Уроку з курсу «Зарубіжна література» у 2 класі Урок-гра «Знавці казок»



Дата конвертації21.02.2016
Розмір40.7 Kb.
Розробка уроку з курсу «Зарубіжна література» у 2 класі

Урок-гра «Знавці казок»

Тема. Підсумковий урок з теми «Дивовижний світ казок народів Європи».

Мета. Систематизувати знання учнів про казки народів Європи; вчити дітей зв'язно, логічно, послідовно викладати свої думки; розуміти моральний зміст казок; розвивати мовне чуття, уяву, творчі здібності дітей; виховувати бажання поповнювати свої знання, прагнення до добра й справедливості.

Тип уроку. Урок узагальнення й систематизації знань, умінь і навичок.

Обладнання. Картки із назвами та уривками казок, тестові завдання, діафільми, грамоти учням, конверти із завданнями, торбинка.

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку.

Сьогодні у нас незвичайний урок.

Зробимо ми у казку крок.

Із казкою ми вже стрічались не раз,

І знову вона завітає у клас.

В казках є завжди перешкоди, та знаю:

Для розумних дітей їх ніколи немає.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

- Ми говоримо: «Казка, казка». А що таке казка?

- З якими творами ми ознайомилися?

- Чому у народних казок немає одного автора?

- Які ще види казок ви знаєте?

- У чому полягає відмінність літературної казки від народної?



ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

- Сьогодні ми маємо можливість перевірити ваші знання з теми «Казки народів Європи» за допомогою пізнавальної та інтелектуальної гри «Знавці казок».


Наш девіз: ЗНАЄМО

ВИВЧАЄМО

ЦІКАВИМОСЯ

- Гра буде проходити за участі двох команд « Всезнайки» і «Ерудити».

Журі працює у складі…( вчителі, старшокласники). За кожний конкурс виставляються бали.

Перелік конкурсів

1 Класифікація казок.

2 Юні дослідники.

3 Назвіть дійових осіб.

4 Створіть діафільм.

5 Жарт за жартом.

6 Кращий читач.


ІV. Пізнавальна гра « Знавці казок».

- Уважно слухайте, слухайте всі!

До вас моя промова…

У час цей святковий

До конкурсу команди готові?

Чий це сміх веселий,

А в очах – іскринки вогнів?

Це команди веселих, розумних,

Кмітливих школярів!



Конкурс « Класифікація казок»

- У мене є чарівна торбинка, яка містить цікаві завдання. Казок у світі не злічити, але їх легко можна розділити на групи.( На дошці виставлені конверти з написами: « Казки про тварин», « Побутові казки», «Чарівні казки». )

- По черзі витягаєте з торбинки назву казки, зачитуєте її вголос, кладете у відповідний конверт. ( Перелік казок: «Чабанський пес», «Лисичка-сестричка і сірий вовк», « Лисиця і яструб», « Малюк Брауні», « Ялини-балакухи», « Загублений гаманець», « Як не вберегли звірі своїх таємниць»).



Конкурс « Юні дослідники»

Завдання для представників кожної команди на картках.

- З якими українськими народними казками можна зіставити дані казки?Визначити головну думку казки.

« Чабанський пес» « Сірко»

«Лисичка-сестричка і Сірий вовк» « Лисичка-сестричка і вовк-панібрат»

« Лисиця і яструб» «Сильніше за силу»



Фізкультхвилинка

Добре те, що сонце світить! ( руки вгору)

Добре те, що вітер віє! ( колихаються)

Добре те, що цей ось ліс ( присідають)

Разом з нами ріс і ріс. ( підтягуються)

Добре те, що в нашій річці

Синя, не брудна водиця ( купаються)

І мене матуся рідна після школи

зустріча. ( стрибають)

Добре гратися надворі, ( плескають у долоні)

Добре вчитися у школі! ( сідають за парти)

Конкурс «Назви дійових осіб»

Команди розподіляються на пари,отримують картки із заголовками казок, обговорюють і записують дійові особи. Хто більше запише, та команда виграє.

Чабанський пес ( чабан, пес, цуценя, вовчисько).

Ялини-балакухи( мисливець, гадюка, собаки,ялини,горобчиха,бабуся).

Загублений гаманець (купець, жінка, герцог).

Вчений кіт ( принц, кіт, мишка,гості).



Конкурс « Створіть діафільм»

Цей конкурс учні виконували вдома. Казку обирали самостійно і створювали до неї діафільм.



Конкурс «Жарт за жартом»

Тести


1.Що пообіцяв пошити старий пес вовчиську?

а) кожух; б) чоботи; в) сорочку

2. За допомогою чого яструб перехитрив лисицю?

а) сили; б) кмітливості; в) ввічливості

3. Якого кольору пошили накидку Малюку Брауні?

а) зелену; б) червону; в) чорну

4. Яких птахів любив Король з казки « Кіт у чоботях»?

а) гусей; б)куріпок; в) фазанів

5. Кому належать у казці « Ялини-балакухи» ці слова:

- Не підбирайте, діточки мої, із землі, а викльовуйте на стеблі.

а) ялинці; б) гадюці; в)горобчисі

Конкурс «Кращий читач»

Один учасник з кожної команди витягує зі скриньки картку з уривком й зачитує його. Оцінюємо виразність.



V. Підсумок уроку

Слово журі

Скінчився час випробувань, нам до душі ваш рівень знань,

Та ще багато треба знати, щоб школу майбутнього побудувати.

Ми врахували всі ваші старання, ви гарно пройшли через всі випробування.

Тож вас члени журі вітають, кінцевий результат повідомляють.


(Нагороджуються переможці)

- Ось і добігає наша зустріч кінця. Хочу подякувати всім вам за участь, за те, що хвилювалися, вболівали за свої команди, за те, що своїми оплесками підтримували всіх. Намагайтеся, діти, бути схожими на позитивних героїв казок. Будьте добрими, щирими, працьовитими!


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка