Як розпочати роботу в Електронному кабінеті платникаСкачати 62.57 Kb.
Дата конвертації07.03.2016
Розмір62.57 Kb.
Як розпочати роботу в Електронному кабінеті платника
Користувачами Електронного кабінету платника є платники податків-юридичні особи та самозайняті особи – фізичні особи-підприємці і особи, які провадять незалежну професійну діяльність.

Для роботи в Електронному кабінеті платника необхідно здійснити наступні кроки.

Спочатку слід отримати електронні цифрові підписи, які видаються Акредитованими центрами сертифікації ключів ДФС, "Masterkey" або "IBK". Як повідомив в.о. начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області Ігор Комендат, безкоштовні посилені сертифікати ключів електронного цифрового підпису з 1 січня цього року на Тернопільщині отримали понад 8,5 тисяч абонентів.

Далі потрібно підключитись до мережі Інтернет та зайти до Електронного кабінету платника за адресою kpp.minrd.gov.ua або за гіперпосиланням "Електронний кабінет платника податків" на веб-порталі Державної фіскальної служби України та авторизуватись в Електронному кабінеті за допомогою особистого електронного ключа і розпочати роботу.


Як заповнити графу 3 таблиці 1 додатка 5 звіту щодо сум нарахованого ЄСВ
У графі 3 «Сума доходу, на яку нараховується єдиний внесок, з урахуванням максимальної величини» (далі – графа 3) таблиці 1 додатка 5 звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування вказується дохід у розрізі місяців звітного року, відображений у графі 2 «Сума чистого доходу (прибутку), заявлена в податковій декларації фізичної особи підприємця» (далі – графа 2) в межах максимальної величини, на яку нараховується єдиний внесок, але не менше мінімального розміру заробітної плати.

Максимальною величиною бази нарахування єдиного внеску є максимальна сума доходу застрахованої особи, що дорівнює сімнадцяти розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом, на яку нараховується єдиний внесок.

Якщо сума, відображена в графі 2 відповідного місяця, менша максимального розміру бази нарахування єдиного внеску, то її значення переноситься до графи 3 без змін, якщо більша максимального розміру, то в графі 3 вказується максимальний розмір бази нарахування єдиного внеску.

При цьому, в графі 3 проставляється мінімальний розмір заробітної плати, якщо показник графи 2 менший за її розмір.В Головному управлінні ДФС Тернопільщини – кадрові призначення

Головне управління ДФС у Тернопільській області очолив Ігор Юлійович Комендат, який до цього виконував обов’язки начальника відомства. Призначення відбулося відповідно до наказу Державної фіскальної служби України від 16.10.2014 №915-о.

Крім цього, наказом ДФСУ від 14.10.2014 №877-о заступником начальника ГУ ДФС у Тернопільській області призначено Сергія Степановича Господарика. До цього Сергій Господарик виконував обов’язки заступника начальника Головного управління Міндоходів у Тернопільській області.

Нагадаємо, що внаслідок реорганізації Міндоходів у ДФС України 22 вересня утворено Головне управління ДФС у Тернопільській області.В Головному управлінні ДФС Тернопільщини – кадрові призначення

Головне управління ДФС у Тернопільській області очолив Ігор Юлійович Комендат, який до цього виконував обов’язки начальника відомства. Призначення відбулося відповідно до наказу Державної фіскальної служби України від 16.10.2014 №915-о.

Крім цього, наказом ДФСУ від 14.10.2014 №877-о заступником начальника ГУ ДФС у Тернопільській області призначено Сергія Степановича Господарика. До цього Сергій Господарик виконував обов’язки заступника начальника Головного управління Міндоходів у Тернопільській області.

Нагадаємо, що внаслідок реорганізації Міндоходів у ДФС України 22 вересня утворено Головне управління ДФС у Тернопільській області.Платникам акцизного податку слід відзвітувати. Останній день – 20 жовтня
Відповідно до п. 223.2 ст. 223 Податкового кодексу України платники податку з підакцизних товарів, вироблених на митній території України, імпортери алкогольних напоїв та тютюнових виробів щомісяця не пізніше 20 числа наступного періоду подають декларацію акцизного податку. Тому останній день подання декларації акцизного податку за вересень – 20 жовтня 2014 року.

Така декларація подається до територіального органу Державної фіскальної служби за місцем реєстрації незалежно від того, чи провадив платник господарську діяльність у цьому періоді.


Медичні вироби оподатковуються ПДВ за ставкою 7 відсотків згідно з переліком


10 вересня 2014 р. в газеті «Урядовий кур’єр» опубліковано постанову Кабінету Міністрів України від 03.09.2014 № 410 «Про затвердження переліку медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають обкладенню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків».

Зазначеною Постановою затверджено перелік медичних виробів за кодами УКТ ЗЕД, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають обкладенню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків (далі – Перелік).

Так, за ставкою 7 відсотків підлягають оподаткуванню ПДВ виключно ті медичні вироби, які визначено у Переліку. При цьому враховується наявність відповідного маркування для встановлених товарних позицій, незалежно від ставки податку, яка застосовувалась при їх придбанні чи ввезенні на митну територію України.

Медичні вироби, які не увійшли до Переліку, з дати набрання чинності постановою підлягають оподаткуванню за ставкою податку 20 відсотків як під час їх митного оформлення при ввезенні на митну територію України, так і при їх постачанні на митній території України та незалежно від ставки податку, яка застосовувалась для обчислення суми податку під час їх придбання на митній території України чи ввезення на митну територію України.

З набранням чинності постановою № 410 втратила чинність постанова Кабінету Міністрів України від 1 липня 2014 року № 216 «Про затвердження переліку медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають обкладенню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків».

Майже 90% усіх митних платежів складає податок на додану вартість
Тернопільською митницею у вересні поточного року перераховано до бюджету 50,9 млн гривень.

Як зазначив начальник Тернопільської митниці ДФС Володимир Марцинюк, основну частку серед сплачених платежів займає ПДВ, сума перерахувань від якого становить 44,1 млн грн та мито – 6,6 млн грн, а це відповідно 89,1% та 10,2% від загальної суми сплачених платежів.

Окрім цього, учасниками зовнішньоекономічної діяльності сплачено 96 тис. грн плати за виконання митних формальностей та 45,4 тис. грн акцизного податку. Решту суми становлять надходження від інших платежів.

У Бережанах за участю керівництва Головного управління ДФС в області відбувся «День району»

Уже традиційним для Головного управління ДФС у Тернопільській області став захід «День району», який щомісяця проводиться у різних районах області з метою кращої співпраці з бізнесом та розуміння потреб платників безпосередньо на місцях. Захід передбачає виїзд керівництва та фахівців ГУ ДФС в районну податкову інспекцію і проведення зустрічей із журналістами, громадськістю та представниками місцевих органів влади, семінар із платниками.

Нещодавно «День району» відбувся у Бережанах, куди завітав заступник начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області Сергій Господарик.

Зокрема, в Бережанському відділенні Козівської ОДПІ відбулася зустріч із представниками місцевих засобів масової інформації – районних газет «Бережінфо» та «Бережанське віче» і Бережанського радіомовлення.

Проблемні питання своєї діяльності висловили також представники громадських організацій району – голова Бережанської районної спілки підприємців Богданна Романишин, заступник голови Громадської організації „Лисоня” Володимир Видойник, голова Громадської організації „Меморіал” Іван Головацький та голова Громадської організації „Майдан” Олександр Коковін.

Згодом у конференц-залі Бережанської районної ради Сергій Господарик разом із головою районної державної адміністрації Василем Калинюком та заступником голови районної ради Степаном Клеником поспілкувалися з підприємцями та бухгалтерами Бережанського та Підгаєцького районів.

Учасники заходу обговорили питання щодо залучення платників до подання електронної звітності, легалізації найманої робочої сили та виведення зарплати з «тіні», повноти і своєчасності надходжень платежів до бюджетів.

Сергій Господарик також розповів про Концепцію реформування податкової системи, яку 15 вересня винесено на розгляд Верховної Ради України.

«Відповідно до запропонованої податкової реформи, в Україні пропонується скоротити кількість податків – з 22 до 9, значно спростити їх адміністрування та децентралізувати сплату. Так, завдяки реформуванню єдиного соціального внеску Уряд має намір вивести з тіні зарплати, а через добровільне разове декларування – легалізувати усі попередні тіньові заощадження громадян», – зазначив Сергій Господарик.

Цього ж дня фахівці Головного управління ДФС в області провели кущовий семінар для суб’єктів господарювання Бережанського та Підгаєцького районів з актуальних питань податку на додану вартість, сплати податку на прибуток підприємств, оподаткування земельних ділянок, порядку складання звітності платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та розгляду звернень громадян. Учасники заходу мали змогу отримати кваліфіковані консультації та роз`яснення щодо зазначених тем.


Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка