Уроку: Здобуття Україною незалежності Мета



Скачати 135.5 Kb.
Дата конвертації16.03.2016
Розмір135.5 Kb.
Вчитель: Горбачова Г.Г.

Тема уроку: Здобуття Україною незалежності

Мета: Розкрити особливості державотворчих процесів в 1991рр.; з’ясувати здобутки і прорахунки у здобутті незалежності ; розкрити зміст основних перетворень; сприяти розвиткові історичної свідомості учнів; вчити критично осмислювати історичні події; розвивати учнів уміння аналізувати, зіставляти, робити висновки, виховувати в дусі патріотизму, толерантності , сприяти утвердженню ідеалів демократії

Тип уроку: повторно-узагальнювальній урок

Очікувані результати:

Після цього уроку учні зможуть: пояснювати, які ж обставини виливали на розгортання державотворчих процесів в Україні; визначати й порівнювати здобутки і прорахунки державотворчих процесів; добирати та аналізувати історичні матеріали,а також приклади з реального життя.



Обладнання та матеріали до уроку: ноутбук, дошка, презентація в електронному вигляді, підручники, карта «Україна незалежна», схема «Етапи утвердження незалежності України», портрети видатних історичних діячів, запис Гімну СРСР, Гімну України, кульки: червоного, синього та жовтого кольорів; магнітні та планшетні дошки, стрічки червоного кольору та кольору державного прапора; папір та фломастери, хронологічна таблиця історичних подій, державна символіка, портрет Президента України В.Януковича

Основні поняття і терміни:

Тоталітаризм, демократизм, волюнтаризм, дисидент, інтенсивний, націоналізм, Нація політична, Нація етнічна, екстенсивний, плюралізм, президент, репресії, реабілітація, холодна війна, інтеграція, громадянське суспільство, декларація, Акт проголошення незалежності України, референдум, вибори, СРСР, СНД, КПРС, КПУ, перебудова

24 серпня 1991року – прийняття Акта проголошення незалежності України

1 грудня 1991 року – підтвердження Акта проголошення незалежності України на Всеукраїнському референдумі; вибори Президента України Л.Кравчука

6 грудня 1991 року – прийняття Закону про Збройні Сили України

8 грудня 1991 року - угода про створення СНД

25 грудня 1991 року - СРСР офіційно припинив своє існування

Хід уроку:


  1. Організаційно-мотиваційний момент

Підготовка учнів до роботи на уроці. Оголошення теми та мети уроку, визначення очікуваних результатів. На дошці написано висловлювання «Прежде чем идти дальше»

Проблемне питання: «Чому в процесі становлення держави в Україні доводилось долати значну кількість суперечностей»





  1. Подорож в минуле Історичні довідки – учні висловлюють свою точку зору

Київська Русь

Галицько-Волинська Держава

Гетьманщина

УЦР. Україна в боротьбі за збереження Державної незалежності (1917-1920)



  1. Фронтальне опитування та індивідуальна робота по карткам – основні поняття та терміни «Словник історичних термінів» Учні самостійно з’ясовують змістовне навантаження історичних понять.

  2. Ділова гра «Шкільний мітинг» Клас поділяється на групи. Процес зміни політичної влади в Україні. Зміна влади відбувалася еволюційним мирним демократичним шляхом.

СРСР – Україна ООН

Порівняльній аналіз



  • Форма правління

  • Політичний режим

  • Державний устрій

  • Підтримка з боку населення

  • Демократичний вибір

  • Міжнародне визнання України

Учні висловлюють свою точку зору, готують відповіді та їх обговорюють.

Учитель підсумовує

Робота с Актом проголошення незалежності України, поставила перед українським народом нові завдання.


  • Розбудова суверенної держави

  • Демонтаж тоталітарних політичних структур і формування правової демократичної держави

  • Трансформація централізованої державної економіки в багатоукладному ринкову, орієнтовану на соціальні потреби людей

  • Національне відродження й оздоровлення міжнаціональних відносин в Україні

  • Установлення рівноправних зв’язків з далекими та ближніми сусідами

  1. Літературна вставка

Любіть Україну, як сонце, любіть,

як вітер, і трави, і води…

В годину щасливу і в радості мить,

любіть у годину негоди.


Любіть Україну у сні й наяву,

вишневу свою Україну,

красу її, вічно живу і нову,

і мову її солов’їну.

Між братніх народів, мов садом рясним,

Сіяє вона над віками…

Любіть Україну всім серцем своїм

і всіми своїми ділами.

Для нас вона в світі єдина, одна

в просторів солодкому чарі…


Вона у зірках, і у вербах вона,

і в кожному серця ударі,

у квітці, в пташині, в електровогнях,

у пісні у кожній, у думі,

в дитячий усмішці, в дівочих очах

і в стягів багряному шумі…



(П. Тичина)


  1. Підбиття підсумків уроку

  • Із 1991р. основним змістом державотворчих процесів стало поступове становлення і розвиток демократичних інститутів. Цей процес відбувався у досить запеклій політичної боротьбі, що супроводжувалась перегрупуванням політичних сил

Метод «Мікрофон»

  • Чи сподобався вам урок?

  • Що нового ви дізнались на уроці?

  • Висловіть своє ставлення стосовно події. Яка найбільш запам’яталась.

Учитель підбиває підсумки й оцінює роботу учнів залежно від внеску кожного у розв’язанні проблеми уроку.

  1. Домашнє завдання

Підготувати відповіді на запитання уроку у вигляді рефератів та творчих робіт .


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка