За добро добром платять



Скачати 117.82 Kb.
Дата конвертації26.02.2016
Розмір117.82 Kb.
Одеська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 44

Урок українського читання в 3 класі

На тему:

За добро добром платять.

Ігор Калинець “Про що розповіли незабудки”

Підготувала:

вчитель початкових класів

спеціаліст вищої категорії

Оліфіренко Людмила Юріївна

Одеса 2013 рік

Тема. За добро добром платять. Ігор Калинець «Про що розповіли Незабудки»

Мета: прищеплювати вміння працювати з текстом; удосконалювати навички правильного, виразного читання, вміння виділяти думку прочитаного, формувати запитання за змістом прочитаного тексту, удосконалювати розвиток мовленнєвого апарату і вимови. Розвивати вміння висловлювати оцінні судження; читати виразно діалог в особах; голосом, інтонацією передавати настрій дійових осіб; навички самоконтролю. Розвивати уяву та фантазію. Збагачувати активний словник учнів. Виховувати бережне ставлення до природи; почуття вдячності за зроблене добро, бажання своїми вчинками приносити радість людям.

Обладнання: підручники, комп’ютер, мультимедійний супровід до уроку, сигнали, записи на дошці, виставка творчих робіт учнів, складові таблиці.
Хід уроку

І. Організаційна частина



Емоційний заряд доброти
Привітання (Слайд 2)

Любі діти, поверніться,

один одному всміхніться

Успіхів усім бажайте

гостей щиро привітайте
Наші предки вірили ,що кожний гість посланий від Бога. Гостей радо зустрічали.

А ми сьогодні для наших гостей даруємо цей урок.


Учитель. Щоб ротик був слухняним ми завжди починаємо уроки читання з мовленнєвої розминки.

1. Розчитування. Таблиця № 4 (Додаток № 1)

2. Робота над скоромовкою (Слайд 3)

Вчитель: прочитайте скоромовку у різних темпах (повільно – швидше – швидко)
Робота над скоромовкою (

Вітер незабудочку гойдає,

Ніби щось її питає,

Пелюстки розкрила квітка –

Усміхнулася привітно.

ІІ. Перевірка домашнього завдання


  1. Що було задано додому ? (Слайд 4)




  1. Хто головні герої казки ? (Слайд 5)

  2. Яким змальовано у творі старшого брата?Яка риса була головною у його ставленні до життя ? Зачитайте.

  3. А що сказано про молодшого брата. Яким

було його відношення до життя ? Зачитайте.


  1. Чому вода в морі солона ? Зачитайте.

(Слайд 6)

  1. Чого вчить ця казка ?



ІІІ.Актуалізація опорних знань

Бесіда
- Над якою темою ми зараз працюємо ?

(Слайд 7)

Я записала для вас декілька речень, а їх кінцівочки загубились. Допоможіть, будь ласка,закінчити речення. (Слайд 8)


Літературна казка – це …

Народна казка – це ….

В казках завжди перемагає…

На мою думку казки придумувались для того,

щоб ….

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

1. Повідомлення теми і мети уроку
Вчитель . Сьогодні ми знову попадемо в чарівний світ казки . В ній буде і фантазія, і правда, і мудра порада. (Слайд 9)
Казок чимало є на світі

І веселих , і сумних.

Хіба можемо прожити ми без них ?
- Хоч надворі зима, квітів немає, але у нашому класі сьогодні квітково. Квіти є одним з найпрекрасніших творінь природи: ніжні, чарівні, хвилюючі. Вони є супутниками нашого життя. (Слайд 10)

2. Асоціативний кущ

У вас на партах лежать квіточки. Напишіть які асоціації виникають у вас коли ви чуєте слово квітка. (Слайд 11)


І ряд – слова що відповідають на питання що ?

ІІ ряд – на питання які ?

ІІІ ряд ‒ на питання що роблять ?
Дякую. В нашому класі стало ще краще. І серед цієї краси ми побачили кущ шипшини. Він розсипав червоні ягоди, зберемо їх та прочитаємо девіз нашого уроку. (Слайд 12)
Учись робити добро-воно дорожче від золота.


  • Як ви розумієте цей вислів ?

Головна героїня казочки яку ми будемо читати дуже добра дівчинка. А хто їй буде допомагати-відгадайте. (Слайд 13)

Їх багато в лузі, в полі,

Біля хати їх доволі,

Зачаровані красою

Стоїмо ми із тобою

Ми зривати їх не будем,

Хай приносять радість людям.


Що це?




Вчитель: Так, квіти. Мабуть у всьому світі нема людини яка б була байдужа до краси квітів. Вони мають щось привабливе, заворожуюче, чарівне. (Слайд 14)


Великий казкар світу говорив:

“Щоб жити, потрібні сонце, воля і маленька квіточка”. (Г . К. Андерсен ) (Слайд 15)

Тому багато видатних художників малювали їх на своїх картинах, а поети оспівували їх красу в віршах.



Краса квітів не залишила байдужим і українського письменника Ігора Калинця. Він написав для нас казку, з якої ми дізнаємося, що квіти не тільки зачаровують нас красою, але можуть приходити на допомогу людям. (Слайд 16)

А учні нашого класу підготували розповідь про письменника.
3. Повідомлення про письменника
А сьогодні на уроці ми ознайомимось з казкою

“Про що розповіли незабудки”. (Слайд 17)


4. Передбачення

Як ви гадаєте, про що могли розповісти незабудки?

( відповіді дітей)
5. Слухання казки смисловими блоками

Вчитель (1, 2 абзаци)

Перший блок.


  • Послухайте частину казки і скажіть, яка біда була у дівчинки ? (1, 2 абзаци)

На вашу думку, чи зможуть квіти допомогти дівчинці ? (3, 4 абзаци)

Другий блок.

Чи співпало ваше передбачення ?

Що ж стало насправді ?

Як ви думаєте ,чарівниця допоможе дівчинці ?
Сильніший учень (5, 6, 7 абзаци)

Третій блок.

Чи співпало ваше передбачення ?

Ви прослухали діалог. Між ким він відбувається ?

Чи зможе дівчинка вийти з лісу ?
Читання до кінця.

Так завдяки якій ваді дівчинки з явилися квіти Незабудки ?






ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

(Слайд 18)

6. Словникова робота

Підберіть до слів їх значення (Слайд 19)


Літепло лісовик

Гайовик швидко

Хутко тепла вода

Скрута не пам’ятає

Забудько важкий час

7. Мовчазне читання

Для кращого порозуміння змісту казочки перечитайте її мовчки.






8. Перевірка сприймання

- Назвіть дійових осіб казки.

- Хто з них є головним героєм ?

- Чому чаклунка вирішила допомогти дівчинці ?

- Яка біда була у дівчинки ?

- Хто допоміг їй позбутися забудькуватості ?


ІV. Закріплення і систематизація знань

1. Вибіркове читання.

- Прочитайте, як дівчинка доглядала квіти?

- Прочитайте уривок, який показує , що дівчинка була доброю не тільки до квітів, а й до людей.

- Чому дівчинка плакала у лісі ?

- Що з `явилося від її сліз ? Прочитайте опис цих квітів.


2. Робота біля дошки

Погляньте на дошку. Яка квіткова краса прикрашає її. Але квіточки так поспішали на наш урок, що переплутали свої місця. Давайте прочитаємо слова, що написані на них і поставимо в тій послідовності, в якій відбувались події в казці.

Молодці. Ви уважно читали .
V. Підсумок уроку

- Чого навчає нас ця казочка ?

- На вашу думку, як необхідно жити ?

Висновок. Отже, найголовніше – це життя для інших. Піклуючись про них, допомагаючи їм, підтримуючи в радості й горі, людина робить добру справу.

-А що ж треба робити, щоб ця квіткова краса прикрашала нашу землю постійно ?

- Гуляючи в лісі чи гаю, садку чи полі, прислухайтеся до тихих розмов квітів. І ,можливо,

ви почуєте , як вони звертаються до вас :


Ми завжди були б щасливі, і пахучі, і красиві,

Якби в полі, в лісі, в лузі бачили ми тільки друзів.

Тих, які б нас не топтали, без потреби не зривали.

А на клумбах, вдома, в полі, висівали їх доволі.

Доглядали, поливали. Ми б всім радість дарували.


Незабудка – пам’ять серця

Ніжним спомином озветься

Із дитинства – давнини

Пізня квіточка весни.

Їй пісні співає вітер,

Сонце вчить життю радіти.

Ясну синь дарує небо

А вона – дарує себе.

Я сподіваюсь,що серед холодної зими,наш урок буде зігрівати ваші серця, нагадуючи про все добре, що ви зробили для людей.


VІ. Оцінювання
VІІ. Домашнє завдання

Перечитати казку . Скласти до неї план.



Додаток № 1

Вдосконалення навичок читання
Таблиця № 4

О Е

І Е

Е Е

А Е

И Е

У Е

М . Р .

В . Т . Р

М . Л .

Н . Ч .

Л . П . НЬ

Д . Ж .

П . Л .

Л . Д . Р

Т . Ч .

ПЛ . Ч .

С . Н . ЦЬ

ГР . Д . НЬ

Г . Р .

С . Р .

Т . П . Р

СК . Ч .

КЛ . Ч .

. Ч . НЬ

С . П .

Н . ЖН .

С . М . Н

ТР . В . НЬ

Ж . В .

Б . К . Т

Р . СТ .

Р . ЖТ .

Т . Р . Н

Щ . В . ЛЬ

ПЛ . В .

К . С . НЬ

Д . БР .

Р . ЗН .

П . Р . ЦЬ

П . Л . ЦЬ

Р . Н .

Г . Д .

С . НЦ .

С . Ч . НЬ

Б . Р . Г

Б . Л . Т

Ж . Л . Т

СТ . Д . НТ

Ш . Ф . Р

КВ . Т . НЬ

Б . Р . Т

В . Л . Т

БР . К . Т




Ч . В . Н

ЦВ . Т .

З . Л . НЬ

М . ЙСТ . Р

К . С . НЬ




С . Н . Т

П . В . НЬ

Т . Р . М

Г . Р . М

С . ПЛ .




Б . Р . ЦЬ

Р . В . НЬ

Ч . Р . П

П . К . Т







Ф . Р . ЛЬ

. Д .

Ц . М . НТ

П . ХН .







Ж . ВТ . НЬ

КВ . ТН .

В . Р . СК

Т . Н .







П . РТФ . ЛЬ

БЛ . Д .

Т . ПЛ .

СТ . Н .







. Л . НЬ

Л . В . Р

С . РП . НЬ

М . К . Т







. Л . СЬ

СТ . Л . ЦЬ

Ч . ТВ . Р

П . РК . Т







. В . С

Р . З . ЦЬ

Ч . РВ . НЬ

П . РТ . Р







. Р . Л




СТ . Л .

КР . С . НЬ







ХЛ . П . ЦЬ




ПР . ДМ . Т










П . РТР . Т




ГР . Б .










Т. Н .




ВП . Р . Д










СТ . ГН .




ПЛ . Ч .










Г . Р . ЦЬ




П . Р . Д
















Н . С .











База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка