Як тварини готуються до зими



Скачати 60.17 Kb.
Дата конвертації07.03.2016
Розмір60.17 Kb.
Тема: Як тварини готуються до зими.

Мета: З’ясувати причини змін у житті тварин восени;

розширити і узагальнити уявлення учнів про те, як

тварини готуються до зими;

вчити виявляти ознаки пристосування тварин до

умов навколишнього середовища;

виховувати любов, дбайливе ставлення до живої

природи.

Обладнання: презентація, маски тварин,гра «Бінго».

Хід уроку

І.Організація класу.(слайд № 1)

Привітання гостей: Місяць грудень, добрий день!

Зичим радості й пісень…

Вам же, гості, ми бажаєм

Бадьорості на весь день!

ІІ.Актуалізація опорних знань.

  1. У садах гуляє,жовті шати одягає,

Золотисту стелить постіль,

Жде сестрицю білу в гості (Осінь).

Закінчилось її володіння. Останні листочки роздала,останнім промінчиком сонечка зігріла землю. Все живе готується до зими. Ми вже з’ясували на минулому уроці , як рослини готуються до зими. А сьогодні розберемо, як готуються до зими тварини.

  1. Як завжди, почнемо з погоди.

«Синоптик»(слайд № 2).

Щоб погоду добре знати, слід « Синоптик» запитати:

( повідомлення синоптика за питаннями)

  • Яка пора року?

  • Яке число, день тижня?

  • Стан неба?

  • Чи є вітер?

  • Сьогодні тепло чи холодно? Температура повітря?

  • Яка погода переважала протягом тижня?

  1. Перевірка домашнього завдання. Гра «Перестрілки».(слайд № 3.)

( Діти «перестрілюючись» задають один одному питання ).

  • Як змінюється вбрання рослин восени?

  • Коло починає осипатися листя?

  • Як вік дерева впливає на листопад?

  • Які дерева залишаються зеленими?

  • Які дерева скидають листя останніми?

  • Чому листочки опадають?

  • Що відбувається з трав’янистими рослинами? Які з них зеленіють?

( Діти називають чиє питання і відповідь найбільше сподобалось).

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

  1. Ми з’ясували підготовку рослин до зими, а тепер розглянемо, що відбувається в тваринному світі восени і чому.

  2. На які групи поділяються тварини?

(розгадування ребусів) (слайд№4).

  1. Чи вірите ви,що…( слайд№ 5)

-З настанням холодів усі комахи гинуть?

- Всі птахи відлітають у вирій?

- Всі звірі лягають спати до весни?

Давайте це з’ясуємо Робитимемо це за рубрикам: -Дізнайся сам.

-Чи знаєш ти, що…

-Прикмети з бабусиної скриньки.

ІV. Робота над темою уроку.

  1. Будемо працювати в парах по рядах. Кожен ряд опрацює певну статтю. Вам необхідно уважно прочитати, розповісти один одному за питаннями, і підготуватися розповісти всім.

Завдання І ряду « Комахи» с.45 підручника.

Завдання ІІ ряду «Птахи» с.46-47підручника.

Завдання ІІІ ряду « Звірі» с.48-49 підручника.

  1. Опрацювання матеріалу підручника за рубриками.

а) Комахи( слайд №6 )

-Чи змінюється життя комах з приходом осені?

-Що вони роблять?

-Куди ховаються комахи?

- Чи довго вони спатимуть?

( В житті комах відбулися зміни тому, що зникли тепло і рослини) .

Рубрика « Чи знаєш ти, що…?»

-Мурашки не замерзають навіть тоді, коли температура повітря сягає понад -30 градусів.У тілі вони накопичують рідину- гліцерин,яка рятує їх від морозу.( слайд№7)

- З настанням холодів бджоли перестають рухатись і скупчуються. Але в цей час продовжують живитися медом, виділяючи при цьому тупло. Цим самим рятуються від холоду.(слайд №8)

Рубрика «Прикмети з бабусиної скриньки»(сл.№9).

-Мурахи почали переносити лічинки - скоро дощ.

-Комарі літають роєм- буде гарний день.

-Комарі з’являються пізно восени-до м’якої зими.

-Так , чи гинуть комахи?( Ні, вони засинають до весни)

б) Птахи( слайд №10)

-Що відбувається в житті птахів з приходом осені?

- Які птахи збираються у зграї і відлітають?

-З якої причини вони це роблять?

Які птахи не відлітають? Чому?

Як люди допомагають птахам взимку?

Рубрика « Чи знаєш ти ,що…?»

  • В Україні найбільше шпаків і горобців.( слайд № 11)

  • Ластівка за літо з’їдає до мільйона комах(сл.№12)

А синичка за день з’їдає стільки комах, скільки важить сама.(сл.. № 13)

- Під час перельоту птахи долають тисячі кілометрів і багато птахів гине. Витримують тільки міцні та сильні, які добре живляться влітку. Тому не можна заважати птахам шукати корм, ганяти їх.(сл.№14)

Рубрика «Прикмети з бабусиної скриньки».(сл..№15).

- Птахи відлітають пізно - зима буде теплою.

-Синиця пищить – зиму віщить.

-Сорока під стріху лізе – на хуртовину.

-Гуси летять високо – осінь буде тривалою.

3.Релакс- пауза(сл.№ 16, №17-відео).

А зараз я пропоную відпочити, і запрошую на прогулянку до лісу. Встаньте, розслабтесь і уявіть, що ми в лісі .Ми йдемо і відчуваємо прохолоду, м’які промінчики сонечка на обличчі, бачимо ніжні листочки, чуємо передзвін лісових дзвіночків.

  1. Сценка(сл.№18).

Горобчик: Цір- цір- цір- вийди,хлопчику, на двір.

Синичка: Час_ час- час-вийди . дівчинко, донас

Дятел: Цинь – цинь- цинь- хлопчику, зернятка кинь.

Сорока: Скреке-ціть, скреке- ціть-рятувати нас спішіть.

Хлопчик: Ніколи не зробимо шкоди

Ми пташці у ріднім краю.

Нехай звеселяють природу

Співають для нас у гаю.

Дівчинка: Летіть, горобці і синички

До наших осель і садів.

Ми зробимо вам годівнички,

Щоб взимку почути ваш спів..

  • Чи всі птахи відлітають у вирій? ( Деякі залишаються).

в) Звірі ( сл.(№19).

- Чи однаково зустрічають зиму звірі?

- Що відбувається з шерстю багатьох із них?

-Чим займаються білочки і полівки?

-Що роблять ведмідь і борсук?

Які звірі не впадають в сплячку?

-Рубрика « Чи знаєш ти, що…?»

-Якщо ведмідь не нагуляє потрібну кількість жиру за літо- він не засинає, а бродить по лісу.Його в народі називають « шатун».( сл.№20).

-Під час зимової сплячки у їжака вповільнюється дихання до 6 разів на хвилину, різко знижується температура тіла, а маса тіла зменшується на третину.( сл..№21).

-Білочка на зиму заготовляє до 3 кг горіхів.Вона не впадає в сплячку, але дуже сильні морози засинає на кілька днів, прикрившись пухнастим хвостиком.(сл..№22).

Рубрика « Прикмети з бабусиної скриньки».(сл..№23).

-У зайців шерсть посвітлішала- скоро зима.

-Кішка шкребе підлогу-на вітер і заметіль

Білка мостить гніздо високо – на теплу зиму.

-Чи всі звірі засинають на зиму?( Тільки ті .що не можуть знайти собі їжу).

V.Підсумок уроку.

1. Гра « Бінго»(сл..№24).

Зараз ми зіграємо в гру,де нам знадобляться знання , які ми щойно отримали на уроці.

1).Комахи, які не замрзають навіть коли мороз сягає -30 градусів.(мурахи)-білий.

2).Птах, який годується взимку завдяки міцному дзьобу, шукаючи їжу під корою дерева.(дятел)-зелений.

3). Звірятко, яке не впадає в зимову сплячку, але в сильні морози спить декілька днів.( білка)-рожевий.

4).Комахи, які взимку гріються, з’їдаючи мед.(бджоли)-блакитний.

5).Звір , який не впадає в сплячку, якщо не нагуляє достатньо жиру.( ведмідь)-червоний

6). Пташка, з якою порівнюють балакучу людину.( сорока)-чорний

7).Тваринка, яка міняє на зиму колір хутра.(заєць)- жовтий.

8).Пташка, яка гостює у нас взимку.(снігур)- оранжевий.

2 -.Що цікавого ви дізнались сьогодні на уроці?

-Навіщо ми все це з’ясовували?

( Щоб допомогти тваринам пережити зиму).

Заключні слова на слайді№25

Природа- наш дім, а ми господарі в нім.

Будьмо гарними господарями!.

3.Оцінювання.

4. Д/З с.45-49-підр.

с. зош.

Відділ освіти Саксаганської районної у місті ради

Районний методичний кабінет

Розробка

уроку з курсу « Я і Україна» з теми

« Як тварини готуються до зими».

2 клас

З досвіду роботи

вчителя початкових класів

Криворізької гімназії № 91



Кіблик Галини Володимирівни

Кривий Ріг


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка