Вступ. Ознайомлення з «Букварем». Державний гімн України. Опрацювання вірша Г. Чубач «Рідна мова»



Скачати 83.52 Kb.
Дата конвертації21.02.2016
Розмір83.52 Kb.


УРОК НАВЧАННЯ ГРАМОТИ

Читання.

1 клас
Тема: Вступ. Ознайомлення з «Букварем». Державний гімн України. Опрацювання вірша Г. Чубач «Рідна мова».

Мета: познайомитися з учнями, з рівнем сформованості їхнього мовлення, формувати первинне уявлення про гімн України; розвивати пізнавальні інтереси, бажання вчитися; виховувати шанобливе ставлення до українських державних символів; почуття дружби.

Хід уроку

І. Організація класу

1. Вступне слово вчителя

Учитель.

Любі діти, у наш клас

Завітали люди щирі,

Привітайте в добрий час

Гостей посмішкою й миром.

Учні

Ми вам раді, люди добрі,

І вітаєм щиро вас!

І запрошуєм ласкаво

На урок читання в перший клас

2. Діти:

Дзвоник всім нам дав наказ:

До роботи швидше в клас!

Біля парти станем чемно –

Хай час мине недаремно.

Будемо уважні й старанні всі –

Сядемо рівненько на місця свої.

Вчитель: Кому дозволимо першим сісти?

Діти: Спочатку краса, а потім сила.

Вчитель: Діти, подивіться один на одного, усміхніться.


  • Тепер до мене усміхніться.

Ось із таким хорошим настроєм, доброзичливим ставленням один до одного ми розпочнемо наш перший урок.

Давайте поміркуємо, якими повинні бути учні на уроці.



(Метод «Мікрофон»: уважними, розумними, організованими, ввічливими, слухняними, активними, кмітливими, чемними і т.д.)

Тож, сподіваюся, що саме такими будуть мої хлопчики і дівчатка!



ІІ. Знайомство з класом

  1. Протягом багатьох років ви будете приходити сюди, щоб вивчити різні предмети.

Вас буде вчити багато вчителів.

Я – ваша перша вчителька Тетяна Олексіївна (першокласники повторюють).



  1. Для того, щоб ви швидше запам’ятали одне одного і стали дружними, ми викладемо з кубиків сонечко.

На кожному промінчику ваше ім’я (діти називають своє ім’я і викладають промінчик)

  • Класу (підійдіть до мене)

  • Воно нам підморгує, бажає успіху.

  • Дітки, як ви гадаєте, за що ж усі люблять сонечко?

(лагідне, тепле, приємне, золоте, дарує світло, лікує хворих, допомогає рослинам рости, веселить людей).

  • Якщо ви будете добрі, чуйні, щирі, як сонечко, то в нашому класі завжди буде панувати любов і злагода.

ІІІ. Фізхвилинка (музична)

  • Я бачу, ви трішечки стомились, то відпочинемо.

ІV. Ознайомлення з Букварем.

  • Гарний настрій у нас є? (є);

  • А бажання вчитися у нас є ? (є);

  • А уміння працювати у нас є? (є),

  • Отож, в дорогу

(діти з місця чух, чух)

Поїзд швидко мчить, колеса стукотять, ось і наше місто – Букварія.



  • Але що це?

  • Чому нам не відчиняють ворота?

  • Діти, Дід Буквоїд вимагає від нас перепустку.

  • Для того, щоб відчинилися ворота, ми повинні провести артикуляційну і дихальну гімнастику.

  • Жодна людина не може гарно читати, якщо в неї слабкі легені.

Дихальна гімнастика

  1. Швидко вдихнули повітря через ніс (нюхаємо квітку), на звук [а] – видихнули повіря;

  2. Погасили свічку: одну, дві, три;

  3. Здули листочок з долоні.

Артикуляційна гімнастика

  1. Витягнули губи трубочкою

  2. Посміхнулися один – одному

  3. Ви їли смачне варення?

  • Покажіть, яке воно смачне (кінчиком язика проводимо по верхній губі зверху вниз).

  1. Діти, подивіться, поки ми з вами їли смачне варення, Дід Буквоїд з’їв букви в словах.

Ви пам’ятаєте, хто такий Дід Буквоїд?

Жив був Дід-Буквоїд

Їв він букви на обід

От і доведеться тепер поміркувати, яке ж то могло бути слово






а




а

(мама, рама, хата, ваза, лапа)

  • Молодці.

  • Діти, відгадайте загадку:

Букви всі від А до Я

на сторінках … (букваря).



  • Буквар – це ваш перший підручник. Він допоможе Вам навчитися читати, стане вашим справжнім другом. Шануйте цю книгу та інші підручники.

  • Розгляньте обкладинку букваря.

  • Що на ній зображено? (Краєвиди Києва, хлопчик і дівчинка).

А Київ – це столиця -…? (України). У слові Україна є щось святе. Рідна земля, сині ріки, зелені галявини, пишні й квітучі сади, земля батьків – усе вміщається у цьому слові.

Про україну пам’ятай

У всьому світі - кожен зна!

Є Батьківщина лиш одна

І в нас вона одна єдина –

Це наша славна Україна.

Не забувай Шевченка спів

Про горду славу козаків

Не забувай, що ти дитина

Землі, що зветься Україна

Україна – це наша держава. Кожна держава має свій герб, прапор і гімн. Український народ має свій герб – тризуб. Він дуже старовинний. Запровадив його князь Володимир Мономах. На тризубі можна побачити зброю: лук, меч. Тризубець був символом державної влади Він позначає єдність води, землі і повітря.


  • Прапор має два кольори?

Жовтий колір – золотаві хлібні лани.

Синій колір – мирне блакитне небо



  • Гімн – це найголовніша пісня України. Його співають і слухають стоячи. Наш гімн називається ‘Ще не вмерла Україна’. Слова написав Павло Чубинський, музику – Михайло Вербицький.

(Читає вчитель).

V. Фізхвилинка

- Давайте послухаємо тишу.



VI. Робота з Букварем

Ну що б, здавалося, слова…

Слова та й голос – більш нічого.

А серце б’ється, ожива,

Як їх почує!.. Знать од Бога

І голос той, і ті слова

Ідуть меж люди!

(Т. Шевченко)

Ці слова Тарас Шевченко написав про нашу рідну українську мову. Зараз ми проведемо конкурс читців.



  1. Читання вірша напам’ять «Рідна мова» (перемогла дружба).

VII. Хвилинка відпочинку

(грає музика)

Вправа «Перевтілювання».


  • Одягнемо дуальні ковпачки, з’їли фантазинки і уявіть себе осіннім листочком, який скоро пожовтіє і впаде на землю.

  • Про що мріє листочок?

  • Що він бачить? Що відчуває?

VIII. Додаткові завдання

  • Ви були справжніми чарівниками, а зможете вгадати слово?

  • Сходить, світить, гріє (Сонце);

  • Шумить, сигналить, мчиться (машина);

  • Готує, пере, прибирає, купує, любить, шиє (мама);

  • Слухаються, допомагають, прибирають, вчаться (діти).

ІХ. Підсумки уроку

  • От і завершуємо перший ваш урок. Тепер ви справжні школяри.

Спитай у тата чи у мами,

Які професії у них.

Професій в світі є чимало,

Сповна їх вистачить на всіх.

Та є одна поміж професій

Якої вчаться всі в житті,

Яка для кожного найперша,

Якої вчитиметесь ви.

Учитель, лікар чи геолог,

Письменник, слюсар чи шахтар –

Всі називають головною

Одну професію – школяр!

Бо всім відомо, що без школи,

Без знань, що мусиш там набуть,

Не станеш у житті ніколи

Тим, ким з дитинства мрієш буть.



(А. Костецький)

Вчитель: яким був наш урок?

Гра «Мікрофон»



(веселий, повчальний, цікавий, виховуючий, розвиваючий).

Вчитель: Дякую вам всім за роботу.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка