Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа Зв



Скачати 78.75 Kb.
Дата конвертації21.02.2016
Розмір78.75 Kb.
Тема: Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 4. Звязок множення і ділення (повторення).

Мета: Формувати в учнів навички табличного множення числа 4. Вдосконалювати знання вивчених таблиць множення і ділення. Закріплювати знання зв’язків між компонентам і результатами дій множення і ділення. Вчити обґрунтовувати вибір дій задачі. Розвивати увагу, логічне мислення. Виховувати почуття відповідальності,товариства,доброзичливості.

Хід уроку.

І. Активізація пізнавальних інтересів

1.Діти, сьогодні у нас на уроці присутні гості - це вчителі нашої школи. Давайте привітаємось. ( Поклін )

- Сідайте.

Діти, не хотілося мені псувати вам настрій, але доведеться. До нас завіта­ли ще гості - учні Лісової школи: Мурчик і Гавчик. Вони тільки-но повідо­мили мені про неприємності, які сталися у них у школі.

Сьогодні півник Когутик проспав і не пішов на перший урок. Цим скорис­талася лисиця, яка вистежила, що півник один і викрала його. Свідком цієї пригоди була сорока. Вона розповіла у Лісовій школі про викрадення. Най­ближчі друзі півника, Гавчик і Мурчик, вирішили врятувати свого друга. Але їм удвох це не під силу. Тому вони звертаються до нас по допомогу. Ну що, діти, допоможемо врятувати півника? ( Так )

Тим паче, що учні Лісової школи неодноразово допомагали нам у засво­єнні тем на уроках. То ми повинні віддячити їм.

Але я хочу застерегти, що попереду вас чекають неабиякі випробування. Тому ви повинні бути уважними, використовувати всі свої знання, уміння, які набули на уроках з теми: ( слайд №1) «Арифметичні дії множення і ділення в межах вивчених таблиць. Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 4. Зв’язок множення і ділення.


2.Хвилинка каліграфії

Так як ми працюємо над таблицею множення числа 4, то хвилинкою каліграфії сьогодні буде напис цифри 4.

Цифра 4 складається з трьох елементів – прямих ліній. Перший елемент починаємо писати правіше середини верхньої сторони клітини і ведемо похило до середини клітини, потім проводимо пряму праворуч, трохи не доводячи її до правої сторони клітини. Третій елемент починаємо писати трошки вище середини правої сторони клітини, проводимо до зіткнення з другим елементом і ведемо далі, до нижньої сторони клітини.

Перед тим, як вирушати, треба трохи розім'ятися. А допоможе нам в цьо-­


му математичний котик.


3. Усна лічба. (слайд №2)
1.Знайдіть добуток вушок. 3*7=21

2.Чому дорівнює частка тулуба і хвоста? 20:4=5

3.Який добуток передніх лап? 3*6=18

4.Знайдіть частку задніх лап. 8:2=4

5. На скільки більша сума задніх лап, ніж сума передніх?(8+2)-(3+6)=1

6. Знайдіть добуток хвоста і голови. 4*9=36

7.Яке число на цьому котику зайве? Чому? 20, бо воно двоцифрове.

8. Яке питання ви можете задати за цим котиком? ….

Ви добре попрацювали з котиком і він порадив нам звернутися до яблуні, яка напевно бачила, куди побігла лисиця. (слайд №2 ).

Перед вами яблунька з яблучками, на яких числові вирази. Яблунька допоможе нам, але перед тим вона попросила струсити з неї яблучка. Щоб швидше впоратися з завданням, давайте розділимося. Жовті яблука зриватиме Полатайко Мальвіна, а червоні – Петрова Тетяна і Огли Мадонна.

3=12 3*6-8=10

4*5=20 24:4+5=11

12:3=4 4*8+7=39

20:4=5 21:3+5=12
ІІ. Робота над задачами
Яблунька подякувала і порадила звернутися до Білочки (слайд №3). А Білочка попросила розібратися з грибочками і пропонує нам розв’язати і порівняти задачі.

1). Білочка за перший день назбирала 12 грибочків, а за другий день – 9. Скільки всього грибочків назбирала білка?




- Хто повторить задачу?

- Що позначає число12? (Скільки грибів назбирала першого дня)

- Що позначає число 9? (Скільки грибів назбирала другого дня?

- За цими даними можна дати відповідь на запитання задачі? (так )

Діти усно розв’язують задачу. (12+9=21 (гр.)

.

Давайте прочитаємо другу задачу, яку пропонує білка.


2). Білочка за перший день назбирала 12 грибочків, а за другий день – 9. Всі грибочки вона нанизала на 3 гілки, порівну на кожну. По скільки грибочків на гілку нанизала білка?

(Діти читають, повторюють умову задачі)

Чим відрізняється друга задача від першої?

(З’явилося нове дане, друга задача є продовженням першої, додалася ще одна арифметична дія – ділення)

Запис задачі на дошці в зошиті.

12+9=21(гр.)

21:3 =7 (гр.)

Хто може розв’язати числовим виразом?

(12+9):3=7(гр.)

Білочка подякувала за допомогу і порадила звернутися до зайчика, який сидів під кущем і бачив, куди побігла лисиця з півником.

Але перед тим давайте трохи відпочинемо.
Фізкультхвилинка.

Пташка високо літає.

Зайчик високо стрибає.

Тихо лис десь пробіжить.

Їжачок в траві сидить.

Десь в барлозі спить ведмідь

Всіх звіряток цих любіть.

ІІІ Розвиток математичних знань

(Слайд №5)

Зайчик повідомив, щоб натрапити на слід лисиці, треба виконати таке завдання. (щ.)

- Знайдіть значення числового виразу (щ.) 4*6 (24) (щ.)

-- Як можна прочитати цей числовий вираз? (Добуток чисел 4 і 6,

дорівнює – 24.)



  • Як називаються компоненти множення? ( 4 – І множник; 6 – ІІ множник; 24 – добуток)

  • Як можна з прикладу на множення скласти два приклади на ділення? (24:4=6, 24:6=4 ).

  • А тепер самостійно розв’яжіть приклади на множення і складіть до них по два приклади на ділення.

4*3=12 4*7=28 4*2=8

12:4=3 28:4= 7 8:4=2

12:3=4 28:7=4 8:4=2

(перевірка виконання завдання)


Зайчик подякував за допомогу і повідомив, що лисиця побігла в сторону озера, на якому плаває лебідь. Він, напевно, бачив, куди побігла лисиця. Спитайте у нього. (слайд №6)

Лебідь пообіцяв допомогти, але попросив допомогти швидко розв’язати приклад - 4+4+4+4+4+4+4. (Треба замінити множенням,)

Пригадайте, що таке множення? (Додавання однакових доданків)


  • Що позначає перший множник? ( Який доданок додаємо.)

  • Що позначає другий множник? ( Скільки разів додаємо)

  • А тепер самостійно замініть приклади на додавання прикладами на множення. Чим швидше ви впораєтеся, тим швидше визволення півня.

3+3+3+3+3+3+3+3=24 2+2+2+2+2=10

3*8=24 2*5=10

(Перевірка виконання завдання)

ІV. Повторення вивченого

Чується: „Ку-ка-рі-ку".

Відкривається магнітна дошка, де сидить у клітці півник.

- Ми вчасно, Лисиця саме побігла гукати на обід своїх друзів. Зараз визво­лимо півника. Але щоб відчинити клітку треба знайти периметр дверцят.

(Ширина 2 дм, довжина 4 дм)

Знайдіть периметр (2+2+4+4=12(дм))

Дверцята відчинилися і ми разом з Гавчиком і Мурчиком визволили пів­ника. Давайте спитаємо у Когутика, чому він запізнився на урок і потрапив у таку халепу. Своє спізнення він пояснює сном, який приснився вранці. Ось що приснилось півникові. Я бачу тут багато нісенітниць. Зараз я зачи­таю, а ви виправте помилки.

Прокинувся я нормально о 4 кг ранку (годині). Поснідав ситно, випив 1 км молока (1 літр). Потім вирушив на озеро. Відстань до нього немала 5 С (км). Вранці було прохолодно 10 годин тепла (С). Тому я йшов швидко, зі швидкістю 6 літрів (км/год). Прийшов, закинув вудку. Не пройшло 20 см (хвилин), як я впіймав першу рибину, велику щуку, довжиною 50 хвилин (см) і масою 3 км (кг).

Смачна вийшла уха!

Ось такий сон приснився півникові. Тепер можна зрозуміти, чому він про­спав.

Діти, бачте що може статися, коли запізнюємося. Тому раджу вам вчасно прокидатися і встигати до школи.

Діти, а що можна сказати про друзів півника: котика і песика. (Вони справжні друзі, вчасно приходять на допомогу. Півнику можна позаздрити, що в нього є такі друзі.)



Діти, а у вас є справжні друзі, які в будь-яку хвилину прийдуть на допо­могу? (Так) А вам доводилося допомагати своїм друзям?
V. Підсумок уроку


  • Як ви думаєте, що прискорило пошуки Півня? ( знання таблиці множення)

  • Тож як ви думаєте варто нам вчити таблицю множення, чи може обмежитися тільки додаванням та відніманням. ( Так. Дає можливість швидко додавати однакові доданки, ділити на рівні частини.)

  • Наведіть приклади, де в повсякденному житті може знадобитися таблиця множення, ділення? ( При купівлі в магазинах, на ринку товарів, в будівництві, в бухгалтерії, на заводах, фабриках і т.д.)

  • Тож ви самі зробили висновок, що таблицю множення треба вчити, удосконалювати вміння користатися нею при виконанні різних завдань.

VІ. Домашнє завдання
Запишіть домашнє завдання (слайд №7)

  1. Повторити вивчені таблиці множення і ділення.

  2. Диференційовані завдання на перфокартах у формі рибки та кістки (від Гавчика і Мурчика)

  3. Розв’язати задачу:

Лисиця в трьох дворах вкрала по 4 курки, а в одному дворі - 2 гуски. Скільки всього птахів вкрала лисиця?


  • Чи сподобалося вам на уроці?

  • Які завдання були найбільш цікавими?

  • Які здалися важкими?

На уроці найбільш активними були ….


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка