Уроку з математики «Вправи і задачі на засвоєння таблиць множення числа 2 і ділення на 2»



Скачати 59.31 Kb.
Дата конвертації21.02.2016
Розмір59.31 Kb.
Артемівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №10

Артемівської міської ради Донецької області

Розробка уроку з математики

«Вправи і задачі на засвоєння таблиць множення числа 2 і ділення на 2»

(урок-подорож, 2 клас)

Автор розробки

Крупка Ірина Миколаївна

учитель початкових класів

Артемівської загальноосвітньої

школи І-ІІІ ступенів №10

м. Артемівськ, 2013
Урок № 90

Тема: Вправи і задачі на засвоєння таблиць множення числа 2 і ділення

на 2. ( № 690 – 697 )



Мета: Повторити та закріпити таблиці множення числа 2 і ділення на 2;

формувати уміння розв’язувати задачі, приклади на вивчені арифметичні дії; розвивати навички математичних обчислень, мислення, пам'ять; формувати соціальну компетентність; виховувати любов до рідної землі.



Обладнання: ілюстрації міста Києва, таблиця усних обчислень, картки, презентація « Таблиця множення і ділення числа 2»

Хід уроку

І. Організація класу

Ось і дзвоник пролунав,

Для навчання час настав.

Щоб країні прислужитись,

Повинні добре вчитись.

Для могутності і слави

Української держави.

ІІ. Контроль, корекція і закріплення знань

а ) - Як називається країна, в якій ми живемо?



  • Як називається столиця України?l:\734-027.jpg

  • Сьогодні ми з вами помандруємо до Києва. Хто буде водієм ми зараз вирішимо. На ваших столах картки. Хто з вас першим розв’яже приклади, той і буде нашим водієм.


: 2

: 2

2*6

+4



: 2

+ 6



+ 4

* 2

+ 3



?

б ) Подорож містами України ( На дошці прикріплено картки зі завданнями і назвами міст, через які проїжджаємо. Водій, розв’язавши приклад, везе із міста в місто. Учні - пасажири вказують сигнальними картками правильність розв’язку.)



  • Обчисліть і намалюйте.




8 : 2

10 : 2

6 : 2

Харків Полтава Дніпропетровськ

в ) Каліграфічна хвилинка із завданням ( № 690 ).

г ) - Подорож продовжується. Приїхали в Київ.





  • Хто заснував це місто?



  • Як звали княгиню, що першою у Київській Русі прийняла християнство?



  • Як звали князя, що приніс християнство на Русь?



  • Хто побудував Софійський собор?



  • Яку назву має головна вулиця Києва?

До Хрещатика ми поїдемо у метро, схема якого перед вами. А за скільки хвилин ми туди доїдемо підкаже нам результат розв’язання ланцюжка прикладів. ( 4 хв. )















































5 * 2




: 2

+ 3




- 4

: 2




+ 8




: 2

+ 6






д ) Фізкультхвилинка

Ця хвилинка дуже дорога

І легенька, і гарненька, як пір’їнка.

Наша праця цього вимага,

Тож звучи, звучи для нас, фізкультхвилинко.

Щира пісенька у нас

Про веселий дружній клас.

І звучить вона так виразно і дзвінко.

Щоб бадьорість була у нас,

Посміхаймось у цей час,

Посміхнись і ти до нас.



ІІІ. Розвиток математичних знань.

а ) Скласти і розв’язати задачу за скороченим записом.

- Київ – місто каштанів.

l:\6.jpg

Складіть задачу за поданим записом.

І - 16 каштанів ?

ІІ - ?, на 5 каштанів більше

б) Робота над скоромовками, загадками,що містять числа:


  • Ми біля пам’ятника Лесі Українки. Хто вона?

  • Щоб відповісти на мої майбутні запитання,

  • потрібно правильно розв’язати приклади.

  • У скільки років Леся навчилася читати? ( 2 *2 )

  • У скільки років почала писати? ( 12 *2 )

  • У скільки років написала перший вірш? ( 2 * 4 ) Леся Українка дуже любила усну народну творчість: загадки, прислів’я, казки, пісні. Пригадаймо і ми скоромовки, загадки ті, що містять числа.

( Одну сороку впіймати морока, а на сорок сорок – сорок морок. Сидить пані, чепуриться, бо вдягла сорочок триста…)

б ) Розв’язування задачі № 691 за поданим планом ( Сильніші учні працюють самостійно, слабші - під керівництвом учителя.)l:\0_242e4_d9ad67fd_xl.jpg



  • Продовжимо подорож по Дніпру, а щоб придбати квиток на катер, треба ров’язати задачу за № 691.

в ) Гра « Маршрут »

  • Час додому. Назад повертаємося за цим маршрутом: № 694.

Але тут допущено помилки. Щоб не збитися з дороги, треба виправити їх. (Самостійна робота по розв’язанню прикладів на множення числа 2 та ділення на 2, в яких допущено помилки).

г) Взаємоперевірка виконання самостійної роботи за кадром презентації.



ІV. Підсумок уроку.

Подяка учням за активну участь на уроці.



І Київ древній у весну руша.

Пливуть, пливуть над пагорбами хмари,

І до киян пливе моя душа.

Благословенна будь, земля Дніпрова,

Овіяна легендами століть.

Понад тобою зірка вечорова,

Як щастя знак у небесах стоїть.

( Музика про Київ )



V. Домашнє завдання:

- На згадку про нашу подорож я пропоную вам вдома виконати завдання

№№ 696, 697 ( с. 118 ) ( Коротке пояснення).

Література:



  1. Корчевська О.П. Навчаємо математики: Методика роботи над задачами. – Тернопіль: Мандрівець, 2011.

  2. Сухарева Л.С. Навчальні ігри на уроках математики. 1-4 класи. Х.: Основа, 2007.

  3. Сухарева Л.С. Усі види усних обчислень і математичних диктантів. 1-4 класи. /Упор. Юрченко Н.Ф.- Х.: Основа , 2007.

  4. .Сходинки творчого зростання. Робота з обдарованими дітьми. 1-4 класи. Посібник для вчителя/ Упор. Гордіюк Н.М. – Тернопіль: Богдан, 2010.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка