Уроку «Олімпійці серед нас»Скачати 75.19 Kb.
Дата конвертації29.02.2016
Розмір75.19 Kb.
Сценарій Всеукраїнського Олімпійського уроку

«Олімпійці серед нас»

Завдання: 1) пропагувати олімпійські ідеали та здоровий спосіб життя; 2) розвивати швидкість, координацію рухів, спритність, ; 3) виховувати дисциплінованість, колективізм, чемне ставлення до суперників, волю до перемоги, рішучість, наполегливість; 4) розширювати знання учнів про історію Олімпійського руху.

Обладнання : олімпійський прапор, олімпійський вогонь, гасло, малюнки дітей, на асфальті емблема олімпійських ігор

ХІД СВЯТАВчитель фізкультури Школа! Рівняння на середину!

Товаришу директоре Великохутірська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів для проведення Олімпійського уроку пошикована! Дозвольте урок розпочати!Ведуча Слово надається директору школи Герман Аллі Миколаївні

Ведуча. Добрий день, вам, любі друзі!

У стародавні далекі часи


Біля священного підніжжя Олімпу,
Де славнозвісні всемогутні боги
Із Зевсом на чолі творили раду,
У тихім місті, вздовж ріки Алфей,
Олімпія знайшла притулочок собі.
І саме тут, свято миру, сили і краси
На Зевса честь славетно відбувалось.

Ведуча. Понад 1000 років у Прадавній Греції в містечку Олімпії один раз на 4 роки збиралися найкращі атлети, щоб позмагатися в силі, швидкості, спритності. Ці змагання називалися Олімпійськими іграми. Сьогодні у школі - Олімпійський урок.

Ведуча. О, славні громадяни шкільної країни!

Сьогодні до нас завітали гості із самої Греції – це богині Олімпу!

Афіна – богиня мудрості

Афродіта – богиня красоти

Феміда – богиня правосуддя

Гера – богиня війни

Богині принесли нам частинку своєї історії та олімпійську символіку, а саме олімпійський прапор та вогонь.

Ведуча. Зустрічаємо чарівних богинь!

Звучить музика (спортивний марш)

Ведуча. Право підняти прапор надається кращому спортсмену школи Бобрусу Олександру!

Рівняння на прапор!Звучить гімн

Звучить музика «Сертаки», богині виконують грецький танок

Гера

Свято ми відкриваємо,

Лунають музика і сміх усюди,

Щастя усім бажаємо,

Хай на планеті мир і радість будуть.

Феміда

Тож свято спорту, творчості, краси,

Ви — шкільна родина —

Дайте слово гідно пронести,

Бо ви — майбутнє України

Афіна. 
Богинею мудрості звуть вже давно
Розумну, чарівну Афіну.
То ж грайте у шашки і шахи завжди,
Ніколи я вас не покину.

Афродіта.

Краса і спорт – поняття нерозривні 


Краса і спорт – вони врятують світ.
Від Афродіти, від краси богині
Прийміть палкий, спортивний наш привіт!

Феміда Я богиня Феміда – богиня правосуддя. А прийшла я до вас із самої Греції. В Греції мене всі знають і поважають, бо я завжди допомагаю людям усувати чвари, суперечки, судити змагання. А роблю я це завжди мудро і об’єктивно. Ніхто не залишається ображеним. Ось і сьогодні, дізнавшись, що у вас Олімпійський урок, я вирішила неодмінно побувати і оцінити ваші змагання. Але спочатку ми хочемо розповісти звідки бере початок історія Олімпійських ігор

Гера Більше ніж 3 тисячоліття минуло з часу дивовижного, могутнього розквіту прекрасної Еллади – країни давніх греків, що подарувала світові Олімпійські ігри. Ігри у Стародавній Греції проводились кожні чотири роки на честь батька богів і людей - Зевса. Всі змагання та конкурси проходили у давньогрецькому поселенні Олімпія, що було розташоване у північно-західній частині півострова Пелопоннес на півдні Еллади.

Афіна Емблемою Олімпійських ігор є п'ять переплетених кілець різного кольору, які символізують єдність, толерантність і дружбу між людьми п'яти континентів, які беруть участь у змаганнях: Європа – блакитний колір, Африка – чорний, Америка – червоний, Азія – жовтий, Австралія й Океанія – зелений

Афродіта. На Олімпійському прапорі зображена емблема на білому полотнищі.

Гера Олімпійський вогонь запалюють в Олімпії. Естафетою він проходить до міста - організатора, завершуючи свою подорож у великій чаші олімпійського стадіону і палаючи протягом усіх змагань.

Феміда Девіз Олімпійських ігор — «Швидше. Вище. Сильніше».

Починаючи з 1968 року, кожна олімпіада має свій олімпійський талісманАфіна На Олімпійських іграх найсильніші грецькі атлети змагалися з бігу, стрибків, боротьби, кидання диска, списа, кулачного бою. Жінкам доступ на олімпійські ігри було заборонено під страхом смертної кари.

Афродіта Олімпійські ігри тривали 5 днів. Один день призначався для змагання юнаків.

Гера У ті далекі часи земля Греції потерпала від варварських воєнних дій.

Під час Ігор дотримувались священного миру. Будь-які військові конфлікти та сутички в регіоні, де відбувались Олімпійські ігри, заборонялись. Священний мир починався з того моменту коли, у всі кінці країни вирушали, одягнені в святковий білий одяг оповісники. Вони розповідали жителям Еллади про припинення бойових дій, початок священного миру та запрошували всіх на святкування до міста Олімпії.Феміда Перший день Ігор відкривали змаганнями з бігу на один стадій. Учасники змагань ішли до спеціальної будівлі, де вони знімали з себе одяг і натиралися маслом. Переможець бігу отримував титул головного олімпіоніка (переможця Олімпіади), саме його ім'ям називали всю Олімпіаду.

Афіна Після бігу починалися змагання з боротьби. Переможцем уважали того, хто тричі повалить свого суперника на землю.

У кулачному бою атлети надягали на голову бронзовий ковпак, обмотували кулаки шкіряними ременями. Це був дуже жорстокий вид боротьби, що нерідко спричиняв серйозні ушкодження.Афродіта Наступний день змагань починався з п'ятиборства, до складу якого входили стрибки у довжину. Стрибуни тримали в руках грушовидні гантелі, простягаючи руки з гантелями під час стрибка назад для того, щоб тіло під час приземлення спрямовувалося вперед.

П'ятиборство завершувалося метанням списа, що не тільки кидали якнайдалі, але й повинні були влучити у ціль.Гера. В останній день ігор проводили змагання на іподромі. Найстарішим і найулюбленішим видом цих змагань були перегони колісниць, запряжених четвіркою коней.

Після перегонів колісниць відбувалися їзда верхи, що мала таку особливість: перед наближенням до фінішу наїзник повинен був зіскочити з коня і бігти поряд із ним, тримаючи поводи в руках.Феміда. Цим змагання не завершувалися, адже починалися святкування та нагородження переможців, що відбувалося біля храму Зевса. Судді урочисто покладали на голови переможців вінки з дикої оливи, перевиті білими стрічками, що нібито дарували їх володарям вічну славу та шану.

Водночас не дозволялося сміятися над переможеними.Афіна Тепер ви знаєте, звідки до нас прийшли Олімпійські ігри, про їх батьківщину, як вони проходили

Бажаєм, щоб ви спорт любили


Сьогодні, завтра і завжди,
Щоб перемогами й успіхами жили,
І щоб ні в чому не знали ви біди.

Афродіта
Бажаєм проявити силу й волю,
Усе віддати в чесній боротьбі,
Знайти удачу на спортивнім полі
Й принести задоволення нам і собі.

Учень.

Час летить — не зупиниться.


І, можливо, в добрий час
В гордій формі олімпійця

Вийде хто-небудь із нас!Учень.

Здоров’я дитини –

Багатство родини!

Здоров’я народу –

Багатство країни!

Підростемо ми і в спорті

Подолаєм всі рекорди!

Ведуча: Надамо слово вчителю фізичної культури Руденко Юлії Анатоліївні.

Вчитель: Можливо, в цей спортивний час

Є олімпійці серед вас.

Нехай ваші успіхи спортивні зростають,

Нехай до збірної команди України потрапляють.

Ми будемо щасливі повсякчас,

Що олімпійці ці зростали серед нас.

Мені дуже приємно, що з нашої школи вийшли діти, з яких можна брати приклад і можна ними пишатися. Завдяки своєї наполегливості, стремління до перемоги, любові до спорту, та постійній праці над собою вони досягли високих результатів – це Мандич Владислав, Кошелюк Наталія, Редько Оксана. Ці діти студенти Харківської Академії фізичної культури.

Мені дуже приємно, що здійснилася мрія Максименко Романа. Він також став студентом цього вуза.

У нас є учень, який має перший спортивний розряд з шашок і в цьому виді спорту перейшов із категорії учень – до категорії кращий суддя школи з шашок та шахів. Так це Бобрус Олександр.

Побажаємо йому не зупинятися на досягнутому і йти далі. Адже, в шашки можна грати будь–де, будь-коли і в будь-якому віці. У нас є підростаюче покоління – наша надія: Криворучко Руслан, Руденко Сергій, Кодак Євген, Максименко Роман, Лебідь Максим.А зараз діти запрошуються до кабінету фізичної культури, де будуть проходити змагання з шашок. Бажаю всім удачі і перемог! Але пам’ятаємо, що головне участь!

Звучить музика «Спортивний марш»


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка