Виховна та позакласна роботаДата конвертації06.03.2016
Розмір84.8 Kb.
Виховна та позакласна робота

Педагоги школи усвідомлюють, що соціальна адаптація учнів, розуміння ними своїх прав і свідомого виконання обов’язків у значній мірі залежить від правильно визначених та обраних шляхів реалізації виховного процесу. Тому пріоритетними питаннями у виховній роботі школи залишається забезпечення всебічного розвитку особистості, сприяння її самовихованню й самореалізації, спрямування у своїй діяльності керуватися загальнолюдськими цінностями, глибоко розуміти традиції свого народу. У зв’язку з цим виховна діяльність школи була спрямована згідно з такими напрямами:

 • громадянсько-патріотичне виховання;

 • превентивне виховання;

 • морально-етичне виховання;

 • художньо-естетичне виховання;

 • трудове виховання;

 • фізичне виховання і пропаганда здорового способу життя;

 • екологічне виховання.

Районні виховні заходи, у яких минулого року наша школа брала участь і продемонструвала активність та відмінні результати:

 • День визволення району від німецько- фашистських загарбників;

 • День Перемоги;

 • свято «Обдарована дитина»;

 • конкурс декоративно- ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край»;

 • конкурс читців творів Т.Г.Шевченка;

 • День прикордонника;

 • районний фестиваль «Нащадки козацької слави»;

 • спартакіада з легкої атлетики

 • зональний конкурс юних пожежників- рятівників;

 • обласні туристичні змагання;


Працює у школі учнівське самоврядування. У навчальному закладі діє система самоврядування «Козацька республіка». При раді працює кілька секторів:

 • «Навчальна робота»

 • «Дисципліна і порядок»;

 • «Спортивно-туристична робота»;

 • «Культурно-масова робота»;

 • «Трудові справи та стан підручників»;

 • «Редколегія. Преса та інформація».

Силами активістів парламенту під керівництвом педагога-організатора та з допомогою вчителів, класних керівників були організовані шкільні вечори «Осінні зустрічі», «Нумо, хлопці!», вечір зустрічі Нового року, « День Святого Валентина – молодіжний день», «Нумо, дівчата!».

Організовувалися концерти вітання до Дня вчителя, до Міжнародного жіночого дня- 8 Березня, до Дня прикордонника; ряд заходів приурочили 200- річчю від дня народження Т Г Шевченка.

Члени учнівського самоврядування систематично перевіряли робочі куточки в класах, стан ведення щоденників, стан підручників, відвідування та поведінку учнів на уроках. Періодично проводилися загальношкільні лінійки, де учні звітувалися за проведену роботу. Підсумок роботи шкільного самоврядування висвітлювався у шкільній газеті «Дзвоник».

Проведено загальношкільні заходи: свято Першого Дзвоника, Свято визволення села від німецько-фашистських загарбників у Великій Вітчизняній війні, прийом в козачата учнів 2 класу, свято Букваря, свято прощання з початковою школою, свято Останнього дзвінка, випускний вечір в 11 класі, урочисте вручення свідоцтв дев’ятикласникам. Проведено тижні української мови та літератури, місячник профорієнтації.

Організовано поїздку в Карпати на зимових канікулах. Походи по Запорізькій області.

Дієво працюють спортивний, туристичний та історико- краєзнавчий гуртки.

Школа має практичного психолога та соціального педагога( по 0,5 ставки). Практичним психологом школи регулярно й ефективно проводяться корекційно-розвивальні заняття з учнями групи ризику та учнями, що потрапили в складні життєві умови. Створено банки даних на різні категорії учнів, що потребують посиленої уваги.

Та все ж за звітній період траплялися випадки протиправної поведінки учнів, зокрема вживання старшокласником спиртних напоїв, тютюнопаління під час перерв, агресивна поведінка, пропуски занять без поважних причин. Проте завдяки постійній профілактичній роботі, співпраці з органами внутрішніх справ на обліку в кримінальній міліції у справах неповнолітніх РВ УМВС учні школи на 01.09.2014 відсутні. На шкільному обліку знаходиться 4 учнів.
Фізична культура та туризм

В школі на високому рівні проводиться робота з фізичної культури, спорту та туризму. За результатами районної Спартакіади учні школи зайняли ІІ місце. Цьому сприяє цілеспрямована робота викладача фізичної культури, мікроклімат в колективі та позиція адміністрації. Учні беруть участь у всіх змаганнях. Особливо успішно виступають в змаганнях з легкої атлетики, військової підготовки. На жаль не маємо перемог в ігрових видах спорту. В школі діє секція волейболу від ДЮСШ, учні школи відвідують секції футболу та боротьби дзю-до в с. Смирнове, організованих на базі ДЮСШ.

Традиційно на високому рівні виступили учні на туристичних змаганнях. Обидві команди стали переможцями в районних змаганнях з ТПТ в закритих приміщеннях, які проходили на базі нашої школи. Молодша та середня групи посіли III місця, в крос-поході на обласному чемпіонаті зі спортивного туризму. Школярі здійснили похід 2 ступеня складнасті по Запорізькій області, та поїздку в гори Карпати (Львівська область). На базі школи успішно працює 2 спортивно - туристичних гурткb від КЗ ЗОЦТКУМ ЗОР,

Успіхи учнів повторили і вчителі, перемігши в районному та посівши 3 місце в обласному зльоті зі спортивного туризму.

Соціальний захист

Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, які навчаються в школі, проводиться згідно з чинним законодавством. На початок навчального року були підготовлені списки учнів пільгових категорій. Кількість дітей у них становить:

 • сиріт і позбавлених батьківського піклування—2;

 • напівсироти – 7;

 • діти одиноких матерів – 15;

 • діти трудових мігрантів – 3;

 • інвалідів — 7;

 • чорнобильців —1;

 • із малозабезпечених сімей — 2;

 • із неповних сімей — 32;

 • із багатодітних сімей — 26.

Ці діти постійно перебувають у центрі уваги адміністрації школи. Для них була організована участь у таких заходах:

 • участь у новорічних заходах із подарунками, до дня Святого Миколая.

 • оздоровлення за кошти батьків

Деякі діти пільгових категорій за кошти районного бюджету мали змогу оздоровитися в дитячих оздоровчих таборах.

Також за бюджетний кошт діти з малозабезпечених сімей та діти позбавлені батьківського піклування щоденно отримують безкоштовне гаряче харчування в шкільній їдальні. З опікунами дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, підтримується постійний зв’язок класних керівників, практичного психолога, адміністрації школи.

Дієвою була співпраця з соціальними працівниками сільських рад, головою Смирновської сільської ради

Профорієнтаційна робота

Професійна підготовка молоді починається ще в шкільні роки. Завдання школи — підготувати підростаюче покоління до свідомого вибору професії. Профорієнтаційна робота в закладі проводиться під час навчально-виховного процесу: виховання трудових навичок у школярів під час прибирання території, розширення знань про професії на уроках. Якісному вихованню сприяють екскурсії на виробництво, позакласні виховні заходи.

Активно в цьому році пройшов тиждень профорієнтаційної роботи. У ході тижня були проведені цікаві та інформаційно насичені заходи. Цього року активізувалась робота вузів І рівня акредитації в школі

Ґрунтовна профорієнтаційна робота з учнями, високий рівень підготовки випускників мають такі результати: за минулий навчальний рік усі дев’ятикласники визначилися з подальшим навчанням, із них більше 50 % (13 учнів) продовжили вчитися в 10-му класі, 7 — у професійних ліцеях та 4 у вузах ІІ рівня акредитації). Серед минулорічних випускників 11-го класу вступили до вузів І рівня акредитації- 9 учнів, ІІІ-ІY рівня – 17, один- робота на виробництві, один- не працевлаштований.

Співпраця з батьками

Виховання учня в школі та сім’ї — щоденний безперервний процес. Тому педагогічний колектив працює в тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку дитини. Батьки є соціальним замовником школи, але активну участь у навчально-виховному процесі беруть далеко не всі. Частина батьків є учасниками позакласних заходів, пов’язаних із професійним світом, захопленнями своїх дітей, родинними святами.

Класні керівники тісно співпрацюють із сім’ями своїх вихованців: відвідують дитину вдома, спілкуються з родиною. Свої висновки вони заносять до записника психолого-педагогічних спостережень.

Однією з традиційних форм роботи з батьками в школі є батьківські лекторії. Тематика лекцій підбирається з урахуванням вікових особливостей дітей. У проведенні лекторіїв бере участь адміністрація школи, шкільний психолог. Традиційно проводяться класні та загальношкільні батьківські збори.

Не завжди вдається знайти спільну мову з частиною батьків що до форм та методів виховання дітей, свідомого відношення до навчання та дисципліни. У порівнянні з минулим роком активізувалися явка батьків на збори та індивідуальне відвідування ними школи.

Саме завдяки спонсорським внескам батьків вдається проводити поточний ремонт шкільних приміщень, закупляти канцтовари.Добре налагоджено роботи шкільної ради, яка керує коштами, контролює їх витрати та звітує перед громадськістю. Окрім того під постійним контролем ради школи знаходяться питання харчування, підвозу, теплового режиму, нагородження, проводиться конкурс «Учень року» в семи номінаціях.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка