Вимоги до оформлення презентації в оформлені презентації слід виділити два блокиСкачати 69.78 Kb.
Дата конвертації08.03.2016
Розмір69.78 Kb.
Вимоги до оформлення презентації

В оформлені презентації слід виділити два блоки: оформлення слайдів і представлення інформації. Для створення якісної презентації необхідно притримуватися ряду вимог щодо оформлення даних блоків.Оформлення слайдів

Стиль

 • Усі слайди презентації мають бути витримані в одному стилі.

 • Уникати стилів, які можуть відволікати увагу від самої презентації.

 • Допоміжна інформація (кнопки керування) не повинні переважати над основною інформацією (текстом, ілюстраціями).

Фон

 • Стимулюючі (теплі) кольори – збуджують і діють як подразники (за спаданням інтенсивності впливу: червоний, жовтогарячий, жовтий).

 • Дезінтигруючі (холодні) – заспокоюють, викликають сонливий стан (у тому самому порядку: фіолетовий, синій, блакитний, синьо-зелений, зелений).

 • Нейтральні кольори: світло-рожевий, жовто-зелений, коричневий.

 • Для фону рекомендують використовувати більш холодні тони (синій або зелений).

 • Будь-який малюнок фону підвищує стомлюваність очей і знижує ефективність сприйняття інформації.

Використання кольорів

 • На одному слайді рекомендується використовувати не більше трьох кольорів: один для фону, один для заголовку, один для тексту.

 • Для фону та тексту слід використовувати контрастні кольори. Оптимальне поєднання кольорів шрифтів і фону: білий на темно-синьому, чорний на білому, жовтий на синьому.

 • Кольорова схема повинна бути однаковою для всіх слайдів.

 • Зверніть особливу увагу на колір гіперпосилань (до і після використання).

Анімаційні ефекти

Доцільно використати можливості комп’ютерної анімації для представлення інформації на слайді. Не варто зловживати різноманітними анімаційними ефектами, вони не повинні відволікати увагу від змісту інформації на слайді.

Анімація повинна бути не нав’язливою, а стриманою і допустимою: • для демонстрації динамічних процесів;

 • для створення певного настрою або атмосфери під час презентації.

Анімація тексту має бути зручною для сприйняття.

Не рекомендується обирати ефекти анімації до заголовків, особливо такі, як "Обертання", "Спіраль" тощо.Не варто використовувати музичний або звуковий супровід, якщо він не несе ніякого навчального навантаження.


Представлення інформації

Зміст інформації

 • Кожен слайд має відображати одну думку.

 • Текст має складатися з коротких слів та простих речень.

 • Зведіть до мінімуму кількість прийменників, прикметників, прислівників. Дієслова мають бути в одній часовій формі.

 • Заголовки повинні привертати увагу аудиторії та узагальнювати основні положення слайду.

 • При підготовці слайдів в обов’язковому порядку необхідно дотримуватися прийнятих правил орфографії, пунктуації, скорочень і правил оформлення тексту (відсутність крапки в заголовках тощо). У презентаціях для дітей дошкільного віку і початкової школи крапка в заголовках ставиться.

 • Форма представлення інформації повинна відповідати рівню знань слухачів.

 • Не пишіть на останньому слайді «Спасибі за увагу», «Дякую», «Запитання?» тощо. Загальновідомо, що найкраще запам’ятовується те, що було сказано останнім. По останньому слайду «Спасибі за увагу» вас запам’ятають як ввічливу людину, але не ваш виступ.

Розміщення інформації на слайді

 • Краще обирати горизонтальне розміщення інформації.

 • Найбільш важлива інформація розміщується в центрі слайда.

 • Матеріали розташовуються на слайдах так, щоб зліва, праворуч, зверху, знизу від краю слайда залишалися вільні поля.

 • Потрібно вирівняти текст, буквиці, маркери списків.

 • Форматувати текст необхідно за шириною. Не допускати "рваних" країв тексту.

 • В презентації слід використовувати малюнки належної якості.

 • Якщо на слайді розміщено зображення, то надпис розміщується під ним, а не над ними.

Використовуйте правило «Схема, малюнок, графік, таблиця, текст». Саме в такій послідовності. Текст використовуйте в тому випадку, якщо жоден із попередніх варіантів не підходить.

Шрифти

Вибираючи шрифти для презентації, слід керуватися такими відомостями:

 • Вибраний шрифт визначає вплив повідомлення на слухачів. Для серйозної аудиторії та повідомлень  обирайте класичний шрифт (наприклад Times New Roman); для радісних повідомлень – «веселий» шрифт (наприклад Comic Sans MS).

 • Шрифти з зарубками (Times New Roman і Bookman) легко читаються, тому їх використовують для друку великих обсягів тексту. Шрифти без зарубок  (Arial і Verdana) простіші, тому вони краще виглядають у заголовках та колонтитулах.

 • Створюючи презентації для перегляду в електронному вигляді або показу слайдів, використовуйте шрифти, які гарно виглядають на екрані. Шрифти Verdana, Tahoma, Bookman, Arial розроблені спеціально для використання на веб-сторінках.

 • Щоб забезпечити легкість читання, колір тексту потрібно зробити контрастним відносно кольору фону. Напівжирний шрифт і курсив використовуються лише для виділення – часте використання послаблює їх ефективність.

 • Кожний шрифт несе в собі певну індивідуальність, тому дуже важливо дотримуватися узгодженості. Якщо часто змінювати шрифт, повідомлення може виявитися неузгодженим. У презентації рекомендується використовувати не більше 1-2 шрифтів.

 • Текст повинен бути добре видним. Розмір шрифту не повинен бути дрібним. Для заголовків – не менше 24. Для інформації - не менше 18.

 • Більше "повітря" між рядків - міжрядковий інтервал полуторний.

Способи виділення інформації

Слід використовувати: рамки, границі, заливку, штриховку, стрілки, малюнки, діаграми, схеми для ілюстрування найбільш важливих фактів.

Підкреслення не використовується, тому що воно в документі вказує на гіперпосилання.Обсяг інформації

Не варто перевантажувати слайд інформацією (одночасно запам’ятовується не більше 3-х фактів, висновків, визначень). Найбільша ефективність досягається тоді, коли ключові пункти відтворюються по одному на кожному окремому слайді.

Види слайдів

Щоб урізноманітнити способи подачі інформації, необхідно використовувати різні види слайдів: з текстом, з таблицями, з діаграмами.

Вставка музики, відео

Вставка музики

Формати музики, які використовуються програмою PowerPoint - wav, mp3, wma.

Вставка музики здійснюється двома способами.

Перший спосіб: вставка - звук з файлу (формат wav, mp3) автоматично або по клацанню. На слайді з'являється знак гучномовця, який служить гіперпосиланням на вказаний файл, тому його необхідно прикладати до папки з презентацією. Комфортність: дозволяє відтворювати музику за бажанням доповідача, музика не прописується в саму презентацію, а, значить, не обтяжує її.

Другий спосіб: закладка анімація - настройка анімації - відкривається рядок «Немає звуку», в якій є можливість вибрати «Інший звук» - музичний файл з вашого комп'ютера, диска, але тільки у форматі wav, вказати початок музики по клацанню або по часовим параметрам. Цей варіант має свої переваги: ​​не треба прикладати музичні файли, вони прописуються в презентації, більше варіативності використання (припинити з певного слайда, відтворювати безперервно). Єдиний недолік - великий обсяг wav формату, що обтяжує презентацію.

Музику доцільно накладати, якщо презентація йде без словесного супроводу. Так як музика у форматі wav має значний обсяг, рекомендую нарізати музичні фрагменти. Музика так само, як і фон, підбирається відповідно до теми презентації, доповнюючи її, створюючи певний емоційний настрій.


Вставка відео

Вставка відео підпорядковується тим же правилам, що і музика. Формати, відео, що використовуються програмою PowerPoint – wmv, avi, mpg, mpeg.Перший спосіб: Вставка - Фільм із файлу, вказати по клацанню або автоматично.

Другий спосіб: з об'єкта на слайді (малюнок, слово, стрілка, кружечок) зробити гіперпосилання на відеофайл. Відеофайл обов'язково прикласти до презентації в папку. Цей спосіб зручний, якщо формат файлу не підтримується PowerPoint, наприклад, flv. Такий підхід дозволяє, не закриваючи презентацію під час показу, демонструвати відеофайл.

Рекомендації: завантажити відео та музичний конвертор, який дозволить перевести аудіо чи відеофайл в потрібний для вставки формат.

Поважайте авторів

До презентації, як і до реферату, проекту, роботи на науково-практичну конференцію, складається список ресурсів, що включає в себе бібліографічні описи книг, дисків, статей з періодики, посилань на сайти Інтернету. Як правило, порядок списку алфавітний.

Упаковка (експорт) презентацій

Якщо ви хочете підготувати до перегляду на іншому комп’ютері чи для розповсюдження (і, наприклад, записати на компакт-диск) повноцінний «дистрибутив» вашої презентації, то необхідно не просто зберегти презентацію у файл за допомогою команди меню «Файл, Зберегти як», а виконати особливу операцію - упаковку, або експорт.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка