Усне й письмове додавання і віднімання двоцифрових чисел



Скачати 57.92 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір57.92 Kb.


Краснополянська ЗОШ І-ІІ ступенів

Великоновосілківської ради

Донецької області

УРОК-ГРА:



математика

2 клас

Вчитель початкових класів

Вапінська О.О.

ТЕМА: Усне й письмове додавання і віднімання двоцифрових чисел.

Складання задач за коротким записом.


МЕТА: Удосконалювати вміння учнів виконувати усне й писемне

додавання і віднімання двоцифрових чисел; формувати вміння

складати задачі за даним коротким записом; повторити й закріпити знання нумерації двоцифрових чисел, поняття «розрядні доданки»; розвивати уміння розпізнавати геометричні фігури за їх ознаками; розвивати математичне мовлення, логічне мислення.
ОБЛАДНАННЯ: Підручник «Математика 2кл.», авт. М.В.Богданович, 2010р.; набор геометричних фігур з числами і буквами; схеми задач, таблиці для усних обчислень, предметні малюнки, завдання для самостійної роботи.
ХІД УРОКУ:


  1. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ:

  1. Привітання:

Добрий день. Сідайте.

Ручки – раз, (руки зігнути у ліктях і поставити на парту)

Ніжки – два, (ноги поставити разом на підлогу)

Три, (хлопнути в долоні)

чотири, п’ять, (руки покласти на парту)

Починаєм працювать.




  1. Актуалізація опорних знань.

  • Назвіть сьогоднішню дату (30 січня.)

  • А як можна назвати цю дату, не вживаючи назви місяця? Зашифруйте її. (30 день першого місяця року, або 30день другого місяця зими.)

  • Який сьогодні день тижня? (вівторок)

  • Спробуйте зашифрувати і його. (другий день тижня, день, що йде після понеділка, передує середі ).

  • А який у нас урок? (математика)

  • Зашифруйте його назву. ( Урок логічного мислення, урок кмітливості, швидкого і правильного рахунку, розв’язування задач, порівняння чисел, геометричних фігур, гарного настрою.)


Учитель: Ну що ж, математика чекає на вас. У нас сьогодні урок-гра «Геометрична мозаїка». Тож давайте будем працювать старанно,

Щоб почути у кінці

Що у нашім другом класі

Діти- просто молодці!




  1. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ ЗНАНЬ.

(Діти, обираючи фігуру, виконують завдання)



1). Фігури №1

«Не синя, не червона,

на коло схожа, але

вона не коло, а...?»


а) каліграфічна хвилинка.( число 30)

  • яке це число?

  • з яких цифр утворено?

  • скільки в ньому десятків?

  • скільки одиниць?

  • назвіть сусідів цього числа?

  • як іще називається число 30?

  • запишіть у зошит каліграфічний рядок.

Оцінювання «+», фішки.

б) перевірка д/з.

  • Діти розповідають, як склали задачу і як розв’язали її.

Оцінювання «+», фішки.



2) Фігури №2

«Її можна назвати

зайвою, чому?»

а) вправа «Мікрофон», розминка « мозкова атака»

*Як називаються числа при додаванні?

* Як називаються числа при відніманні?

* Назвіть знак суми?

* Назвіть знак різниці?

* Як дізнатись на скільки одне число більше, чи менше за інше?

* Як додавати двоцифрові числа?

* Як віднімати двоцифрові числа?

* Які числа називаються круглими?

Оцінювання «+», фішки.


3) Фігура №3:

«Ця фігура червона,

але кутів менше

ніж чотири?».



а)- Усна лічба:

* Гра « Чарівний м яч»;

(діти дістають із мішечка тенісні м’ячики на яких написані двоцифрові числа, і виконують різні завдання вчителя, додати червоні числа до зелених, або від синього відняти червоне, тощо).



* Естафета «Хто швидше»; ( із двох виразів підкреслити вираз із більшим значенням.)

30 + 20 і 30 + 30 70 + 30 і 60 + 40

40 + 50 і 40 + 20 90 – 50 і 90 – 30

80 – 10 і 80 – 80 40 + 40 і 60+10

Оцінювання «+», фішки.
Кругові приклади; ( запис на дошці ).
40 – 5 =... + 25 =... – 35 =...+ 25 =... – 5 =... + 35 =... – 44 =... + 4 =...

Оцінювання «+», фішки.


Математичний диктант:

  • знайти суму чисел 34 і 50; ( 84 )

  • 50 зменшити на суму чисел 22 і 4; ( 24 )

  • суму чисел 25 і 7 зменшити на 12; ( 20 )

  • 65 зменшити на суму чисел 18 і 4; ( 43 )

  • різницю чисел 60 і 12 зменшити на 15; ( 33 )

  • 12 збільшити на суму чисел 33 і 11; ( 56 )

( Оцінювання – взаємоперевірка зошитів, «+»).




  1. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ УРОКУ.

1) -Діти, тему нашого уроку Вам допоможе дізнатись

Фігура № 4

«Це не трикутник,

він не червоного

кольору і не має кутів?»


« записом Складання коротким за задач.

Усне чисел додавання й писемне двоцифрових.»


а) Гра «Кращий обчислювач»;- (за №570 – коментоване управління)

Оцінювання «+»



б) Фізкультхвіилинка: « Добридень».

Добридень, добридень, добридень скажу,

Як ранок настане до школи біжу,

Тут очі, тут вушка, плече і рука,

Тут носик, тут ротик, а тут є п’ята,

Сусіда п’ята.




  1. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ.

1) А вам пропонує свої завдання фігура №5:

«у цієї фігури всі кути прямі,

а протилежні сторони однакові.»


- пропонуємо роботу над задачами:
* « задача на вушко» ( №569)




30 см.

20 см.
?

, на 5 см.

Оцінювання «+»
* складання задачі за скороченим записом (№571)


Оцінювання «+»
* складання і розв’язування задачі за малюнком і числовими даними. (№572)

Оцінювання « +»



А тепер розпізнаємо фігуру №6:

« Ця фігура червона, має чотири кути,

але це не квадрат і не прямокутник.»


Самостійна робота за двома варіантами:

Обчислити:

1-в. 2-в.

54 + ( 35 – 27 ) = 30 – ( 11 – 7 ) =

60 – ( 43 – 15 ) = 56 – ( 34 + 13 ) =

65 – 26 + 1 = 19 + 19 – 20 =

90 – 56 – 12 = 72 + 51 – 11 =

Оцінювання «+»

Переходимо до фігури №7:

« У цієї фігури чотири сторони,

чотири кути, кути прямі,

а сторони рівні.»



Завдання для допитливих «Бульбашка». Робота в групах.

Знайти взаємозв’язок між числами в кружечках і кількістю бульбашок. Вписати відповідні числа на другому малюнку.











ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ.

Ось і підходить до кінця наш урок, і нам залишилося відкрити лише одну останню фігуру, це фігура №8:

« У цієї фігури всі сторони рівні,

але кутів більше ніж чотири.»


Гра « Кому і за що.»
Оцінювання ( порахуйте кількість

отриманих «+» та поставте собі оцінку.)

У кого 5 «+» - оц. 10 б.,

4 «+» - оц. 9 б.,



3 «+» - оц. 8 б.,


  • Які навички вдосконалювали на уроці?

  • Чи всі завдання виконали?

  • Подивіться, як ми гарно пограли в мозаїку, всі фігури відкриті. А зараз прочитайте слово, яким мені приємно закінчити наш урок.





М О Л О



Д Ц І !



База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка