Урок засвоєння нових знань,умінь та навичок Хід уроку І. Організація класу у нас сьогодні ніби свято



Скачати 38.96 Kb.
Дата конвертації03.03.2016
Розмір38.96 Kb.
Тема . Птахи
Мета: ознайомити учнів із життям птахів ; формувати уявлення про перелітних і осілих птахів ; пояснити причини відльоту птахів у вирій ; збагачувати словниковий запас учнів новими словами ; розвивати спостережливість ,уміння порівнювати , узагальнювати ; виховувати любов до природи,дбайливе ставлення до птахів .
Обладнання: предметні малюнки , проектор, зошит,підручник

Тип уроку Урок засвоєння нових знань,умінь та навичок

Хід уроку
І. Організація класу
У нас сьогодні ніби свято,
Гостей зібралося багато .
Ану ж назад ви поверніться
І веселенько усміхніться !
ІІ. Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності
1. Девіз уроку
Активним і уважним будь
І про кмітливість не забудь
Спостерігай , твори !
Розум , фантазію прояви !

2.Бесіда


Ви вже ознайомилися з двома групами тварин-це комахи і риби. А як одним словом можна назвати зображення на дошці
ІІІ .Оголошення теми і мети уроку
- Тема нашого уроку « Птахи » . На уроці ми розглянемо , як змінюється життя птахів взимку, на які групи вони поділяються .
ІV.Сприймання і усвідомлення учнями навчального матеріалу

1.Робота з підручником(с.60 )

Бесіда

-Чим птахи відрізняються від комах ,від риб?

Розглянемо частини тіла птаха. Тіло птаха складається з голови, шиї, тулуба, крил, хвоста, ніг . Голова закінчується дзьобом.У птахів дві ноги .Вони потрібні для того,щоб ходити, плавати,триматися за гілку, стовбур.У водоплавних птахів пальці з’єднані шкіряною перетинкою,що допомагає їм плавати,За допомогою крил птахи літають .Все їхнє тіло вкрите пір’ям. Воно рятує птаха від голоду і спеки,маскує від ворогів .

А чи є птахи ,які не літають ( Страуси ,пінгвіни).Страуси – найбільші птахи. Вони не здатні літати, тому що , порівняно з тілом , мають малі крила. Однак у них довгі ноги, завдяки яким страуси швидко бігають .Пінгвіни не вміють літати і бігати.Крила вони використовують як ласти ,щоб плавати у воді і під водою.

- Чим годуються птахи ?
- То що ж робити птахам ?
- З настанням холодів відбуваються зміни у житті птахів . Їм нічого їсти і частина птахів відлітають у теплі краї. Першими відлітають комахоїдні птахи:ластівка, соловей , шпак . А пізніше відлітають лелека і дикі качки .
- А як ви думаєте , чому?
- Як тільки водойми вкриває лід, їм важко здобувати собі їжу.
Правило. Птахи , які восени відлітають зимувати у теплі краї, називаються перелітні.
- Чому птахи відлітають у теплі краї ?
- Є птахи , які залишаються зимувати у нас , бо можуть собі знайти поживу . Вони живляться насінням і плодами . Коли цього корму стає менше для птахів , вони переселяються ближче до оселі людей .
- Які це птахи ? (горобець , синиця,ворона ,сова , сорока , голуб , сойка)
Правило. Птахи,що восени переселяються ближче до осель людей ,
називають осілі.
Висновок . Перелітні птахи відлітають у теплі краї , а осілі ереселяються ближче до оселі людей.
- Як на вашу думку чого більше бояться птахи голоду чи холоду ?

Фізкультхвилинка.

Гра «Риби, комахи, інші звірі»( або «м’ячик)

Показую малюнки із зображенням тварин. Діти ,побачивши рибу, присідають, комаху – плескають в долоні, іншу тварину - стоять нерухомо

V.Осмислення знань ,одержаних на уроці .

1.Робота в зошиті (с.27)

VI.Узагальнення і систематизація знань


  1. Виховна хвилинка
    - Як себе почувають птахи взимку ?
    - Як ми можемо допомогти осілим птахам ?
    - Птахам можна насипати зерна, насіння , крихти хліба , свіже сало , але чорний хліб і смажене насіння шкідливе для пташок .
    - У що треба насипати їжу ?
    - Годівнички можна робити дуже просто і швидко. Використовувати можна пляшки , коробки , ящики і робити з дерева

  2. Робота над загадками Ви ходили в бібліотеку і підготували загадки, прислів’я,

приказки ,лічилки про птахів

• Прилетіли гості,

Сіли на помості.

Без сокири,без лопати

Поробили собі хати. (Птахи) '

( Богдан)Маленький, сіренький

На соняшник сів,

Надзьобався добре

й далі полетів. (Горобець)
(Ілона)

Перший я приніс весну,

Розбудив усе від сну.

Заспіваю під вікном,

Люди звуть мене... (шпаком).
(Аріадна)• Які ноги, який ніс!

По болоту ходить скрізь.

Хату на хаті має,

Жабам рахунок знає. (Лелека)


( Михайлова)• Біла латка, чорна латка —

По дереву скаче. (Сорока)

нігурі)

АСЯ


• Відгадайте, діти, хто

Має носик-долото?

Ним комах з кори виймає,

Про здоров'я лісу дбає. (Дятел)

Женя .І соловейко не співає,коли їсти він немає

Маша . Лічилка.

Качка з річки йшла,

Гурт качок вела .

Це качатко сиве,

Це – як жовта слива ,

це брудненький квачик,

Це м’якенький м’ячик ,

Це як вовни жменька

Це- кривеньке,

Це сніжок побіг …

Скількиж їх усіх (7)


VІ Підсумок уроку
1. Продовж речення
- Лелека , ластівка , соловей – це ….
- Осілі птахи це : …..
- Перелітні птахи відлітають у теплі краї тому що , ….
- Осілі птахи переселяються ближче до ….
2. Рефлексія
- Що нового ви дізнались на уроці ?

- Що вам найбільш сподобалось ?


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка