Уроку з письма в 1 класі Тема: Письмо рядков ої букви д (де) Мета: вчити писати рядкову букву д



Скачати 55.43 Kb.
Дата конвертації26.02.2016
Розмір55.43 Kb.
Розробка уроку з письма в 1 класі

Тема: Письмо рядкової букви д (де)

Мета: - вчити писати рядкову букву д;

  • продовжити роботу над розвитком навичків письма

рядкових букв в складах та словах;

  • сприяти розвиткові мовлення учнів;

  • розвивати , зміцнювати м` язи рук і координацію рухів;

  • розвивати в дітей логічне мислення , увагу, пам` ять,

зв`язне мовлення;

  • виховувати позитивне відношення до процесу письма;

  • виховувати почуття дружби, товаришування;

Методи і прийоми: розповідь вчителя, ігрові вправи, драматизація

« Ляльковий театр»

Обладнання: казкові персонажі: Лисичка, Зайчик, Ведмідь,

зла чаклунка Анідаг, добра фея, картки(для

розфарбовування), букви (рукописні, друковані),

тексти для читання, презентація казки « Про добро»

Хід уроку

  1. Організація класу для уроку

Починаємо урок письма. Сьогодні ми будемо вчитися писати нову букву.

Але спочатку повторимо вивчені букви

  1. Гра «Звук – буква» ( вчитель показує друковану букву, учні називають звук, букву)

  2. Гра « Блискавка» ( вчитель показує рукописну букву, діти називають)

  3. Робота з касою букв ( вчитель показує рукописну букву, діти відшукують друковану)

Звуко – буквенний аналіз слів

Дим - дім



  1. Гра « Піжмурки»

Прочитайте слово, яке заховалось серед букв д (де)

Т Д Р Д А Д Д К Д Т Д О Д Р Д

  1. Фізкультхвилинка



  1. Молодці, дітки! Гарно слухали на уроці читання. І я запрошую всіх подивитися казочку. Вмощуйтесь зручненько,слухайте і дивіться.

Слайд 1

В одному лісі дружно жили звірі: і зайчики, і лисички,

і ведмедики. Всі поважали один одного, ходили в гості,

одним словом - товаришували.

Слайд 2

Але раптом сталося лихо.

В цих краях з явилася злюща чаклунка Анідаг.

Слайд 3

І перестав ліс бути привітним.

Звірі поховалися, пташки перестали співати, тільки було й чути

як скріплять від вітру старі дерева

Анідаг: «Ліс мій, а я не можу терпіти дружби! Наказую всі

стежки забути до друзів ( зникла в гущавині)

Слайд 4

Зібралися звірята і почали радитися: що ж робити? Як позбавити

ліс від такого лиха?

Ведмідь: « Як же нам її вигнати?»

Лисичка: « Мені здається, що Анідаг - хвора.

А хвороба її – страшенна злість, злість від того,

що в неї немає друзів. Давайте відшукаємо її, можливо

врятуємо Анідаг, а дітки нам допоможуть»

Слайд 5

І пішла лисичка лісом.

А ліс був не простий: ні стежок, ні доріжок, зачарований,

а на деревах росли букви.

« Діти, допоможемо Лисичці пройти через ліс?»

Слайд 6

Анідаг: « Що, пройшли ліс? Так я вас не пропущу далі!»

Слайд 7

Раптом насунула хмара – і пішов дощ (Ось пішов дощ!

Діти записують на листочках. Підготовка до написання букви д)

Ніяк Лисичка не може врятуватися від дощу! Покликала вона Ведмедика. А він з явився з парасолькою

Учитель: «А щоб Лисичка не боялася дощика , давайте розкажемо

закличку про дощик

Іди, іди, дощику!

Зварим тобі борщику!

Тобі каша, а нам борщ

Щоб густіший ішов дощ

Слайд 8

Тепер пішов Ведмедик шукати злу чаклунку.

Бачить на галявині стоїть хатинка. А в тій хатинці жила буква.

Постукав Ведмедик. « Заходьте , будь ласка» - почулося з хатинки

Хоче він зайти – та не може – втомився

(Фізхвилинка для рук)

Слайд 9

Відкрив ведмідь хатинку, а там живе буква

  • « Як тебе звати?»

  • « Відгадай загадку, - моє ім ` я – перша літера

« Його просять, його чекають , а він

прийде - всі тікають» (дощ)

Запросила буква «де» до себе в гості.

Подивився ведмедик і говорить:

« Я не знаю, як тебе написати. Покличу Вовчика. А він теж не вміє. Дітки! Допоможете?

Письмо «д» - в повітрі

Письмо 1 , 2 строчок

Слайд 10

Так сподобалось гостювати звірам, вони навчилися писати

букву д, слова з нею, і звірята так розвеселилися, що почали

танцювати

Слайд 11

Але тут з` явилася зла чаклунка

« Не радійте! Хоч вас і багато, хоч і навчилися писати букву д, але

не зможете виконати завдання: знайдіть в лісі великий дуб, а потім знайдете величезний сундучок, наберіть повний – повнісенький слів, що починаються на букву д.

Не впораєтесь – лихо вам буде» ( діти шукають дуб)

Учитель: « Діти! Шукайте малюнок дуба в своїх зошитах!

Розфарбуйте його – він оживе»

Розфарбування малюнка

Слайд 12

« Знайшли сундучок – «заповнюйте словами»

Анідаг: « Ой-ой-ой! Що ж мені робити? Як їх перемогти?

Вони так дружно працюють! І чомусь всім весело.

Я втрачаю силу. Ану . Спробую дати ще одне

випробування.

Прочитайте , що написано:

до, ді, ди, ду дім долина

димар домівка

вода Ніна іде в дім

Медок солодкий

Слайд 13

Анідаг: « Ой, ой, ой! Що зі мною?

` являється Фея)

« Добрий день, діточки! Ви мене впізнали? А хто ж я така?Та ні

Це ж я була злою чаклункою.

Мене зачаклував злий Змій – бо я – Фея добра . і бажаю всім тільки

добра. А ви допомогли мені позбавитися чар.

Пам` ятайте ! Дружба – велика сила. Та й слово дружба починається з тієї букви, яку ви вивчили.

До побачення! Чекаю вас в гості.

Ось і казочці кінець. А хто слухав, писав, читав – молодець!

Слайд 14

  1. Підсумок уроку



  • Яку букву ми вивчили?

  • А що ще робили на уроці?

  • Чи сподобалася казочка?

Дома розкажете казочку мамі, таткові і подумайте:

Як можна назвати цю казочку? Намалюйте до неї малюнок


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка