Виховний захід Клуб любителів казки «Куди сховалися гриби»Скачати 55.67 Kb.
Дата конвертації06.03.2016
Розмір55.67 Kb.
Колос Тетяна Григорівна,

учитель початкових класів

СШ № 313 з поглибленим

вивченням інформаційних технологій

Деснянського району м. Києва
Виховний захід

Клуб любителів казки

«Куди сховалися гриби» І. Прокопенко

Хід заняття 1. Організаційний момент.

Лунає тиха музика.

Дорогі діти, сьогодні у нас не зовсім звичайне заняття. Нас чекає захоплююча подорож до країни казки. До нас прийшла одна почесна гостя. Яка – вгадайте.

Не дерево, а з листочками,
Не сорочка, а зшита,
Не рослина, а з корінцем,
Не людина, а з розумом. (Книга)

Так, це книга, а разом з книгою приходять наші улюблені казкові герої.
А чи знаєте ви, що у книжки бувають іменини?

З 23 березня почнеться щорічний тиждень читання “Книжчині іменини”. Вперше “Книжчині іменини” організував Лев Кассиль в 1943 році, в роки війни, в Колонному залі Будинку Спілок в Москві. Туди були запрошені, в основному, діти загиблих на фронтах бійців Червоної Армії. І не дивлячись на те, що час був важкий, люди багато чого були позбавлені, не вистачало їжі – було вирішено провести це свято. Книга завжди була для дітей найголовнішим джерелом знань, адже з книг можна дізнатися багато корисного і цікавого, якщо читати уважно.

 1. Повідомлення теми та мети заняття.

Сьогодні ми будемо з вами читати та складати свою кінцівку до казочки І. Прокопенка «Куди сховалися гриби». Окрім цього ми вивчимо нову рухливу гру, про яку поговоримо пізніше та відвідаємо «Лісову майстерню».

 1. Робота з книжкою.

Вихователь.

- Давайте, дітки, сядемо на стільчики, так, щоб усім було добре видно та чутно і поринемо у світ казки.

- Уявіть, що ми знаходимося у лісі. Які звуки ви чуєте в осінньому лісі? Хто хоче зіграти роль вітру? А хто буде гіллям з листочками? Хто вміє щебетати, як пташечки? (діти пробують імітувати звуки лісу та виконувати рухи, відповідно до їх ролей)

- Молодці. Ми вже у чарівному лісі. А тепер у лісі стала тиша і я починаю нашу казку.КУДИ   СХОВАЛИСЯ ГРИБИ

Якось червневого світанку зібралися гриби. Чи то в них було свято, чи просто вони вирішили повеселитися, але зібралося їх видимо-невидимо. Кого тут тільки не було: і руді Лисички, і чепурні Сироїжки, і веселі Маслюки; прийшов шляхетний Боровик, навіть старий Груздь вирішив завітати на веселе зборище. Ну й весело ж було! У танку кружляли і старі, й малі.
— Веселіш, веселіш кружляйте! — гукав розпорядник, пишно вбраний Мухомор, розмахуючи пістрявим капелюхом.— Рижики, запрошуйте Опеньків!
Заусміхалися Опеньки. Були вони сироти, бліді, тоненькі, довгоногі, завжди боязко тулились одне до одного, але, підхоплені веселими Рижиками, закружляли й вони в танку. А Сироїжки, оце так Сироїжки! Так і мигтять їх рожеві, зелені та червоні сарафани. Взявши руки в боки, пішов до танцю поважний Боровик, а старий Груздь   притупував  ногами так, що підстрибував його капелюх з бахромою на загнутих краях. Розгомонілись гриби, розгулялись.

Невідомо,  скільки  тривали   ці   веселощі, як раптом десь вдалині пролунало протяжно:
—    Ау-у-у-у-у!

Бесіда

 • Отже, дітки, давайте подумаємо, хто ж то міг гукати? Я думаю, що то дідусь прийшов до лісу шукати грибочки. (Діти придумують свої варіанти відповіді).

 • А що, на вашу думку почали робити грибочки? (Вислуховуємо кожного і, як підсумок, складаємо колективно кінцівку казки)

 • Молодці, гарна вийшла розповідь. А тепер давайте послухаємо, що ж придумав автор.     У-у-у,— підхопила лісова луна. —    Ау! — відгукнулися з хащі.
      Ау!  — озвалися   з   другого кінця лісу. Наче вкопані, зупинились гриби: знали вони, що значить це «ау».

 • Рятуйся, хто може! — крикнув Груздь і перший кинувся навтікача, в траві сховався. Боровик, забувши про свою статечність, по-мчався в хащу, заліз під ялину і причаївся. За ним рушив Рижик, теж у ялиннику скрився.

 • Матінко! Батечку!—в паніці метушилися Сироїжки, розбігаю-чись по всьому лісові:   то   тут, то там майоріли їхні строкаті сарафани. Сироти Опеньки цілою сім'єю до пенька притулилися.

 • Ті гриби, що біля беріз поховалися, так і стали називатися Підберезниками, а ті, що в осичняку— Підосичниками.

 • Пропадайте ви всі пропадом,— прошепотів Шампіньйон та й утік з лісу на луки. Якийсь дивак на дерево заліз, там і залишився. Це Трутовик, він дереву шкодить, бо годується його соками. Маслюки юрбою кинулись під сосни та ялинки.

 • Не злякався один Мухомор, залишився стояти на видному місці. Знає Мухомор, що нікому він не потрібен, хіба що невдаха-грибник з досади піддасть його ногою або зіб'є па лицею.

 • З тих пір гриби не збираються на великі зборища, а по-сімейному водять танки — маслюки з маслюками, боровики з боровиками. Ці грибні танки у народі називають «відьминими кругами».

Вихователь

 • Чи сподобалася вам така кінцівка казки?

 • Чи схожа вона на ту, що ми з вами придумали?

 1. Робота «У лісовій майстерні».

Діти, ви запам'ятали назви грибочків? Добре, бо зараз ми підемо до «Лісової майстерні», щоб виготовити костюми для гри. Кожен з вас обере собі той грибок, який йому подобається. (Вихователь роздає деталі для шапок, пояснює, що потрібно зробити)

Інструктаж з ТБ під час роботи з фарбою та клеєм;

 • приготування до склеювання та фарбування шапок;

 • склеювання деталей (можна замінити степлером)

 • вибір фарб;

 • розфарбовування;

 • повторення назв їстівних грибів;

 • повторення, назв отруйних грибів;

 • примірка шапок.

 1. Гра «Грибник»

Дітки рухаються під музичний супровід, а коли музика закінчується присідають і завмирають. Дідусь-грибник у брилі (вихователь) та з кошиком, із зав'язаними очима йде «шукати гриби». Коли «знаходить» першого гриба, то запитує:

 • Ти як звешся?

 • Не скажу. Відгадай!

 • Якого кольору в тебе шапка?

 • Червоного.

 • Їстівний?

 • Так!

 • Сироїжка!

 • Вгадав!

Якщо дідусь назвав вірно, то гриб сідає на стільчик, а грибник іде далі. Якщо ж не вгадав, то грибочок сідає на своє місце. Змінюється ведучий у грі, якщо знайдено отруйного гриба.

 1. Підсумок заняття.

(Діти діляться своїми враженнями від заняття).

Ось і закінчилося наше заняття, та наша подорож по країні Казки тільки розпочинається. Я вірю, що книга буде вашим вірним другом та помічником усе життя.

Додаток.


мягкая шапка мухомора в садик: простой пошив
мягкая шапка мухомора выкройка
http://img.searchmasterclass.net/uploads/posts/2013-06-11/image_5819271.jpg
http://allforchildren.ru/games/img/6-26.gif


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка