Урок з правил дорожнього руху, правил користування громадським і особистим вело-мототранспортом



Скачати 119.5 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір119.5 Kb.
Вознесенська ЗОШ І-ІІІ ст.№5

Єдиний урок з правил дорожнього руху, правил користування громадським і особистим вело-мототранспортом

Вчитель початкових класів

Папук І.В.



http://go4.imgsmail.ru/imgpreview?key=http%3a//dai.dn.ua/images/16-03-12/09.jpg&mb=imgdb_preview_686

Вознесенськ 2014



Мета. Розширити знання дітей про правила поведінки на вулиці та дорожні знаки, вміння користуватися велосипедом та повторити правила безпечної поведінки в автотранспорті; закріпити уміння застосовувати отримані знання в іграх, інсценівках; виховувати бережливе ставлення до свого здоров’я, життя.

Обладнання:ілюстрації з правил дорожнього руху, дорожні знаки, декорації до інсценівок, музичні твори, загадки, вірші про дорожні знаки.

Хід уроку:



Вчитель. Всім! Всім! Всім! Починаємо наш урок веселих і кмітливих пішоходів. Зараз ми проведемо конкурс. У ньому беруть участь дві команди «Знавців» і «Чомучок». Привітаємо їх.

(Під пісню М. Мішкова «Гімн Незнайки та його друзів» команди шикуються.)

Вчитель.

Ми живемо в суспільстві людському.

Так багато є правил у ньому.

Знати правила ці треба, друже,

Та й виконувать добре їх дуже.

Місто дає нам щоденний урок,

Тож пам'ятайте за кожен свій крок.

Азбуку міста вивчайте завжди,

Щоб не траплялось ніколи біди.

Капітан команди «Знавців».

Ми суперникам «Чомучкам»

Свій палкий шлемо привіт.

І бажаєм — на відмінно

Знати правила доріг.

Капітан команди «Чомучок».

Ми суперники теж гідні

І не будем лінуватись.

Готувались ми завзято,

Щоб із вами позмагатись.

Тож суперники «Знавці»

Проявіть старання,

І хай переможуть кращі

У наших змаганнях.

Вчитель.

А тепер я перевірю,

Чого ви навчились,

Гра покаже, чи всі діти

Старанно трудились.

Якщо ви поводитися згідно із правилами дорожнього руху, то дружно відповідаєте: «Це все я, це все я і уся моя сім’я», а якщо ні — то мовчіть.




Хто завжди уважний дуже,

До здоров'я не байдужий,

І кого спасе від бід

Пішохідний перехід?


Хто під час гучних розмов

Не бачить, де світлофор?


Знає хто, зелене світло,
Значить шлях для нас відкрито.

Жовтий колір — не зівай,


Будь уважним — почекай.
Знає хто, червоний — стій!
Переходити не смій!
Хто із вас у любу пору
Тротуаром йде додому?
Хто з вас чемний і привітний,
І так, як годиться,

Може місцем у транспорті

Старшим поступиться?


(Заходять троє дітей три кольори світлофора).

Вчитель. Діти! Хто це? Це добре всім знайомі зелений, жовтий і червоний кольори світлофора.

Світлофор три ока має,

Він про все розповідає:

Жовтий колір.

Жовтий — стій і роздивись,

Враз замри — не ворушись.

Червоний колір.

А червоний запалає,

Він іти забороняє.

Зелений колір.

А зелений засвітився -

Це для тебе шлях відкрився.

Вчитель.

Будь завжди уважний дуже!

Знай всі правила, мій друже!

Де іти, де постояти,

Де потрібно почекати.

Це не жарти і не сміх,

Бо життя — одне в усіх!

Кольори (разом). Зараз ми перевіримо вашу увагу.

Вчитель. Всі три кольори світлофора запрошують вас потанцювати і подивляться, які ви уважні. Якщо попереду зелене світло — танцюйте веселіше; якщо жовте -стій! Танцюйте на місці. А коли загориться червоне світло — посваріться один одному пальцем: «Не можна йти вперед!».

(Пісня Валерія Леонтьєва «Світлофор»).

Вчитель. А тепер капітани обох команд по черзі прочитають вірш про світлофор.


Капітан команди «Знавців».

Не дракончик я, не джин,

Маю три яскравих ока,

Та дивлюсь лише одним,

Два завжди відпочивають;

А одне ж таки не спить.

Кольори три різні маю —

Кожне полум'ям горить.

То червоне, то зелене,

Й жовте сонечком блищить,

Ви підходьте всі до мене,

Відгадаєте умить!


Капітан команди «Чомучок».

Все місто повне руху,

Машини вряд біжать.

Яскраво світлофори

І день і ніч горять.

Проходь же обережно,

Свій кожен крок узгодь!

І тільки там, де можна,

Уважно переходь.




Діти з команди «Знавців».

1. Знак «Підземний перехід».

Там, де вулиця широка,

І машини в три потоки,

Відшукає пішохід

Знак «Підземний перехід».

Вниз по сходинках спустився,

Під землею опинився,

Коридором перейшов,

Вихід з-під землі знайшов.

Пішохід веселий, радий —

Шумна вулиця позаду.



2. Перехід вулиці.

А якщо відсутній знак?

Треба нам зробити так:

При дорозі зупинитись

І наліво подивитись.

Бачиш: транспорту нема —

До середини рушаєм.

Є тут лінія чудова,

Незвичайна, розділова,

Знов на ній ти зупинись

І направо подивись.

Всі машини пропусти —

Після цього можеш йти.




3. Поведінка в тролейбусі.

а) Не шуміти, не штовхатись,

Чемно й лагідно триматись.

б) Без білета, знає кожен,

їхать в транспорті не можна.

в) Старшим людям, як годиться,

Треба місцем поступиться.

г) Скоро вихід, не штовхайся,

Потихеньку просувайся.




4. Зебра.

А я зебра не проста:

Без копит і без хвоста.

Лиш біленькі смужки маю.

Я лежу, а не гуляю.

Хочеш перейти дорогу? —

Я прийду на допомогу.



Діти з команди «Чомучок».

1. Острівок безпеки.



На дорозі острівок —

Мов смугастий килимок.

Він велике право має —

Пішохода захищає.

Можна тут перепочити,

Всі машини пропустити.

А коли дорога вільна, —

Можна далі йти спокійно.



2. Розділова лінія.

Біла лінія чудова,

Незвичайна, розділова —

На дорозі господиня,

Бо лежить посередині.

Всі машини поважають

І її не зачіпають.

Об'єднавшись в два потоки,

їдуть в протилежні боки.



3. Знак «Пішохідний перехід».

Треба знати всім, як слід,

«Пішохідний перехід».

Тут маленька людина

Попереджує машини: —

Зачекайте, не спішіть,

Пішохода пропустіть.

Знак велику силу має —

Він машини зупиняє.



4. Небезпечна гра.

Хлопці грають у футбол.

Хтось забив красивий гол.

Полетів м'яч на дорогу,

Йде машина із-за рогу.

Та гравець її не бачить,

М'яч підстрибує і скаче,

І під колесо летить.

Хлопчик за м'ячем біжить.

Зупиніть скоріш хлопчину!

До нещастя — крок єдиний!

Це повинен знати кожний:

Гратись у м'яча не можна

Там, де вулиця й машини, —

Небезпечно для людини!



( Під музику Б. Савельєва «Хвіст за хвіст», з'являються миші, перекидають всі дорожні знаки і дзвонять по телефону: «Леопольде, виходь! Виходь, підлий боягузе!». З'являється Кіт.).

Кіт. Малята! Давайте жити дружно. Що ви наробили? Куди заховали всі дорожні знаки?

(Звертається до мишей).

Принесіть, швиденько, знак, який встановлюють при переході вулиці.



(Миші не знають. Тоді вчитель пропонує команді «Знавців» намалювати ситуацію з цим дорожнім знаком. Діти вірно виконують завдання).

Кіт. Мишки! Принесіть знак, який встановлюють на залізничних переїздах.

(Миші знову не знають. Вчитель пропонує команді «Чомучок» намалювати ситуацію з цим дорожнім знаком. Діти цієї команди теж вірно виконують завдання).

Вчитель. А зараз у нас конкурс загадок.

(Загадує загадки для команди «Знавців»).

1. Транспортом я регулюю,

Як справжнісінький актор.

Всім свої права диктую.

Ну, а звуся...



(Світлофор)

2. Два колеса і дві педалі —

Лечу вперед в безмежні далі.

Та з рук кермо не випускаю,

Бо правила дорожні знаю.







(Велосипед)
Бесіда про правила безпечної їзди на велосипеді.

3. От такі в нас чудеса —

Є чотири колеса.

Хатка йде собі сміливо,

Хочеш — вправо, хочеш — вліво.

Хочеш — в ліс чи до ріки.

Що за хатка, дітлахи.


(


(Автомобіль)

Загадки для команди «Чомучок».

1. Наче пташка, він летить,

Але всім на лихо,

Він реве, тріщить, кричить,

Бо не може тихо,

Є два колеси у нього,

Сила й швидкість також є,

Швидко мчить він по дорогах

Має ім'ячко своє.

(Мотоцикл)

2. Як колір міняю —

Когось зупиняю,

То пішоходів, а то водіїв.

Хто відгадати загадку зумів?

(Світлофор)

3. Що за нитка, що тягнеться, а в клубок не змотаєш?



(Дорога)

Вчитель. Молодці, діти! Відгадали всі загадки.

(Залітає Карлсон).

Карлсон.

– Привіт, дітлахи!Ви мене впізнали?



Діти. Карлсоне! Карлсоне! Чемпіон всіх часів і народів.

Карлсон.

Я, звичайно, чемпіон

Всіх народів і часів.

І тому до вас у гості

Я сьогодні прилетів.

Я по дахах все літаю,

Правил дорожніх не знаю.

На даху живу я так,

Тому трішечки дивак.

Хто зі мною в гру пограє:

«Скільки? Коли? Що буває?».




Діти. Ми!

Вчитель. Ну що ж. Проведемо вікторину, яку пропонує нам Карлсон.

Запитання вікторини:

  • Скільки кольорів має світлофор?

  • Кому дає команди світлофор?

  • Коли треба переходити вулицю?

  • Що слід зробити, якщо загорівся жовтий колір, а ви дійшли до середини вулиці?

  • Що слід робити, коли горить червоне світло?

  • Як позначаються пішохідні переходи?

  • Як рухатись тротуаром?

  • Як обходити автобус, тролейбус, автомобіль?

  • Як обходити трамвай?

  • Як треба поводитися в транспорті?

  • З якого боку дозволено їздити на велосипедах вулицями?

  • Чому не можна гратися поблизу дороги чи на дорозі?

  • Чому не можна перебігати дорогу перед транспортом, що рухається?

(Вчитель підбиває підсумки уроку)


Вчитель. Любіть себе та інших поважайте,

Своє життя й здоров'я бережіть,

І правильну дорогу вибирайте,

Якщо до старості бажаєте дожить!





База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка