Уроків з читання у 2 класі за темою «Рідна домівка, рідна сім’я тут виростає доля моя» Урок І. Гнатюк



Скачати 202.04 Kb.
Дата конвертації20.02.2016
Розмір202.04 Kb.

Розробка циклу уроків з читання у 2 класі за темою « Рідна домівка, рідна сім’я – тут виростає доля моя»


Урок 1. І. Гнатюк «Наша хата» . Українські народні пісні.

Мета: ознайомити дітей із новою темою у підручнику; навчити аналізувати прочитані верші ; розвивати креативне мислення учнів; виховувати інтерес до традицій української сім’ї.

Хід уроку

1. Мовна розминка

Скоромовка «дощиком»

Ішла баба дубнячком,

Зачепилась гапличком,

сюди смик,туди смик –

Одчипися мій гаплик.

Мовна розминка.

- як гуде джміль?

- полетів комарик

- дмухнем на кульбабу

- зробимо тишу

Розчитування. Складова таблиця.

2. Повідомлення теми і мети уроку

- Який розділ ми вивчаємо? (« Нема без кореня рослини,а нас, людей, без батьківщини»)

-Розпочинаємо вивчення нового розділу, прочитайте його назву.

-Як ви гадаєте, про що йтиметься у тварах цього розділу?



3. Робота над віршем Ф Гнатюка «Наша хата»

- читання вірша вчителем.

-словникова робота.

Ряденце- покривало із домотканого полотна.

-читання учнями самостійно.

Від чийого імені ведеться розповідь у вірші?

Знайдіть і прочитайте опис хати.

Як автор ставиться до своєї хати?

Які слова- назви ознак вживає автор?


  • Читання «ланцюжком» по стовпчику

Фізкультхвилинка

4.Опрацювання української народної пісні « Роде наш красний….»

-Слухання пісні.

- Словникова робота.

Красний-гарний,добрий, великий.

Не цураймося-не забуваймо, не відмовляймося.

Сімя –тата, мама, я.

Рід- одне або ряд поколінь, які йшли від одного предка.

Родина – група людей (родичі), яка складається з батьків,дітей, бабусь і дідусів,які живуть разом.

-читання пісні мовчки.

-бесіда

Які розділові знаки зустрічаються у пісні?



Які ролі вони виконують?

-Хорове читання відновідно до розділових знаків.



5. Опрацювання вірша «В цьому двірку, як у вінку…»

- З яким віршем перегукується цей вірш? (Наша хата)

- прочитайте порівняння

- гра «Актори», прочитати вірш из захопленням.



6. Робота над українською народною піснею «Дорогі гості»

- слухання пісні

- бесіда

Які гості найдорожчі?

Чому у вірші згадуються жито, овес? (Хліб – це життя, достаток.)

-гра «Дощик».

Діти читають хором: накрапє дощ (тихо); дощ пускається сильніше (голосніше); злива (голосно);

дощ слабішає (тихіше); дощ перестав ( читання припиняється).



7. Підсумок уроку

Чи сподобалося вам на уроці?

Як повинні жити між собою всі члени родини?

8. Домашнє завдання

Виразно читати вірші.

Намалювати малюнок до вірша який найбільше сподобався.

Урок 2. В.Гринько « Сім. Лічилка». А. Костецький «Все починається з мами».

В. Лучук «Тільки мама», «Кріп в окріп».

Мета: удосконалювати навички виразного, правильного, свідомого читання; працювати над образними висловами; розвивати творче мислення дітей;

виховувати почуття любові та пошани до матері.



Хід уроку

1. Мовна розминка

- розчитування за складовою таблицею

- чистомовка

Ба-ба-ба,ба-ба-ба! Он на березі верба!

Бу-бу-бу, бу-бу-бу! Доглядаємо вербу!

Бі-бі-бі, бі-бі-бі! Сидить голуб на вербі.

Би-би-би,би-би-би! Голуб полетів з верби!

Бу-бу-бу,бу-бу-бу! Я люблю свою вербу.



2.Перевірка домашнього завдання.

- презентація малюнка до вірша.

Чим сподобався вірш ?

Що хотів відобразити в малюнку?

-конкурс кращого малюнка.



3.Повідомлення теми і мети уроку

Розгадайте ребус.




7 ’ я

(Сім’я)


  • Cьогодні ми продовжимо опрацьовувати художні твори про сім’ю.

4. Опрацювання лічилки В. Гринько «Сім»

-розгляд малюнка у підручнику

Хто зображений на малюнку?

Як гадаєте про кого буде йти мова у лічилці?



  • Читання лічилки самостійно

З яким настроєм читається лічилка? (Весело, бадьоро)

Фузкультхвилинка

5.Робота над віршем А.Костецького «Все починається з мами»

-бесіда

Хто для дитини сама мила, добра,дорога і рідна?

Якими ще словами можна назвати маму?


  • Мама –порадниця і рятівница, її сердечність, ніжність,душевна теплота- особливі. Таких немає ні в кого.Материнська любов не знає зради. Вона довічна, непідкупна, істинна. Скільки років нам би не було – 10,20,30 чи 40, ми для неї залишаємось дітьми.

  • Читання вірша вчителем

Як ви розумієте назву вірша?

  • Читання вірша учнями, знайти невідомі слова.

  • Словнико робота :

Здолати – підкорити, приборкати.

Хащі –густі зарості кущів, дерев.



6. Опрацювання вірша В. Лучука «Тільки мама»

- читання вірша вчителем

Назвіть дійових осіб у вірші?


  • читання учнями напівголосно

Які близькі за значенням слова до слова лагідно?

  • читання вірша за особами

А що ти скажеш про інтонацію своїх розмов з мамою?

7. Опрацювання скоромовки «Крім в окріп»

- гра «Відшукай риму»



8.Підсумок уроку

Що спільного у творах, які ми сьогодні прочитали?

Чого вони нас вчать


  • Прочитайте прислів’я. Яке з них найбільше відповідає творам, які ми прочитали.

Дерево криве,… …того Бог карає.

Гірко поробиш,… …нема плода.

Без труда –… … солодко з’їсти.

Хто матір забуває - … …та яблука солодкі.



9.Домашнє завдання.

Підготуватись до виразного читання віршів.

Знайти прислів’я та приказки про маму.

Урок 3. Д. Павличко « Мамина рука». «Приховала» (з народного).

О. Орач «Вчуся я у мами…»

Мета: удосконалювати навички читання потичних творів; вчити аналізувати віршовані твори; розвивати творче мислення школярів; виховувати почуття поваги і любові до всіх членів сім’ї.

Хід уроку

1. Мовна розминка

-Вправи для розвитку артикуляції дихання.

«Цокання» язиком в ротовій порожнині.

Набравши повітря, якнайдовше вимовити слово «ні» з поступовим видихом (тричі)

«Маятник» - ротик відкритий в усмішці, язик рухається від лівої щоки до правої (10 разів).


  • Скоромовка

Слова спокійно жили в книжці, В яку вдалось пробратись мишці. Вона початки відкусила, У себе в нірці схоронила.

(Р)…омашка, (б)…абуся, (н)…енька, (ж)…інка, (м)…ісяць.

2. Перевірка домашнього завдання

- зачитування прислів’я про маму. Гра «Мікрофон» учні пояснюють,як вони розуміють пислів’я - виразне читання віршів

3. Опрацювання вірша Д. Павличка «Мамина рука»

Гра «Бджілки».

Напівголосне читання учнями тексту, кожен у своєму темпі. - Із чим порівнюють дотик маминої руки? Як ви розумієте виділені слова?

-Гра «Актори».

Прочитати заголовок: здивовано, ніяково, радісно, лагідно.

-Гра «Відшукайте риму».



4. Опрацювання усмішки «Приховала»

- читання усмішки «луною» за вчителем

- Між ким відбулася розмова?

- Як слід читати слова мами?

- А донечки?

- гра «Сніжинка»

Читає той учень, на парту якого впала сніжинка

-гра «Незнайко»

Вчитель читає вірш, замінюючи деякі слова.Учні повинні почути і виправити помилково прочитане слово.

Фізкультхвилинка

5. Опрацювання вірша «Вчуся у мами»

-Читання вірша вчителем.

З якою інтонацією слід читати вірш? ( Із ніжністю, любов’ю , захопленням)


  • Словникова робота.

Агроном – спеціалість у газузі сільськогосподарського виробництва.

Туситься працює

Турботливий рідненької

Зелененький української

До слова турботливість дібрати слова-родичі ( Турбота,потурбуватися, турботливий)


  • Самостійне читання вірша учнями

  • Виконання тесту

1. До хати тулиться:

а)поле; б)річка; в)ліс.

2. Мама знає коли:

а)готувати обід ; б)співати; в) сіяти і жати

3. Мама працює :

а) агрономом; б)дояркою; в) вчителькою

4.Дівчинка разом з мамою :

а)вишиває рушники; б)готує вечерю; в)миє посуд

5.Мама з донькою разом співають:

а)колядки; б) щедрівки; в)українські пісні.

6. У доньки і у мами схожі

а)очі; б)голоси; в) обличчя



6.Підсумок уроку

-Який висновок можна зробити з сьогоднішнього уроку?

- Який твір вам найбільше сподобався?Чому?

7. Домашнє завдання

- Виразно читати вірші.

- Відповідати на запитання.

Урок 4. П.Осадчук « Я навчаюсь у тата», «Наш Андрійко вищий Гната»(скоромовка).В.Багірова «Бабця спить». Т.Коломієць «На роботу». О.Буцень «Помічниці»

Мета: удосконалювати навички читання прозових творів; збагачувати словниковий запас; формувати образне мислення; навчати бути правдивими, працелюбними.

Хід уроку

1. Мовна розминка

- чистомовка

Усь – усь – усь – розповів казку

На – на – на - казочка смішна.

Ще – ще – ще - хочем казку ще.

Ся – ся - ся - любимо ми дідуся.

Ар – ар – ар - він найкращий казкар.



  • Прочитайте прислів’я.Поясніть їх зміст.

теп го ва лід мер є

Від ло сло і роз за



(Від теплого слова і лід розмерзає.)

  • Читайте , запам’ятовуйте!

Чому я весела?

Бо мама хвалила –

Я в хаті прибрала

І посуд помила.



2. Перевірка домашнього завдання

- Гра « Хто краще?»

Конкурсне читання вірша напам’ять .



3. Повідомлення теми і мети уроку.

- На сьогоднішньому уроці ми продовжимо працювати над темою « Рідна домівка, рідна сім’я – тут виростає доля моя».

- Розгадування кросворда.

1.Дочка маєї мами…

2. Син мого дідуся – мій…

3.Своїх онуків розуму навчає старенький …

4.Найбільше пестить і голубить свою дитину…

5.Батькам на втіху росте здоровий, розумний їхній…

6. Твоя матусю донечкою кличе твоя…



Е

С

Т

Р

А



А

Т

О






І

Д

У

С

Ь



А

Т

И



И

Н



А

Б

У

С

Я


4. Робота над віршем П.Осадчука « Я навчаюся у тата»

- читання вірша вчителем

Від чийого імені ведеться мова? Як хлопчик ставиться до свого тата?



  • самостійне читання вірша учнями

  • Гра «Хто краще?» Конкурс найкращого декламатора

5. Опрацювання скоромовки « Наш Андрійко вищий гната»

- заучування скоромовки - читання скоромовки на одному диханні



Фізкультхвилинка

6. Робота над віршем В.Багірової « Бабця спить»

- читання вірша вчителем Чи сподобався вам вірш? Про кого йдеться мова у вірші?

- читання вірша учнями. Гра « Хвилі»

7.Опрацювання вірша Т. Коломієць « На роботу»

- Гра «Бджілки». Напівголосне читання вірша учнями. Про кого розповідається у вірші?

- словникова робота над віршем

- читання вірша в голос Як поетеса описує ранок? В який словах висловлена головна думка вірша? Яку роботу робите ви? Як допомагаєте батькам?

8.Робота над оповіданням О.Буценя « Поміниці»

- читання оповідання вчителем Де гуляла дівчинка? Що побачила Оля? Як Оля допомагала мамі? А як- Ліда? Кого з дівчаток можна назвати справжньою помічницею?

- гра « Бджілки». Напівголосне читання учнями тексту, кожен у своєму темпі.

- читання оповідання за особами

9. Підсумок уроку

- Із кого з героїв з сьогоднішнього уроку слід брати приклад, щоб не засмучувати своїх рідних? – Що вас найбільше вразило?



10. Домашня робота

- Читати , відповідати на запитання.

Урок 5. Б.Вовк « З кого песик приклад бере». В. Осєєва «Сини»

Мета: вчити учнів свідомого, правильного, виразного читання в голос і мовчки; формувати мовленнєві уміння; розвивати зв’язне мовлення, образне мислення; виховувати працелюбність, бажання по справжньому допомагати мамі

Хід уроку

1.Мовна розминка -чистомовка.

Енька-енька-енька -донечка маленька. Ає-ає-ає – маму все чекає. Ила-ила-ила - посуд перемила. Ла-ла-ла – квіти помила. Иця – иця- иця – росте в мами помічниця



  • Прочитай вислів. Як ви його розумієте?

будь не щасливим

бути лінивим Хочеш



(Хочеш бути щасливим – не будь лінивим)

  • розчитування за складовою таблицею

2. Перевірка домашнього завдання

Гра «Дуєль»

Учні об’єднуються у групи і ставлять запитання. Виграє та група, яка точніше і докладніше відповідатиме на запитання.

3. Повідомлення теми і мети уроку.

- продовжуємо вивчення нашої теми «Рідна домівка, рідна сім’я – тут виростає доля моя» - прочитаємо твори і подивимося, як вони розкривають тему яку ми вивчаємо.



4.Опрацювання оповідання Б.Вовка «З кого песик приклад бере» - гра «Бджілки» Напівголосне читання оповідання учнями.

- назвіть дійових осіб оповідання

-аналіз змісту оповідання

Що намагався приховати Олесь? З яких слів зрозуміло, що він усвідомлював що чинить погано? Чи повірила Олесеві бабуся? Чому ви так думаєте? Що запитує автор у заголовку? Як би ви відповіли на це запитання? Чи усвідомив Олесь свою помилку?

- читання оповідання за особами.

Фізкультхвилинка

5.Опрацювання оповідання В.Осєєвої «Сини»

- читання оповідання сильним учнем

- назвіть дійових осіб оповідання

- словникова робота



Жінки старенький дідусь розпліскується камінчик перевертається соловейком заслухались заливається камінчик

Знайдіть «зайве» слово в кожному із стовпчиків. Як ви розумієте слово спритний? Доберіть синоніми. ( Проворний, прудкий, меткий, жвавий)



  • Читання тексту вголос

Гра «Сніжинка». Читає той учень, на парут якого впаде сніжинка

  • Робота над аналізом змісту оповідання ( вибіркове читання)

Хто був біля криниці? Про кого говорили жінки? Що сказала про свого сина перша жінка? Друга? Третя? Як жінки несли воду? Що зрозуміло в цього опису? Що всі побачили, коли з’явився перший син? Дургий? Що зробив третій син? Що запитали жінки у дідуся? Чого дідусь побачив тільки одного сина? Якого? Яким ви уявляєте кожного з хлопчиків?

  • Гра « Згадання речення»

З’єднати частини речення.

І старенький дідусь… …три хлопці вибігли.

Набрали жінки… …сів відпочивати на камінь.

Аж раптом… …повні відра водин й пішли.

  • Закінчіть речення.

Хто щиро любить матір, той…

6.Підсумок уроку

- Чи сподобались вам оповідання які ми сьогодні читали?



7.Домашнє завдання

- Читати оповідання.Відповідати на запитання.

Урок 6. В.Сухомлинський « Сьома дочка». А. Григорук «Той ще не музика, хто в дудку дме»

Мета: вчити учнів розуміти текст, виділяти головне, аналізувати; спонукати дітей до словесної творчості; розвивати зв’язне мовлення; переказувати прочитане, оцінювати вчинки героїв; виховувати любов до праці.

Хід уроку

1. Мовна розминка

- Читайте швидко, чітко.

бік бік бік біг бак рік бій бук сік бір бик вік



  • Скоромовка

Охт рпо юлзем аєбд, онав муот єатрпоев

(Хто про землю дбає, вона тому повертає)

Прочитати прислів’я на одному мовному видиху.Після короткого видиху, паузи і вдиху прочитати прислів’я повністю.Повторити 2-3 рази.

2. Перевірка домашнього завдання

Тести 1 Варіант

Борис Вовк « З кого песик приклад бере»

1. Бабуся запитала:

а) котра година; б)хто їй допоможе; в)хто наляпав на скатертину.

2. Олесь сказав, що це зробив

а)він; б)песик; в) тато.

3. Що зробила бабуся?

а) Насварилась на Пушка; б)вибачила Олеся; в) позвала маму.

4. Що сталось за кілька днів ?

а) У Олеся пропали капці; б)хтось пошматував капці; в) пропав Пушок.

5. На кого вказав песик?

а) На Олеся; б) на бабусю; в)на сестричку Віру.

6. З кого ж песик брав приклад?

а) З Олеся; б) з бабусі; в) З Віри.



Тести 2 Варіант

Валентина Осєєва « Сини»

1. Що робили жінки?

а)Розмовляли на вулиці; б)працювали на городі; в) брали воду з криниці.

2. Перша жінка хвалилась, що її син:

а) красивий; б) сильний; в) розумний.

3. Друга жінка хвалилися, що її син:

а)гарно співає; б)гарно танцює; в) швидко бігає.

4. Що сказала третя жінка?

а) Що її син найкращий; б) що її син завжди допомагає їй; в) нічого не сказала.

5. Що зробив третій син?

а) Колесом крутився; б) співав соловейком; в) допоміг матері.

6. Дідусь помітив:

а) всіх синів; б)тільки одного; в) двох синів.



3. Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні на уроці ми з вами ознайомимось ще з двома творами з розділу «Рідна доміка рідна сім’я - тут виростає доля моя» А тепер прочитайте прислів’я і подивимось, яке з прислів’їв розкриває зміст цих оповідань.

вір нам вір лам

не сло а ді



( Не вір словам, а вір ділам)

Без ро бо ти день ро ком ста є



( Без роботи день роком стає)

4. Робота над оповіданням В. Сухомлинського «Сьома дочка»

- Робота над назваю твору Чи можна із заголовка дізнатися, про кого це оповідання? Гра « Мікрофон» учні висловлюють свої припущення.

- Читання оповідання учителем Чи сподобалося вам оповідання? Назвіть головних героїв оповідання.

- Гра « Диктор телебачення» Читати текст, періодично відриваючи погляд, щоб подивитися на глядачів.

- Робота над аналізом змісту оповідання ( вибіркове читання). Куда поїхала мати? Як довго не було її вдома? Що говорила кожна з дочок, коли мати повернулася? Що зробила сьома дочка? Прочитайте порівняння, які є тексті. Хто із доньок по –справжньому любить матір? Чому ви так вважаєте?

- читання оповідання за особами

Фізкультхвилинка

5. Опрацювання оповідання А. Григорука « Той ще не музика, хто в дудку дме»

- читання оповідання вчителем

Чому від дудочки нікому не було спокою?

Що в цьому оповіданні смішного, а що – повчального?


  • Словникова робота

Розбігаються, невдовзі, розкотисті, знервовані, церемонно.( читання слів «буксиром» за вчителем) Обійстя – садиба, двір.

Церемонно – підкреслено ввічливо.



  • читання тексту учнями «ланцюжком»

  • Здайдіть в тексті прислів’я і поясніть один одному як ви їх розумієте?

  • Роз’єднай слова і прочитай прислів’я.

Птицюпізнаютьпопір’ю,алюдинупословах.

  • Підготовка до читання в особах

Скільки треба читців? Знайди в тексті слова, що підказують, з якою інтонацією слід читати слова дідуся, мами, тата, Дениска, Мар’янки.

  • Читання оповідання за особами.

Доведіть, що в цій сім’ї добре знають і люблять рідну мову.

6. Підсумок уроку.

- Який розділ закінчили читати?

- Чого нас навчили оповідання, над якими ми сьогодні працювали?

7.Домашнє завдання

- підготувати відповіді на запитання ( с.91)

- повторити весь розділ

- по бажаню знайти вірш на дану тему за розділом, і вивчити його.

Урок 7. Підсумок з теми «Рідна домівка рідна земля - тут виростає доля моя»

Мета : систематизувати знання дітей з даної теми; перевірити знання, вміння навички учнів; виховувати доброту, гостинність, працелюбність, чесність.

Хід уроку

1.Організація класу

Встали , діти, підтягнулись,

Одне одному всміхнулись.

На урок старання не забудьте взяти,

Сіли всі рівненько, будем працювати.

2. Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні ми з вами , згадаємо все що ми читали по темі « Рідна домівка рідна земля - тут виростає доля моя», та підведемо підсумки. Згадаємо всіх героїв, проаналізуємо їх вчинки, і звичайно, вчитимемося бути хорошими людьми.



3.Робота над матеріалом уроку

- Пригадай, у яких творах ти читав, що українці цінують працю і навчають цьому своїх дітей.

-Прочитайте акровірш та скажіть про кого він.

Ми вічно правнем вирости.

А вона – за нас радіти.

Ми- без неї сироти.

А для неї завжди діти.

Мама, матінка…


  • Продовжте, як ще ми називаємо маму.

Згадайте твори в яких розповідається про маму.



  • З яких віршів ці слова: в світі усе почитається з мами; тільки мама збудить так лагідно дитину; наче те весняне сонце, мамина рука? Хто автори цих віршів?



  • Розшифрує прислів’я.

Нота – та + к – ок + а (На)

Сніг – ніг + онк – к + ці( сонці)

Темрява – ява – мр + плд (тепло)

Білка – ка + я(біля)

Маска –ска + те + рі(матері)

Доба – а + ре(добре)

( На сонці тепло, біля матері добре.)

Як ви розумієте це прислів’я?



  • Гра «Сонечко»

Впишіть слова у промінці.

Моя


бабуся

(яка?)


В якому творі згадується бабуся?

-У яких оповіданнях ідеться про справжніх помічників? А в якому оповіданні розповідається про родину, де цінують не лише працю, а й влучне, дотепне слово? Хто автор цього твору?

- Розшифруй прислів’я

Щоб воду рибу лізти

їсти у треба

(Щоб їсти рибу, треба у воду лізти.)

камінь Під не вода

і лежачий тече

(Під лежачий камінь і вода не тече.)


  • До поетичних рядків у лівому стовпчику добери назви віршів з правого стовпчика.

Тихо й затишно.Квіти коло хати цвітуть. «Вчуся у мами»

Не спиняйте, бо зіб’ються : мама,тато, дід, « Я навчаюсь у тата»

бубуся

…голос і в мене такий, як у мами. «Сім»



Мої руки незупинні , то у фарбі, то у глині. «Наша хата»

  • Конкурс віршів, що підготували діти.( Додатковий матеріал)

Мій рід


Погляньте: це моя сім’я: Матуся, батько, брат і я. Також я знаю, весь наш рід: Є дві бабусі,є і дід, І другий дід, і дядько Клим – Ми по гриби ходили з ним. Є тітка Віра з Воркути, Є два двоюрідних брати І п’ять двоюрідних сестер. Ще дядько Віктор є, шофер. Він за баранкою щодня. Усі ми – родичі, рідня. Єдині пращури у нас. Ми – рід, і кров єдина у нас!

В. Буртім

Мої обереги

Я на них із ніжністю дивлюся. Це – скарби, коштовності мої. Рушничок цей вишила бабуся, Бачу в нім красу душі її. Цю серветку мама вишивала, Цю поличку вирізав татусь. Цих скарбіву мене є чимало, І, коли до них я доторкнусь, Рідних рук тепло в них відчуваю, Сила в них якась магічна є, Сила, що мене оберігає Від невзгод, енергію дає.

В. Буртім

Своїми руками

Хоч не вигадуй, хоч не крути - Самі не приходять Поштові листи. Саме неспроможне Змолити зерно, Із пряжі саме Не зітчеться сукно.

Самі не позводяться Новобудови, Самі не напишуться Вірші чудові.

Ми все це так само, Як тата і мами, Повинні робити Своїми руками

В Лунін


Що роботи?

В країні нашій стільки справ І все таке цікаве , А я ще досі не добрав, Яка ж найкраща справа.

Літак між хмарами водить, У шахті працювати, Хліба ростить, сади садить, Будинки будувати.

Просторі стеляться путі, Навкруг широкий обрій. Нам все відрито в житті, Аби учились добре.

І я учитимусь , як слід. Я буду вірним сином Найкращої на цілий світ Моєї Батьківщини.

Н. Забіла



4. Так який розділ ми закінчила з вами вивчати? Що вам найбільше сподобалось з цього розділу? Що ви навчилися ? З яких героїв можна брати приклад? Чи сподобався підсумковий урок?Що найбільше сподобалось? Чому?



База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка