За повідомленнями преси та неопублікованими матеріалами у грудні 2009 р. Культура. Загальні питанняСкачати 83.45 Kb.
Дата конвертації06.03.2016
Розмір83.45 Kb.
Управління культури

Дніпропетровської обласної державної адміністрації

Дніпропетровська обласна наукова бібліотека

Хроніка культурного життя області

(за повідомленнями преси та неопублікованими матеріалами)
У грудні 2009 р.

Культура. Загальні питання.
В Національному палаці мистецтв «Україна» в рамках фестивалю мистецтв України 4 грудня пройшов творчий звіт майстрів мистецтв та художніх колективів Дніпропетровської області «Джерело народне бережемо». В концерті взяли участь 52 кращих творчих академічних та аматорських колективи, а також Обласна універсальна наукова бібліотека, яка представила виставку книг. Указом Президента за участь у звіті почесними грамотами та орденами був нагороджений 21 учасник. Серед нагороджених – керівники художніх ансамблів, хорових колективів, солісти театру опери та балету, скульптори та художники.
Дніпропетровському осередку Національної спілки письменників України виповнилось 75 років. В музеї «Літературне Придніпров’я» відбулась презентація останнього ювілейного часопису «Січеслав». В залі обласної філармонії відбулися урочистості, ювілярів вітали її солісти та ансамблі.
19 грудня, в день Святого Миколая, голова облдержадміністрації В. Бондарь та голова облради Ю. Вілкул відкрили 14-метрову «губернаторську ялинку». Відбувся святковий концерт за участю популярних театральних та естрадних колективів. Протягом новорічних та різдвяних свят на площі перед облдержадміністрацією, біля лісової красуні, за створеним графіком, виступатимуть художні та театральні колективи з усієї області.
У м. Новомосковську, в Палаці Культури Металургів 5 грудня пройшов Перший всеукраїнський мультиформатний фестиваль танцю «Свято танцю». У програмі були представлені: майстер-класи, перформанс, а також прем’єра дитячого танцювального спектаклю «Цветик-7цветик».
Дніпропетровський історичний музей ім. Д. І. Яворницького спільно з клубом «Ріднокрай» при краєзнавчому відділі Обласної наукової бібліотеки та Інститут Суспільних Досліджень провели презентацію унікального видання: «Петро Калнишевський та його доба. Збірник документів та матеріалів».

Презентація відбулася 22 грудня у другій залі експозиції Дніпропетровського історичного музею (зала козацтва).

Видання підготоване Всеукраїнським благодійним фондом ім. Петра Калнишевського за участю Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.Грушевського НАН України та Центрального державного історичного архіву України у м. Києві.

У виданні опубліковано джерела, що висвітлюють життя та діяльність останнього кошового отамана Запорозької Січі Петра Івановича Калнишевського, що зберігаються в архівах та музеях України, Росії та Польщі


З 22 по 30 грудня у м. Дніпропетровську (Дніпропетровський художній музей та Торгове місто «Вавілон») проходив VІ Міжнародний фестиваль дизайну «Корова!!!». У програмі фестивалю: виставка робіт учасників конкурсної програми, плакати із зображенням корови, арт-проект «Генетические опыты доктора Уэлса», виставка соціального плаката, а також плакати, упаковки, листівки, товарні знаки, дизайн інтер’єру, предметний дизайн і т. ін. Фестиваль вперше пройшов у жовтні 2004 р. і за час свого існування набув статусу міжнародного.
Театрально-концертне життя.

Дванадцятий раз з ініціативи народного артиста України Івана Шепелєва у День святого Миколая (19 грудня) у Дніпропетровському відділенні спілки театральних діячів України відбувся благодійний вечір для ветеранів сцени. Багато з них одержали нагороди. Відбувся святковий концерт.


В Дніпропетровському академічному театрі опери та балету 18 грудня пройшла прем’єра. Це – новий спектакль, сучасний балет «Zакулисье». Художній керівник – заслужена артистка України З. Зінченко, диригент-постановник – Ю. Пороховник. Багато в чому цей балет авторський, бо хореографією, сценографією та костюмами займався виконавець однієї з головних партій – Д. Омельченко.

26 грудня театр відзначив свій 35-й день народження.


19 грудня виповнюється 20 років театру одного актора «Крик». В цей день тут демонструвалась вистава «Табу», прем’єра якої відбулася нещодавно. На прем’єрі був присутній міський голова І. Куліченко. «Крик» – єдиний в Україні (і навіть в Європі) театр, в якому актор є і режисером, і сценаристом, і сценографом, і художником, і музичним редактором, і гримером, і костюмером в одній особі. З усією цією роботою протягом 20 років успішно справляється народний артист України Михайло Мельник – лауреат багатьох фестивалів та конкурсів.
«Кращий гастролер України», – таке звання на Всеукраїнському конкурсі театральних колективів одержав Дніпропетровський молодіжний театр «Верим!». Нагорода від Міністерства культури і туризму – транш для поїздки містами України з кращим спектаклем «Голодна кров», який присвячений трагічним подіям 1932-1033 рр. За цей спектакль колектив театру номінований на Національну премію ім.. Т. Г. Шевченка.
***
Академічний симфонічний оркестр дніпропетровської філармонії відсвяткував 70-річчя від дня свого заснування. Ювілярів привітали представники обласної державної адміністрації, управління культури, громадських організацій. Багато музикантів одержали почесні грамоти та подяки. Своїм шанувальникам ювіляри подарували яскравий концерт.
З 21 по 25 грудня на сцені Дніпропетровської консерваторії ім. М. Глінки пройшов другий міжнародний фестиваль фортепіанного мистецтва «Музыка без границ». У ньому взяли участь знамениті піаністи з Німеччини, Росії, України. Виступили також молоді піаністи. Прозвучали шедеври класики та нові інструментальні твори. Пройшли також майстер-класи та науково-практична конференція.
В рамках музично-культурологічного проекту «Место встречи – «Остров классики» центр православної культури «Лествица» провів уже десятий, ювілейний, концерт. Прозвучала Дев’ята симфонія Людвіга ван Бетховена, яка включає в себе «Оду к радости». Останній раз вона звучала в нашому місті 33 роки тому.
14 грудня у м. Дніпропетровську, в театрі ім. М. Горького, вперше пройшов «Бразил Боссанова Джаз Фестивал» – унікальний захід, у якому взяли участь видатні бразильські музиканти, лауреати премії «Греммі».

15 грудня у Дніпропетровській обласній філармонії відбувся авторський вечір скрипаля А. Дідоренка, який приїхав до нас із Нью-Йорка.


Свій 80-річний ювілей відсвяткувала дніпропетровська «королева бандури», заслужений працівник культури України, відомий викладач, керівник ансамблю «Чарівниці», засновник сучасного класу гри на бандурі в музичному училищі ім. М. Глінки , Лідія Воріна. Ювілярку щиро вітали її учні, колеги, представники міської та обласної влади. Майстрині присвятила свою книгу одна з учениць – Тетяна Чернета – нині аспірантка Київської академії керівних кадрів культури та мистецтва. Її книгу «Лідія Воріна» – презентували у відділі літератури з питань мистецтв обласної наукової бібліотеки.
20 грудня в спортивному комплексі «Шинник» пройшов 11-й традиційний фестиваль солдатської пісні «Афганский ветер». У ньому взяли участь біля 25 воїнів-афганців, які виконували пісні, присвячені тій війні, згадували бойових друзів та вшанували пам’ять загиблих. Послухати солдатські пісні були запрошені більше 800 учасників бойових дій та члени їх сімей.
Образотворче мистецтво. Музейна справа.
1 грудня в приміщенні діорами «Битва за Дніпро» відкрилась персональна виставка дніпропетровського фотохудожника Павла Маменка. У послужному списку фотомайстра численні міські пейзажі понад 40 міст України, в тому числі дві кругові панорами – Чернівців і Коломиї. Художник є одним із співавторів проекту з видання альбому «Славетні міста України» до 20-літнього ювілею незалежності України. Нинішня експозиція нараховує понад 30 робіт.
«Поставщик счастья», – так називає себе художниця Євгенія Гапчинська. З 4 по 8 грудня в Дніпропетровську в ТЦ «Мост Сити-центр» в рамках національного туру відкрита виставка «Глоток вдохновения». Експонуються 16 картин, створені художницею спеціально до цього проекту. Крім цього, на виставці представлено 44 картини переможців конкурсу «Глоток вдохновения». Після Дніпропетровська роботи побачать в інших містах України.

***
У Дніпропетровському історичному музеї ім.. Д. Яворницького відкрилась виставка ялинкових прикрас та новорічних листівок, на якій можна побачити унікальні речі та узнати багато цікавого про історію святкування новоріччя. Стали також традиційними екскурсії «Новий рік в музеї». Виставка буде діяти до 23 січня.

У Дніпропетровському художньому музеї продовжується парад виставок ювілярів. Тепер на суд відвідувачів представив свої роботи Сергій Ісаєв, який нині відсвяткував своє 60-річчя. Цей художник – співавтор оформлення Дніпропетровського Будинку органної та камерної музики. Тут його руками зроблено 8 настінних розписи та 22 вітража. Виставка не має назви, художник вирішив просто підвести підсумки своєї роботи.
В меморіальному будинку-музеї Д. І. Яворницького відкрилась нова виставка. Вона представляє до уваги відвідувачів стародруковані книжкові видання з бібліотеки Дмитра Яворницького та Олександра Поля з фондів Дніпропетровського історичного музею. На виставці – близько 60 експонатів, які відображують певні історичні події ХVI – ХІХ століть у розвитку книжкової справи.

Бібліотечна справа.

Цікаві заходи пройшли у грудні в обласній універсальній науковій бібліотеці:

9 грудня у відділі читальних залів відбувся вечір-зустріч з учасниками експедиції «Запасний шлях із «варягів у греки», або таємними дорогами запорозьких козаків». Зустріч мала назву «Білі плями в історії Придніпров’я».

15 грудня у цьому відділі відбулося засідання кіно-клубу.

У відділі абонементу 15 грудня відкрилась виставка «Мудрий пілігрим», присвячена 90-річчю дніпропетровського поета, члена Спілки письменників України Миколи Миколаєнка. 19 грудня, в день Святого Миколая, тут пройшли Різдвяні зустрічі в клубі «Захопленість» під назвою «Свято нашої душі».

У відділі патентно-технічних документів 17 грудня відбулося засідання клубу «Академія досліджень та винахідництва», де обговорювали тему «Інтелектуальна власність як шлях виходу із кризової економічної ситуації». В обговоренні взяли участь науковці, фахівці, викладачі, студенти. Організована тематична виставка документів.

26 грудня в Канадсько-Українському Бібліотечному Центрі пройшло підсумкове засідання асоціації релігіє знавців у Дніпропетровській області.
16 грудня в Дніпропетровській центральній міській бібліотеці відбулася зустріч з авторами нових книг із серії «Пам’ять міста». М. Кавун представив «Сады и парки в истории Екатеринослава - Днепропетровска. Книга 1. Парк им. Т. Г. Шевченко». Великий інтерес викликала спільна книга Н. Капустіної та В. Бекетової «Віхи музейної біографії», опублікована до 160-річчя історичного музею ім.. Д. Яворницького.
Відсвяткувала новосілля бібліотека-філія №11 міського комунального закладу культури «Централізована система бібліотек для дітей», що на вул. Осінній. Ця подія стала можливою після реконструкції приміщення. На ремонт було виділено більше 200 тисяч гривень. Відбулося яскраве свято, в якому взяли участь юні читачі.

Підготувала Т.Я.Зайцева.

База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка