Вправи та задачі на додавання і віднімання двоцифрових



Скачати 77.88 Kb.
Дата конвертації23.02.2016
Розмір77.88 Kb.
Федоренко Людмила Петрівна

Гребінківська гімназія

Вчитель початкових класів/ вчитель вищої категорії /

37400, Полтавська обл., м. Гребінка, вул. Гагаріна, 43

Тел.: (066)932-63-69, e-mail: tyse4k_@mail.ru

Урок математики в 2 класі

ТЕМА: Вправи та задачі на додавання і віднімання двоцифрових

чисел без переходу через десяток. Вправи на знаходження

невідомого числа.
МЕТА: Закріпити правило загального випадку додавання і

віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток.

Вправляти учнів у розв’язуванні прикладів на додавання

І віднімання двоцифрових чисел без переходу через

десяток. Провести підготовчу роботу до опрацювання

задач на знаходження невідомого від’ємника. Формувати

вміння розв’язувати задачі на різницеве порівняння.

Закріплювати знання з нумерації чисел в межах 100.

Розвивати логічне мислення, творчу активність, уміння

Узагальнювати, порівнювати, аналізувати, працювати в

Парах та групах. Виховувати любов до природи,

бережливе ставлення до її багатств.


ОБЛАДНАННЯ: Малюнки: хмаринки, капітошки, крапельок з видами робіт, крапельок для оцінювання; завдання для роботи на картках; таблиці; ілюстрації до задач.
ТИП УРОКУ. Урок комбінований.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

– Вже дзвінок нам дав наказ

До роботи швидко в клас

Тож і ви часу не гайте

Працювати починайте.

Працювати будем гарно

Щоб почути у кінці

Що всі учні в 2 класі

Просто молодці!

– Працюємо сьогодні під девізом (напис 1 додається)

Міркувати – швидко!

Відповідати – правильно!

Лічити – точно!

Писати – гарно!


ІІ. Повідомлення теми і мети уроку

Слово вчителя.



  • Cьогодні зранку до нас в клас завітала незвичайна гостя – хмаринка (малюнок 1 додається). Вона залишила вам на партах свій подарунок – краплинку (малюнок 2 додається). Подарунок зможе взяти той, хто правильно буде відповідати на уроці. А ще хмаринка залишила про себе згадку – Капітошку (малюнок 3 додається). Подобається він вам? Капітошка прийшов не сам, а з краплинками – завданнями. На них наш план уроку (малюнки 4-9 додаються).

  • 1 краплинка – в будиночку – це усні обчислення, перевірка домашнього завдання. Робота в групах.

  • 2 краплинка – в пазлах – складання і розв’язування прикладів.

  • 3 краплинка – фотоапарат – зафіксували в своїй пам’яті те, що побачили.

  • 4 краплинка – замок – відкривши його, ми розв’яжемо задачі.

  • 5 краплинка – квадрат – накреслимо фігуру і знайдемо периметр.

  • 6 краплинка – вершина знань , підсумок уроку.

Отож до роботи.


  1. Контроль та корекція знань.

1. Робота в групах. Розв’язування тестових прикладів (тест додається).

2. Усний рахунок по таблицях.

- Що потрібно знати, щоб обчислити ці приклади?

Таблиця 1 на додавання



12

+

16

=




18

+

21

=




23

+

24

=




35

+

34

=




Таблиця 2 на віднімання

82



11

=




54



13

=




68



15

=




95



12

=



3. Вправи на увагу. Яких фігур найбільше і якого розміру?


4. Гра «Незнайко».

12 + 12 = 24 ?

31 + 32 = 64 ?

75 – 14 = 61 ?

84 – 12 = 73 ?
5. Робота в парах. Обчислення прикладів. Взаємоперевірка.

87 – 53 = 78 – 44 =

45 – 32 = 46 – 32 =

52 + 14 = 62 + 14 =

43 + 23 = 53 + 33 =

90 – 50 = 80 – 50 =

6. Гімнастика для пальчиків


  1. Робота над темою уроку.

Слово вчителя.

    • Урок продовжимо без зупинки з каліграфічної хвилинки

    • Сядемо рівненько, цифри виведемо гарненько.

1. Каліграфічна хвилинка

- На яку цифру схожий наш Капітошка?

- Правильно на цифру нуль.

- Запишемо 000. Збільшіть цю цифру на 45. Запишемо 45.

Зменшіть цю цифру на 12. Запишемо 23. На скільки 23

Менше ніж 45? Запишемо цифру 22. Відніміть 22 і 22.

Запишемо цифру 0 до кінця рядка.

- Ось так був нулик, потім цифри. Знову нулик. Наша

Краплинка пройшла по колу. В природі, коли крапельки

проходять по колу, називають – колообіг води в природі.
2. Повторення про компоненти дії віднімання.

- Як називаються числа при відніманні?

- Сьогодні ми заповнимо порожню клітинку і знайдемо

невідомий від’ємник.


60 – ? = 50 15 – ? = 9 32 – ? = 12

60 – 50 = 10 15 – 9 = 6 32 – 12 = 20

60 – 10 = 50 15 – 6 = 9 32 – 20 = 12
3. Знайомство з правилом на знаходження невідомого від’ємника.

Щоб знайти невідомий від’ємник, треба від зменшуваного

відняти різницю.
4. Фізкультхвилинка

Капітошка потягнувся, раз нагнувся, два нагнувся,

Руки в сторони розвів, він краплинку загубив.

Щоб краплинку відшукати, треба всім навшпиньки стати.

5. Робота над задачею. Повторити з яких частин складається задача.

Читання задачі мовчки і вголос (малюнок 10 додається).

Задача

Пасажирський поїзд складається з 17 вагонів. 12 вагонів купейних, решта – плацкартні. На скільки більше купейних вагонів, ніж плацкартних?


Розв’язання

  1. 17 – 12 = 5 (вагонів) – плацкартних

  2. 12 – 5 = 7 (вагонів)

Відповідь: на 7 купейних вагонів більше, ніж плацкартних.


Слово вчителя

- Який поїзд називається пасажирським?

- Які вагони є в нашому поїзді?

Бесіда про купейні та плацкартні вагони.

- Де такі вагони можна побачити в нашому місті?

Правильно на вокзалі. А ще такі поїзди можна побачити на великому підприємстві нашого міста – пасажирське вагонне депо. В депо відкрито цех по ремонту ось саме таких пасажирських вагонів. Таких цехів в Україні два – в обласному місті Суми та в нашій маленькій Гребінці.


6. Повторне читання задачі. Розв’язування задачі.
7. Фізкультхвилинка.

Вправи для очей «Маятник»

«Стовпчик»

«Рух по квадрату»

«Подивись на далекий предмет»

«Подивись на найближчий предмет»


V. Розвиток математичних знань.

  1. Розв’язування задачі.

Задача

У Владика було кілька гривень. Мама дала йому ще дві грошові купюри: 20 грн. і 2 грн. Усього в нього стало 25 грн. Скільки грошей було у Владика спочатку?

Розв’язання

1 варіант: 25 – (20 + 2) = 3 (грн.)


2 варіант: 1) 20 + 2 = 22 (грн.) – дала мама

2) 25 – 22 = 3 (грн.) – було спочатку


Відповідь: 3 грн. було у Владика спочатку.
2. Креслення квадрата зі стороною 3 см

Обчислення периметра. Повторення правила.

(Самостійно)
Розв’язання

Р = 3 + 3 + 3 + 3 = 12 (см)


Відповідь: периметр квадрата 12 см.
VІ. Підсумок уроку.

- Дуже швидко час летить, пора вже підсумки підбить.

1. Метод «Закінчи речення»

« Урок навчив мене…»

« Цікаво було тим, що …»

« Усі добре працювали, особливо…»

- Порахуйте свої крапельки. У кого найбільше?

2.Заключне слово вчителя

- Всі ви добре працювали. Ми виконали все, що запланували

і я впевнена, що Капітошка неодмінно ще завітає до нас на урок.

На останок я хочу закликати вас берегти водні багатства нашої Батьківщини. Адже без води нема життя на землі. А водні багатства – це ріки і озера, моря і океани. Складаються вони ось з таких краплинок, які присутні у нас на уроці.

- Скажіть, що ми можемо зробити для збереження водних ресурсі?

(Економити воду, закривати крани, не засмічувати водойми).

- Закінчився наш урок.

До знань ви здійснили ще один крок.

Попереду у вас багато кроків і уроків

Цікавих і важких.

Бажаю вам успіхів у них.


Список використаної літератури




  1. Берестова О.Г. Самостійні роботи з математики – Харків – Освіта, 2010.

  2. Будна Н.О. Збірник задач і тестових завдань з математики — Тернопіль: Навчальна книга — Богдан, 2011.

  3. Назаренко А.Л. Сходинки до математичних вершин — Ранок, 2009.

4. Шост Н.Б. Математика в таблицях 2 клас — Тернопіль: Навчальна книга — Богдан, 2010.

  1. Богданович М.В. Математика 2 клас — Київ – Освіта, 2010.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка