Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа Складання задачі на суму двох добутків. Точка і пряма



Скачати 31.57 Kb.
Дата конвертації21.02.2016
Розмір31.57 Kb.
ТЕМА: Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 8. Складання задачі на суму двох добутків. Точка і пряма.

МЕТА: На прикладах вправ і задач працювати над засвоєнням таблиці множення числа 8; розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу, кмітливість; виховувати самостійність, навички колективної співпраці в групах, чіткості в роботі, інтерес до математики.

Хід уроку


І. Організація класу

- У нас сьогодні на уроці присутні гості, привітаємося з ними.

Добрий день!

Ми Вам раді, добрі люди,

Та вітаєм щиро Вас,

І запрошуєм ласкаво

На урок у третій клас.
Девіз нашого уроку: «Математика розум до порядку приводить» М.В.Ломоносов

ІІ. Перевірка домашнього завдання.


  1. Математичним диктантом я перевіряю як ви засвоїли таблицю множення числа 8. ( 1 хв.)

  1. ∙ 9 = 72

  1. ∙ 2 = 16

  1. ∙ 8 = 64

  1. ∙ 4 = 32

8 ∙ 6 = 48

8 ∙ 7 = 56

8 ∙ 3 = 24

8 ∙ 5 = 40

7 ∙ 9 = 63

7 ∙ 7 = 49





  1. Робота в групах «Бліц – турнір».

Дати за 1 хвилину відповіді на якнайбільше число запитань (за кожну відповідь 1 бал)
І група

  • Як називаються числа при +

  • Яке число є наступником за числом 67

  • Скільки десятків у числі 74

  • Скільки см. має 1 дм.

  • До числа 20 + стільки ж

  • Як називаються числа при діленні

  • Як порівняти два числа

  • Як обчислити вираз з дужками

  • Як знайти невідоме зменшуване


ІІ група

  • Як називаються числа при –

  • Назвати «сусідів» числа 35

  • Скільки одиниць у числі 39

  • Як називається фігура в якої всі сторони рівні

  • Як називаються числа при множенні

  • Скільки має 1 метр дециметрів

  • До числа 50 + стільки ж

  • Число 30 зменшити у 6 раз

  • Як знайти невідомий доданок

  1. Індивідуальна робота за картками (3 учні)




  1. Усний рахунок. Гра «Забий гол». Робота в групах


ІІ. Робота над новим матеріалом

  1. № 326, 2 перших стопчика коментоване розв’язання, 3-4 стопчик самостійна робота

2 учні працюють на дошці.

2. № 327, записати вирази та обчислити їх. Складання виразів разом, а розв’язати самостійно (Записати на дошці, 2 учні розв’язують)

- Як називаються числа при +

- Як називаються числа при :

- Як називаються числа при -
ІІІ. Фізкультхвилинка

Із-за парт всі миттю встали

Гарно спинки підрівняли

Вгору тягнемось усі

Мов трава в дрібній росі

Потім легко всі присіли

Наче ноги заболіли

Потім встали, руки в боки

І зробили два підскоки

Каблучками цок – цок

І продовжим знов урок.
ІV. Робота над задачами.


    1. Задача № 328




    1. № 329

  • Прочитайте першу частину задачі

  • Розгляньте схему розв’язку.

Доберіть кількість предметів для покупки і складіть задачу, в якій потрібно знайти суму двох добутків.

Склянка коштує 3 грн., а чашка 8 грн. Оленка купила 4 склянки і 9 чашок. Скільки гривнів заплатила Оленка за всю покупку?


  1. Робота над геометричним матеріалом.

№ 330.


  • Назвати точки, що лежать поза прямою.

  • Виміряйте відстань між точками К і М.




  1. Підсумок уроку




  • Гра «Хто швидше». Учні об’єднуються у команди по рядах. Кожна команда отримує таблицю з прикладами. Учні з’єднують приклади з результатами за допомогою стрілок. Перемагає команда, яка виконала завдання швидко і правильно.

  • Що закріплювали на уроці?

Розказати таблицю множення числа 8.

  • Які труднощі виникли при розв’язуванні задачі № 329?




  1. Домашнє завдання




  1. Виконати обчислення (Завдання № 331)

  2. Скласти за числовими даними задачу (завдання № 332), розв’язання записати окремими діями. Сильнішим учням скласти вираз.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка