Вчитель: Тацій О. С



Скачати 89.52 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір89.52 Kb.


Конспект відкритого уроку в 3 класі

з позакласного

читання на тему:

Вчитель: Тацій О. С.
d:\картинки\мои картинки\аннимация3\76f7822532939a391e860945cedb95dc_new1.gif



С. Голубівка, 2011


Мета. Поглиблювати знання дітей про казку як вид усної народної творчості, вчити визначати головну думку казки, формувати навички правильного виразного читання, розвивати уміння відтворювати зміст прочитаного, виховувати любов до казок.
Хід уроку
І. Повідомлення теми і мети уроку.

(Звучить запис пісні «Розкажи мені казку». З'являється Казка — дівчинка, одягнута в український костюм, звертається до дітей).

Казка.

  • Ви давно знаєте і, здається, любите мене. Я приходжу до вас з маминих чи бабусиних вуст, з гарної книжки, з екрана. Я веду вас у світ незвичайний і дивовижний. Реальність і вигадка, життя і чудеса поєднуються в мені, зачаровуючи вас назавжди красою рідного слова. Я потрібна вам, як хліб. Ви вже зрозуміли, хто я?

  • Так, я Казка. Це я народилася в сиву давнину. Мої історії раніше передавалися з уст в уста і були доступні в сім'ї дорослим і малим. Адже український народ завжди був багатий на талановитих оповідачів. Саме від них і записували вчені і письменники тисячі і тисячі чудових казок.

— Хто ж складає казки?

— За що ви любите казки? Я хочу в цьому переконатися. Спробуйте виконати деякі мої завдання.



II. Мовна розминка.

1. Чистомовка.

— Додайте останнє слово.

За-за-за — замекала ... (коза)

. Зу-зу-зу — прив'язали ми ... (козу).

Зо-зо-зо — йди сюди, ... ('козо)

Зе-зе-зе — дід їй сіно ... (везе).

Зі-зі-зі — є що їсти цій ... (козі).

Зи-зи-зи — буде молоко нам від ... (кози).

2. Розчитування.

а) Вправа на розширення кута зору.

Діти читають слова з картки, яка розрізана вертикально на дві половинки, що розсуваються на максимальну відстань.

— Яке слово зайве? Чому?

Зразок картки:

каз ка

каз ати


каз кар

каз ковий

каз очка

б) Вправи на розвиток навички читання.

— Прочитати слова з максимальною швидкістю в порядку зростання номерів.



3 та 1 казка

2 вигадка 4в 6 щось
7 повчальне 5 ній 8 зрозумій

— Повторіть з пам'яті вислів. Поясніть, як ви його зрозуміли.



3. Робота над деформованим реченням.

Казки багато маленькі в них а розуму

  • Поясніть це прислів’я.

ІІІ. Робота над темою уроку.

Слово вчителя.

— Казка — це чарівна країна. Казок чимало є на світі. Казка — давній і мудрий порадник. Це вона дає нам перше уявлення про добро і зло, правду і неправду, чесність, справедливість. З перших днів дитинства нас супроводжують казкові герої. Народні казки вам читали бабусі та мами. А зараз давайте пригадаємо, які казки ви читали раніше?

— На дошці виросла казкова яблунька. Допоможіть зірвати яблучка. На звороті кожного яблучка записано загадку. Спробуємо відгадати.

(Загадки до казок: «Рукавичка», «Колосок», «Солом'яний бичок», «Коза-Дереза», «Колобок», «Буратіно». За кожну відповідь діти отримують осінній листок, вирізаний із кольорового паперу).

5. Визначення назв казок за плакатами.

— Розгляньте плакати та визначте назви казок.



6. Прислів'я про казки.

  • Які прислів'я про казки знаєте?

  • Маленькі казки багато розуму додають.

  • Казка — вигадка, та в ній щось повчальне зрозумій.

  • Хто багато читає, той багато знає.

7. Робота в групах.

Гра « Впізнай казку» (клас ділиться на 5 груп, кожна група отримує тести з варіантами відповідей. Треба вибрати правильний варіант відповіді. Перемагає та команда, в якої всі завдання виконані правильно.

І група

1. Кого першого зустрів Колобок, коли втік від діда і баби?

а) вовка;

б) ведмедя;

в) зайця.

2. Хто з'їв Колобка?

а) дід;

б) лисиця;



в) вовк.

3. Хто загубив рукавичку?

а) баба;

б) жаба;


в) дід.

4. Скільки звірів вмістилося в рукавичці?

а) шестеро;

б) восьмеро;

в) семеро.

5. Як звати лінивих мишенят, які нічого не хотіли робить і не допомагали півнику?

а) Тім і Том;

б) Круть і Верть;

в) Наф і Нуф.

ІІ група

1. А як звати працелюбного півника?

а) Пшеничний Колосок;

б) Голосисте Горлечко;

в) Співучий Трудівник.

2. Що ведмідь приніс пану Коцькому на обід?

а) курочку;

б) мед;


в) пиріжок.

3. В чиїй хатці заховалась Коза-Дереза?

а) бабиній;

б) зайчиковій;

в) раковій.

4. На що виміняла Лисичка-Сестричка Бичка-Третячка із казки «Лисичка-Сестричка і Вовк-Панібрат»?

а) курочку;

б) пиріжок зі сміттям;

в) пиріжок з капустою.

5. В якому місті жив Кирило Кожум'яка?

а) Львові;

б) Києві;

в) Переяславі.

ІІІ група

1. На якому дереві сховався Івасик-Телесик від змії?

а) на дубі;

б) на яворі;

в) на березі.

2. А хто ж врятував Івасика-Телесика від змії?

а) дід;

б) гусеня;



в) рак-неборак.

3. Хто перший наскочив на солом'яного бичка?

а) заєць;

б) лисиця;

в) ведмідь.

4. Як звати сестричку Котигорошка?

а) Іванка;

б) Марічка;

в) Оленка.

5. В якій казці битий небиту віз?

а) «Лисичка-Сестричка»;

б) «Про Вовчика-Братика та Лисичку-Сестричку»;

в) «Хитрий заєць».

4 група

1. Героями якої казки є Слухало, Скороход, Об'їдайло, Обпивайло, Морозко?

а) «Котигорошко»;

б) «Яйце-райце»;

в) «Летючий корабель».

2. В якій казці чоловік за допомогою риби, бубликів і зайця провчив жінку?

а) «Дідова дочка і бабина дочка»;

б) «Мудра дівчина»;

в) «Язиката Хвеська».

3. Чим лисичка пригощала журавля у казці «Журавель і лисиця»?

а) медом;

б) молочною кашею;

в) борщем.

4. «Як затопить хату, то дим аж під небесами стелеться, а як вийде мочити кожі, то не одну несе, а дванадцять разом». Про кого ці слова?

а) Котигорошка;

б) Кирила Кожум'яку;

в) Івасика-Телесика.

5. Скільки казкових героїв брали участь у збиранні врожаю в казці «Ріпка»?

а) двоє;

б) семеро;

в) шестеро.

5 група

1. Хто виніс Котигорошка на той світ?

а) летючий корабель;

б) гриф;


в) змій.

2. Що сталося з бичком у казці «Солом'яний бичок»?

а) стояв на сонці, доки не розтанув;

б) подарували зайчику;

в) жив з дідом і бабою.

3. Що в казці «Дідова дочка і бабина дочка» привезла бабина дочка із заробітків?

а) гроші;

б) змії;


в) золоті прикраси.

4. Де баба з дідом знайшли кривеньку качечку?

а) на болоті;

б) в лісі;

в) на полі.

5. Як звати мудру дівчину з однойменної казки?

а) Оленка;

б) Маруся;

в) Галинка.

Нагородження переможців.

8. Робота в парах.

( Кожна пара на листочках отримує запис фрагменту із казок. Завдання: впізнати казку і намалювати головного героя)

Жили собі дід і баба, та такі убогі, що нічого у них не було. От раз дожились вони до того, що не стало у них навіть хліба. Тоді й каже дід бабі...



(Колобок)

Стоїть дід в воротях у червоних чоботях і питає...



(Коза-Дереза)

От вони нагодували його, напоїли, під крильця насипали пшонця. Так воно й полетіло. От вам казочка, а мені бубликів в'язочка.



(Івасик- Телесик)

Отак вони собі й живуть, хліб жують, коромислом сіно возять, оберемком воду носять. Дідова дочка пішла заміж, а бабина й досі дівує та гордує...



(Дідова дочка та бабина дочка)

Гуси-гуси, гусенята!

Візьміть мене на крилята

Та понесіть до батенька.

А в батьнька їсти й пити,

Ще й хороше походити.



(Івасик-Телесик)

Ой ви, діточки, козеняточка,

Відімкнетеся, відчинітеся!

Ваша матінка прийшла,

Молочка принесла.

(Вовк і семеро козенят)

Онде наша діва,

Онде наша діва.

На тесаному стовпці,

Кужілочка шумить.

Веретенце дзвенить,

Скиньмо по пір'ячку,

Хай з нами летить.



(Кривенька качечка)

9. «Мікрофон» Діти презентують свої роботи.

ІV. Підсумок уроку.

— Діти, наше заняття підходить до кінця. Тепер ви знаєте, як потрапити в казку.



По-перше: читати.

Під шелест сторінок ви опинитесь у казковом] світі.



По-друге: малювати.

Коли ви малюєте казку олівець і фарби її оживляють.

А ще потрапити до казки можна сидячи перед, екраном телевізора. Бо там казка живе і дихає. Отож, читайте, малюйте і дивіться!

Казку нам пора кінчати,

Що лишається сказати?

Мабуть, всім вам зрозуміло —

Дружно всяке зробиш діло.

Тож читати треба вміло.

Бо казки — найкраще діло!

В них багато є добра.



Тож читайте, дітвора!


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка