Уроку в 2014-2015 н р. (10-11 кл.) Тема: Україна єдина країна МетаСкачати 68.65 Kb.
Дата конвертації18.03.2016
Розмір68.65 Kb.
Орієнтовані матеріали щодо проведення першого уроку в 2014-2015 н.р.

(10-11 кл.)
Тема: Україна – єдина країна
Мета: 

 • формувати громадянську позицію школярів, повагу, толерантність до інших народів, віру в краще майбутнє України;

 • виховувати глибокі патріотичні почуття, причетність і відповідальність за все, що відбувається з країною, вдячність тим, хто віддав за неї життя.


Епіграф: « Не запитуй, де твоя Батьківщина,- запитай, що ти можеш зробити для своєї Батьківщини» Дж.Кенеді
Обладнання:

 • вислови відомих людей,

 • демонстрація відеофрагментів « Небесна сотня»Хід  заняття

 Організаційний моментУчитель: Добрий день ! Ось і пролетіли літні канікули. І знову шкільний дзвоник кличе вас до праці. Кожен наступний клас — це новий щабель вашого зростання, яке не відбувається само собою, для цього потрібно наполегливо працювати. Тож вітаючи вас, уже старшокласників, із початком навчального року, я щиро бажаю, щоб ця праця не була для вас примусовою, хай вона приносить вам радість і хороші результати. У цьому допоможе усвідомлення високої мети, заради якої ви ходите в школу. Стати справжньою людиною, особистістю, — ось ваша головна ціль. До неї ви йдете не один рік, крок за кроком і на кожній вищій сходинці все більше усвідомлюєте у чому суть справді людського. І що цікаво: чим більше людина знає й розуміє, тим більше питань ставить перед нею життя, тим вищий ідеал особистості, тим вимогливіша вона до себе.

Сьогодні у нас не просто урок , а урок єдності, дружби тема якого «Україна – єдина країна». І присвятим ми його тим подія, які відбуваються в Україні, тим людям , які відстоюють незалежність нашої держави на сході України, які боролися за становлення справедливості на Євромайдані .


Читання вірша
З тобою ми два різних полюси,

Дві протилежності,

А значить - один світ,

Аж до безмежності...

За руки слід у слід

Йдем росами босоніж в неба синь.

 

У єдності одна на двох любов.Повторюсь: в єдності,

А значить - два крила

Її величності...

Від першоджерела -

В життя три крапки після передмов.

 

А далі вирій сповнений надій:В польотах мрійності,

У вихорах думок...Майбутнє в міцності

Зімкнутих рук в замок, -

Політ легкий для наших крил тоді. (Бойчук Роман)
 2. Основна частина

Учитель.Напевне, кожен із вас колись замислювався над тим, що таке рідна країна, чим вона особлива, чим вирізняється з-поміж тисяч інших країн світу. Відповісти на ці запитання непросто, адже рідна країна - це не просто клапоть землі на планеті, де живеш, навчаєшся, працюєш, створюєш сім’ю, — це щось значно більше, це почуття, які виникають до цього «клаптя», це бажання діяти на його благо, повага до нього. Я можу впевнено сказати, що моя Україна — найкраща країна у світі. Що ж таке моя країна? І чому вона найкраща для мене?
Робота з епіграфом уроку

Одним із епіграфів нашого уроку є слова Дж. Кенеді « Не запитуй, де твоя Батьківщина,- запитай, що ти можеш зробити для своєї Батьківщини» • Що для вас є Батьківщина? З чим її можна порівняти? Давайте складемо асоціативний кущ.

 • Батьківщина – це ( край, хата, батьки, Україна, мати, земля)Учитель Україна — це славетна історія: мудрі літописці, Київ священний, дзвін козацьких шабель, гайдамацький посвист, нескінченні чумацькі шляхи, зойк кріпака на панському дворі, революційні заграви, довгоочікувана незалежність…

Україна — це чарівна природа: високі гори й неосяжні степи, плодючі чорноземи, тополя у волошковому полі, хрущі над вишнями, калина у дворі, п’янкі любисток і м’ята, верба край дороги, жовтогарячі соняшники на струнких стеблах…

Україна — це неповторна культура: ніжна лірична пісня, героїчна, сповнена патріотизму дума, вишитий рушник на покуті, розмальована святкова писанка, мова солов’їна…

Україна має багате й славне минуле. Вона виплекала Запорозьку Січ, славетну Києво – Могилянську академію.   Сьогоднішній день – це теж історія. Час, у якому ми живемо, неповторний. Події, що відбуваються у ньому, ведуть до великих змін в житті не тільки окремих людей, але й цілих народів. Кожна людина живе по – своєму. Одні витрачають свої сили на пошуки багатства, женуться за розкошами й часто забувають, що найціннішим у житті є любов близьких, здоров’я рідних і цікава справа, корисна не лише для себе, а й інші живуть заради розвитку країни , щастя людей, дбають не тільки про власне благополуччя. І таких людей пам’ятають. На їхню честь називають вулиці, міста. • А який обов’язок кожного громадянина нашої держави?

 • Що означає бути патріотом своєї держави?

Патріотизм: впевненість, що твоя країна найкраща за іншу тому, що ти в ній народився» Чи згодні ви з висловом?

 • Якою ви бачите Україною через 10 років?

Отже, ви вірите в те, що жахливе сьогодення залишиться в минулому . І Україна буде цілісною державою. Адже недарма за її щастя поклали життя учасники Євромайдану.

Учитель. Події в Україні тривожать та не залишають байдужими жодного громадянина країни. Тисячі людей вийшли на майдан відстоювали демократичність та законність в державі. Не шкодуючи власного життя вони відстоювали справедливість та рівність кожного українця. Кожному з нас необхідно усвідомити, за що боролися уукраїнці і заради чого пожертвувала своїм життям «Небесна сотня».

Демонстрація відео фрагментів « Небесна сотня»

Учениця

Їх нелюд – снайпер відіслав на небо…

Всі як один тепер вони у Бога.

Ні почестей, ні слави їм не треба,

Вони життя поклали не для цього.

Їх очі дивляться на нас з пітьми безодні.

Що там попереду- чи щастя, чи руїна?..

Найкращий пам’ятник Небесній силі-

Єдина і щаслива Україна! ( Володимир Шинкарук)
Учитель. В цей момент кожен із нас усвідомив, що таке єдність та дружба, братерська підтримка. Нам є з кого брати приклад і в наш час – це герої «Небесної сотні», яких значно більше полягло під час акції протесту на Євромайдані. Саме ці герої допомогли нам усвідомити, що ми є справжніми українцями, волелюбним народом. Пропоную хвилиною мовчання вшанувати пам'ять всіх тих, хто віддав своє життя за нашу єдину країну(хвилина мовчання).
Учитель Сьогодні на цілісність нашої держави посягнули вороги і багато наших земляків мобілізовано до лав українського війська. Вони з честю воюють на сході з терористами та російським сепаратистами, відвойовують та захищають кордони нашої держави.

Пісня А.Матвійчук « На варті»

Учениця

Нехай ніхто не половинить

Твоїх земель, не розтина,

Бо ти єдина, Україно,

Бо ти на всіх у нас одна,

Одна від Заходу до Сходу,

Володарка земель і вод.

Ніхто не ділить хай народу,

Бо не поділиться народ.

Д. Чередниченко


 • Чи ви вважаєте, що в будь якій державі у мирний час потрібна сильна армія?

Учитель Зараз нашій країні як ніколи потрібно бути єдиною та згуртованою. «Єднайтесь, люди, в кого ще живе в душі любов до рідної країни....”

Учень

Скажу, брати, вам наостаннє,

Що сила наша лиш в єднанні,

Єднаймось, браття українці,

Щоб не загинуть поодинці Г. Акулов

Учениця

Єднайтесь люди, в кого ще живе

В душі любов до рідної країни,

Бо у дитини мати лиш одна,

Одна у нас єдина Україна. Г. Акулов


 • Як вислів розумієте вислів « Бути господарем на своїй землі»?

Учитель. Ми з вами не допустимо, щоб нашу країну розірвали на шматки!Вона для нас – єдина . Незалежно від того люди яких національностей проживають на її теренах, незалежно від релігії, культур та традицій. Ми є український народ, який пройшов довгий шлях через війни, поразки, утиски до незалежності . Ми пишаємося вірними синами та доньками. Ми віримо в щасливе майбутнє, ми віримо в те, що Україна стане європейською державою. Українська земля була і залишиться вірною матір'ю українців, які свято шанують і люблять її. Тільки людина з добрим і чуйним серцем, роботяща і вольова може бути справжнім патріотом і громадянином своєї держави, по- справжньому любити і захищати, відстоювати її інтереси і приносити велику користь. А для досягнення мети ми будемо діяти воєдино, будемо жити як одна велика українська сім’я. І наші серця будуть битися в унісон із народом.
Створення колажу « Єдина Україна»(пісня Анатолія Матвійчука «Одна родина»)

Демонстрація відео фрагментів « Моя Україна»


Заключне слово вчителя

Хотілося б вам усім побажати

Добра, і злагоди, миру,й краси,

Щоб для України ви росли.

Хай вам щастить завжди й у всьому,

Не піддавайте серце злому.Хай Бог усім допомагає

І рідний край оберігає


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка