Все в твоїх рукахДата конвертації07.03.2016
Розмір59 Kb.
Тернопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 18

Тернопільської міської ради Тернопільської області


Пізнавально-виховний захід

«Все в твоїх руках»

вчитель біології

Тернопільської ЗОШ № 18

Фірман Б.М.


Тернопіль
Мета: Привернути увагу української спільноти до екологічних

проблем з метою захисту всього живого на Землі.


Під музику виходять учасники агітбригади.
Всі: Ми…

1 учень: Ті, що вийшли на цю сцену.

Всі: Ми…

2 учень: Ті, що стоять перед вами.

Всі: Ми…

3 учень: Ті, що говорять ці слова.

Всі: Ми…

4 учень: Екологічна агітбригада «Зелена планета» школи № 18

розповімо вам.

5 учень: Розповімо, як вміємо.

6 учень: І застережемо.

7 учень: Застережемо, як вміємо.

1 учень: Від біди, яка може статися з нами в недалекому

майбутньому.

2 учень: Від біди, яка може статися із нашою чудовою матінкою-

природою.

3 учень: Від біди, яка може прийти на нашу планету, якщо

людство не схаменеться.

Привіт!

Ти молодий, веселий та кмітливий,Завзятий, радісний і жартівливий.

Ти сповнений енергії і сил.

Ти вірний України син.

Щодня ти пізнаєш життя

І розкриваєш всесвіту закони.

Ти дивишся у світле майбуття,

Любі долаєш перепони.

Ти мрієш ствердитись, як особистість,

Щоб у житті усього досягти.

Але запам’ятай, що майбуття планети

В своїх руках тримаєш лише ти!

В останні десятиліття людство впритул зіткнулося з проблемою катастрофічного забруднення навколишнього середовища.

Брудна, непридатна для пиття вода, повітря, яким неможливо дихати, грунти, занехаяні отрутохімікатами. Безупинне зростання кількості алергічних і онкологічних захворювань – усе це поставило сучасну людину на грань виживання.

Розглянемо сучасну екологічну ситуацію міста Тернополя.

Екологічну ситуацію повітряного басейну м. Тернополя визначають три основні джерела забруднюючих речовин: автотранспорт, промислові підприємства й транскордонні перенесення з атмосферною циркуляцією. Близько 72% забруднюючих речовин місцевого походження припадає на викиди автотранспорту, 28% - на промислові об’єкти й комунально-побутове господарство.

На постах № 1 (перехрестя вулиць Галицької, Збаразької, Бродівської) і № 2 (перехрестя вулиць Живова, Микулинецької, Гайової, Князя Острозького) рівень забруднення атмосферного повітря пилом, діоксином сірки, азоту, формальдегідом, оксидом азоту, вуглецю, а також важкими металами та бензапіреном перевищує норму.

Але у місті Тернополі перевищень радіоактивного забруднення не виявлено, рівень кислотності атмосферних опадів також у межах норми.

Станом на 01.09.2009 року у місті Тернополі проживає 217,3 тисяч чоловік, функціонує близько 2000 підприємств, організацій, комерційних структур, які продукують відходи, близькі за своїм складом до твердих побутових (ТПВ).

Типовими компонентами ТВП є харчові відходи, рослинні рештки. Папір, скло, метал, текстиль, полімери та пакувальні матеріали.

Захоронення відходів здійснюється на міському сміттєзвалищі поблизу села Малашівці Зборівського району, яке знаходиться у другому поясі водоохоронної зони Горішньоівачівського водозабору.

Функціонує звалище з 1977 року і на даний час знаходиться в режимі перевантаження. Обсяги накопичення відходів на сміттєзвалищі станом на 01.01.2009 року становлять 10,6 млн. куб. м (2,4 млн. т) та щорічно поповнюються на 400 тис. куб. м.

Проблему сміття у нашому місті кожен житель Тернополя цього року відчув і побачив, і всі ми розуміємо, що вона потребує невідкладного розв’язання та фінансування заходів як на державному, так і на місцевому рівнях.

Цікаво знати, що «сміття» - неминучий продукт життєдіяльності людини. Один мешканець міста щодня може «постачати» від одного до двох кілограмів побутового сміття. Можна уявити, скільки цього «добра» накопичується впродовж дня, місяця, року.

Щорічно жителі України продукують 11 млн. куб. м побутових відходів. При цьому, тільки два вітчизняних заводи переробляють лише десяту їх частину. Все інше десятиліттями гниє на, так званих, полігонах. Нараховується приблизно 11 млн. сміттєзвалищ, які займають площу 260 тисяч га.

Для кожного із нас Тернопіль – рідна земля, рідний край, рідна затишна домівка. Тут побачили світ наші діти й прадіди, тут народилися ми – тернополяни, славні нащадки топільчан, які звели місто на р. Серет й заповідали нам берегти його як батька й матір, розбудовувати, звеличувати працею.

Серед індустріально розвинутих міст України Тернопіль вважається одним із найбільш екологічно чистих, і наше завдання – й надалі зберегти його таким. А для цього ми повинні бути господарями в повному розумінні слова, відчувати себе відповідальними за підтримання довкілля в чистоті.

Глобальні екологічні проблеми змушують людство замислитись: «А де ж вихід із кризи?». І можливо, нам його підкаже давня легенда.

Колись давно у Стародавньому Китаї жив дуже розумний, але пихатий Мандарин. Весь день його складався із примірок багатого вбрання та розмов про власний розум. Так йшли дні за днями, роки за роками.

Аж поки йому не розповіли:


  • Ваша високосте, Мандарине. А чи знаєте Ви, що неподалік од нашого кордону з’явився чернець, розумніший за усіх на світі?

  • Хто може називати якогось там ченця найрозумнішою людиною на світі! Запросіть того ченця до мене у палац! – наказав Мандарин і подумав:

  • Я обдурю того нещасного, візьму у руки метелика, сховаю його за спиною і запитаю, що в мене в руках: живе чи мертве? І якщо чернець скаже, що живе – я роздушу метелика, а якщо мертве – я випущу його.

(Заходить мудрець, Мандарин, зловісно всміхаючись, питається):

  • Скажи-но мені, що я тримаю в руках – живе чи мертве?

(Мудрець подумав, усміхнувся і відповів):

  • Все в твоїх руках.

Отож, уже сьогодні у власних руках ти тримаєш майбутнє планети. І лише ти відповідальний за це. Від тебе сьогоднішнього, від твоїх практичних рішень залежить, яким буде майбутнє Землі, людства.

Людство прагне Всесвіт осягнути

І себе у ньому зрозуміть.

А тривожне «Бути чи не бути?»

Страшно над планетою висить.

На Землі, у домі вселюдському,

Протиріч і негараздів тьма.

Будьмо, люди, обережні в ньому,

Іншого житла у нас нема.

Людина має відповідати не лише за те, як вона ставиться до природи, як використовуються здобутки науки, а й за свої дії по відношенню до людства.

Ми не замислюємось над тим, які будуть довгострокові наслідки такої поведінки стосовно довкілля, або людей, що мають жити в ньому.

Можливо, коли всі люди почнуть думати над майбутнім і відповідати за дії один одного, подарують природі, Землі, іншим людям частину свого серця і своєї любові – воєн більше не буде, а планета розквітне.

З любові взяв початок світ

Існує він мільйони літ.

Чому ж навколо війни нові?

І бійки, і розливи крові?

А винні ми – байдужі люди,

За те, що є, за те, що буде.

Звичайно, жодна людина сама не здатна врятувати цілий світ, проте кожен з нас може зробити певний позитивний крок до захисту навколишнього середовища, з яким ми безпосередньо контактуємо.

Друзі, а що можете зробити ви, щоб покращити стан довкілля, забезпечити наше виживання і виживання майбутніх поколінь?

Очистити джерело, посадити дерево, виготовити годівничку, прикрасити садибу і ще багато дрібних, але дуже потрібних справ. Кожен зробить лише маленький крок, але зусилля усіх змусять нашу планету розквітнути.

Шануй, примножуй скарб неоціненний,

Який вручила нам свята Земля!

Насаджуй сад і прочищай джерела,

І скривдити не дай маленьке пташеня.

За давнім українським повір’ям, у дворі, де поселився лелека, буде злагода, добро, дитячий сміх. Тож нехай біля ваших осель завжди лелеки в’ють гнізда, висиджують пташенят і приносять вам щастя і радість.Пісня «Все в твоїх руках» (виконує група учнів).

База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка