Вправи і задачі на засвоєння таблиць множення і ділення. Розв’язування рівнянь



Скачати 71.29 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір71.29 Kb.

Ольгинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Відкритий урок з математики

на тему:
«Вправи і задачі на засвоєння таблиць множення і ділення. Розв’язування рівнянь»d:\уроки\3 клас\конспекти\выдкр. урок\mathfun_4.gif
Класний керівник

3 класу

Гусак Альона Віталіївна


Тема: Вправи і задачі на засвоєння таблиць множення і ділення. Розв’язування рівнянь.

Мета: поглибити знання учнів з математики, закріпити табличне множення і ділення; розвивати мислення, увагу, пам’ять; виховувати зацікавленість, допитливість, інтерес до математики.

Обладнання:  ілюстрації до казки «Ріпка», пазли, мультимедійна презентація

Тип уроку: урок – казка

                                          Хід уроку.



І. Організація учнів до роботи.

Сьогодні у нас незвичайний урок

У казку сьогодні ми зробимо крок.

Із казкою ми зустрічались не раз

І знову вона завітала до нас.

 ІІ. Повідомлення теми і мети уроку



Тема нашого уроку «Вправи і задачі на засвоєння таблиць множення і ділення. Розв’язування рівнянь». Мета - поглибити знання з математики, закріпити табличне множення і ділення

ІІІ. Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності учнів.

  • Діти, а урок у нас сьогодні незвичайний, а казковий, послухайте  загадку і скажіть з якої це казки.

Всіх важніше вона в загадці,

Хоч і в погребі жила:

Ріпку витягти із грядки

Бабі з дідом помогла. (Мишка із казки «Ріпка»)

  • Назвіть головних героїв казки.

  • Так от, дітки, ці герої завітають  до нас сьогодні на урок. Всі, крім мишки. А мишку  ми повинні покликати самі. Але вона дуже принципова, і прийде  тільки тоді, коли ви впораєтесь з усіма завданнями, які вам запропонують інші герої казки. А також за кожне виконане d:\уроки\3 клас\конспекти\выдкр. урок\сова.jpg

завдання ви отримаєте від героїв пазл, в кінці уроку з пазлів отримається зображення.

 ІV. Закріплення вивченого матеріалу.



  • Отже, хто ж посадив ріпку? (дід). Так, дід є першим героєм казки, тому він перший пропонує вам своє завдання.

    1. Вправа «Мозковий штурм»

  • Як називається число, яке отримуємо у результаті ділення? (частка)

  • Як знайти невідоме зменшуване? (треба до різниці додати від’ємник)

  • Як називаються числа при множенні?(перший множник, другий множник, добуток)

  • Що таке прямокутник? (це чотирикутник, у якого всі кути прямі)

  • Двоє грали у шахи 2 години. Скільки часу грав кожен шахіст? (2 години)

  • Назвіть найменше двоцифрове число. (10)

  • Скільки ніжок у чотирьох кішок? (16)

    • Молодці, діти, справились із завданням. Дідусь задоволений вами і тому гукає бабусю. А бабуся дуже любить своїх внучат. Тому вона вам пропонує пограти в гру.

    1. Математичний диктант

- Мама працювала нагороді 8 - частину доби, скільки годин працювала мама?  (3 год)
- Місткість діжки 72 л, відра у 8 р. менше, яка місткість відра? (9л)
- Ділене 36, дільник 6, запишіть частку. (6)

- Дресирувальник роздав порівну 45 рибок 5 дельфінам, скільки рибок отримав кожен дельфін?


 (9риб.)

- У ящики розклали 64 кг лимонів, по 8 кг у кожен, скільки ящиків використали? (8 ящ.) 


- Так добре, діти. Але щось бабуся не хоче кликати наступного героя казки – свою внучку. Вона ще приготувала вам казкову задачу.d:\уроки\3 клас\конспекти\выдкр. урок\сова.jpg

    1. Казкова задача.

Лисичка потай від хазяїв з’їла курочку, а потім гусочку. Маса обох –

 12 кг. Маса гуски – 9 кг. На скільки кілограмів маса курки менша від маси гуски? (12-9=3(кг);9-3=6(кг)).



    • Молодці, дітки. Тепер бабуся кличе свою внучку.  А внучка, звичайно як і всі діти, любить грати в різні цікаві ігри. Тому вам приготувала декілька ігор.

    1.  Гра «Не скажу»

Учні рахують від 20 до 50 по одному, але замість чисел, що діляться на 5, вони говорять «не скажу». Ці числа вчитель записує в презентації 20, 25, 30, 35, 40, 45, 50  і т.д.

    1. Гра “Естафета»

   Клас ділиться на дві команди. На дошці записано по два приклади на учня. Приклади містять табличне множення і ділення, додавання та віднімання в межах 100. За сигналом перші учні виходять до дошки, записують відповідь і передають крейду іншому. Якщо учень бачить помилку гравця своєї команди він може виправити неправильну відповідь, коли прийде його черга. Після розв’язування всіх прикладів перевіряється правильність виконання завдань і визначаються переможці.

6х7= 42                       87- 45=42 4х936                     

21:3 7                     85+7=92 45:5=9

67+19= 86                    56:8=7 21+42=63

64:8=8                         8х4=32 5х8=40

    • Молодці. Гарно справились із завданням. Тепер до вас завітає Жучка. А Жучка дуже любить бігати, плигати, танцювати. Тому вона вам підготувала фізкультхвилинку.

    1. Фізкультхвилинка  музична

  1. Гра «Знайди зайве»

У рядок – записані числа – добутки.d:\уроки\3 клас\конспекти\выдкр. урок\сова.jpg

14, 21, 35, 42,45, 49, 63.

Потрібно визначити, яка це таблиця, яке число зайве, яких добутків бракує. (28, 56)



  1. Робота в парах.

Гра «Магічна сімка» (із розсипаних слів потрібно скласти прислів’я)

Сім раз відмір, а раз відріж.

Сім п’ятниць на тиждень.

Семеро одного не ждуть.

 Мурка вам підготувала  цікаві задачі.

  1. Цікаві задачі.

  • На дереві сім гнізд було,

По вісім птахів в них жило.

Не полохайте ви їх,

А порахуйте. Скільки всіх? (8х7=56)


Вдвоє менше у сестрички.

Скільки стрічок

У двох сестричок? (8:2+8=12)


  • 9 олівців у Валі.

Більше вчетверо у Галі.

Порахуйте зразу.

Скільки буде разом? (9х4+9=45)


  • Сім стручків гороху взяли,

По сім зернин ми з них дістали.

Усі міркуйте, як один,

Скільки буде горошин? (7х7=49)


  • Молодці. І ось, нарешті, ми дійшли до головного героя казки – Мишки. Це вона допомогла витягти ріпку.d:\уроки\3 клас\конспекти\выдкр. урок\сова.jpg

   Ось завдання Мишки.

  1. Розв'яжи рівняння.
     х + 5 = 20       х : 5 = 2       х : 4 = 8
     30 - х = 15      х • 5 = 45      х : 8 = 2    

   11.  Гра «Який предмет зайвий?»


( Зображено 3 трикутники, 1 квадрат, 3 круга ( 3 однакові, 1 – ішна). 

Отже, дітки, ми виконали всі завдання, погляньте яка картинка утворилася з пазлів.



VI.  Підсумок уроку.

  • Діти, а якщо добре подумати, то як же вдалося нашим героям витягти ріпку? Чи змогли б вони витягти її поодинці? (Ні)

  •  Тільки разом, дружно можна подолати будь – які труднощі. І ви сьогодні гарно, дружно працювали. Тому і прийшли до вас усі герої казки.

- Зробимо останній крок –

Підсумуємо урок.

Гості в нас були чудові –

І завдань у них доволі.

Та додому вже пора.

Вам, спасибі, дітвора!

Не лінуйтесь, гарно вчіться –

Вам наказує ця Мишка.

  • Чи сподобався вам урок?

  • Який елемент уроку найбільше сподобався?

VIІ. Домашнє завдання

    • Розв’язати рівняння № 385,

    • розв’язати задачу № 386, d:\уроки\3 клас\конспекти\выдкр. урок\сова.jpg

    • ІV рівень № 384.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка