Весна дарує кожному, що треба і що хочеться. Д. Чередниченко «Рідні краєвиди»



Скачати 41.89 Kb.
Дата конвертації26.02.2016
Розмір41.89 Kb.
УРОК ЧИТАННЯ У 4 КЛАСІ

Розроблений вчителем початкових класів Добровеличківської ЗШ-інтернату І-ІІІ ступенів Гордієнко О.О.

Тема уроку: Весна дарує кожному, що треба і що хочеться. Д.Чередниченко «Рідні краєвиди».

Мета: вчити учнів сприймати змальовані словами образи природи рідної землі у прозовому творі, узагальнити знання учнів про початок весни, вчити їх спостерігати з а змінами в природі; розвивати зв’язне мовлення; виховувати любов до природи.

Обладнання: картки зі словами.

Хід уроку



І. Організаційний момент на основі самоперевірки

ІІ. Перевірка домашнього завдання

І гр. – повідомлення про перші весняні квіти;

ІІ гр. – повідомлення про дрозда і шпака;

ІІІ гр. – повідомлення про журавля і жайворонка (звітують спікери груп)



  • Чиє повідомлення було найкращим?

ІІІ. Оголошення теми і мети розділу

  • Проблемна ситуація (передбачення за назвою розділу і малюнком)

ІV. Повідомлення теми і мети уроку

  • Сьогодні на уроці ми ознайомимось із оповіданням Д.Чередниченка «Рідні краєвиди».

  • Пригадайте, про які пори року ми вже читали у «Рідних краєвидах»?

  • Відгадавши загадку, дізнаєтесь, про що будемо читати у цьому творі Д.Чередниченка.

І весела, й яснолиця, дивна в сонечка сестриця.

Роботящу вдачу має, Землю зелом засіває.

Заквітчає яр і поле, принесе у ліс обнову.

Відгадали, хто вона?

Ну, звичайно, це…. (весна)

V. Опрацювання оповідання Д.Чередниченка «Рідні краєвиди»

1. Підготовка до сприймання тексту

а) Вправа на миттєве сприймання слів. Слова на картках-блискавках:

шпак, дрізд, зяблик, журавель, жайвір.



  • Що означають усі ці слова?


ряст

підбіл


жевріють

виткнуться



барва

бентежно

малесенький

пересвистуються



ранні

пильнуй


примічай

придивляйся


б) Читання пірамідок слів


  • Прочитайте першу пірамідку згори, знизу до гори

  • Чи всі слова зрозуміли?

  • Що таке ряст?

  • Прочитайте в кінці тексту тлумачення слова підбіл.

  • Як розумієте слово жевріють?

  • Доберіть синоніми до слова виткнуться.

- Прочитайте другу пірамідку.

- Доберіть синоніми до слів барва, бентежна.

- Доберіть спільнокореневі слова до пересвистуються


  • Прочитайте третю пірамідку.

  • Яке слово тут зайве?

  • У яких реченнях за метою висловлювання вживаються ці дієслова.

  • До слова ранній доберіть антонім.

2. Читання оповідання:

а) читання І частини оповідання до позначки

- Підкресліть назви квітів.

- Від чийого імені ведеться розповідь?

б) читання з передбаченням:

- Про кого йтиме мова у ІІ частині тексту?

- Читання тексту до другої позначки для підтвердження передбачення.

- Що справдилося з ваших передбачень? Що ні?

- А чи бачили ви рожевого шпака? (додаткова інформація про рожевого шпака)

в) читання ІІІ частини тексту:

- Прочитайте ІІІ частину тексту і попрацюйте в парах. Розкажіть своєму сусідові, який малюнок ви б намалювали до цієї частини.

3. Напівголосне читання оповідання дітьми:

- Прочитайте оповідання і поставте

«+» - відомо

«-» - невідомо

«?» - що хотів би дізнатись

(обговорення інформації)

4. Робота в групах (гра «Дослідники»)

- читаючи текст доберіть слова, які означають:

І гр. – колір перших весняних квітів;

ІІ гр. – спів пташок;

ІІІ гр. – послідовність розгортання подій у творі.

(звіти груп)

5. Вибіркове читання

- Продовжіть порівняння:

«Усе оживає, мов…»

«Попід хмарами двоє, мов би…»

«Три тополі височать у полі, мов…»

6. Творче завдання «Гра «Весняні дарунки»»

- Користуючись текстом оповідання доповніть речення за змістом.

«Весна дарує кожному, що треба і що хочеться».

Землі… (коштовні шати)

Ліску… (проліски, ряст)

Птахам, що повертаються… (радість, квіти)

Полю… (проміння і вітер)

Людям… (роботу)



  • А тепер перевіримо завдання

VІ. Рефлексія

Тест.


1. Про яку пору року йдеться?

а) про літо

б) про ранню весну

в) про пізню весну.

2. Де побував оповідач?

а) у лісі, у полі

б) біля озера, у горах.

3. Яких птахів зустрів автор?

а) дрозда, журавля, шпака

б) зозулю, шпака, солов’я

4. Що з’явилось у ліску?

а) пролісок, ряст



б) тюльпан, лілія

VІІ. Підсумок уроку

  • Цей урок мене навчив…

  • Домашнє завдання: Поспілкуйтеся з матусею. Які у неї улюблені квіти? Що ти знаєш про них? Намалюй їх. Склади тести на три – чотири запитання по тексту оповідання.

  • Оцінювання.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка