Вправи на засвоєння таблиці ділення на Задачі на спосіб зведення до одиниці (перший вид)



Скачати 84.67 Kb.
Дата конвертації21.02.2016
Розмір84.67 Kb.


Розробка уроку

« ВПРАВИ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 6. ЗАДАЧІ НА СПОСІБ ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ (ПЕРШИЙ ВИД)»

3 клас

Вчитель початкових класів

Суязова Тетяна Анатоліївна,

перша кваліфікаційна категорія

Княжичі 2013р.



Тема: Вправи на засвоєння таблиці ділення на 6. Задачі на спосіб зведення до одиниці (перший вид).

Тип уроку: урок- подорож із формуванням і закріпленням умінь і навиків з елементами ПіснеЗнайки.

Мета: формувати навички швидких обчислень у межах вивченого матеріалу; закріплювати навички табличного ділення числа 6; удосконалювати вміння розв’язувати задачі способом зведення до одиниці (перший вид); розвивати логічне мислення; формувати вміння давати оцінку своїм знанням та пізнавальний інтерес до вивчення математики; виховувати старанність і наполегливість у навчанні.

Обладнання: мультимедійний супровід до уроку, учень-герой планета «Марс», картки із задачею, кружечки з цифрами.

Методи: словесні, наочні, практичні, інтерактивні, метод-технологія ПіснеЗнайки.

Хід уроку

Слайд1

І.Організація класу до роботи.

Вчитель: Станьте, діти, всі рівненько

Посміхніться всі гарненько.

Поверніться до гостей,

Привітайтесь…

Учні (разом): – Добрий день!

Вчитель: Всі сідайте тихо, діти.

Домовляймось – не шуміти,

Руку гарно піднімати,

На уроці – не дрімати,

А знання мерщій хапати.

Вчитель: Діти, скажіть мені будь ласка, що допомагає нам вчитися математиці?

Учень: ПіснеЗнайка.

Вчитель: Так, правильно. А ще хто?

Учень: Учителька.

Вчитель: Вірно. А ще що?

Учень: Таблиця множення і ділення.

Вчитель: Правильно. Всім зрозуміло що нам допомагає. Тоді давайте настроїмось на наш лад і заспіваємо пісеньку про ПіснеЗнайку. Слайд 2.

(Звучить фрагмент аудіо запису з комплекту «ПіснеЗнайка» і діти співають)

ПіснеЗнайці завдяки

Ми вчимося залюбки,

Нам знання даються легко -

Нами тішаться батьки

Вчитель: А коли так - новий урок почнемо...

ІІ. Повідомлення теми уроку.

Вчитель: Сьогодні, діти, ми продовжимо нашу подорож Всесвітом (Слайд 3)

та за разом ми будемо закріплювати знання таблиці ділення на 6, вдосконалювати вміння усних обчислень, та розв’язувати задачі способом зведення до одиниці.



ІІІ. Каліграфічна хвилинка.

Вчитель: Та перед тим, як відправитися в космос, необхідно перевірити чи витримає наша ракета навантаження. Правильно та красиво написана цифра у кожного буде свідчити про те, що наша ракета витримає будь-яке навантаження. А яку цифру ви будете писати ви здогадаєтесь давши відповідь на мої питання.

  • Скільки планет в Сонячній системі?

  • Вісім. Дев’ята планета Плутон, за дослідженнями вчених, вже не є планетою. Слайд 4.

  • Правильно. Тож яку цифру ви будите писати?

  • Цифру 8.

  • А на який знак схожа цифра вісім?

  • Вона схожа на знак безкінечності.

  • А що в нас є безкінечним?

  • Всесвіт…

Вчитель: А перед тим як ви почнете писати цифру 8 давайте,діти, пригадаєм склад числа вісім.

(Звучить фрагмент аудіо запису з комплекту «ПіснеЗнайка» і діти співають)

Одиниць складемо вісім,

Вісім будем мати звісно.

Одиниця й сім це вісім

Ми не смітемо у лісі.

Два і шість це вісім, діти

Ми на вулиці не смітим.

Три і п’ять це вісім теж,

За порядком всюди стеж.

Ще чотири та чотири

Вісім я кажу вам щиро,

Завжди треба бути щирим


Вчитель: Пропишіть каліграфічно цифру 8. (Діти у своїх зошитах прописують)

Вчитель: Молодці! Всі написали красиво та правильно. Це значить що наша ракета витримає всі навантаження.
ΙV. Усний рахунок.

Вчитель: Але ракету треба ще заправити паливом. Заправити її допоможуть ваші знання табличних випадків множення та ділення. Чим менше помилок в обчисленнях ви зробите, тим більше палива ми заллємо в паливні баки. Працюємо за допомогою сигнальних карточок.



  • Добуток чисел 3 і 7; 5 і 4; 6 і 5; 3 і 5

  • Частка чисел 45 і 5; 36 і 4; 42 і 6; 18 і 6

  • Прийшли до крамні 4 жуки,

Купили на ніжки собі чобітки.

Ніжок по 6, як відомо в жуків.

Скільки потрібно всього чобітків? 6*4=24


  • Кіт Мусій купив сосиски

І розклав по 6 у миски.

Скільки всіх було сосисок

Якщо 9 повних мисок? 6x9 = 54


  • Скажіть, у кого більше ніг —

У двох жуків чи в трьох биків?

6x2 - 4x3 По 12 ніг.

Вчитель: Молодці! Паливні баки повні. Ракета готова до запуску. Увага! 3,2,1. Пуск! Слайд 5

(На мультимедійній дошці показано запуск ракети)

V. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Творча групова робота.

Вчитель: Ми з вами у відкритому космосі. Визначимо маршрут нашого польоту. Щоб отримати необхідну інформацію, звернемось до бортового комп’ютера, вам потрібно розділитися на групи, скласти приклади на множення і ділення, значення яких дорівнюють: 6, 36, 54, 24, 7, 12.

(Учні складають приклади, потім командир з кожної групи зачитує результати, якщо правильно склали приклади, то на табло висвітлюється слово «Марс») Слайд 6.



Вчитель: Ну, що? Полетимо на Марс?

Фізкультхвилинка

Вчитель: Щоб швидше долетіти та не сумувати, давайте ,діти, проспіваємо таблицю множення. Ви дивитесь на екран, співаєте і називаєте результати.

(Під музику «Ой цветет калина» діти співають табличку множення)Слайд

Учні: 8·5 = 40

а 3·2 =6


5·8=40

а 2·3=6


6·2=12

а 3·2=6


5·3=15

а 2·3=6


Вчитель: Ну ось ми вже і на планеті Марс. (Стук у двері, заходить учень «Марс»).

  • Доброго дня! Ви завітали на планету Марс. А ви звідки?

  • Ми земляни, з планети Земля.

  • Як чудово. То я ваш найближчий сусід. Маю два супутники – Фобос і Деймос. Я удвічі менший за Землю, але холоди тут на полюсах удвічі лютіші – до -130°С. вчені говорять, що колись тут були вода, потужна атмосфера, і навіть життя! Зараз моя поверхня – холодна пустеля, вкрита червоним пилом. Цей пил зафарбовує атмосферу в червоний колір. На марсі міститься найвища гора Сонячної системи, це – погаслий вулкан Олімп. Його висота близько 27 км, що більш ніж утроє вище за Еверест – найвищий земний пік.

  • Як добре, що ви завітали до мене в гості. Допоможіть мені, будь ласка, розв’язати задачу.

  • Залюбки допоможемо! (Учень зачитує умову задачі) Слайд

2. Робота над задачею на спосіб зведення до одиниці.

Задача. У 6 однакових бідонах 24 л води. Скільки літрів води у семи таких бідонах?



Учень зачитує умову задачі. Слайд 14-15

  • Про що йдеться в умові задачі? (Про бідони та кількість в них води)

  • Скільки було бідонів? (Було 6 бідонів)

  • Скільки літрів води було в 6 бідонах? (В 6 бідонах було 24 літри води)

  • Що треба знайти в задачі? (Скільки літрів води у 7 таких бідонах?)

Після аналізу задачі на моніторі з’являється пропорція задачі

6б. ------ 24л

7б. ------- ?


  • Давайте, діти, складемо план розв’язування задачі.

  • Щоб дати відповідь на запитання задачі, що треба знати? (Скільки літрів води в одному бідоні?)

  • Правильно, це і буде 1 пунктом у плані. А потім? (А тоді ми знайдемо скільки літрів води у 7 таких бідонах?)

  • Молодці, правильно.

За планом іде усний розв’язок задачі.

План розв’язування



  1. Скільки літрів води в одному бідоні?

  2. Скільки літрів води в 7 бідонах?

  • Давайте, діти, запишемо розв’язання задачі одним виразом.

24:6 ·7 = 28 (л)

Відповідь: 28 літрів води у 7 бідонах.



Марс: Дякую! Тепер мені все зрозуміло. Ви мені дуже допомогли.

Вчитель: І ми тобі дякуємо, Марсе, за цікаву розповідь. Та нам вже час повертатися на Землю. До побачення.

Учні: До побачення.

Марс: До побачення.

Фізкультхвилинка

(Під музику «Частівки» діти співають табличку множення)Слайд16

Учні: 3*9 = 27

9*3 = 27


7*3 = 21

3*7 = 21


3*3 всього лиш 9

а 7*7 = 49



  1. Закріплення знань табличного множення та ділення.

Вчитель: Щоб здійснити благополучне приземлення нам треба розв’язати зашифровані приклади та розставити відповіді у порядку зростання. Слайд 17

30 : 6 – 5

К


3 · 8 : 6

Н


18 : 6 · 8

Ь


24 : (6 - 2)

Е


24 : 6 – 2

І


(90 - 42) : 6

Ц




0


2

4

6

8

24

К


І

Н

Е

Ц

Ь

VΙ. Підсумок уроку.

Вчитель. Ось ми і вдома.

  • Що нового ви дізналися під час нашої з вами мандрівки?

  • Чим займалися у космосі?

  • Сьогодні ви працювали дружно, злагоджено, організовано. Показали що учбовий матеріал в цілому вами засвоєний. На згадку про нашу мандрівку я подарую значок тієї планети, де ми з вами сьогодні були.

  • Спасибі за гарну роботу.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка