Яненко Т. В. Інтегрований урок (читання, основи здоров’я)у 2 кл



Сторінка1/4
Дата конвертації26.02.2016
Розмір0.62 Mb.
  1   2   3   4






Створення здорових і безпечних умов навчально-виховного процесу, запобігання травматизму його учасників є одним з основних завдань при організації навчально-виховного процесу. Важливий етап у розв'язанні цього завдання — організація профілактичної, роз'яснювальної роботи серед учнів, вихо­ванців щодо запобігання виробничому та побутовому травматизму.

Правильна організація профілактичної роботи допомагає зберегти життя і здоров'я наших учнів не лише в школі, а й у позаурочний час. Учитель, класний керівник докладає максимум зусиль, роз'яснюючи учням, як правильно діяти у незвичайних, небезпечних ситуаціях. Поради рятувальних служб і, з часом, накопичений досвід роботи дає змогу якісно провести профілактичну бесіду з учнями.

Інструктаж з безпеки життєдіяльності проводиться з вихованцями, учнями. Він охоплює питання охорони здоров'я, безпеки дорожнього руху, пожежної та радіаційної безпеки, оперативного реагуван­ня під час надзвичайних ситуацій, безпеки побуту тощо.

Первинний інструктаж із безпеки життєдіяльності проводиться на початку заняття у кожному новому кабінеті, перед початком канікул. Запис про проведення первинного інструктажу робиться в окремому журналі реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності, який зберігається у класного керівника.

Цікава і змістовна робота проводиться педагогічним колективом Вороньківського НВК в рамках Тижня знань безпеки життєдіяльності .

На виконання Законів України «Про охорону праці», «Про пожежну безпеку», «Про правові засади цивільного захисту» і інші організовано цілеспрямовану профілактичну роботу серед дошкільників, молодших школярів і старшокласників щодо профілактики травматизму невиробничого характеру, формування у підростаючого покоління світоглядних та етичних основ здорового способу життя.

Яненко Т.В. Інтегрований урок (читання, основи здоров’я)у 2 кл.

Тема. Небезпечні ситуації в побуті. Правила поведінки при намаганні сторонніх проникнути в житло.(За мотивами української народної казки «Вовк і козенята»)

Мета:Поглиблювати знання дітей про казку як вид усної народної творчості, вчити визначати головну думку казки, формувати навички правильної поведінки при перебуванні вдома наодинці, розвивати мислення, аналітико-синтетичні вміння , виховувати відповідальність.

Обладнання:маски тварин, предметні картинки свійських тварин.

Хід уроку

І. Організація класу

ІІ. Мовна розминка


  1. Розчитування(таблиці складів)

  2. Промовляння скоромовок.

  3. Складання прислів’я з розсипаних слів (Казки маленькі, а розуму в них багато).

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Учитель Діти, ви, мабуть, уже здогадалися, що сьогодні нас чекає зустріч із казкою. Ми починаємо працювати над розділом «Українські народні казки». Казка прийшла до нас із сивої давнини. У казках ідеться про незвичайні, вигадані пригоди. У народних казках немає автора. Їх складали і передавали наші предки «із вуст в уста», тому вони належать до усної народної творчості. А які ще твори, які ми вивчали, належать до усної народної творчості ? (Загадки, прислів’я і приказки, народні пісні, лічилки, поспівки, заклички, дитячі народні ігри).

Найдавніші - казки про тварин. У казках вони розмовляють і діють, як люди. Кожна казка завжди чомусь навчає. У казці добро завжди перемагає зло. Сьогодні на уроці ми спробуємо визначити чому навчає нас казка, яку ми прочитаємо.

Ми помандруємо сьогодні до казкової країни. І першою нам на дорозі трапився ось такий будиночок. А хто в ньому мешкає? Відгадайте загадку і ви це з’ясуєте.

Не дід, а з бородою.

Не бик, а з рогами.

Не корова, а доїться. (Коза)

Жила коза не сама, а зі своїми дітками. Можливо, ви вже здогадалися про яку казку піде мова і як вона називається («Вовк і козенята »)

Дуже добре жила Коза з козенятами, дружно і весело. До них завжди приходило багато друзів.


Дидактична вправа «Називай правильно»

Вихователь називає свійську тварину, а діти її дитинчат( Кішка з кошенятком , собака з цуценятком, свиня з поросятком, корова з телятком, вівця з ягнятком та ін..) Одночасно ілюструє малюнками.



  • Усе було б добре, якби не сталася в лісі ось яка пригода.

ІV. Опрацювання казки «Вовк і козенята »

  1. Слухання казки ( виразне читання вчителем).

  2. Бесіда за змістом казки

  • Назвіть дійових осіб казки

  • Чому козенята залишилися самі вдома?

  • Що наказувала Коза дітям?

  • Знайдіть і прочитайте, яку пісеньку співала Коза дітям.

  • Прочитайте пісеньку Вовка.

  • Чим відрізняються пісеньки Вовка і Кози? (Інтонацією, словами «козеняточка-козенятка», «діточки- дітки»)

  • За що коза похвалила діток?

  • Народне прислів’я говорить “Казка вигадка, та в ній щось повчальне розумій.» Чому вчить нас ця казка? (Слухатися батьків, дотримуватися безпеки поведінки наодинці вдома).

  • А чи знаєте ви іншу казку про козенят, яка має дещо інший розвиток подій. (Діти розповідають).

  1. Бесіда про правила поведінки при намаганні сторонніх проникнути в житло.

Але таке закінчення може бути лише в казці, а в житті бувають випадки дуже страшні, які мають трагічне закінчення. Бо ще не перевелися люди, які користуються дитячою наївністю і довірливістю. І проникають у квартири, коли діти залишаються вдома самі. Вони грабують нажите майно, а дітям також можуть завдати великої шкоди.

Тому ніколи не можна відчиняти дверей стороннім, незнайомим людям. Навіть і знайомим, коли батьки наказали не відчиняти нікому. Тато з мамою краще

знають, тому треба виконувати їхні накази.

І хоч люди не кують у коваля собі голос, але імітувати мамин чи татів можуть дуже добре, а ще такі люди йдуть на різні хит­рощі, аби їм відчинили двері хати. То вони можуть сказати, що прийшли перевірити телефон чи радіо, або ще щось вигадають, щоб їх впустили. А коли проникають до будинку, то чинять різні свавілля.

Хоч ви зовсім ще малята,

Але пам 'ятайте!

Люди ви, не козенята,

Правила вивчайте!

Якщо ви самі удома,

То запам'ятайте:

Ви людину незнайому

В дім свій не пускайте.




  1. Інсценізація казки «Семеро козенят»В. Бутрім

(Дітям роздають текст п’єси-казки, розподіляють ролі і одягають маски)

Семеро козенят

П'єса-казка

Ведучий. Була собі кізонька біла,

Дуже симпатична і мила.

Мала вона семеро маляток,

Семеро чудових козеняток.



Коза (співає).

Мої діточки, козеняточка,

Ви найкращі у світі маляточка!

Я для вас, я для вас на базар піду,

Найсмачнішу капусточку вам знайду.

А ви вдома сидіть,

Двері міцно замкніть!

Вовчика сірого не пускайте!

Віддаю ключі вам, тримайте!

1-ше козенятко.

Добре, добре, добре, матусю!

Йди собі, за нас не хвилюйся!

Коза. Ви удома сидіть дуже тихо,

Як почує вас вовк—буде лихо!



2-ге козенятко.

Добре, добре, добре, матусю,

Йди собі, про нас не турбуйся.

Коза (обіймає козенят, прощається).

Мої діточки, козеняточка,

Ви найкращі у світі маляточка,

Я для вас, я для вас на базар піду,

Найсмачнішу капусточку вам знайду!

7-ме козенятко

Залишилися ми вдома,

Ти найперший, а я - сьома!

Усі. Семеро козенят! Ме!

2-ге козенятко.

Не боїмося ми нікого.

Навіть, навіть вовка злого!

Усі. Семеро козенят! Ме!

3-те козенятко.

Хай підійде до порогу —

Буде згадувати довго!

Усі. Семеро козеняті Ме!

4-те козенятко.

А ми — бац! — його ногами!

А ми—бац! — його рогами!

Усі. Семеро козенят! Ме!

5-те козенятко.

Не боїмося ми нікого,

Переможем вовк» злого!

Усі. Семеро козенят! Ме!

6-те козенятко.

Ми — бабах!— його ногами!

Ми — бабах! — його рогами!

Усі. Семеро козенят! Ме!

1 -ше козенятко.

Ми хоробрі козенята,

Ми веселі козенята!

Усі. Семеро козеняті Ме!

Вовк (за дверима)

Пісня чується з квартири,

Голоси: один... чотири.

П'ять і шість, усього—сім!

Так пищать, що чути всім!

Козенята це маленькі,

Ще дурненькі, та... смачненькі!

Я козятинку люблю!

Зараз всіх їх половію!

(Стукає).

1 -ше козенятко.

Хто це стукав до нас?



Вовк

Це електрик, дід Панасі !



2 -ге козенятко.

Нам матуся наказала,

Щоб дверей не відчиняли!

3 -тє козенятко.

Ми слухняні козенята

І не будем відчиняти.

4 -те козенятко.

Ви матусю зачекайте

Чи пізніше завітайте.

Вовк

Хто б подумав! От невдача!

Ну, зажди, м'ясце козяче!

(Стукає знов).

1 -ше козенятко.

Хто це стукає до нас?



Вовк. Відчиніть, це Київгаз.

2-ге козенятко.

Нам матуся наказала,

Щоб дверей не відчиняли!

3-те козенятко.

Ми слухняні козенята

І не будем відчиняти!

4-те козенятко.

Ви матусю зачекайте

Чи пізніше завітайте.

Вовк.

Хто б подумав! Знов невдача!

Не дурне м'ясце козяче... (Стукає).

5-те козенятко.

Хто це знов у двері стука?

Вже набридло, просто мука!

Вовк.

Я сусідка ваша, киця,

Я принесла вам морквиці! Няв!

Соковитої, смачної

І солодкої такої! Няв!

6-те козенятко.

В киці голос не такий!

В киці голосок тонкий!

7-ме козенятко.

Ти не киця! Ні, ти — вовк!

Що, не нявкаєш? Замовк?

(Усі сміються, стрибають. ).



Вовк (розгублено).

Хто б подумав?! Знов невдача!

Хитре це м'ясце козяче!

Знайте ж хитрість і мою!

Зараз голос «підкую»!

(П'є яйце, потім стукає)



1-ше козенятко.

Хто це стукає до нас?

Знову вовк? Чи Київгаз?

(Усі сміються.)



Вовк.

Відчиніть, вам телеграма!



5-те козенятко. На базарі наша мама!

6-те козенятко.

Через двері зачитайте

Або маму зачекайте!

Вовк.

Ну й розумні козенята!

Що ж, читаю: ваша мати

На базарі щойно впала,

Ніжки дуже позбивала!

Ще й зламала кінчик рога,

Їй потрібна допомога!

5-те козенятко. Це брехня!

6-те козенятко.

А що, як ні?

Страшно, боязно мені!

7-ме козенятко.

В мами збиті ріг і ноги.

Їй потрібна допомога!

1-ше козенятко.

Відчиняєм! Треба йти. Мамі слід допомогти! (Вривається вовк).



Вовк.

Упіймались! Ну і ну!

Я усіх вас проковтну!

2-ге козенятко.

Вовк! Він нас перехитрив!

Навіть голос підробив!

3-те козенятко.

Мамо! Мамо! Я боюся!



4-те козенятко.

Ой, рятуйте, нас!



Усі. Матусю!!!

(Вовк бігає, ловить козенят, вони тікають, входить Коза.)

Коза

Вовче, сірий лиходію!

Ти біди не заподіяв?!

Козенята мої милі,

Чи усі здорові й цілі?

Якщо скривдив козенят,

Дорогих моїх малят,

Заколю тебе рогами,

Затопчу тебе ногами!
Вовк.

Що ти, що ти?! Не кричи!

І ногами не топчи.

Он твої всі козенята,

Я хотів лише пограти...

Гарна в тебе дітвора!

Та мені вже в ліс пора!

Тікає.

Ведучий-

Вовк утік,

Аж миготіли п'ятки!

Слухайтесь матусі, козенятка!

Хижакам-вовкам не довіряйте,

Мамину науку пам'ятайте!

Мама і навчить, і порятує,

Мама і смачненьким почастує!



Коза дістає капусту.

Мама — кращий друг малят, .

Всіх малят, не тільки козенят!

Козенятка (співають).

Хай завжди буде сонце!

Хай завжди буде небо!

Хай завжди буде мама!

Хай завжди буду я!

Хай завжди буде казка,

Ніжна мамина ласка,

Хай живе наша дружна

Козеняток сім'я!

V.Підсумок уроку.


  • Який розділ ми почали вивчати?

  • Які прислів’я запам’ятали?

  • Чому навчила нас казка «Вовк і семеро козенят»?

Отже, пам’ятаймо:

Якщо ти залишився вдома один

Хоча б на годину чи кілька годин,

Будь пильним, а ще — обережним завжди.

Щоб в дім не впустити страшної біди.

Хтось дзвонить? Сторонніх у дім не впускай,

Приходу батьків дочекаються хай. (В.Бутрім)

Література

1.Азбука безпеки / Красоткіна Н.Г./ / Розкажіть онуку, №23-24.

2.Казкотерапія в роботі з дошкільниками /Шик Л.А., Гаркуша Г.В., Тур Л.В.,Рудик О.А.- Х:Основа, 2010.

3. Основи здоров’я у віршах, казках, тестах, кросвордах, байках. /В.Бутрім// Початкова освіта, 2006, №22.




Практичне заняття для молодших школярів

Учитель початкових класів

Л.О.Іващенко
Мета: продовжити формувати уявлення про причини виникнення пожежі в побуті та її наслідки; вчити учнів правильно діяти у випадку виникнення пожежі в сусідів чи на інших об’єктах; розвивати навички самозахисту; виховувати розсудливість, почуття відповідальності за свої вчинки.

                                                 



Хід проведення

I. Організаційний момент.

  Вправа «Знайомство».



Ваші міркування «Навіщо людині сірники».

(Кожен учень представляється і висловлює свою думку).

 

II. Повідомлення теми заняття.

1. Гра «Шифрувальник».

- Яка тема уроку  дізнаєтесь, коли розкодуєте речення.

                                                                         5 во

                  6 гонь

 

                                                              1 Во               7 во



      3  др                                4 уг                                              2  гонь

 

                                                                 8 рог



2.     Вправа «Очікування».

а) Учні свої очікування записують на аркушах паперу.

б) Підведення підсумків вправи.

 

III. Повторення вивченого матеріалу.



3.     Вправа «Асоціативний кущ».

- Ваші асоціації до слова «Вогонь».

                                                             Газплита

                          Запальничка                                      Небезпека

 

                           Сльози            Страх         Тепло                Піч



 

Рятувальники                     ВОГОНЬ                      Сірники

 

                                                                                Руїни



                      Горе                   

                                         Біда            Полум’я

 

4.     Розповідь вчителя з елементами бесіди.

-         Як ви гадаєте, діти, без вогню людина могла б жити?

-         Обґрунтуйте свою думку. (Відповіді дітей).

Якщо холоди настали –

Допоможе нам вогонь.

Він розтопить піч у хаті,

Але ти стій осторонь.

                               - На вогні готують їжу,

                                  Пиріжки мама пече.

-         Якщо раптом світло гасне,



Свічку ми запалимо.

В цьому випадку вогню

Ми подякуємо.

                               - Як смеркне тільки надворі,

                                 Вмикаєм лампочки в кімнаті.

-         А в печі велетенській – у домні –



Плавлять сталь сталевари невтомні.

                                    - Летить ракета в небесах,

                                      Вогонь із сопла рветься - ах!

                                      Такий він сильний, мудрий, дужий.

                                        Вогонь потрібний людям, друже.

Вчитель

       Вогонь завжди потрібний людині, бо він дає тепло і світло. Без вогню людині жилося б важко. Жодного дня ми не можемо обійтися без нього. Тому людина приручає його.

-         Чому люди його бояться?

(Відповіді учнів)



Вчитель.

        Дійсно, вогонь – найстрашніша у світі стихія, тому що вона практично нічого живим не залишає на своєму шляху. Створюється надзвичайно висока температура, від якої все спалахує, вода миттєво випаровується, а вогонь усе спопеляє. Поширюється їдкий дим, що наповнює всі приміщення і не дає дихнути, бо наповнює легені чадним димом. Це дуже страшна стихія, з якою важко впоратися. Вогонь – це ворог людини.

 Іноді він виходить з- під контролю. Як тоді бути? Як з вогнем боротися, коли вже щось горить?

   Сьогодні ми про це і поговоримо. А працювати будемо у групах.

 

5. Вироблення правил роботи на занятті.

 (Вчитель записує на дошці).

        Об’єднання у групи.

        Вибір лідера.

        Прийняття думок від кожного члена групи.

        Правило піднятої руки.

        Максимальна активність.

        Презентація роботи.

 

6.     Вправа «Пошук точок дотику».

а) Об’єднання у групи: «Причина виникнення пожежі у побуті» (5 груп)

  Завдання.

За поданим віршем встановити причину виникнення пожежі.

Група №1

а) На роботі мама й тато.

Сірники знайшли малята.

І не знає дітвора,

Чим скінчитись може гра.

(Недбале поводження з сірниками).

 Група №2

 б) Електропраска – кожен знає –

        У побуті допомагає.

        Та пам’ятати має кожний:

         Лишать без нагляду її не можна.



(Залишені без нагляду працюючі електроприлади).

Група №3

 в) Наказали мама й тато

          Всі електроприлади разом не вмикати,

          Бо нагріється розетка,

          Спалахне вогнем умить,

          І від того дім згорить.



(Несправна електропроводка або перевантаження електророзетки).

Група №4

  г) Калорифер не вмикати

         При фіранці, - каже мати.

         Мама вийшла і не знає,

         Що вікно уже палає.

(Електрокамін, що стоїть близько до тюлю чи скатертини).



Група №5

r) Новий рік! Зійшлись малята,

Щоб ялинку прикрашати.

Та свічкам – прикрасам – зась!

Глиця щоб не зайнялась.

(Запалені свічки на новорічній ялинці, бенгальські вогні, хлопавки, петарди).

 

б) Робота у групах.



в) Презентація роботи.

 

Вчитель  Щоб зберегти своє життя, потрібно добре знати правила протипожежної безпеки.

 

а) Об’єднання у групи: « Правила протипожежної безпеки» (3 групи).



б) Робота у групах.

         Утвори і запиши речення, з’єднавши правильно ліву та праву частини.



Для розваги і для гри                           а не в лісі, а ні в хаті.

Не розпалюй сам багаття,                умикати нам не слід.

З грубки жару не беріть                    то вимкни всі електроприлади.

 Плитку, праску                                  це небезпечно.

 Коли йдеш з квартири,                     користуйся ліхтариком.

Не грайся з вогнем -                           жар в собі вогонь таїть.

Не грайся запальничкою,                  сірників ти не бери.

 

в) Презентація роботи.



 

7. Тренінг навичок відмови. Об’єднання у 3 групи (так, ні, не знаю).

Завдання: придумати ситуацію, в якій діти збираються гратися з небезпечними предметами, що можуть  привести до пожежі.

Розіграти сценку.

 (Презентація кожної групи).



Вчитель. Щорічно внаслідок пожеж гине та страждає значна кількість людей. В дим та попіл перетворюються цінності на мільярди гривень.

 Якщо виникла пожежа - рахунок часу йде на секунди. Не панікуйте та остерігайтеся: високої температури, задимленості та загазованості, обвалу конструкцій будинків і споруд, вибухів технологічного обладнання і приладів, падіння обгорілих дерев і провалів. Знайте, де знаходяться засоби пожежогасіння та вмійте ними користуватися.

    У житті трапляється різні ситуації. Але запам’ятай! Ніколи не панікуй. Перший вогонь можна залити склянкою води. Другий – відром води, а до третього вогню треба викликати пожежників, бо сам не впораєшся. Якщо трапилося таке лихо, то не біжи і не ховайся, а заливай пожежу водою, доки вона ще маленька. Якщо пожежа почалася на підлозі, то можна кинути мокрого рушника, щоб накрити полум’я і не дати йому поширитися. Однак трапляється, що вогонь розгоряється і починає перекидатися з одного предмета на інший. Тоді обов’язково телефонуйте за номером…..?

 8. Об’єднання у групи «У разі пожежі телефонуй!».



Практичне заняття творчого характеру.

Оформити телефони, за якими можна подзвонити рятувальній службі.

(Презентація роботи кожної групи).

 9. Зворотній зв'язок. Висновок роблять учні разом із вчителем.

10. Прощання.

 IV. Підсумок.      

     1. Гра «Так чи ні!»

- Можна гратися із сірниками?(НІ)

- Вимкни телевізор і вкладайся спати.(ТАК)

- Рятувальну службу викликай за номером 02!(НІ)

- Не можна сушити білизну над газом.(ТАК)

- Увімкни електроприлади і йди до школи.(НІ)

- Сірники дітям – не іграшка.(ТАК)

- Ялинку прикрасимо бенгальськими вогнями?(НІ)

- Під час пожежі заховаюсь під ліжко.(НІ)



Класний керівник

Чобітько Л.М.

Мета: Показати, як незнання елементарних правил може вплинути на життя та здоров’я людей, допомогти отримати необхідні знання під час обговорення різних ситуацій.
Хід заходу

Учитель. Минулого року школи закривались на досить тривалий карантин, пов’язаний із грипом. Пропонуємо вашій увазі декілька ситуацій, які могли відбутись, а може й відбувались за цей час. Подивіться і подумайте, чи не бачите ви в них себе, своїх знайомих?

А як потрібно діяти в таких ситуаціях?


СИТУАЦІЯ 1

Дійові особи мама та донька.

- Привіт, Таню!

- Привіт, мамо!

- Ой, у тебе очі червоні, ти раптом не захворіла?

- Та ні! То я всю ніч бухгалтерію зводила, в мене ж сьогодні квартальний звіт.

- А ну , йди сюди. Так, очі червоні, блищать, відкрий рота – горло закладене, температура(пробує рукою). Тримай термометр.(Говорить по телефону.)

- Алло, Саша, наша Таня захворіла. Зайди в аптеку, візьми аспірин, парацетамол, тетрациклін. Це для неї, а для нас - аміксин, амізон, таміфлю.(Дивиться на термометр.) І візьми термометра то наш зламався.


ВИСНОВОК. Ні в якому разі не можна займатись самолікуванням!

СИТУАЦІЯ 2

Дійові особи: охоронець в магазині(з пов’язкою на обличчі) та покупці. В магазин охоронець. Впускає тільки людей, які надягнули пов’язки.

ВИСНОВОК. Охоронець не має права не впускати покупців в магазин. Якщо керівництво торговельного закладу піклується за здоров’я своїх співробітників, може продавати всім бажаючим пов’язки.

СИТУАЦІЯ 3

Дійові особи: представник «організації» та перехожі. - Увага, увага! У нашої організації акція – безоплатна роздача марлевих пов’язок. Підходьте розбирайте! Молоді люди, беріть, але ми – організація підзвітна, нам треба дані ваших паспортів.

Перехожі заповнюють бланки.

- (По телефону) Алло, Іван Іванович? Мені премія буде? Я тут ще трьох лохів знайшов!

ВИСНОВОК. Це може бути все , що завгодно. Від збору підписів на підтримку кого-небудь куди-небудь до заповнення документів на кредити та позики.

СИТУАЦІЯ 4

ДІЙОВІ ОСОБИ: ДВІ ПОДРУЖКИ, РОЗМОВЛЯЮТЬ ПО ТЕЛЕФОНУ.

- Маша, ти знаєш, Наталка захворіла! Її старша сестра по телефону сказала, що в неї грип, а трубку не дала, мовляв, важко Наташі говорити! Немає совісті у людини! Давай купимо лимонів, апельсинів, печиво, провідаємо подружку, нехай вона нас чаєм напоїть і сама полікується. Дивись і вилікується швидше! – добре, тільки мені ще до Колі потрібно зайти. Він мені диск з класними фільмами обіцяв. А давай і його з собою візьмемо, кіно подивимось, і Наталці веселіше буде!

ВИСНОВОК Якщо друзі та знайомі, не можна їх відвідувати. Можна самим захворіти, а хворому потрібен спокій.

СИТУАЦІЯ 5

Дійові особи: лікар та пацієнтка.

- Розумієте, лікарю, вчора зранку в мене боліла голова, я випила знеболююче, на роботі почався нежить, я закапала спеціальні краплі, прийшла додому – почало дряпати горло, я взяла льодяник. Під вечір підвищилась температура, я випила жарознижуюче, попарила ноги, зробила компрес. З’їла зубчик часнику і пів цибулини. А сьогодні вранці збиралася на роботу і знепритомніла. Чоловік майже силою посадив мене в машину і привіз до вас. Давайте швиденько виписуйте якісь ліки, мені на роботу час.

ВИСНОВОК. Якщо присутні перші ознаки хвороби, слід негайно звернутись до лікаря. А лікар надасть лікарняний на стільки, на скільки вважає за потрібне до повного одужання.

УЧИТЕЛЬ. І на останок, щоб ви запропонували робити, щоб не захворіти на грип?

(Діти висловлюють свої думки)



УЧИТЕЛЬ. Дбати про своє здоров’я потрібно не тільки під час епідемії, а завжди. А найдієвіший засіб від хвороб – оптимізм! Учені довели, що люди з оптимістичним, позитивним настроєм менше хворіють.

А якщо вже захворіли, то легше переносять хворобу. Я бажаю вам ніколи не хворіти і з впевненістю дивитись в майбутнє!

Данєчкіна В.В.

  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка