Виховний захід «Ukraine is our native land» Мета



Скачати 119.37 Kb.
Дата конвертації26.02.2016
Розмір119.37 Kb.
Лехнівська загальноосвітня школа I – III ступенів

Виховний захід



«Ukraine is our native land »

Підготувала



вчитель англійської мови

Василенко В. В.

Лехнівка 2015

Виховний захід «Ukraine is our native land »

Мета: вчити учнів з повагою ставитись до рідної землі, українського народу, його традицій, звичаїв; закріпити знання про державну символіку; поглибити зміст поняття «Батьківщина»; розвивати усне мовлення школярів; виховувати почуття патріотизму, відповідальності за збереження і продовження традицій і звичаїв, гордість за свій народ, любов до рідної землі. Обладнання: символи України, вишитий рушник, колоски пшениці, хліб на рушнику, малюнки учнів, презентація «Київ», пісні «Мамина коса», «Пісня про рушник», гімн України англійською мовою.

Хід заходу





Учень 1. У всьому світі – кожен зна Є Батьківщина лиш одна, І в нас вона одна-єдина - Це наша славна Україна. Ведучий 1. У кожного з нас є своє родинне вогнище, є дім, в якому ми живемо. А ось коли скласти наші маленькі батьківщини, вийде велика держава – Україна. Це – наша земля, наш рідний край, наша країна з талановитими людьми, із чарівною піснею, що дивує весь світ, із мальовничою природою, багатющими народними традиціями. Ведучий 2. І свято ми присвячуємо нашому рідному краю, землі, що зветься Україна, бо Народитись українцем – це велика честь і слава, Рідний скрай свій полюбити – найважливіша з усіх справа! Учень 2. My dear friend, I’d like to speak of land In which you must defend the slightest bend Where spreading is the steppe, Where is done the first your step, Where mother’s shortest nap Was broken by your joyful clap ( На сцену виходять три учні ) - Хто ти, хлопчику маленький? - Син я України – неньки. - Хто ти , дівчинка мала? - Українка молода. Українка я маленька Українці батько й ненька, На Вкраїні родилася, в свою маму удалася. - А по чім тебе впізнаю? - По вкраїнському звичаю. ( Дівчинка з хлібом і сіллю на українському рушнику вручає хліб ) - Гостей дорогих ми вітаємо щиро, Стрічаємо з хлібом, любов’ю і миром. Так завжди ми будемо жити, Рідний край будем любити! Українцям помагати, Бо Вкраїна – наша мати!



Ведучий 2. Love your dear Motherland Love it with your whole heart Love Ukraine when the days are happy Love it when they are dark. Cherish your mother tongue Cherish your family root. Never stop thinking of your parents And make their life good. Love Ukraine as Sosiura did.

Любіть Україну, Як сонце любіть, Вишневу свою Україну. Моя Україна – зоря світанкова, Пшеничні лани, голубі небеса, Її солов’їна калинова мова Світиться, наче на сонці роса. Ведучий 2. Нема життя без України, бо Україна – це мати, яку не вибирають, бо Україна – це доля, яка випадає раз на віку, бо Україна – це пісня, яка вічна на цій землі. Багатовікова історія українського народу, на долі якого було досить лиха, майже кожного століття, як свідчать джерела, розпочате голодними війнами, чужоземними навалами. Важко назвати країну, яка пережила б те, що пережила Україна за більш ніж пів тисячолітнє поневолення. Учень 1. Я – Україна, я – страдниця – мати, Яка споконвіку була у ярмі Турецькім, російськім… Та всіх не назвати, Бо зайди є різні, а муки – одні. Не тільки чужинці мене шматували, Були і свої в нас жорстокі тирани. Вони видавали укази й закони, Тому і загинуло всіх нас мільйони. Немов маля, що в муках народилось, У долі радості і різних неладах, - Так я з неволі відродилась І намагаюся стояти на ногах. Ще зовсім молода і непокірна, А на чолі – блакитно-жовтий стяг, Прошу мені служити вірно, Нехай Господь благословить мій шлях.





Учень 2. Людина щаслива, коли вона народилась, росте і живе на рідній землі. Навіть існують вислови про те, якою дорогою є Батьківщина, рідна домівка. Учень 1. You can go to the East You can go to the West But at home it is better But at home it is the best Учень 2. We live in Ukraine, a beautiful land It’s home for me and you, my friend It’s towns and villages are so nice The Ukrainian people are wise Учень 1. The Ukrainians are at home In Kyiv and Cherkasy And the English are at home In London and Newcastle The Italians are at home In Venice and in Rome People can be happy When they are at home Учень 2. Our country is Ukraine. It is very beautiful. There are many fields, forests and rivers in our country. Ukraine is washed by the Black Sea and the Sea of Azov. There are a lot of rivers in Ukraine. The longest river is the Dnipro. There are the Carpathian Mountains and the Crimean Mountains. They are not very high but they are beautiful. Our native language is Ukrainian but there are a lot of people who speak Russian and other languages. Ведучий 1 . Коли ми говоримо про нашу державу Україну, ми не можемо не згадати про столицю – Київ. Учень 1. Kyiv is the capital of Ukraine. It is situated on the banks o the river Dnipro. Kyiv is one of the oldest cities in Europe. It is a large political, industrial, scientific and cultural center. Khreshchatyk is the main street in Kyiv. There are a lot of beautiful buildings, shops in this street. There are many museums, theatres, cinemas and monumants in Kyiv. Kyiv is very beautiful in spring. There are a lot of chesnut trees and flowers in this city. Учень 2. Київ – місто історичне, Йому вже багато літ! А воно красиве, вічне, Серед зелені і квіт. Учень 1. З нього почалась держава У прадавні ще часи, В ньому наша міць і слава, В ньому предків голоси! Учень 2. Київ – серце України, І найкраще місто в світі. Хоч пройшов усякі зміни, - Гарний все – в зимі, чи в літі. Учень 1. Гомін міста, шепіт тополиний, Світлий простір, сині небеса. Київ наш – це серце України, України гордість і краса. Учень 2. Молодій, красуйся променисто, Височій, зростай під небеса. Києве – чудове наше місто, України – гордість і краса! Ведучий 2. Символіка – своєрідна візитна картка країна, вона ніби представляє її, підтверджує своє існування. З глибини віків дійшла до нас ось така легенда. Жила собі жінка. І мала вона трьох синів. Сини зростали чесними, сміливими, дуже любили свою неньку і готові були віддати за неї своє життя. Виросли сини і розійшлися по світах, прославляючи свою матір. Найстаршому мати подарувала на згадку про себе золоту корону з трьома промінцями. Корона зігрівала людей, вела вперед. За цю трипроменеву корону люди дали першому синові ім’я Тризуб. Середньому сину дала в дорогу блакитно-жовтий одяг. Сміливий і сильний син був середній, і прославив свою матір добрими звитяжними вчинками. Люди запам’ятали його і назвали Прапором. А найменший син отримав у дарунок від матері соловейків голос. І де б не був, усюди лунала його дзвінка урочиста пісня, за цей голос і величний спів люди дали йому ім’я Гімн.Так і донині по всьому світу золотий тризуб, синьо-жовтий прапор і урочистий гімн прославляють рідну неньку – Україну. Учень 1. The trident is an ancient symbol of Ukrainian people. Its history began about 1,000 years BC. In the 10th century it became the emblem of Kyivan princes Volodymyr Velykyi and Yaroslv Mudryi. It officially became the national emblem again in 1992. Учень 2. Наш герб – тризуб, це воля, слава, сила. Наш герб – тризуб, недоля нас косила. Та ми зросли, ми є, ми завжди будем, Добро і пісню несемо ми людям. Учень 1. The national flag of Ukraine consists of two horizontal stripes. The top is blue and the bottom is yellow. These are the colours of the sky, the rivers and the golden fields of our beautiful country. Blue and yellow (or gold) were symbols of Kyivan Rus’ many centuries ago. They were important colours of the Cossack age. The flag first became the national symbol of Ukraine in 1848. It came back in 1992 when Ukraine became an independent state. Учень 2. Прапор – це державний символ, Він є в кожній державі; Це для всіх ознака сили, Це для всіх ознака слави. Високе чисте небо – небо України. З надією дивлюсь у синю вись. Гаряче жовте сонце – сонце України, Два кольори у прапорі злились.



Учень 1. The anthem of Ukraine is «Sche ne vmerla Ukrainy…» Pavlo Chubyns'kyi wrote the words in 1863 and later composer Mykhailo Verbyts'kyi wrote the music. First it became the national anthem in 1919. In 1992 it came back again. Учень 2. Слова палкі, мелодія врочиста. Державний гімн ми знємо усі. Для кожного села, містечка, міста - Це клич один з мільйонів голосів. Це наша клятва. Заповідь священна. Хай чують друзі й вороги, Що Україна вічна, незнищенна. Від неї ясне світло навкруги. (Звучить гімн України англійською мовою) Учень1. Обереги мої українські, Ви прийшли з давнини в майбуття. Рушники й сорочки материнські Поруч з нами ідуть у життя. Нам любов’ю серця зігрівають - Доброта і тепло в них завжди. Вони святість і відданість мають. Захищають від лиха й біди. Й образи, що на стінах у хаті, Наставляють на істинну путь. Українці, душею багаті, Крізь віки у майбутнє ідуть. Ведучий 2. Народний оберіг – це предмет, що має чудодійну силу й приносить його власникові щастя, удачу, оберігає від небезпеки. Оберегами в українців найчастіше є вишиті рушники, сорочки й образи святих. Учень 2. The mother gave her towel to her son when he was going to leave his house. The towels made by mother’s hands kept children from unhappiness, gave the light of the native house. The ancient towels had 2-3 colours. Ведучий 1. Мати, проводжаючи в дорогу свого сина чи доньку, дарує вишитий рушник на щастя й на долю. (танець з рушниками, «Пісня про рушник»)



Ведучий 2. Та головним оберегом українського народу була Берегиня – жінка – мати. Її слово тепле і ласкаве лікувало і повертало сили після хвороб, захищало від злих сил і давало наснагу. Берегиня підтримує домашнє вогнище, вона стоїть коло витоків нового життя, плекає і змінює його. Учень 1. I know a lovely face as full of beauty as of grace. A face of pleasure and of smile in darkness it gives light. A face that is itself like joy to see it I am a happy boy. And I have a joy that have no others, This lovely woman is my Mother.



Учень2. Мама! Найдорожче слово в світі, Де б не був ти, щоб ти не робив, Та вона твій шлях завжди освітить, Ніжним серцем, відданим тобі, В дні сумні і в дні щастя щедрі Мама буде у житті твоїм. Тож живи як мама, щиро й чесно. І як мама лиш добро твори. (Пісня «Мамина коса») Учень 3. Love Ukraine by Volodymyr Sosiura Love Ukraine, love it like sun; Like the wind and grass and water In the hour of happiness and in time of joy Love it in the hour of happiness and in time of joy Love it in the hour of misfortune Love Ukraine in your dream And when you are awake Your cherry-like Ukraine. Its beauty, eternally live and new And its tongue like that of the nightingale Учень 4. Юначе! Хай буде для неї твій сміх, І сльози, і все до загину… Не можна любити народів других, Коли ти не любиш Вкраїну!.. Учень 5. Дівчино! Як небо її голубе, Люби її кожну хвилину. Коханий любить не захоче тебе, Коли ти не любиш Вкраїну!.. Учень 6. Любіть у труді, у коханні, в бою, Як пісню, що лине зорею… Всім серцем любіть Україну свою - І вічні ми будемо з нею!



Учень 1. Ким в житті ти не станеш: Шахтарем, хліборобом, Зореплавцем хоробрим, Будівничим, солдатом - Слід завжди пам’ятати: Коли любиш ти все це І приймаєш у серце, Як готовий щомиті Від біди боронити Кожну в лузі травинку, Кожну в гаї пташинку, Значить – це Батьківщина Має доброго сина. Ведучий 1. Пам’ятайте: патріотизм – звичайний стан повсякденного життя людини, який виявляється не тільки в надзвичайних ситуаціях. Будьте патріотами, любіть святині своєї держави та пам’ятайте, що державні символи – це святиня, і шанобливе, трепетне ставлення до них є ознакою високої громадянської свідомості, національної гідності і, зрештою, культури людини. Флеш-моб ( Гайтана «Сонце нам сяє»)



База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка