уся рябенька.

Змалював я їй всі бочки

У жовті, червоні й білі квіточки.


ПІДСУМОК УРОКУ. ОЦІНЮВАННЯ.

Вчитель


- Ось і підходить до завершення наш незвичайний урок.

А наші писанки покотяться по землі,

Щоб був хліб і до хліба на столі

Бо писанки на сонечку сіяють

І все на землі прославляють.

( Вірш «Сонечко» діти розказують разом )


- Сонечко, сонечко!

Виглянь у віконечко.

Людям всім здоров’я дай,

А землі святий врожай.



Щоб щасливі всі були,

В дружбі й мирі всі жили.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка