Урок за темою «Українські народні казки. Подорож до казкового міста»



Скачати 88.07 Kb.
Дата конвертації20.02.2016
Розмір88.07 Kb.
Тема. Підсумковий урок за темою «Українські народні казки. Подорож до казкового міста».

Мета: систематизувати знання дітей про українські народні казки; перевірити рівень сформованих в дітей знань, умінь, навичок; розвивати пізнавальні й творчі здібності, уяву, фантазію; виховувати інтерес до читання доброту, працелюбність, чесність. Обладнання: мультимедійна презентація, маски тварин, картки з завданнями для роботи в групах, тестові завдання, ілюстрації казкових героїв, картки для оцінювання. Тип уроку: урок узагальнення й систематизації знань.



ХІД УРОКУ

I. Організаційна частина.



Дорогі хлопчики і дівчатка!

В нас сьогодні – свято казки.

Будем його разом відзначати.

Казку-друга шанувати.
Зустріч з казкою - це свято.

Не було б її у нас,

Ми б не знали так багато

Про новий і давній час.
В кожнім домі , в кожній хаті,

І у місті, і в селі -

Хто навчився вже читати,

Має казку на столі.

Ми завзяті подорожні,

Сили в нас непереможні.

Кажем правду, не жартуєм:

В край казок ми помандруєм.
На нашому уроці присутня Мудра тітонька Сова з лісової школи.( Слайд )

З нею ми і будемо мандрувати. - За правильні відповіді, які ви будете давати на протязі всієї подорожі, ви отримуватимете жетони із зображенням Мудрої сови. Вони допоможуть оцінити ваші знання.
II. Мовленнєва розминка
Але перед початком нашої подорожі давайте виконаємо мовленнєву розминку.
1. Вправи для розвитку дихання ( Слайд )

«Задміть свічку»;

«понюхайте квіточку»;

«пийте гарячий чай із блюдця посьорбуючи »;

« який шум видає насос».

2.Гра «Озвуч малюнок» ( Слайд )



Немовля - уа-уа-уа.

Мишка- пі-пі-пі.

Півень - ку-ку-рі-ку-у-у.

Жабка - скре-ке-ке-е-е.

Тигр - р-р-р.
3. Гра «Блискавка» ( Слайд)

Вам потрібно разом, швидко, на одному подисі прочитати слова- блискавки.
Доброта, чесність, працелюбність, дружба, взаємодопомога.
Ш. Повідомлення теми і мети уроку.

- Ми завершили подорож сторінками українських народних казок. Сьогодні на уроці ми ще раз згадаємо улюблені твори, а також дізнаємось, чи уважні ви читачі. Пропоную здійснити мандрівку у країну Казок. ( Слайд)

Всі вирушаємо в дорогу! А на чому ми будемо подорожувати ви дізнаєтесь відгадав-

ши загадку.

Залізні подружки тримаються за руки, одна з трубою їх тягне за собою(Потяг) (Слайд)

1.Поділ на групи.

«Купівля квитків»


  • Що повинно бути у кожного пасажира при посадці ?

  • Правильно квиток.

Вам треба зайняти місце у вагоні згідно квитків . (квитки – різного кольору)

Ну , що вирушаємо ? (Звучить запис звука потяга. Діти імітують його рух.) ( Слайд )
IV. Узагальнення та систематизація знань учнів
1.Станція «Асоціації»( Слайд )

Вам потрібно підібрати слова-асоціації до слова «казка » (народна, літератур-

на, побутова.)

Перемагає та група, яка назве більше слів. ( Сова оцінює)

  • З цим завданням ви впорались, тому ми можемо вирушати далі.

(Слайд )

2. Станція «Впізнай героя» (за висловлюванням)



- Кожна група отримує картку, на якій записані висловлювання героїв казок. Потрібно впізнати героя.

1-А знаєш, я тепер уже не їм м'яса, самі овочі.

2) - Постривайте! Ви мені спочатку скажіть: хто знайшов колосок?

3) - Гу-гу-гу! Як вас багато! Пустіть і мене!

4)- Чую, чую, не материн це голосок…

Діти зачитують свої відповіді. Зображення героїв з'являються на слайдах.( Слайд )

( Сова дає жетони)

(Звучить запис звука потяга. Діти імітують його рух (Слайд).

З. Станція « Гімнастика для очей». (Слайд)



1) Швидко покліпати очима. Заплющити очі та посидіти спокійно, повільно рахуючи до 5.

2)Намалюйте очима 3 кола рухаючи очима в правий бік, стільки ж само - у лівий.

3) Розслабивши очні м'язи, подивитися вдалечінь .

- Ну , що вирушаємо далі ? ( Слайд )
4. Станція « Розумників і розумниць «Чи уважний ти читач?» (Слайд )

Робота в парах.



Біля воріт , які ведуть до країни «Казок» чатує варта. Вона пропустить нас у місто тільки тоді,коли ви правильно відповісте на тестові питання, що знаходяться у вас на зворотньому боці квитка.

- Запишіть правильні відповіді на квитку.

- Обміняйтеся аркушами з сусідом по парті. Виконайте взаємоперевірку і оголосіть результати. ( перевірка за слайдом (Слайд )

( Совка оцінює якщо у групі все правильно - 3 жетони

1-2 помилки – 2 жетона

3 і більше - 1 жетон

Тести

1. Ти прочитав розділ:



A) Українські народні пісеньки;

Б) Українські народні ігри;

B) Українські народні казки.

2. Закінчи прислів'я: "Хто багато читає, той багато...":



A) спить;

Б) знає;

B) встигає.

3. Скільки звірів жило у дідовій рукавичці:



A) четверо;

Б) семеро;

B) восьмеро.

4. Закінчи речення: "Лисиця хижа, улеслива, а їжак...":



A) розумний;

Б) гарний;

B) злий.

5. У якій з прочитаних казок найбільше дійових осіб:



A) "Рукавичка";

Б) "Колосок";

B) "Лисиця та їжак .

6. Закінчи речення: "Нема за що нероб і ледарів...":



A) пирогами частувати;

Б) в гості звати;

B) в друзі брати.

Відповіді до тестів: 1)в, 2)6, 3)7, 4)а, 5)а, 6)а.


Ось ми і у казковій країні ( на дошці малюнок )

- Ну що, вирушаємо далі? ( Слайд )

5.Фізкультхвилинка «Паравозик чух-чух» ( мультимедійне відео)



Діти повторюють рухи за вчителем під відео ( додаток додається)

- Їдемо далі ( Слайд)

6.Станція Впізнай казку.» Групи по черзі називають казку за малюнком Сова оцінює ( Слайд)

- Вирушаємо далі ( Слайд)
7. Станція «Театральна». Діти отримують завдання.

l .група підготувати інсценізацію уривку із казки «Рукавичка» (за вибором учнів). 2. група — підготувати інсценізацію уривку із казки «Лисиця та їжак» (за вибором учнів).

3. група — підготувати інсценізацію уривку із казки «Два цапки» (за вибором учнів).

4. група — підготувати інсценізацію уривку із казки «Півник і двоє мишенят» (за вибором учнів).

(Діти презентують свою роботу ) Сова оцінює (Слайд 18)

- Вирушаємо далі!

8. «Кінцева зупинка»



- Час повертатися додому. Для того щоб допомогти машиністові швидше нас довезти, відновіть прислів'я, у яких загублено кінцівки. Це додасть швидкості потягу!

( по групам) Сова оцінює ( Слайд)
Казки маленькі, а .. .(розуму в них багато).

На язиці медок, а .. .(на думці льодок).

Без труда ...(нема плода).

Висновок разом: Казка вчить, як ...( на світі жить).

V. Підсумок уроку


  • Ось ми і повернулися.

Чи сподобалася вам подорож?



Як називається країна, якою ми мандрували ? ( Країна Казкова)
« Валіза вражень» ( Емоційна рефлексія уроку)

У вас на партах лежать невеличкі малюнки із зображенням вивчених касок. Давайте зберемо всі казки у валізу із вашими враженнями від нашої подорожі.
Оцінювання.

- На нашому уроці була присутня Мудра Сова з лісової школи.

Підрахуйте жетони з її зображенням. ( оцінювання)

Вона дуже задоволена вами. Ви були активні, давали повні відповіді.

Сова повертається у свою школу, до своїх учнів, а вам каже:….. "До нових зустрічей" ( Слайд).


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка